Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 West 2nd Round] #1 MAVERICKS (62-20) - #4 LOS ANGELES LAKERS(55-27)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

  • Reikai przypiął/eła ten temat

Rotacja

PG Curry 38 / Reaves 10
SG Wallace 23 / Reaves 25
SF Caldwell-Pope 35 / Ellis 13
PF LeBron 40/ Hauser 8
C Claxton 22 / Lively 26

W stosunku do 1R zwiększane są minuty liderów i najlepszych graczy (Curry, LJ, Reaves, KCP). No i Lively grał tak fantastycznie, że trochę zaskakująco nawet dla mnie jego minuty będą ciut rosły.

Lineup w clutch:
Curry-Reaves-KCP-LJ-Lively


Stats:
Curry 26/5/5 na 62ts w RS, 41% za 3 (11.8 prób)
Wallace 7/2/2 na 61ts w RS, 42% za 3 (2.9 prób), 5/1/1 na 49ts, 33% za 3 (3.0 prób) w 2rPO
KCP 10/2/2 na 60ts w RS, 41% za 3 (4.1 prób), 8/4/3 na 59ts, 37% za 3 (3.9 prób) w 2rPO
LeBron 26/7/8 na 63ts w RS, 41% za 3 (5.1 prób), 28/7/9 na 64ts, 39% za 3 (5.2 3PA) w PO
Claxton 12/10/2 na 63ts w RS
Reaves 16/4/6 na 61ts w RS, 37% za 3 (5.1 prób), 17/4/4 na 59ts, 27% za 3 (5.2 3PA) w PO
Ellis 5/2/2 na 63ts w RS, 42% za 3 (2.9 prób)
Hauser 9/4/1 na 64ts w RS, 42% za 3 (5.9 prób), 3/2/0 na 63ts, 33% za 3 (1.8 prób) w 2rPO
Lively 9/7/1 na 73ts w RS, 8/8/2 na 52ts w 2rPO

Uwaga nt. Nieobecności rywala:

Nieobecny Devin Vassell
– tu sam oponent pisał, że Vassell nie gra w 2R, więc nie muszę nic pisać.
Nieobecny Zion Williamson – Przypomnę tylko, że jego zeszłoroczne harmstring INJ przyniosło wielomiesięczną absencję od 2 stycznia do końca sezonu i raz po raz pisano „już, już, tylko 2 tygodnie jeszcze” (wtedy miał być oceniany przez lekarzy po 3 tyg., w tym roku po 2 tyg.), a do formy wrócił dopiero po ładnych kilku tygodniach obecnego sezonu. Pomysł, że po kolejnej harmstring injury akurat tutaj sobie wróci po 2 tygodniach do gry na 2 serię PO w takiej sytuacji jest tak absurdalny, że dalej już na temat Ziona pisać nie będę, bo go w tej serii po prostu nie ma. Może za rok się nie połamie i go w końcu zobaczymy na poziomie PO. Już pomijam fakt, że Zion po powrotach z INJ na początku to wygląda jak wóz z węglem, więc byłby bardziej osłabieniem niż wzmocnieniem jak coś.

Gameplan w D

Na początku chciałbym zwrócić uwagę na defensywę kilku moich graczy, bo jako, że ich nie hajpowałem cały sezon to potem mniej uważny lud może nie zwrócić uwagi co i jak. Więc o ile nie muszę o skrobać o tych bardziej znanych dobrych obrońcach (Claxton, KCP) to o obronie moich perełek z draftów 21-23 (Reaves, Ellis, Wallace, Lively) już coś napiszę.

Defensywa Derecka Lively’ego

DLII w PO on: (260 min): net +15.5, drtg 102.7, off: (316 min): net -5.60, drtg 119.0
DLII w serii 2R PO on: (139 min): net +25.0, drtg 98.9,  off: (149 min): -24.0 net, drtg 127,2
DFG at rim: 42,6 (-20,9 diff), by far najlepszy wynik w PO.

Ogólnie rzecz biorąc DLII zagrał kosmiczną serię w 2r PO. Najlepiej broniący pod koszem wysoki tych PO wedle stats, a gdzieś gubi się ludziom jedna statystyka. Gdy zmieniał uznanego przecież centra Gafforda to Mavs poprawiali defensywę o net 28/100 (z 127 na 99 drtg), a on/off Livelyego to w 2R PO +49/100 net. Tak dla uświadomienia – to oznacza, że przy każdej pojedynczej przebieżce tam i z powrotem (jedna akcja w obronie i jedna w ataku) Mavericks mieli o 1pkt więcej, gdy grał Lively zamiast Gafforda. Nieprawdopodobny wręcz stat.

Defensywa Casona Wallace’a

Irving kryty przez Casona: 39,1 ts,  0.67 points per poss. 8/23fg, 0 fta
Irving kryty przez innych graczy OKC: 57,7ts, 0.93 ppp. 29/61 fg, 11 fta
Doncić kryty przez Casona: 44,4 ts, 0.74 ppp., 5/14fg, 4 fta
Doncić kryty przez innych graczy OKC: 58,3 ts, 0.95 ppp., 46/100fg, 34 fta

Niezwykle ciężkie zadanie dostał Cason, bo bronienie Irvinga i Doncicia na zmianę to chyba najtrudniejsze możliwe wyzwanie w NBA, ale jak widać powyżej spisał się wręcz rewelacyjnie. Luka i Kyrie mogli szaleć, gdy nie siedział na nich piękny Wallace, ale kiedy grać musieli przeciw Casonowi to staty leciały im na łeb, na szyje. Przy tym defensywa na Trae Youngu i jego playoffowych fatalnych grach to dla Casona bułka z masłem. Zwracam uwagę na brak fauli Wallace’a przy flopującym Youngu to ważna rzecz.

Defensywa Austina Reavesa

Murray kryty przez Reavesa: 34,1 ts, 0.64 ppp., 16/51fg, 4 fta
Murray kryty przez innych graczy LAL: 55,9 ts, 0.99 ppp., 32/69fg, 10 fta

Przyszły playoffy i nagle Reaves pokazuje jak dobrze potrafi bronić takiego kozaka jak Jamal Murray. Różnica między tym, kiedy siadał na Murrayu Austin, a kiedy bronili go inni gracze LAL była ogromna. Więc nie trza się bać znacznie bardziej ułomnego w ataku Jrue Holidaya, skoro zamykał Jamala.

Dodatkowo dodam jako ciekawostkę statystykę hajpowanego przez karpika jako rewelacyjnego obrońcę NAWa:
Murray w 2R kryty przez NAWa:  71,6 ts, 1.17 ppp., 14/22fg, 4 fta

Sympatyczna różnica...

