Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 East 1st Round] #4 BOSTON CELTICS (51-31) - #5 MILWAUKEE BUCKS (45:37)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

 • Reikai przypiął/eła ten temat

Jako że w naszej serii stypa, a ja mam chwilę, to pozwolę sobie złamać zwyczaj zaczynania opisów przez zespół bez HCA i wrzucę coś od siebie. W pierwszej kolejności ogromne propsy w kierunku @evitacre bo chyba jesteśmy świadkami najbardziej spektakularnego rebuildu w naszej zabawie (przynajmniej odkąd jestem GMem).

 

Rotacja 1-4 game

 

Fox 38 / McCollum 10

McCollum 26 / Ingles 10 / Marshall 12

Kuzma 30 / Marshall 18

Barnes 26  / Kyle Kuzma 8 / Jabari Walker 14

Allen 36 / Barnes 12

 

Jak widać zaczynamy żelazną piątką, która gra razem już niemalże od 2 sezonów. Duże minuty daję z ławki Najiemu Marshallowi. Cechą charakterystyczną dla tej rotacji jest duża liczba minut na różnych pozycjach dla długich i mobilnych wingów w celu wyciśnięcia maksa po bronionej stronie jeżeli chodzi o pomoc z weak side, podwajanie, trapy etc.

 

Rotacja po game 4

 

Fox 40 / McCollum 8

McCollum 28 / Ingles 10 / Marshall 10

Kuzma 18 / Marshall 20

Barnes 8  / Kyle Kuzma 20 / Jabari Walker 18

Holmes 12 / Barnes 32 / Jabari Walker 6

 

Kontuzja Allena boli, niemniej będziemy stosować na szerszą skalę manewr z końcówki sezonu i początku playoffs czyli granie niską 5 z Barnesem na C. Tym sposobem główny lineup, który będzie ze sobą spędzał większość czasu na boisku będzie wyglądać następująco: Fox – McCollum – Naji Marshall – Kuzma – Barnes.

 

Gameplan

 

Główny plan na tę serię to wykorzystanie bardzo ubogiego zestawu do bronienia pomalowanego czyli miejsca gdzie Celtics są najmocniejsi. Nie wiem czy Vucevic byłby tutaj w stanie grać duże minuty przy tak mocno penetrującej ekipie i tak agresywnym centrze na p&r - pewnie musiałby tak czy siak, natomiast z pewnością nie miałby łatwo. Dodatkowo Fox, CJ, Barnes (czy nawet z ławki Ingles czy Marshall) to grupa bardzo dobrych podających więc szukanie missmatchów, open looków, cutów, superpassów jest tutaj na porządku dziennym.

W obronie nie wiem kto będzie grał na PG pod nieobecność Roziera – chyba Fultz? Niemniej to nie zmienia faktu, że praktycznie przez cały mecz primary ball handlarem musi być Edwards, a to na pewno nie jest mega komfortowa sytuacja. To nie zmienia faktu, że gość będzie dużym problemem. Głównymi stoperami na Edwardsa powinniy być Barnes i Marshall stąd też duże minuty dla Najiego – silny, aktywny wing jest bardzo potrzebny przy tym matchupie. Generalnie kilka słów z jednego z artykułu właśnie na temat profilu Marshalla w obronie:

 

On defense, he was a prominent part of New Orleans’ cavalcade of switchable wings/forwards. The website Dunks & Threes’ Defensive Estimated Plus-Minus (one of the best publicly available one-number metrics out there) places him in the 78th percentile on that side of the ball overall.

As for his on-ball defense, according to Basketball Index data, he’s in the 95th percentile in Defensive Positional Versatility and the 93rd percentile in Matchup Difficulty.

The Pelicans were sixth in opponent turnover percentage, and Marshall’s ferocious defensive activity in his minutes played an important role in that. He’s in the 64th percentile in deflections per 36 minutes (2.2) among forwards who played at least 25 games on the season. Deflections are a strong indicator of defensive activity, and defensive activity is what leads to turnover creation.

 

Edwards jest w takiej formie, że i tak ciężko będzie go zneutralizować, natomiast przy braku prawdziwego playmakera, prawdopodobnie dużo większej wymaganej roli w obronie i grupie Marshall/Barnes/Allen w obronie w mojej opinii miałby dużo trudniej niż w RL.

 

Po stracie Allena sprawa się nieco komplikuje i musi być podniesiony z ławki Holmes na kilkanaście minut. Niemniej po prostu w takim zestawieniu znaczną część meczu będziemy grać niższym lineupem Fox – CJ – Marshall – Kuzma – Barnes.

