Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 West 1st Round] #4 LOS ANGELES LAKERS (55-27) - #5 MEMPHIS GRIZZLIES (51:31)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

  • Reikai przypiął/eła ten temat

Statystyki/Skład

Stephen Curry 
RS 32.7 mpg, 26.4/4.5/5.1, 40,8 3pt% (11.8 3PA), 61,6 ts

Clutch player of the Year. Nie był to już w tym sezonie gracz z samego szczytu ligi, ale wciąż okolice All-NBA, takie +-top15 w gierce. Nie dostanie bonusu w PO rzecz jasna, ale też akurat Kury nikt nie powinien lekceważyć, zwłaszcza że ma w tym sezonie w Lakers znamienite warunki do wymiatania w roli wymiennie 1-2 opcji i dwójkowych zresztą akcjach z LeBronem. 

Cason Wallace
RS 20.6 mpg, 6.8/2.3/1.5, 41,9 3pt% (2.9 3PA), 61,2 ts
PO 17.5 mpg, 3.0/1.5/1.3, 28,6 3pt% (1.8 3PA), 54,5 ts

Mój wybór draftu od samego startu sezonu gra jako starter. Ulepszona wersja Jrue Holidaya jak chodzi o rozgrywki posezonowe - równie świetny defense, tylko w przeciwieństwie do pierwowzoru nie traci jaj w PO. Kto się nie zachwycał już jego D nad McCollumem, czy Irvingiem w tych PO?

Austin Reaves
RS 32.1 mpg, 15.9/4.3/5.5, 36,7 3pt% (5.1 3PA), 61,3 ts
PO 34.8 mpg, 16.8/3.8/3.6, 26,9 3pt% (5.2 3PA), 58,9 ts

Mocne wsparcie z ławki jako topowy 6man, w tej serii gra w minutach bez Kury lub bez LeBrona, by być wtedy drugą opcją na parkiecie. Świetnie radził sobie w defensywie naprzeciwko Jamala Murraya. Też troszkę slump przy trójce w PO w tej 1R, szczęśliwie mamy na tyle dużą dawkę (RS, zeszłoroczne PO, zeszłoroczny RS), że nie martwię się pod kątem kolejnych rund o jego rzut. Świetny pnr ballhandler, co ważne w PO.

Keon Ellis
RS 17.2 mpg, 5.4/2.2/1.5, 41,7 3pt% (2.9 3PA), 62,7 ts

Jedna z piękniejszych historii w rl NBA – undrafted, poprzez ciężką pracę w G-League na umowie two-way do roli startera w Kings. Nie chcę wrzucać highightów, ale fenomenalna defensywa + legitny rzut. Zacytuję, bo nie chciałbym, by Keon, aka nowa wersja Alexa Caruso został pominięty przez mniej uważnych fanów NBA: In February the Kings had a defensive rating of 118.0, and a net rating of 5.2. Ellis started playing more significant minutes on March 1st, and took over as starter for the injured Kevin Huerter on March 20th. The Kings finished March with a defensive rating of 110.8 and a net rating of 5.2. April saw those numbers continue to improve, with a defensive rating of 106.7 and a net rating of 6.6. Ellis finishes the season with 21 games started. In his games as a starter, Ellis averaged 8.8 points, 3.5 rebounds, 2.3 assists, 1.7 steals, and 0.6 blocks. And while defense is the first thing that comes to mind when thinking about Ellis, it’s equally impressive how he contributed on offense. Ellis shot 41.7% from three for the season, but even as Ellis became a starter and his attempts increased, his efficiency didn’t wane. As a starter Ellis shot 40.4% from 3 on 4.5 attempts per game. Ellis is a bona fide 3-and-D player, the exact type of player every team tries to find.

Kentavious Caldwell-Pope
RS 31.6 mpg, 10.1/2.4/2.4, 40,6 3pt% (4.1 3PA), 60,2 ts
PO 36.0 mpg, 8.4/2.0/2.2, 28,6 3pt% (5.6 3PA), 47,9 ts

Uznany w lidze od lat świetny 3D roles, starter w dwóch mistrzowskich ekipach w ostatnich 4 sezonach w RL. Troszkę problemów zdrowotnych i lekki slump rzutowy w PO, więc mniejsze minuty u mnie zanim wydobrzeje– bo mogę sobie na to pozwolić.