Defensywa Keona Ellisa

In February the Kings had a defensive rating of 118.0, and a net rating of 5.2. Ellis started playing more significant minutes on March 1st, and took over as starter for the injured Kevin Huerter on March 20th. The Kings finished March with a defensive rating of 110.8 and a net rating of 5.2. April saw those numbers continue to improve, with a defensive rating of 106.7 and a net rating of 6.6. Ellis finishes the season with 21 games started. In his games as a starter, Ellis averaged 8.8 points, 3.5 rebounds, 2.3 assists, 1.7 steals, and 0.6 blocks. And while defense is the first thing that comes to mind when thinking about Ellis, it’s equally impressive how he contributed on offense. Ellis shot 41.7% from three for the season, but even as Ellis became a starter and his attempts increased, his efficiency didn’t wane. As a starter Ellis shot 40.4% from 3 on 4.5 attempts per game. Ellis is a bona fide 3-and-D player, the exact type of player every team tries to find.


Matchupy w D

Davis – Claxton/Lively
Jones – LeBron/Hauser
Walker – Curry/Reaves
Holiday – KCP/Reaves
Young - Wallace/Ellis/KCP

Rywal ma tylko jedną gwiazdę na tym poziomie w ataku (Davis) i oczywiście to nim się będziemy przede wszystkim zajmować. Szczęśliwie standardowo wokół AD, który nie jest kreatorem mamy w Mavericks kiepski spacing i słabiutkich guardów do prowadzenia ofensywy na poziomie PO (Holiday+Young). Idealnie pod zacieśnianie. Chciałbym tylko dodać, że tu AD ma przeciw sobie nie Jokicia, a Claxtona i Livelyego, znacznie lepszy duet defensywnie. Ale i tak będziemy zacieśniać na maxa.

W przypadku Trae Younga, na którym rywal chce budować cały atak mamy już naprawdę solidną dawkę z PO, określającą go jako nieefektywnego na tym poziomie ceglarza. Poniżej 30% za 3 w karierze w PO, 46ts w 2022, 52ts w 2023. Niewielu jest graczy tak dramatycznie obniżających swój poziom gry w rozgrywkach posezonowych jak Kasztan Young w ostatnich dwóch latach, a siadają tu na niego elitarni defensorzy – Cason Wallace, Keon Ellis i KCP.

Oponent ma dwóch kompletnych non-factorów ofensywnych (Herb, NAW), na których odpoczywają moje gwiazdy, dodatkowo zacieśniając do pomalowanego (w czym i Curry i LJ są dobrzy). Jrue Holiday spisuje się nieźle, kiedy defensywa rywali ma go gdzieś i/lub bronią go fatalni obrońcy (serie z Cavs i Pacers w RL). Tutaj bronią go od razu KCP/Reaves, bo nie chcę by się rozkręcił.

Mavs nie mają żadnego klasowego skrzydłowego, by eksponować moją największą bolączkę w obronie (undersized obwód, gdzie de facto nieustannie gram na 3 guardów).

Gameplan w Ofensywie

Przede wszystkim – bardzo łatwo jestem w stanie targetować Younga i zmuszać Mavs do podwojeń. Fajnie mieć przeciw sobie Trae Younga, to zawsze gwarancja ogromnych problemów w obronie rywala. 

Curry to specyficzny zawodnik w ataku, najlepsze offball gravity w NBA w historii. Wszystkie opcje zasłon, odwrotnych picków z stawiającym zasłony Stefkiem – wystarczy to dobrze obudować, by mieć świetną ofensywę. A tak się składa, że u mnie wtedy obok gra LJ, więc jest całkiem sympatycznie.

Dużo wymiennych dwójkowych akcji w tercecie Curry-LJ-Reaves, a niemożliwymi do pozostawienia bez krycia wysokimi z ich vertical threat na dunker spocie. Wymuszanie switchy przez picki niski-niski. Picki z Claxtonem/Livelym. 

Jest się czym bawić jednym słowem, mający Younga Mavs nie mają jak tego zatrzymać.

Elementy, które jeszcze podkreślam:

Spacing

Dobry spacing jest w tej serii znacznie ważniejszy dla rywala niż dla mnie, gdyż ich właściwie jedyna poważna broń w ataku to piłka do Davisa i/lub grane z nim picki, do czego potrzebne jest miejsce. Nie ma co ukrywać, że szału w Mavs nie ma – ani jednego movement shootera, za którym trzeba biegać po zasłonach, duży zjazd od spotup shooterów w PO (Herb i NAW do 32-33%), pozostali niesprawdzeni na tym poziomie (Ayo 2/11 w decydującym meczu playin, Vince Williams pykający w tankerze), lub dramatycznie opuszczający się na poziomie PO (Young poniżej 30% za 3 w PO w karierze) i zostaje w sumie jedynie wyjątkowo trafiający w 2R PO Jrue Holiday z graczy, których nie mogę odpuszczać na obwodzie. Stephen Curry w pojedynkę daje mi więcej przestrzeni w ofensywie, LeBrona, KCP czy Reavesa też nikt nie odpuści na obwodzie. Swoje problemy – jak np. lekki slump AR w 1r PO (ale na szczęście mamy dawkę z zeszłego sezonu jak rzucał na 44% w PO) też tu mam, ale biję rywala dość mocno na głowę. Dodam tylko, że nie ważne jak liczyć – czy RS, czy RS+PO, to przewaga Lakers jest spora. 

Clutch

Curry to przecież jest Clutch Player of The Year, LJ i Reaves zarówno w PO jak i w RS radzili sobie w końcówkach świetnie, a rywale mają tylko Younga, który nie jest na tym poziomie - mam tu dużą przewagę.

Rozwiązania w ataku

Jedyne co rywal chce właściwie proponować to picki Trae-AD, u mnie to nie tylko picki z wysokimi, ale i akcje dwójkowe kogoś z tercetu Curry-LJ-Reaves, a sam biegający bez piłki Stefek tworzy więcej zamieszania i łatwych punktów niż statyczna, archaiczna ofensywa Mavs.

Zmęczenie rywala

Oponent ma za sobą ciężką serię, nieoczekiwanie dla mnie finalnie wygraną z Thunder oraz walkę na noże przez cały sezon o 1 seed. Moi Lakers spokojnie zajęli 4 miejsce w lidze i dość gładko ograli Grizzlies, więc do 2 rundy wchodzą wypoczęci.

Zawodnik do targetowania w D

Bardzo łatwo jestem w stanie wyizolować (switch niski-niski, reverse pnr etc.) grę przeciw Trae kogoś z tercetu Curry, LJ, Reaves i dopiero później atakować w dowolny sposób – pickiem, wymuszając podwojenia etc.. Oponent nie ma takich możliwości za bardzo, bo primo żaden matchup nie jest tak bolesny dla mnie jak dla rywala broniącego Youngiem, secundo NAW i Herb to wdzięczniejsi gracze do odpuszczania niż Reaves czy KCP przy próbie wyizolowania, tertio moje gwiazdy to inny kaliber niż Young czy Holiday.