 

Podsumowanie

Póki co tak krótko na rozgrzewkę, jak Evi się uaktywni to postaram się rozwinąć 😊

Generalnie raz jeszcze – pokłony dla Evitacre za tak szybkie zbudowanie legitnej PO ekipy. Natomiast na ten moment cały czas jest tutaj sporo braków. Braki w playmakingu, Edwards musi cały mecz ciągnąć w zasadzie jako primary ballhandler. Mimo dobrego zestawu obrońców na obwodzie to brakuje jakości w obronie pomalowanego. Krótka ławka też nie pomaga. Jeżeli miałbym obstawiać, to pomimo tego, że najlepszy zawodnik serii jest po stronie przeciwników to uważam, że mając HCA i generalnie dużo lepiej zbilansowaną ekipę powinienem wziąć tę serię. Przez kontuzje Allena raczej w 7 meczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Principe

However, he still isn't cleared for contract drills and likely won't play again this season, as Toronto has just four games remaining and is well out of the season

 

chyba średnio z tą grą po 35min jak jeszcze na koniec sezonu nie był do kontaktu dopuszczony 😛 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Szulim napisał(a):

@Principe

However, he still isn't cleared for contract drills and likely won't play again this season, as Toronto has just four games remaining and is well out of the season

 

chyba średnio z tą grą po 35min jak jeszcze na koniec sezonu nie był do kontaktu dopuszczony 😛 

No a jaka była potrzeba do grania i trenowania na kontakcie w Raptors? 

Co stoi na przeszkodzie w graniu i to na wysokich minutach przy kontuzji nierzucającej dłoni ktora leczy sie w miesiąc-półtora? 
 

Edytowane przez Principe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dobra, coś naskrobać wypada chociaż krótkiego żeby podtrzymać tradycję aktywowania się na PO.

Powodzenia @Principe!!!

Dlaczego biorę te serię:

 • ·        Bezdyskusyjnie najlepszy gracz serii jest w Bucks
 • ·        Rewelacyjny zestaw graczy na skrzydłach do obrony najlepszych graczy przeciwnika: Mikal, Edwards, Williams vs Barnes, Kuzma, Fox
 • ·        Mizerne zagrożenie zza linii 3 pts ze strony przeciwnika: Barnes przeciętnie w regularze, PO (mały sample) mizeria, Fox play in w kratę, poprzednie PO słabo,CJ < 24% za 3,
 • ·        Ponieważ rywal nie jest jakiś super deadly za 3 można pomagać Vuckowi w razie konieczności, aczkolwiek 1 na 1 z Allenem nie byłoby to raczej konieczne
 • ·        Sama obceność CJ’a w formie pierwszorundowej daje mi HCA, to mój ósmy zawodnik 😊
 • ·        Barnes jako leader w PO ? Forma Barnesa w PO po kontuzji ? (Kawhi też miał być ready i w ogóle)
 •  

Dobra, a tutaj opis ja i Chat GPTv4 ; ) <tak @Szulim, zrobiłem to :))

Rotacja:

 1. PG: Markelle Fultz (32 min) / Malik Beasley (16 min)
 2. SG: Anthony Edwards (40 min) / Jalen Williams (8 min)
 3. SF: Mikal Bridges (40 min) / Jalen Williams (8 min)
 4. PF: Jalen Williams (28 min) / Bobby Portis (20 min)
 5. Nikola Vucevic (28 min) / Bobby Portis (20 min)

Anthony Edwards: Co ja wam tu bede pisał, nasz najlepszy gracz, który dominował w pierwszej rundzie Play Offs przeciwko Phoenix Suns, zdobywając średnio ponad 30 punktów na mecz. Jego zdolność do atakowania kosza, rzutów z dystansu i kreowania akcji dla innych czyni go niezwykle trudnym do zatrzymania. Edwards będzie kluczowym elementem naszej ofensywy, korzystając zarówno ze swojej atletyczności, jak i umiejętności gry w kluczowych momentach.

Jalen Williams: Drugi najlepszy gracz naszej drużyny, potrafi zarówno rzucać z dystansu, jak i atakować kosz. Jego wszechstronność i zdolność do gry na wielu pozycjach sprawiają, że jest trudny do obrony.

Mikal Bridges: Nie grał w PO w 2024, jego wcześniejsze występy w Play Offs pokazują, że jest kluczowym graczem, który może zarówno zdobywać punkty, jak i wspierać defensywę.  U nas jako 3 opcja, wymażona dla niego. Bridges jest znany z efektywności w rzutach za trzy punkty, co rozciąga obronę przeciwnika i daje więcej przestrzeni do gry dla Edwards’a.