Sam Hauser 
RS 22.0 mpg, 9.0/3.5/1.0, 42,4 3pt% (5.9 3PA), 63,4 ts
PO 17.1 mpg, 8.0/2.2/0.6, 48,0 3pt% (5.0 3PA), 69,0 ts

Mój strzelec z ławki na skrzydle. Celtics nie bez powodu tak dobrze wyglądają z nim na parkiecie. Elitarny shooter, nie jest dziurą w obronie. Wyjątkowo cenny dla mnie w tej serii, gdy kilku rolesów  zaliczyło rzutowy slump.

LeBron James
RS 35.3 mpg, 25.7/7.3/8.3, 41,0 3pt% (5.1 3PA), 63,0 ts
PO 40.8 mpg, 27.8/6.8/8.8, 38,5 3pt% (5.2 3PA), 63,7 ts

Dziadzia Bron w wyborowej formie. Broni, rzuca, rozgrywa. Full-package, szkoda że brakło mu wsparcia w RL. Top 5-10 gracz ligi, bez słabości. Tylko czy to już niestety nie ostatni taki jego sezon?

Nic Claxton
RS 29.8 mpg, 11.8/9.9/2.1, 2.1 blk, 62,9 ts

Cichszy sezon, bo i Nets byli słabi. Ciekawe, gdzie wyląduje latem w RL. Niemniej – dalej świetny obrońca, szkoda tylko, że nie miał kto go karmić w ataku jako finishera. I nie panikuje na short-rollach etc.

Dereck Lively

RS 23.5 mpg, 8.8/6.9/1.1, 1.4 blk, 72,8 ts
PO 20.3 mpg, 8.8/6.2/1.0, 1.0 blk, 71,2 ts

I mój drugi rookie w rotacji, który z marszu w PO prezentuje wybitny defense. Vertical threat i mocne zasłony w ataku plus zbiórka i umiejętność podania na shortrollu – więcej od niego oczywiście mi nie jest potrzebne. Ale nad obroną Derecka w tych PO też można cmokać z zachwytem.

Rotacja

G Curry 36 / Reaves 12
G Wallace 24/ Reaves 12/ Ellis 12
F Caldwell-Pope 24 / Hauser 12 / Ellis 12
F LeBron 36/ Hauser 12
C Claxton 24/ Lively 24

W skrócie – Curry i Bron po 36 mpg, a 7 rolesów wokół po 24 mpg. Powinno to dać odpowiednią energię na parkiecie, balans między ofensywą i defensywą. 

Gameplan w D

Matchupy w D

Claxton/Lively-Reid
LeBron-MPJ
Curry/Hauser-Brown
KCP/Reaves-Bogdanovic
Wallace/Ellis-Conley

Wallace, KCP i Ellis mają się przebijać po zasłonach (są w tym świetni) i gryźć parkiet jako PoA, by ograniczyć resztki kreacji Grizzlies (Conleya i Bogdanovicia). LeBron ma size na MPJ, który jest tu w za dużej dla siebie roli (miast bycia 3 opcją w RL nagle zostaje 1 opcją). Claxton/Lively mają mobilność i wszystko do krycia Reida.

Gameplan w O

Oponent nie ma odpowiedzi na LeBrona, ofensywa standardowo idzie przez trio Curry-LeBron-Reaves (z ławki). Częste akcje dwójkowe Curry-Bron i Reaves-Bron. Jeśli pojawi się Valanciunas w szerszym wymiarze, to niszczymy go raz za razem pickami Kury/Reavesa z Claxtonem aż będzie musiał zejść z boiska.

Podsumowanie

Szczerze mówiąc bez Giannisa to jest niestety nudna seria w mojej opinii. Szkoda mi Grizzlies, ale nie mają bez Greka już pierwszej opcji ofensywnej pozwalającej na prawdziwą walkę w PO w tym sezonie. Zakładam sweep, bo przewaga talentu Lakers vs Giannis-less Grizzlies jest ogromna. 4-0.

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Reikai napisał(a):

Ciezko tu cos innego niz sweep bez Giannisa.

Bez przesady że sweep, jeżeli chcesz dać 4-0 to również powinieneś głosować za TR Giannisa bo to znaczy że nie zapewniłem mu odpowiedniego supportu ...opis dać w nocy, wczoraj miałem lekki kryzys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Grizz mają trzech zawodników z bardzo dobrą pierwszą rundą MPJ, Conleya i Reida + Bogdana, Jonasa, Browna i Dunna

tu nie ma raczej mowy o sweepie, nie pamiętam czy rok temu był, chyba nie, tym bardziej nie w tym roku

Lol

Dlatego wlasnie sweep.