Poziom graczy

No co tu dużo mówić, ja mam dwie gwiazdy, a rywal tylko jedną, dodatkowo moi to kreatorzy, a nie finisher zależny od kolegów jak AD. Mam lepszego 6mana (Reaves), lepszy spacing, brak PO chokera (Young), lepszych rolesów, głębszy skład. Bez Ziona i Vassella Mavericks nie są w stanie ograć Lakers poza max 1 meczem w serii, kiedy raz na kilka spotkań ceglenia wyjątkowo odpali Trae, stąd typ: Lakers 4-1.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydałby się ten obrazek z GTA San Andreas, bo o ile dobrze kojarzę, to trzeci raz z rzędu na siebie wpadamy na tym samym etapie sezonu XD

Na początek sprawa kontuzji:

Vassell nie gra, choć z tego co wrzucał na social mediach to on chyba w tym czasie normalnie trenował, jednak co innego trening a co innego gra w playoffs, trudno coś konkretnego napisać, na pewno w trakcie serii jego powrót byłby coraz bliższy, ale to nic pewno, więc uczciwie będzie go jednak usadzić.

Zion – tutaj sprawa jest bardzo otwarta, sam zainteresowany mówił, że kontuzja nie jest tak poważna jak przed rokiem a powrót jest „zdecydowanie realistyczny”.

Opera-Zrzut-ekranu-2024-05-29-144045-www

https://www.nytimes.com/athletic/5440983/2024/04/24/zion-williamson-playoff-return-hamstring-injury/

Jeszcze Shams raportował, że powrót Ziona jest możliwy jeśli Pels przejdą pierwszą rundę.

https://x.com/RunItBackFDTV/status/1783504727306899549

Zion odniósł kontuzję 16 kwietnia, 1 maja miał zostać ponownie zbadany, 5 maja zakończyła się nasza seria Mavs-Thunder, więc seria Mavs-Lakers prawdopodobnie rozpoczęłaby się 7 maja. Już pomijam to, że u nas tej kontuzji zwyczajnie by nie było, jednak dodatkowe zakładanie, że Zion jest out na całą serię moim zdaniem jest przyjmowaniem czarnego scenariusza, bo jednak raporty mówią co innego i moim zdaniem sugerują, że najbardziej prawdopodobny byłby jego powrót w trakcie serii. Zakładając, że G3 u nas byłoby rozegrane 11 lub 12 maja, myślę, że jest to w miarę realistyczna data powrotu. Oczywiście jest to czysta spekulacja, ale takie są warunki naszej zabawy. Zion u nas tej kontuzji by nie odniósł, z kolei przykładowy Steph, który rozegrał w tym roku najwięcej meczów od 7 lat, „korzysta” z tego, że nie wszedł w ogóle do PO i nie miał okazji się połamać. Oczywiście jak kogoś nie przekonuje moja argumentacja, to trudno, po prostu wydaje mi się, że Zion miał realną szansę na grę w drugiej rundzie i jakąś datę jego powrotu chciałem ustalić. Mi wyszło G3, może zbyt optymistycznie, może nie, krótka przygoda Pels w postseason sprawiła, że prawdy się nie dowiedzieliśmy.

Statsy:

Young 22-2-10 na 62% TS (3-8 za 3) w play-in, 26-3-11 na 58% TS (3.2 trójki na 37%) w całym sezonie.

Holiday 13-5-4 na 62% TS (2 trójki na 40%) w 2nd round, 12-5-5 na 60% TS (2 trójki na 43%) w całym sezonie.

Herb 13-5-2 na 56% TS (2 trójki na 33%) w 1st round, 11-4-3 na 64% TS (1.5 trójki na 42%) w całym sezonie.

Zion 40-11-5 na 65% TS w play-in, 23-6-5 na 61% TS w całym sezonie.

Davis 28-16-4 na 66% TS w 1st round, 25-13-4 na 62% TS (0.4 trójki na 27%) w całym sezonie.

Dosunmu 14-2-4 na 50% TS (5-15 za 3) w 2 meczach play-in, 12-3-3 (1.6 trójki na 40%) w całym sezonie.

NAW 7-2-2 na 49% TS (1.7 trójki na 32%) w 2nd round, 8-2-2 na 58% TS (1.6 trójki na 39%) w całym sezonie.

VWJ 10-6-3 na 60% TS (1.5 trójki na 38%) w całym sezonie.

Isaiah Jackson 6-3-1 na 65% TS w 2nd round, 6-4-1 na 69% TS w całym sezonie.

Rotacja w G1-G2:

Trae 40 – Ayo 8

Jrue 42 – Ayo 6

NAW 30 – Vince Williams 10 – Ayo 8

Herb 38 – Vince Williams 10

Davis 42 – Isaiah Jackson 6

Meczapy w D

Curry – Herb/NAW

Wallace/KCP  - Trae/Ayo

KCP/Reaves – NAW/VWJ

LeBron – Jrue/VWJ

Claxton/Lively - Davis

Rotacja od G3:

Trae 40 – Ayo 8

Jrue 40 – Ayo 4 – NAW 4

Herb 38 – NAW 10

Zion 32 – Vince Williams 16

Davis 42 – Isaiah Jackson 6

Meczapy w D

Curry – Herb/NAW

Wallace/KCP  - Trae/Ayo

KCP/Reaves – Jrue/VWJ

LeBron – Zion/Jrue

Claxton/Lively – Davis

Główne założenia w obronie:

Lakers mają dwóch liderów już zdecydowanie po drugiej stronie rzeki. Jednym z podstawowych założeń jest ciągła presja na ballhandlerze, żeby zamęczyć rywala. Mam do tego myślę, że najlepszy dostępny zestaw w naszej zabawie: Jrue i Herb to gracze na poziomie all-D, NAW to nieznośna pchła, zresztą podobnie Vince, choć o nim głośniej zrobi się pewnie dopiero w kolejnym sezonie, gdy Grizzlies zaczną wyglądać normalnie. Jest jeszcze Ayo. Ta piątka ma za zadanie utrudniać wyprowadzenie piłki, sprawić, by rywale nie czuli się komfortowo, a czas na oddanie rzutu uciekał. Zwłaszcza Curry ma być naciskany w ten sposób, bo moim zdaniem Steph pod koniec roku to było bardziej samo nazwisko niż zawodnik, który wygrywał miszcza dla Dubs. Steph przed ASG grał 34 mpg i robił 28-4-5 na 64% TS przy 5 trójkach na 42% oraz 5 FTA. Steph po ASG grał już tylko 31 mpg i robił 23-5-5 na 57% TS przy 4.4 trójkach na 38% oraz 2.9 FTA. W najważniejszym momencie sezonu Curry zaliczył spory zjazd, wiele tutaj się pomyj wylewa na Younga, część pewnie słusznie, a wiele pewnie jest mocno przesadzonych, ale Steph również w tym roku mocno dał dupy, nie jestem ekspertem od Warriors, ale jak ich oglądałem, to Steph wyglądał jakby po prostu spuchł. Te 31 mpg to najmniej minut po ASG w jego karierze (nie licząc tych sezonów, gdy był połamany). To nie jest już ten Curry, co wygrywał tytuły, Steph już czuje w nogach tę swoją karierę i być może to już jest ten czas, gdy powoli zaczyna zwijać żagle. A wracając do mojej defensywy na nim, to tutaj moim zdaniem ładny przykład jakby to mogło wyglądać.

