Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 East 1st Round] #1 TORONTO RAPTORS (59-23) - #8 INDIANA PACERS (42:40)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

  • Reikai przypiął/eła ten temat

TORONTO RAPTORS

Wiele było już takich sezonów, w których Raptors awansowali z wysokiego seedu do PO, lecz niestety nie odgrywaliśmy w nich znaczącej roli. Moment przełomowy nadszedł w zeszłym sezonie, gdzie bardzo blisko było aby pokonać Sixers i dostać się do finału. Zabrakło wtedy lidera, postanowiłem takiego zdobyć za wszelką cenę, padło na Leonarda do którego miałem wielki sentyment za sezon '19. Świetny pierwszy trymestr, świetny drugi trymestr mojego zespołu - zero kontuzji, wszyscy grali na swoim poziomie, wzmocnienia podczas trade deadline, układało się wszystko tak jak chciałem, nawet kontuzja Okongwu nie zmartwiła mnie za bardzo, Thibbs orał wtedy Achiuwą po 40mpg, więc jako backup center był ok. Myles Turner - najwięcej rozegranych meczów w karierze, Lillard bez kontuzji cały sezon, Kawhi najwięcej występów od sezonu 16/17 - ogólnie bajka. Całe nieszczęście przyszło na dwa tygodnie przed końcem RS. Ból kolana u Kawhia, brzmiało niegroźnie, "game time decision" do końca RS, myślałem że to oszczędzanie go na PO, niestety gdy już wrócił to nie wyglądał dobrze i ponownie wypadł ze składu. Na szczęście reszta mojego składu dowiozła, dlatego liczę że pokonamy Pacers.

Rotacja w meczach gdy Leonard gra:

PG: Damian Lillard 40min / Pascal Siakam 8min

SG: Kelly Oubre 28min / Eric Gordon 20min

SF: Kawhi Leonard 30min / Josh Okogie 10min / Kelly Oubre 8min

PF: Pascal Siakam 32min / Jeff Green 16min

C. Myles Turner Turner 33min / Precious Achiuwa 15min

w obodzie pozostają Merrill, Pippen, Banton i Terry

Rotacja w meczach gdy Leonard nie gra:

PG: Damian Lillard 40 / Pascal Siakam 8min

SG: Josh Okogie 19min / Eric Gordon 29min

SF: Kelly Oubre 37min / Josh Okogie 8min / Sam Merrill 3min

PF: Pascal Siakam 32min / Jeff Green 16min

C. Myles Turner Turner 33min / Precious Achiuwa 15min

Role w zespole:

Damian Lillard  - Shot Creator / Primary Ball Handler

Gracz który najczęściej utrzymuje piłkę w rękach, chcę aby grał dużo pick and rolli i pick and pop z Turnerem, który świetnie trafia trójki na wprost kosza. Izolacje, trójki po zasłonach, kreowanie sobie rzutu - wszystko to w czym Lillard jest dobry.

Pod nieobecność Giannisa musiał wejść w buty lidera, znacząco poprawił się względem RS, trafiał pięć trójek na mecz przy skuteczności 42%!. Nieobecny w meczu nr 4 i 5 co zapewne zaowocuje wygranymi Pacers w tych meczach.

Kawhi Leoanrd - Shot Creator

Zagrał w meczu nr 2 i 3. Niedoleczone kolano nie pozwalało na taką formę jaka była w RS, jeśli nie szło mu w ofensywie to dawał pozytywy w obronie jak np cztery przechwyty w meczu nr 2 czy dziewięć zbiórek w meczu nr 3

Kelly Oubre Jr. - Movement Shooter

Chciałbym aby był w ciągłym ruchu, aby szukał sobie miejsca do oddania rzutu za trzy i łamał pierwszą linię rywala.

Praktycznie w każdym aspekcie poprawił się względem RS. Skuteczność w RS - 44%, 3P% - 31%, w PO te wskaźniki to 48% i 39%, stl z 1,1 na 1,8, bloki z 0,7 na 1,8. Miał kilka niepotrzebnych rzutów, ale mimo wszystko było ich mniej niż w RS przez co poprawiła się skuteczność.

Pascal Siakam - Slasher / Secondary Ball Handler

Zawodnik który gra u mnie od początku naszej zabawy, kapitalne mecze nr 1 i 2 gdzie rzucał 37 i 36pkt. Dużo operuje na piłce, dużo gry tyłem do kosza, gdzie jego spiny potrafią wkurzyć każdego, gdy Lillard siada na ławce to staje się odpowiedzialny za kreowanie gry, zawsze umiał dzielić się piłką.

Myles Turner - Stretch Big

Mniej postup, więcej 3PA.