Nikola Vucevic: Jego gra na low post i pick-and-pop z Edawrdsem/Fultzem będzie kluczowa w rozciąganiu obrony przeciwnika. Vucevic jest zdolny do zdobywania punktów zarówno z gry pod koszem, jak i z półdystansu oraz dystansu (średnio 2,5 trójki na mecz w ostatnich PO). Jego umiejętność rzucania za trzy zmusi obrońców do wychodzenia na obwód, co otworzy przestrzeń dla penetracji Edwards’a i Fultza.

Anthony Edwards , Mikal Bridges i Jalen Williams są rewelacyjnymi obrońcami, którzy mogą skutecznie kryć czołowych strzelców przeciwnika. Ich zdolność do zmiany krycia i zatrzymywania penetracji będzie kluczowa. Bridges, w szczególności, będzie odpowiedzialny za krycie De’Aaron Foxa, wykorzystując swoją długość i aktywność defensywną. Markelle Fultz będzie krył CJ McCollum’a (który swoją drogą miał katastroficzną 1 rundę PO, poniżej 24% za 3,  Fultz jest znany ze swojej zdolności do przechwytywania piłek i zatrzymywania szybkich akcji. Jego defensywne umiejętności będą kluczowe w spowolnieniu ofensywy przeciwnika. Nikola Vucevic będzie krył Jarrett’a Allen’a. Chociaż Vucevic nie jest znany z wybitnej obrony, jednak biorąc pod uwagę że Allen nie grozi rzutem a reszta pozycji jest pięknie pokryta atletycznymi wingami nie widzę tutaj aż takich problemów. KAT w serii z Denver też momentami wygląda przyzwoicie. Bobby Portis jako energizer z ławki będzie wspierać obronę pod koszem i rozciągać grę w ataku. Jego wszechstronność defensywna pozwoli na elastyczne ustawienia, a jego umiejętność rzucania za trzy punkty będzie dodatkowym atutem w rozciąganiu obrony przeciwnika.

Mikal Bridges vs. De’Aaron Fox: Bridges, jako jeden z najlepszych obrońców na skrzydłach, będzie kluczowy w zatrzymaniu Foxa. Fox, znany ze swojej szybkości i zdolności do penetracji, będzie musiał radzić sobie z długością i aktywnością defensywną Bridges’a. Fox play in też miał jedne udane drugie słabo.

Anthony Edwards vs. Kyle Kuzma: Edwards, będący naszym najlepszym graczem, ma przewagę w tej konfrontacji dzięki swojej atletyczności i zdolności do zdobywania punktów na różne sposoby. Kuzma będzie miał trudności z zatrzymaniem Edwards’a, który będzie korzystał zarówno z penetracji, jak i rzutów z dystansu. Edwards będzie również wykorzystywał swoją szybkość i siłę, by dominować w pojedynkach jeden na jeden przeciwko Kuzmie.

Jalen Williams vs. Scottie Barnes: Williams, jako wszechstronny obrońca, będzie miał za zadanie zatrzymać Barnes’a. Williams będzie korzystał ze swojej mobilności i zdolności do zmiany krycia, by ograniczać przestrzeń Barnes’owi do rzutów i penetracji. Jego defensywna aktywność i zdolność do blokowania rzutów będą kluczowe w neutralizowaniu wpływu Barnes’a na grę.

      Nikola Vucevic vs. Jarrett Allen: Allen, jako silny obrońca podkoszowy, będzie starał się ograniczać Vucevica w ataku. Jednak Vucevic, ze swoją zdolnością do rzucania z półdystansu i dystansu, będzie rozciągał obronę Allen’a i zmuszał go do wychodzenia na obwód. Vucevic będzie wykorzystywał swoją wszechstronność w ataku, by zdobywać punkty zarówno spod kosza, jak i z dystansu, co otworzy przestrzeń dla naszych strzelców.

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Principe napisał(a):

Jako że w naszej serii stypa, a ja mam chwilę, to pozwolę sobie złamać zwyczaj zaczynania opisów przez zespół bez HCA i wrzucę coś od siebie. W pierwszej kolejności ogromne propsy w kierunku @evitacre bo chyba jesteśmy świadkami najbardziej spektakularnego rebuildu w naszej zabawie (przynajmniej odkąd jestem GMem).

Dziekuję, coś tam naskrobałem z niewielką pomocą ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2024 o 22:29, Principe napisał(a):

Braki w playmakingu, Edwards musi cały mecz ciągnąć w zasadzie jako primary ballhandler.

Odnośnie tej części: Edwards ponad 6 ast/g w PO, Williams 5,5 ast/g w PO, Mikal w ostatnich PO 4 ast/g, w sezonie 3,7 ast/g, Vucek ponad 3 ast/g a Fultz jedyne co potrafi dobrze robić to bronić i rozgrywać, a to są jedyne rzeczy które w tej S5 ma robić. Więc imo jest dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.