A tu są straty Stepha z jego ostatniego meczu RS, co pokazuje jak czasem Curry nie radzi sobie z agresywną obroną na obwodzie. https://www.nba.com/stats/events?CFID=&CFPARAMS=&ContextMeasure=TOV&EndPeriod=0&EndRange=28800&GameID=0022301182&PlayerID=201939&RangeType=0&Season=2023-24&SeasonType=Regular%20Season&StartPeriod=0&StartRange=0&TeamID=1610612744&flag=1&sct=plot&section=game

Jrue na LeBronie przede wszystkim dlatego, że najtrudniej będzie LBJ dostawać się w swoje ulubione strefy. Holiday to świetny obrońca na post, trudno go przepchnąć, ma świetne ręce, a pamiętać należy, że za plecami ma pomagającego Davisa.

Oczywiście zakładam, że rywal będzie próbował targetować Younga. Przypominam, że Trae kryje Casona lub KCP, czyli żadnych tuzów, ot spot up shooterów. Dlatego wszelkie picki z udziałem Younga, które teoretycznie miałyby doprowadzić do switchy bronię hedge lub nawet blitz, ograniczając penetrację i odpuszczając co najwyżej trójkę po pick and pop. Cason Wallace i KCP to są przede wszystkim shooterzy groźni z rogu – ponad połowa trójek Casona to są corner shots, w przypadku KCP prawie połowa trójek pochodzi z rogu. Skuteczność tej dwójki z rogu – Cason w RS 45% z rogu, 39% above the break, w PO 38% z rogu, 27% above the break, a KCP odpowiednio 42% i 40% w RS oraz 42% i 26% w PO. Absolutnie nie boję się efektów takich akcji, KCP i Cason mogą se ceglić, ale to ja tu wygrywam, bo żaden z nich nie trafia na zadowalającym poziomie, a także są to gracze, którzy nic nie zrobią indywidualną akcją.

Reszty się zwyczajnie nie boję, Reaves mocno zjechał w tym sezonie jako prospect/gracz na teraz, a ja i tak mam kogo na niego rzucić i jak ograniczyć – NAW, Jrue czy Vince to bardzo trudne matchupy, na pewno nie podwajam Reavesa, żyję z tym co tam sobie wykreuje. Pozostali gracze Lakers nie potrafią nic sobie wykreować – KCP, Wallace i Claxton to aż 3 ofensywnie bardzo ograniczonych zawodników w starting five. Jak LeBron z Currym będą mieć problemy z moją defensywą, to kto tam weźmie piłkę i coś wymyśli? No właśnie nikt, nie ma w naszych Lakers już Butlera, który mógłby sobie hasać i korzystać z gravity Stepha z Bronem. Mamy w zamian za to zadaniowców nie wychodzących z 8 ppg.

W dodatku to, co wydawało się być bronią Lakers w RS, czyli trójki, już  w PO tak dobrze nie wygląda: Wallace zjazd z 42% na 33%, Reaves zjazd z 37% na 27%, Hauser zjazd z 42% na 33%, LeBron zjazd z 41% na 38%, KCP zjazd z 41% na 37%. CAŁY ZESPÓŁ RYWALA RZUCA WYRAŹNIE GORZEJ względem RS.

Główne założenia w ataku:

W meczach bez Ziona oczywiście większość akcji to picki Trae oraz Jrue, karmimy Davisa pod koszem. Oczywiście january będzie tutaj dyskredytować Younga, wmawiać, że to słaby gracz, część z Was jest pewnie przekonana, że to prawda, a ja szczerze mówiąc jak czytam, że Trae nie jest lepszy od McColluma (pozdro Marcus, choć myślę, że i tak tego nie przeczytasz), to pozostaje mi wzruszyć ramionami i machnąć ręką. Klasyczny „cykl superstara”, w 3 lata od bohatera do zera, zaraz się pewnie zacznie narracja w mediach odkręcać, bo ludzie se znajdą inny cel. Przypomnę tylko, że Young to elite playmaker, na którym skupiają się całe defensywy:

i jeden z lepszych pull up shooterów w lidze

obraz-2024-05-29-143812858.png

Jeśli celem defensywy rywala jest zatrzymanie Davisa, to Young będzie miał tu łatwiej niż myślałem.

Zakładając, że wraca Zion od G3, Lakers mają ogromny problem jeśli chodzi o matchupy, bo nie mają absolutnie nikogo poza LeBronem, kto by się postawił fizycznie Zionowi. Tak więc LeBron w wieku 40 lat musiałby tutaj zjawić się w formie ze swojego prime, żeby ciągnąć atak i w obronie kryć najlepszego zawodnika rywala. Raczej wątpię. Powrót Ziona oznaczałby, że zyskałbym wielką przewagę w size. Jak widzimy na przykładzie tegorocznych PO, size matters – a nasi Lakers są naprawdę malutcy, mają zaledwie trzech graczy o których można powiedzieć, że dysponują dobrymi warunkami fizycznymi, ale dwóch to centrzy, zatem maksymalnie grać może tylko dwóch. Zamierzam maksymalnie wykorzystywać kiepską zbiórkę rywali, żeby nie być gołosłownym zbiórki naszych Lakers per36:

Curry 4.9, Wallace 2.4, KCP 3.0, LeBron 6.0, Claxton 12, Reaves 3.9, Ellis 4.6, Hauser 4.7, Lively 11.9

Przykładowo gdy odpoczywa LeBron, to tam drugim najlepszym zbierającym jest Steph. LAKERS SĄ UNDERSIZED!!!

Dla porównania mój zespół:

Trae 2.8, Jrue 5.3, Herb 5.1, Zion 6.6, Davis 13.9, Ayo 3.5, NAW 2.8, Vince 7.3, IJax 11.2.

Zwłaszcza moje starting five ma przewagę na deskach niemal na każdej pozycji, a na ławce mam też świetnie zbierającego VMJ.

Zakładam więc, że WYGRYWAM w tej serii ZBIÓRKĘ, a w tegorocznych playoffs drużyny, które wygrywają zbiórkę wygrały też jak dotąd 9 z 13 serii. Warto się nad tym zastanowić.

Moje przewagi:

1.       Mam HCA, z tym się nie da dyskutować.

2.       Lepsza obrona, mam aż 3 graczy na poziomie all-D w swoim zespole, rywal nie ma ani jednego.

3.       Więcej opcji w ataku. Trae, Davis, Zion i Jrue to aż 4 graczy potrafiących kreować swój rzut. Rywal ma tylko 3 takich graczy.

4.       Zbiórka, fizyczność, atletyzm. Tegoroczne playoffs pokazują jak ważne są to czynniki, a ja mam tutaj przewagę nad rywalem.

