Skocz do zawartości

Utah Jazz 2024/2025 - kolejny świetny rok bez mistrzostwa

karl

Na słodko  

13 użytkowników zagłosowało

1. 1. Czy jadłeś w tym sezonie już dobre truskawki?

• Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta zostanie zamknięta 30.06.2024 o 21:35

Rekomendowane odpowiedzi

Czy myślałeś kiedyś, ze drużyna, której kibicujesz nigdy nie wygra upragnionego mistrzostwa?” 

Ostatnio zadałem sobie to pytanie i wyszło mi, że z Jazz może tak być. Już teraz wiadomo, że najbliższy sezon będzie kolejnym, w którym to się nie wydarzy, więc z mojego 25+ lat kibicowania Jazz zrobi się 26+ bez misia. Smutna perspektywa. Czy, aby jednak na pewno?

Czy twoje życie będzie gorsze jak Jazz nie wygrają nigdy mistrzostwa? 

No właśnie - odpowiedź jest bardzo prosta - nie. Tak sobie myślę, że gdybym hipotetycznie przestał kibicować Jazz od nowego sezonu, to i tak ten okres 25+ lat kibicowania uznałbym za …dobry, nawet bardzo dobry. Jazz oczywiście c***a wygrali w tym czasie, chociaż mieli swoje okresy - fajnego basketu, gdzie zdecydowanie częściej wygrywali i na ryby jeździli póżniej niż wcześniej. Ale te mistrzostwo to byłaby raczej wisienka na torcie. Po zjedzeniu dużej porcji tortu, a taką jest wyjazd do Salt Lake City, obejrzenie meczu na żywo Jazz z Bulls w Londynie, przybicie piątki z Deronem Williamsem, poznanie w realu kilku innych zjebów, zerwanie kilkuset nocek - to ta wisienka jest nice-to-have, a nie must-have. Następny rok nie zanosi się na spektakularny pod względem sportowym, ale perspektywa wymiany picków na all-stara/potencjalne wybranie all-stara z picków, czy przegranie kolejnych 50 spotkań …brzmi obiecująco. Rebuilding jest piękny. Coś jak gra na loterii - koszt mały, ale jaki zysk! Pojebane te kibicowanie. 

Przechodząc już do sedna, to jest kilka ciekawych obszarów do zaadresowania:

• Draft

Jest 10., 29., 32. pick. Pisałem już w innym wątku - poszedłbym w górę, ale obecny stan jest też wystarczający. 

Buzelis, Castle, Williams, Salaun, Topic, Sheppard - to jest moja shortlista na ten draft. 29, 32? Nie mam pojęcia. Była plota o młodym Jamesie, ale realnym efektem byłby tylko wzrost +50% postów na forum. Warto/nie warto? Trzeba by zapytać fanów LAL albo SAS. A i plota z dzisiaj - ponoć Jazz chcą wymieniać picki -  

• Wymiany / Offseason

Jest cap space (do 35 mln $), ale interesujących zawodników brak. Słabiutkie lato w kontekście wolnych zawodników. Z nie-wolnych zawodników, to chyba na razie tylko marzy mi się TJ McConnell, chociaż szanse  będą raczej bliskie zeru. Ogólnie to jakichś vetów można byłoby przytulić do tego młodego składu. Z zawodników, którzy grali w poprzednim roku w Jazz to tylko można się pochylić nad nowym kontraktem dla Krisa Dunna (do 5-7 mln za rok). 

• Skład

Z tych co warto wymienić:

- John Collins (26 mln): tylko dwa lata zostały w kontrakcie - do wymiany

- Collin Sexton (18 mln): też dwa lata na kontrakcie, ale mocna końcówka sezonu. Fajny energizer, z pasją - zostaje

- Lauri Markkanen (18 mln): ostatni rok, po 27 sierpnia będziemy słyszeć o nowym max kontrakcie dla Lauriego - zostaje

- Jordan Clarkson (14 mln): dwa lata zostały - do wymiany

- Kessler (ur. 2001):  słabszy rok, nie zrobił kroku do przodu. Ale zobaczymy co będzie w tym roku, gdzie w lato nie będzie musiał latać z kadrą. 

- Hendricks (ur. 2003): oby jeszcze więcej min w nowym sezonie. Na razie bez fajerwerków, ale potencjał jest.

- George (ur. 2003): druga piątka najlepszych debiutantów. Cel na ten rok - poprawić rzut. Przydałby się jakiś vet obok niego.

Polecajka na koniec:  Simply Red - Picture Book (1985) Expanded Version - ze świetnym Jericho (Extended Mix).