27 minut temu, kuba2419 napisał(a):

Bez przesady że sweep, jeżeli chcesz dać 4-0 to również powinieneś głosować za TR Giannisa bo to znaczy że nie zapewniłem mu odpowiedniego supportu ...opis dać w nocy, wczoraj miałem lekki kryzys...

MPJ korzysta na systemie Memphis. Conley to fajny glue guy. Ale jak oni maja robic atak w tej druzynie, to tak srednio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Reikai napisał(a):

Lol

Dlatego wlasnie sweep.

MPJ korzysta na systemie Memphis. Conley to fajny glue guy. Ale jak oni maja robic atak w tej druzynie, to tak srednio.

w sensie trudno będzie uwolnić MPJa mając ten roster? nie zapominaj, że Claxton stracił na znaczeniu, w sensie, że na pewno jest słabszy niż rok temu, tutaj Jonas nie będzie musiał biegać osrany zwłaszcza w roli underdoga

zgadzam się z tym co pisał Kuba, skoro Cavs mogą nastraszyć Celtics Garlandem i Mobleyem, to tym bardziej ten zestaw bdb rolsów może coś urwać w konfrontacji z Currą i Lebronem, Grizz mają sporą liczbę rolsów, którzy mogą dać pod 20oka, a MPJ w pierwszej rundzie rzucał luźne 22.8ppg na 70TS i blisko 50% za 3, a grał przeciwko  raczej nie gorszej overal drużynie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

nie zapominaj, że Claxton stracił na znaczeniu, w sensie, że na pewno jest słabszy niż rok temu

How come? Przeciez jest o wiele lepszy, dodal rzut nawet.

 

8 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

w sensie trudno będzie uwolnić MPJa mając ten roster?

Tak. Kto tu lamie pierwsza linie obrony, poza 36 letnim Conleyem? Kto jest tu jakimkolwiek kreatorem poza Conleyem?

 

10 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

Grizz mają sporą liczbę rolsów, którzy mogą dać pod 20oka

Kogo takiego? Bo Bogdan mial okropny sezon poza poczatkiem, Brown byl fatalny, a Jonasowi I Dunnow nie wspominam nawet.

 

11 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

MPJ w pierwszej rundzie rzucał luźne 22.8ppg na 70TS i blisko 50% za 3, a grał przeciwko  raczej nie gorszej overal drużynie 

Troche inaczej sie rzuca majac zespol jak RL Nuggets, a inaczej jak nagle jako MPJ jestes pierwsza opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Reikai napisał(a):

Kogo takiego? Bo Bogdan mial okropny sezon poza poczatkiem

Nie oglądałem dużo Hawks, ale statystyki temu przeczą i mówią, że Bogdan to był raczej najlepszy gracz Hawks w tym sezonie. 

Nie jestem fanem on/off, ale aż tak by zakrzywiały obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Nie oglądałem dużo Hawks, ale statystyki temu przeczą i mówią, że Bogdan to był raczej najlepszy gracz Hawks w tym sezonie. 

Nie jestem fanem on/off, ale aż tak by zakrzywiały obraz?

Gral z lawki vs bench unity rywali nabijajac sobie pluso minusy dosc ostro, bo nie gral jednoczesnie z Trae i DJM. On zagral 200 minut z 2300 mozliwych z obydwoma.

No, moze przesadzilem z okropnym sezonem, bo gosc z lawki dalej jest fajny oprócz bycia tyczka w obronie. Z tym ze on w tych Memphis bez Giannisa ma byc chyba tu druga opcja jako movement shooter, gdy pierwsza jest inny movement shooter. A robil w tym roku 17 ppg na najgorszych procentach od paru sezonow.

Fajny poczatek sezonu, bo byl w gazie po kadrze, ale jak potem przyslumpowal to overall wyszedł przecietny sezon, jak calych Hawks.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Griezzlies

 

Niestety pod koniec sezonu dostaliśmy strzała w ryj w postaci kontuzji Giannisa, która to przeciąga się na całą pierwsza rd PO....ale płakać nie będziemy i powalczymy aby uniknąć sweepa jak to było w poprzednim roku!

 

Rotacja:

 

Mike Conley 34 - Jordan Clarkson 14

Bruce Brown 12 - Bogdan Bogdanovic 36

Michael Porter Jr. 24 - Bruce Brown 24

Naz Reid 30 - Michael Porter Jr. 12 - Dario Saric 6

Jonas Valenciunas 36 - Naz Reid 6 - Bruno Fernando 6

 

Mike Conley

RS 28.9mpg, 11.4pkt / 5.9ast / 1.2stl / 45.7% FG / 44.2% 3P na 5.3 prób

PO 31.8mpg, 11.8pkt / 6.3ast / 1.0stl / 37% FR / 36.4 3P na 5.5 prób

 

Bruce Brown

RS 27.9mpg, 10.8pkt / 4.2zb / 2.9ast/ 47.8% FG / 32,3% 3P na 2.4próby

 

Michael Porter JR.