Przebieg serii:

Prawdopodobnie pierwsze dwa mecze w Dallas skończyłyby się gongiem po razie i z wynikiem 1-1 pojechalibyśmy do LA. Zakładając, że wraca Zion uważam, że jestem z nim lepszym zespołem, silniejszym, większym, bardziej atletycznym, z lepszymi indywidualnie obrońcami. O ile rozumiem, że ktoś może mieć duet Steph-LeBron wyżej od Trae/Zion-Davis, to im dalej w nasze rostery, tym większa moja przewaga. Trae/Zion >>> Reaves, Jrue >>> KCP, Herb >>> Wallace, NAW > Ellis, jedynie Lively to lepszy backup od IJaxa, ale ten gra tylko 6 mpg, więc Lively tutaj I tak nie wygra swojego matchupy, bo będzie grał przeciwko Davisowi. W poprzednich pojedynkach z naszymi Lakers przyznawałem, że rywal ma mocniejszy zespół i nie widząc swoich przewag przyjmowałem na klatę porażkę. Tym razem jednak uważam inaczej, oczywiście pech mnie nie opuścił i Zion w realu połamał się w meczu, którego u nas nie było, jednak wszelkie raporty wskazują na jego powrót w trakcie drugiej rundy i mam nadzieję, że tak też przyjmiecie i Zion wróci będąc game changerem w tej serii, tak jak był w play-in vs real Lakers. Dlatego uważam, że odzyskałbym HCA i wrócił do Dallas na G7 i w decydującym meczu ograłbym starych i zmęczonych Lakers. Dallas w 7.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezmiennie opis Mavs w ostatnim dniu, ale przynajmniej nie o 23:59, więc mam szansę coś napisać przed dzisiejszym wyjściem i nieobecnością na długi weekend. Kilka krótkich uwag.

1. Kwestia nieobecności Ziona:
W 2023 leczył harmstring wiele miesięcy (miało być 3 tygodnie, a nie grał od 2 stycznia do końca sezonu i do formy wrócił w sumie po 11-12 miesięcach?), teraz niby ma wedle oponenta sobie wesoło wrócić na G3. Także jednak GM Mavs coś próbuje sobie pożyczyć ten kamień wskrzeszenia.

A jeszcze dodatkowo: 

GM Mavs w 2023: „Najważniejsze jest jednak to, że znam Ziona na tyle dobrze, że wiem, że on i tak zawsze potrzebuje te 5-7 meczów, żeby się rozkręcić i zrzucić rdzę, także nawet jakby wrócił, to nie uważam, żeby był tutaj jakimś wielkim x-factorem.”

GM Mavs w 2024: „Zakładając, że wraca Zion od G3, Lakers mają ogromny problem jeśli chodzi o matchupy, bo nie mają absolutnie nikogo poza LeBronem, kto by się postawił fizycznie Zionowi. Tak więc LeBron w wieku 40 lat musiałby tutaj zjawić się w formie ze swojego prime, żeby ciągnąć atak i w obronie kryć najlepszego zawodnika rywala (…) i Zion wróci będąc game changerem w tej serii

Także ekhm xD.

A, dodam jeszcze, że nie było żadnego raportu o tym by Zion miał niby wrócić poza tym, że sam gadał, że może wróci na PO (nie wiadomo kiedy) - tu przypomnę, że on takich wiadomości, że jest gotów do gry i chce grać, ale jednak nie gra przez kolejne tygodnie to od 2019 widzieliśmy kilkadziesiąt, także non-factor gadka Williamsona.


2. Jrue Holiday vs LeBron
Oponent wbrew faktom regularnie próbuje sprzedawać Jrue Holidaya jako świetnego obrońcę na graczy o pół stopy wyższych, co jest dowcipne, bo Holiday nie jest już po zeszłorocznej masakrze jaką urządził mu Jimmy Butler traktowany jako wybitny defensor na topowych graczy na poziomie PO i jak trafia na skilled/wyższych graczy to sobie  na nim kręcą staty (w tych PO: Mobley 88%fg, Jaquez 72%, Mitchell i Bam po 50% fg vs Jrue). Pojedynczym highlightem to ja mogę wrzucić jak GP2 jest w stanie bronić Jokicia, a cała ta akcja z Jrue niby mogącym kryć graczy Lebron-size to się wzięła z tego, że potrafił kryć grubego Ziona (czyli gracza z zerową techniką, rzutem, playmakingiem w porównaniu do LJ). LeBron zrobi z Holidayem to co Butler rok temu.

3. Targetowanie Younga
Rywal zapomniał, że KCP i Cason się bdb poruszają bez piłki (cuty, stawianie zasłon, rolowanie z piłką), więc to nie będzie sam pickpop. No i niestety dla Mavs mam także Stefka, co oznacza, że konieczne są switche offball. Taki plus z posiadania GOAT movement shootera (rywal nie ma nikogo rzucającego inaczej niż spotup), że Young czy on czy offball będzie psuł tu cały defense.

4. Overrated NAW
Strasznie go przehajpował karpik i kilka highlights. Fakty są takie:
Murray w 2R kryty przez NAWa: 34pts na 71,6 ts, 1.17 ppp., 14/22fg,4 fta
Murray w 2R kryty przez innych graczy: 95 pts na  43,0ts, 0.76ppp., 38/107fg, 8 fta
NAW w 2r PO on: (176min): -15.3 net, 118.0 drtg. NAW w 2r PO off (160 min): +28.1 net, 95.4 drtg
Ogólnie typ dużo pobiega, pomlaszcze do kamery i porobi hałasu, a tu jak ktoś ogarnia co się naprawdę dzieje to widzi, że rywale na nim w PO rzucają na 56% fg i w każdej metryce w D w PO wypada NAW żenująco dramatycznie, a tu jest przedstawiany jako top defensor. No niestety nie, a że dodatkowo kasztani w ataku to Mavs mają z nim problem, bo to ich starter grający po 30+mpg, a ławkę mają okropnie wąską, z zerowym exp w PO.

5. Trójki/spacing
Oponent piszący o spadku moich w PO za 3, gdy sam ma jednego gracza rzucającego powyżej 33% za 3 w PO (Jrue), a jego lider nie dobija do 30% za 3 w karierze i jednocześnie podsuwający staty tego samego Younga z RS jako argument to trochę mindfuck. Pisałem – mi obojętne czy brać tylko RS, czy RS+PO w obu przypadkach znacznie wygrywam z oponentem w tej kwestii.

6. Size/zbiórki
Eee, trochę nie ogarniam co tu rywal rozpisuje, skoro z tego wychodzi, że jego jedynym zawodnikiem z jakimkolwiek sizem prócz Davisa jest jeszcze tylko mający biegać za Stefkiem po obwodzie (ale pewnie jednocześnie zbierać!) Herb Jones, a nikt poza AD w s5 nie robi nawet 6 reb/per36. Jak oponent chciał pokazać, że właśnie przeciw Mavs gra na 3 guardów jest zerowym problemem dla Lakers to dziękuję, bo podkreślił to za mnie idealnie!

