Skocz do zawartości

NBA Finals Boston Celtics (East No. 1) vs. Dallas Mavericks (West No. 5)


Kubbas

Kto wygra  

87 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra

  2. 2. Komu kibicujesz?



Rekomendowane odpowiedzi

2024 NBA Finals MVP Odds: Jayson Tatum, Luka Dončić Open as Favorites

Ostatnio sa problemy z tematami na czas, takze stworze nowy na sucho zeby juz dyskusja mogla sie zaczac

Cytat

 

Game 1: Mavericks vs. Celtics, June 6 (8:30 p.m., ABC) 

Game 2: Mavericks vs. Celtics, June 9 (8 p.m., ABC) 

Game 3: Celtics vs. Mavericks, June 12 (8:30 p.m., ABC) 

Game 4: Celtics vs. Mavericks, June 14 (8:30 p.m., ABC) 

Game 5: Mavericks vs. Celtics, June 17 (8:30 p.m., ABC)* 

Game 6: Celtics vs. Mavericks, June 20 (8:30 p.m., ABC)* 

Game 7: Mavericks vs. Celtics, June 23 (8 p.m., ABC)* 

 

 

Edytowane przez Kubbas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem dość pijany, ale wg Twojej rozpiski Mavericks mają przewagę parkietu

wg amerykańców jeśli jako pierwsza pisana jest drużyna A a druga jako drużyna B to zapis powinien wyglądać w ten sposób: A @ B czyli w tym przypadku Mavericks @ Boston, ale tak jak mówię jestem dość pijany, mogę się mylić

co by jednak nie było, że tylko się przypierdalam, no pięknie się ten sezon dla Mavericks ułożył, zostało postawić kropkę nad i, ale

tak jak wielu zauważyło, poprzez słabość Wschodu, wielu zapomina jaką maszyną był Boston (SRSy czy SMSy mówią same za siebie). Całe szczęście Mavericks w play offs stali się sami niezłą maszynką, odprawiając już z kwitkiem parę solidnych teamów (mając też sporo farta unikając Denver, uważam, że akurat z Nuggets by wtopili)

Marzy mi się że Tatum pobawi się w vintage Kobe i jakieś 8/24 co mecz, Brown paręnaście razy zgubi piłkę w koźle (per game ofc), a Mavs grając swoje ten tytuł po prostu wyszarpią

PS: uważam, ze jeśli Porzingis wróci na finały to tylko gorzej dla Boston, jest strasznie miękki psychicznie, zawali 1-2 mecze w pojedynkę

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma Boston kim bronić Donica, w sumie jego nikt nie ma kim bronić jak jest zdrowy, Irving też chyba na jakichś Indiańskich eliksirach gra, bo zapieprza na piłce jak pojebany. Prędzej PJ zje w obronie Browna niż ktokolwiek z Celtics zatrzyma Donica, a Tatum klasycznie obsra zbroję. Mavs w 6. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Doncic jest nietypowy do bronienia. Albo jest za duży na obwodowych rywali, albo za szybki na skrzydlowych. I teraz zaczyna się kombinowanie. W sumie Brown może ustać. Tylko że zawsze Luka jest w stanie rzucić 2-3 trójki z dupy i się odechciewa bronić na parę minut. A wtedy jest jeszcze gorzej. 

Piękny ten pulpet nam się trafił 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo o tym, kogo Celtics wyślą na Doncica i Irvinga, ale bardziej skupić powinniśmy się na tym, jak będą bronić pick and rolle, zwłaszcza te z podwójną zasłoną, bo tutaj już elitarny w defensywie obwód nie wystarczy, trzeba będzie zaangażować wysokich. IMO Bostonowi brakuje w tym przypadku personelu, więc jeśli zadaniowcy Dallas nadal będą trafiać trójki na sensownym poziomie, to widzę w Mavs delikatnego faworyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mawiał Marcin Gortat - daj kredyt tam gdzie się należy. Mavs grają bardzo dobrze i w dodatku zdaje się, że się rozkręcają / zwyżkują, Luka & Kyrie w świetnej formie, rolesi w dobrej, Kidd zdaje się też w prime.

 

Bostonu nie znam, mało ich w tym roku widziałem, ale będę kibicował Mavs i liczę że zobaczymy 1-2 mecze Luki jak G5 z Minny czy G7 z Suns które na długo zapiszo się w annałach finałów & pamięci kibiców.

 

 

ciekawe, w ankiecie przytłaczająca przewaga Mavs, i jak chodzi o typowanie zwycięzcy i kibicowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, ptak napisał(a):

Jak was czytam to właściwie nie mam pojęcia jakim cudem Celtics załapali się do PO.

Jakbyś czytal uważnie kolegów to byś wiedział. Bo wschód jest słaby. 

Wiesz jak zakończyć zdanie” gdyby grali na Zachodzie to ….”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę rozumiem wszystkich, Celtics są generalnie nielubiani, ja też bardziej kibicuje Mavs w tej serii, no ale też nie umniejszajmy temu zespołowi jak i całemu Wschodowi, przez to, że połowa konferencji wypadła przez jakieś urazy i w konsekwencji mieli oni nad wyraz łatwą drogę do finału. Mimo wszystko, wygrali najwięcej meczów w całej lidze (top seed), przeciwko zachodowi mieli 23-7 i co prawda było 0-2 vs DEN, 1-1 z MIN, LAC czy LAL, ale już z DAL pewne 2-0. Ja nie widzę tego matchup'u jako korzystny dla Mavs, w zasadzie jedyne sensowne argumenty to:

  • Boston nie został zbytnio przetestowany w tych PO
  • Dallas są w gazie
  • Duo Irving-Donic to top tier closers, w przeciwieństwie do duetu Tatum-Brown

Cała reszta argumentów przemawia raczej za Celtics, nawet wyskakując z tym, że nie mają kogo rzucić na Luke i Kyrie to może zadajmy sobie pytanie czy Mavs mają kogo rzucić na Jasona i Jaylena? - akurat jeśli chodzi o ten matchup to trochę się to neutralizuje. 

Spojrzałem sobie też na kilka randomowych predictions i eksperci również bardziej obstawiają Celtics, np tu: https://www.nba.com/news/2024-nba-finals-predictions

Z grubsza, tak na oko, pi razy drzwi o ile eksperci/komentatorzy obstawiają w 70% zwycięstwo Bostonu, to tutaj na forum e-nba ku mojemu zaskoczeniu jest totalne na odwrót... 🤔

Mimo wszystko, sercem jestem za DAL, fajna sprawa byłaby jakby wygrali, ale absolutnie nikt raczej nie powinien być zaskoczony jak to pójdzie w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.