Osiemnaście trójek rzuconych w 1rd, żaden inny wysoki nawet nie był blisko tego wyniku. Świetnie sprawdza się do gry 5 out, rozciąga akcje, najlepszy w zespole pod względem +-

Jeff Green - Slasher

Doświadczenie mistrzowskie które pomaga w trudnych chwilach, lata lecą a Uncle Jeff wciąż jest użytecznym zawodnikiem.

Precious Achiuwa - Roll & Cut Big

Gracz nr osiem w rotacji Knicks, Thibbs gra dość wąskim składem dlatego Precious w 1rd grał mało, jego czas nadszedł dopiero 2rd gdzie wskoczył do S5. Odpowiedzialny za rollowanie, ścinanie i kończenie spod obręczy. Walczak na desce.

Josh Okogie - Athletic Finisher

Gdyby w ofensywie miał taki skill jak w defensywie to byłby bardzo dobrym rolesem, niestety w ataku ma ograniczone możliwości przez co skupia się na atakowaniu obręczy i sporadycznych trójkach, jest jednym z moich najlepszych obrońców dzięki czemu wskakuje do S5 gdy KL nie gra. Zagrał we wszystkich czterech meczach Suns. 

Eric Gordon - Stationary Shooter

Kolejny doświadczony zawodnik ściągnięty z myślą o PO. 80% jego rzutów to trójki po catch and shoot, nie potrzebuje piłki w rękach aby być groźnym. Niestety regres w porównaniu do RS.

Sam Merrill - Off Screen Shooter

Cała jego gra to bieganie po zasłonach i handoffy.

Statystyki zawodników którzy zagrali w 1rd PO:

Damian Lillard - 31,0pts 5,0as 3,3rb 64,7% TS% 42% 3P%

Pascal Siakam - 22,3pts 8,8rb 4,2as 58,6% TS% 27% 3P%

Myles Turner - 19,2pts 7,2rb 2,8as 62% TS% 44% 3P%

Kelly Oubre - 13,3pts 4,0rb 1,8lstl 62,3% TS% 39% 3P%

Kawhi Leonard - 12,0pts 8,0rb 2,0stl 2,0as 48,2 TS%

Eric Gordon - 8,0pts 1,8rb 1,2as 50,8% TS% 41% 3P%

Josh Okogie - 3,5pts 1,0rb 0,5stl 61,5% TS% 33% 3P%

Sam Merrill - 3,4pts 1,4rb 1,2as 75% TS% 50% 3P%

Precious Achiuwa - 2,5pts 3,5rb 2,5blk 29% TS%

+ Trzeci trymestr: Jeff Green - 7,0pts 2,4rb FG% 42% 35% 3P%

Statystyki za 3T, zawodników wchodzących w garbage time:

Dalano Banton 17,4pts 4,9rb 3,8as FG% 41% FG% 31% 3P%

Scotty Pippen Jr. 14,4pts 4,8as 2.2stl 50% FG% 35% 3P%

Dalen Terry 4,0pts 2,3rb 1,6as 48% FG% 27% 3P%

Plusy/Minusy:

+ HCA

+ Dziewięciu moich graczy zagrało w 1rd

+ Turner i Lillard rzucili 38 trójek

+ Zgranie, trio Lillard-Siakam-Turner gra ze sobą od kilku lat

+ Doświadczenie, Lillard, Leonard, Siakam, Gordon, Green - każdy z nich rozegrał w PO wiele spotkań

+ Skuteczność zza łuku: Turner 44%, Lillard 42%, Gordon 41%, Oubre 39%, Merrill 50%

- Leonard dostępny tylko w G2 i G3

- Lillard out G4 i G5

- Prócz Okogiego, nie mam dobrego obwodowego obrońcy

Mój typ:

Raptors wygrywają mecze 1-3 i G6. Pacers G4 i G5. Proponuje 4:2 dla Raptors

Przepraszam że opis w ostatniej chwili i dość mało konkretny, ale dziecku ząbki idą i ciężko było znaleźć chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LONGER01 napisał(a):

Przepraszam że opis w ostatniej chwili i dość mało konkretny, ale dziecku ząbki idą i ciężko było znaleźć chwilę.

Ty wiesz, że ukradłeś mi wymówkę ? Mam dokładnie ten sam problem.. :)

generalnie ja się zgadzam z wynikiem 4:2 dla raptors i o taki chciałem powalczyć, więc skoro obaj się zgadzamy to chyba odpuszcze ten opis. Nigdy nie olałem opisu w PO i przykładam się zawsze, ale tu zwyciestwa Pacers nie bedzie, patrząc na to jak wymęczone było zwycięstwo z kiepskimi Knicks. Uznaję, że Nie ma co się kopać po jajkach z @LONGER01ktory zawsze traktował mnie z szacunkiem i był tez zawsze dla mnie  dobrym partnerem transferowym.   Dajcie mi ten punkt karny i proponuje również głosującym 4:2, oprócz tego ze wypadł Leonard wypadł tez Dame w dwóch meczach, wiec mysle ze to uczciwa propozycja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.