7. Niedocenianie Reavesa w PO, zwłaszcza w porównaniu do Jrue Holidaya i Trae Younga.

Nie rozumiem rywala piszącego, że mam tylko Kurę i LJ w ofensywie w PO. 17 ppg na 59 ts w tym sezonie (mimo gigantycznego obciążenia bronieniem Murraya jednocześnie), 17 ppg na 62 ts w zeszłym roku Reavesa, który w PO jest zacnym zawodnikiem. Dla porównania guardzi rywala mający prowadzić atak, jakże dramatyczni w PO:

Trae Young 2022, 46ts
Trae Young 2023, 52ts
Jrue Holiday 2022, 46ts
Jrue Holiday 2023, 49ts

Holiday dopiero w tym sezonie dobił do 55ts (stan na pierwsze dwie rundy PO), bo z primary-secondary ballhandlera (czyli roli jaką ma i u nas w Mavericks, dlatego podaje staty stamtąd) z lat 22-23 przeskoczył do roli 4-5 opcji w '24 i mógł sobie w Celtics zdobywać ledwie 10ppg.  A tu znów ma prowadzić atak i to przeciw topowym obrońcom. Także good luck.

 

Także tyle, niezmiennie 4-1, rywal nie ma czym mnie tu pokonać.

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, january napisał(a):

W 2023 leczył harmstring wiele miesięcy (miało być 3 tygodnie, a nie grał od 2 stycznia do końca sezonu i do formy wrócił w sumie po 11-12 miesięcach?), teraz niby ma wedle oponenta sobie wesoło wrócić na G3. Także jednak GM Mavs coś próbuje sobie pożyczyć ten kamień wskrzeszenia.

Tutaj naginasz fakty drogi kolego, żeby nie powiedzieć kłamiesz, bo Zion miał być reewaluowany po 3 tygodniach, a nie miał wrócić, miał początkowo wrócić po ASB, czyli po 6-7 tygodniach, ale jeszcze przed ASG odnowiła mu się kontuzja, dlatego tyle to trwało. To były 2 zdarzenia.

Tutaj masz wyraźnie powiedziane, że kontuzja jest dużo mniej poważna i wszystkie dosłownie wszystkie raporty wskazują, że jego powrót był bardzo możliwy. Ja założyłem prawie 4 tygodnie odpoczynku, jak ktoś uważa, że to prawdopodobne, to będzie miło, jak nie, to trudno.

18 godzin temu, january napisał(a):

GM Mavs w 2023: „Najważniejsze jest jednak to, że znam Ziona na tyle dobrze, że wiem, że on i tak zawsze potrzebuje te 5-7 meczów, żeby się rozkręcić i zrzucić rdzę, także nawet jakby wrócił, to nie uważam, żeby był tutaj jakimś wielkim x-factorem

No tak, w 2023 miałby 4 i pół miesiąca przerwy, w 2024 niecałe 4 tygodnie. Widzisz różnicę czy dla Ciebie każda kontuzja jest taka sama?

18 godzin temu, january napisał(a):

 dodam jeszcze, że nie było żadnego raportu o tym by Zion miał niby wrócić poza tym, że sam gadał, że może wróci na PO (nie wiadomo kiedy) - tu przypomnę, że on takich wiadomości, że jest gotów do gry i chce grać, ale jednak nie gra przez kolejne tygodnie to od 2019 widzieliśmy kilkadziesiąt, także non-factor gadka Williamsona.

Przecież sam linkowałem raport Shamsa XD

Nieładnie tak kłamać, prawda jest taka, że doskonale zdajesz sobie sprawę, że ewentualny powrót Ziona sprawia, że masz ogromny problem z meczapami i to ja mam wtedy lepszy zespół.

18 godzin temu, january napisał(a):

Oponent wbrew faktom regularnie próbuje sprzedawać Jrue Holidaya jako świetnego obrońcę na graczy o pół stopy wyższych, co jest dowcipne, bo Holiday nie jest już po zeszłorocznej masakrze jaką urządził mu Jimmy Butler traktowany jako wybitny defensor na topowych graczy na poziomie PO i jak trafia na skilled/wyższych graczy to sobie  na nim kręcą staty (w tych PO: Mobley 88%fg, Jaquez 72%, Mitchell i Bam po 50% fg vs Jrue). Pojedynczym highlightem to ja mogę wrzucić jak GP2 jest w stanie bronić Jokicia, a cała ta akcja z Jrue niby mogącym kryć graczy Lebron-size to się wzięła z tego, że potrafił kryć grubego Ziona (czyli gracza z zerową techniką, rzutem, playmakingiem w porównaniu do LJ). LeBron zrobi z Holidayem to co Butler rok temu.

XD

Ale manipulacja. Jak ma się gra Mobleya do gry LeBrona? Nijak. Oczywiście dla Twojej narracji pomijasz defensywę Holidaya na Siakamie 5-10 FG, Turnerze 2-5 FG, Joviciu 2-8 FG czy IJaxie 1-4 FG. Słabiutkie takie wybieranie statsów pod tezę. Żaden z tych graczy nie jest jednak dużym playmakerem jak LeBron, więc tak czy siak nie wiem co to za argument.

W RS Jrue bronił za to dużych playmakerów:

Scottie Barnes 3-17 FG, 1 TO

Giannis 8-15 FG, 5 TO

Randle 4-17 FG, 1 TO 

Cade 6-13 FG, 1 TO 

Banchero 4-14 FG, 3 TO

LeBron 2-3 FG, 2 TO

Zion 2-5 FG, 0 TO

Luka 5-8 FG, 2 TO 

Także wnioski pozostawiam głosującym.

18 godzin temu, january napisał(a):

Rywal zapomniał, że KCP i Cason się bdb poruszają bez piłki (cuty, stawianie zasłon, rolowanie z piłką), więc to nie będzie sam pickpop. No i niestety dla Mavs mam także Stefka, co oznacza, że konieczne są switche offball

Ta, KCP i Cason to są tacy wymiatacze na cutach, że zarówno jeden i drugi w tych PO oddał po cutach okrągłe ZERO rzutów :)

Trae bronił w sezonie zarówno Casona jak i KCP, którzy rzucali odpowiednio 2-4 i 0-1 FG.

A Stepha na okazjonalnych switchach przeżyję. Po pierwsze w drugiej połowie sezonu Curry był cieniem samego siebie, a dwa, Young jest całkiem szybki i Curry go tak łatwo nie będzie mijał. W tym sezonie Steph vs Trae 1-2 FG i 0 TO, w zeszłym 1-3 FG i 3 TO, w tym ta:

Co do NAW to ja się nawet po części zgadzam, na pewno zagrał serię poniżej swoich możliwości, tak samo zawodzi z Mavs, ale dwie rzeczy mi się nie zgadzają:

1. Ty nie masz Jamala Murraya ani gracza o podobnej charakterystyce i poziomie.

2. Odpowiednikiem NAW w Twoim zespole jest Keon Ellis, a więc gorszy zawodnik, nie sprawdzony na wyższym poziomie.

18 godzin temu, january napisał(a):

Eee, trochę nie ogarniam co tu rywal rozpisuje, skoro z tego wychodzi, że jego jedynym zawodnikiem z jakimkolwiek sizem prócz Davisa jest jeszcze tylko mający biegać za Stefkiem po obwodzie (ale pewnie jednocześnie zbierać!) Herb Jones, a nikt poza AD w s5 nie robi nawet 6 reb/per36. Jak oponent chciał pokazać, że właśnie przeciw Mavs gra na 3 guardów jest zerowym problemem dla Lakers to dziękuję, bo podkreślił to za mnie idealnie!

Ja też nie ogarniam, co ma bieganie w obronie Herba za Currym do tego, że masz słabych zbierających? Nikt poza centrami nie zbiera u Ciebie piłek w ataku, więc grając nawet AD + 4 x Trae nie musiałbym się martwić o własną deskę. Natomiast w ataku jak najbardziej mogę Ci zrobić krzywdę na zbiórkach (OReb per36): Davis 2.6, Zion 2, Jrue 1.6, Herb 1.5, Vince 1.5, IJax 4.9. Zdecydowanie ma tu kto atakować deskę i korzystać z braku size u Ciebie.

18 godzin temu, january napisał(a):

Nie rozumiem rywala piszącego, że mam tylko Kurę i LJ w ofensywie w PO. 17 ppg na 59 ts w tym sezonie (mimo gigantycznego obciążenia bronieniem Murraya jednocześnie), 17 ppg na 62 ts w zeszłym roku Reavesa, który w PO jest zacnym zawodnikiem. Dla porównania guardzi rywala mający prowadzić atak, jakże dramatyczni w PO:

Trae Young 2022, 46ts
Trae Young 2023, 52ts
Jrue Holiday 2022, 46ts
Jrue Holiday 2023, 49ts

Holiday dopiero w tym sezonie dobił do 55ts (stan na pierwsze dwie rundy PO), bo z primary-secondary ballhandlera (czyli roli jaką ma i u nas w Mavericks, dlatego podaje staty stamtąd) z lat 22-23 przeskoczył do roli 4-5 opcji w '24 i mógł sobie w Celtics zdobywać ledwie 10ppg.  A tu znów ma prowadzić atak i to przeciw topowym obrońcom. Także good luck.

Strasznie kolega manipuluje tutaj XD

1. O tym, że masz tylko Stepha i Brona potrafiących zrobić cokolwiek z piłką pisałem w kontekście starting five. Z tego co piszesz, to Reaves jest rezerwowym, także czytanie ze zrozumieniem się kłania.

2. Trae jest przede wszystkim rozgrywającym i po powrocie Ziona de facto trzecią opcją. U Ciebie trzecią opcją jest Reaves, u mnie Young. Uważam, że przewaga talentu jest tu zauważalna.

3. Holiday właśnie ma u mnie taką rolę jak w Celtics, gdyby grał Vassell, to byłby piąty w kolejce do rzucania, także przytaczanie statsów z Bucks, gdzie był lead ballhandlerem, to bardzo brzydkie zagranie. Jrue jest idealnym glue guyem, robi te wszystkie małe rzeczy, a rzuty są u niego tylko dodatkiem. Fajnie, że zaczęło mu ostatnio wpadać, bo 40% za 3 na dobrym volume to miła sprawa.

Podsumowując, bardzo nie lubię manipulacji, a tym bardziej kłamstw jak to, że jedyne info o kontuzji Ziona było od niego, podczas gdy sam linkowałem raport Shamsa, jest u góry, można kliknąć. Jeśli kogoś przekonuje możliwość powrotu Ziona to uważam, że z nim Mavs mają na tyle mocniejszą drużynę (size, atletyzm, matchupy są na moją korzyść), że jego obecność powinna odwrócić losy tej serii. Niestety ani moi liderzy ani liderzy rywala nie mieli zbyt długiego postseason, żeby można było dostać większą próbkę kto jest w lepszej formie. Zarówno Davis jak i LeBron zagrali świetnie w 1st round. Reszta w PO nie zagrała i uważam, że ani Mavs ani Lakers z przebiegu real PO nie zasługują na finał konferencji, ale ktoś jednak wygrać musi. A tutaj mój zespół uważam, że potrafiłby dobrze wykorzystać największą słabość Lakers, czyli brak size. Mavs w 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że oponent się gotuje i jak zwykle, gdy brakuje mu argumentów to wskakuje ad personam to niestety jeszcze raz muszę wrócić do jego nieudanego kamienia wskrzeszenia Williamsona:

1. Brak Ziona

1.1 Tekst o niby raporcie od Shamsa, że było coś innego niż teksty od Ziona – tu pytanie czy GM Mavs myśli, że obecni ludzie nie znają angielskiego? To jest wypowiedź Shamsa, którą przytaczasz: „Zion Williamson said that he is hopeful thats the playoffs go on potentially he could make a return at some point. I mean realistically my sense is the Pelicans would have to get out of 1st round to open up his window to return. (...) But the harmstrings are tricky and last year Zion Williamson missed several months with the harmstring injury, so his lower body injury arent things that just heel over night or over span of one to two weeks.”

Czyli Shams swą wypowiedź opiera na cytowaniu Ziona, który ma nadzieję, że kiedyś wróci w PO. Shams wyklucza jego grę w 1R i jeszcze dodaje (tia, to jest ten niby raport jak to jest blisko powrotu, aż bucha z niego przekonanie o bliskim powrocie Ziona xD) o tym jak długo leczy się zawsze Zion przy lower body injuries. To niby jest ten inny raport niż wypowiedzi Ziona (o tekście „wszystkie raporty wskazują, że powrót był bardzo możliwy” nie wspominam nawet już nawet). Mega słabe jest gdy oponent celowo lub omyłkowo mija się z prawdą i jeszcze kilkukrotnie zarzuca innym, iż to oni kłamią.

1.2. Jak Zion miał być rok temu ewaluowany po 3 tyg. (co pisałem), a w tym roku po 2 tyg., wrócić miał rok temu po 6-7 tyg, a nie wrócił i po 3 miesiącach (cytuję oponenta) to prosta matematyka tu również mówi, że go w tej serii nie ma nieważne jak liczyć. Naprawdę lubię jak rywal sam się wystawia.

1.3. O ucieczce chyłkiem z własnego tekstu o zrzucającym rdzę non-factora Ziona już nie wspomnę, bo beka z oponenta.

Ogólnie cała ta próba wskrzeszenia Ziona to ogromna parodia, typa w tej serii nie ma.

2. Jrue Holiday na Bronie

Primo to wrzucanie statów z 3r mam gdzieś, nie wiem czemu rywal próbuje to wbrew zasadom robić, secundo próba pisania że Jović i I. Jackson to legitni gracze to beka, tertio – cały czas piszemy o D w PO, a od roku i gwałcie na Jrue Holiday jakiego dokonał Jimmy Butler już wszyscy wiemy, że Jrue to nie jest już stoper na superstarów na poziomie PO, więc i LeBron go zmasakruje.

3. Wybielanie Younga i Holidaya w ataku w większej roli.

No to już jest komedia, najpierw rywal pisze, że Young i Holiday mają prowadzić mu atak, a jak przytaczam jakie to kasztany na poziomie PO w roli primary-secondary ballhandlerów to próbuje robić z nich nagle swoje 3-4 opcje w ataku. Brak wstydu Gma Mavs.

4. Aż zerknąłem na te Rebs, o których wypisuje oponent i to, że rywal akurat przy rebs postanowił sobie wesoło pomieszać staty skąd mu się tylko podobało (PO łącznie z 3r, RS, whatever), gdzie takie porównanie ogólnie nie ma żadnego sensu to jest WTF.

Więc zadałem sobie odrobinę trudu i tak wygląda zbiórka per36 naszych graczy w RS.

Young 2.8
Holiday 5.9
NAW 3.1
Herb 4.2
Davis 12.8

vs

Curry 4.9
Wallace 4.0
KCP 2.7
LeBron 7.4
Claxton 12.0

Niesamowite to jest, że Mavs gorzej zbierają, a próbują pisać jako właściwie jeden z głównych argumentów peany na temat swojej przewagi zbiórką . Totalne WTF. Przeciwnik sam się orze w tej serii i nie ma dosłownie żadnych argumentów.

5. Porównywanie graczy

O matko, dopiero teraz doczytałem to co rywal wypisuje.

Primo - epicko z kolejną zmianą narracji GMa Mavs jak mu korzystniej (2021 liczy się s5, a nie duet liderów, 2023 duet liderów reszta nieważne, teraz 2024 i próba z reszta s5 ważniejsza od liderów). Żenada.

Secundo - NAW to jest starter Mavs grający po 30+mpg, więc nie, Mavs nie powinni go porównywać do mojego 8mana Ellisa tylko do Caldwella-Pope'a, który jest jakieś 2 półki wyżej jak chodzi o poziom gracza.

Tertio: to co tam z tymi znaczkami > < próbował oponent sprzedać to jakieś WTF. Jak już w takie żenujące rzeczy mamy się bawić to:

LJ > AD (podobny level, ale kreator>finisher w PO jak chodzi o impact na wynik przy tym samym poziomie graczy zawsze)
Curry >>> Young (Trae w PO to arcykasztan)
Lively = Holiday (roles broniący najlepszego gracza rywala - a Lively ma wybitne PO i 2R PO, lepsze od Jrue)
Wallace = Herb (Cason zagrał wybitne PO w D, może nawet najlepsze perimeterD w NBA, a ofensywnie nie ma tu różnicy między nimi)
KCP >> NAW
Reaves > Dosunmu
Ellis = Vince (2 unproven w PO rolesów)
Claxton >>> Jackson (wiadomo)

 

Z mojej strony koniec, bo przewaga Lakers jest gigantyczna, tu nie ma nic ciekawego w tej serii. Powodzenia za rok Mavs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Denis Bad Boy Załęcki napisał(a):

Spora różnica poziomów między seriami na zachodzie 

jo, ale Finał B ładnie chłopaki piszą za to, 

imo Karpik to bierze mając najlepszego gracza tej serii i wystarczające uzupełnienie składu w postaci Younga. 
Lakers próbują tutaj sprzedawać Curryego jako gracza sprzed 3 lat, gdzie w tym roku nie potrafił zrobić PO mając całkiem znośny support, no i 40letni Lebron wciąż jest git grajkiem, ale już widzę jakby ustawał Davisa :) 

Te wszystkie dpoty Lively i Wallace to wiadomo, klasyczne pi****lenie (nie było Ciebie jeszcze w czasach gdy Capela był top20 grajkiem ligi), Claxton to się cofnął w rozwoju, a KCP też miał przeciętne PO po obu stronach parkietu ;) 

 

4:3 dla Mavs imo, liderzy Lakers albo nie dojechali w PO, albo się w nich nie stawili w ogóle co jest śmieszne patrząc na to, że takie Orlando na Wschodzie czy Pelicans na Zachodzie jednak te PO porobili

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Denis Bad Boy Załęcki napisał(a):

Nie no zrównanie Lively'a do Holidaya zrobiło dzień. To jechanie po Trea Youngu też najniższych lotów zresztą 

super jest też fragment o DPOTy Wallacie, tak mi się coś kojarzyło, że on za dużo nie grał w tych PO, to sprawdziłem i faktycznie wyszło, że nawet 20 minut/mecz nie robił. 

No ale jak widać tyle wystarcza by teraz robić z niego Rona Artesta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już ta cała podszywka zaczyna jednak być mocno groteskowa, byś był trochę mądrzejszy Qcin i się tak nie woził z tym, to może by ktoś uwierzył w typa co zgrywa prawilniaka a jego ulubionym grajkiem jest PG13… 

było śmiesznie, ale jak zwykle przez zbytnią bujankę wszystko się spitoliło i już wystarczy

nawet teraz gdy pisałem ten post, różnica pomiędzy odpowiedzą jednego i drugiego to mniej niż minuta 

gratuluję przebiegłości, do wora z tobą Denis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Denis Bad Boy Załęcki napisał(a):

To o ile się założysz?

a co dasz skan dowodu? przecież to nie musi być sam Qcin, ale poziom 69 jednak już wyjebał poza skalę i zaczął jednak razić, cztery posty w 2 minuty, trzeba było się pilnować, mało mnie obchodzi kto za tym stoi, jest to ewidentnie ustawione

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Denis Bad Boy Załęcki napisał(a):

Wam naprawdę ta gierka rozjebała mózgi 

Jak wyżej, ale chyba odpuszczę ten temat, bo jeszcze ktoś coś sobie zrobi i będę miał na sumieniu 

A jeśli chodzi o udowadnianie, dawać na PW, możemy się złapać w 4 oczy i wszystko wyjaśnić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Denis Bad Boy Załęcki napisał(a):

Jak wyżej, ale chyba odpuszczę ten temat, bo jeszcze ktoś coś sobie zrobi i będę miał na sumieniu 

A jeśli chodzi o udowadnianie, dawać na PW, możemy się złapać w 4 oczy i wszystko wyjaśnić 

nic nie musimy wyjaśniać, wolne forum, wolny(podobno) kraj, jak chcecie to ciągnąć (?) to proszę bardzo, ja swoje powiedziałem i tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

ja nawet gdy poznałem już LAFa dalej nie mogłem uwierzyć w to, że istnieje, wspaniała to intryga

no już wyjasnilo sie ze to ALF tylko walnal literowke przy zakladaniu konta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.