RS 31.7mpg, 16.7pkt / 7.0zb / 48.4% FG / 39.7% 3P na 6.8 prób

PO 39.4mpg, 22.8pkt / 8.4zb / 1.2ast / 1.2stl / 55.3% FG / 48.8% 3P na 8.2 próby

 

Naz Reid

RS 24.2mpg, 13.5pkt / 5.2zb / 1.7ast+blk / 47.7% FG / 41.4% 3P na 5.0prób

PO 18.4mpg, 9.5pkt / 2.0zb / 41.4% FG / 31.3% 3P na 4.0próby

 

Jonas Valančiūnas

RS 23.5mpg, 12.2pkt / 8.8zb / 2.1ast / 1.2stl+blk/ 55.9% FG

PO 22.4mpg, 14.5pkt / 11.0zb / 52.4% FG

 

 

Jordan Clarkson

RS 30.6mpg, 17.1pkt/ 3.4zb / 5.0ast / 41.3% FG / 29.4% 3P na 5.6próby

 

Bogdan Bogdanovic

RS 30.4mpg, 16.9pkt / 3.4zb / 3.1ast / 42.8% FG / 37.4% 3P na 8.1próby

Playin 36.3MP, 21pkt / 5zb / 4ast / 2stl / 2blk / 44.4% FG / 30% 3P na 10prób

 

Dario Saric

RS 17.2mpg(64), 8.0pkt / 4.4zb / 2.3ast / 46.6% FG / 37.6 3P na 3.1próby

 

Bruno Fernando

RS 15.2mpg(45), 6.3pkt / 4.3zb / 1.2stl+blk / 58.3% FG

 

Mathup w obronie:

 

Steph - Brown

Wallace - Conley

KCP - MPJ

Lebron - Reid

Claxton - JV

 

Pierwsza najważniejsza rzecz to krycie Stepha przez Bruca Browna z pomocą Mike Conley, druga najważniejsza rzecz to Lebron, przy zdrowiu Giannisa wiadomo przez kogo był by kryty, niestety w przypadku jego kontuzji decydujemy się na wystawienie Naza Reida (6th man fo the year!). Stawiamy naprzeciwko Lebrona size i liczymy że Reid bedzie utrudniał mu życie tak jak najelpiej potrafi i pokazywał to nie raz w RS że nie pęka grając przeciwko najlepszym.

 

w Ataku

 

Brak naszej pierwszej opcji zmusza nas do bardziej zespołowej gry, odpowiedzialni za rozprowadzanie piłki będą Mike Conley, Bogdan Bogdanovic oraz Jordan Clarkson, którzy szukać będą bedącego na skrzydle Portera oraz innych graczy którzy w 3 trymestrze rzucali za 3P średnio na poziomie 41%(Conley, Bogdan, MPJ, Reid), również wykorzystywanie picków przez parę Conley-Jonas.

 

 

Podsumowanie:

 

Na zachodzie ciężko będzie wygrać jakąkolwiek serię bez Twojego najlepszego gracza i pierwszej opcji w jednym, będziemy szukać swoich szans przede wszystkim w pojedynkach przed własną publicznością

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Reikai napisał(a):

How come? Przeciez jest o wiele lepszy, dodal rzut nawet.

co ci Claxton dodał? on od 10 stóp w górę oddaje co 20 rzut, a z 3-10ft lepiej już rzucał rok temu

21 godzin temu, Reikai napisał(a):

Tak. Kto tu lamie pierwsza linie obrony, poza 36 letnim Conleyem? Kto jest tu jakimkolwiek kreatorem poza Conleyem?

Conley, Brown, Bogdan, Sarić i Clarkson (bo widzę, że gra) to wszystko nieźli kreatorzy

21 godzin temu, Reikai napisał(a):

Kogo takiego? Bo Bogdan mial okropny sezon poza poczatkiem, Brown byl fatalny, a Jonasowi I Dunnow nie wspominam nawet.

Grizz mają bardzo solidne nazwiska, nie ma tu większych kasztanów w tej rotacji, stąd uważam, że to jest krzywdzące takie stawanie sprawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

O c***, Ty tak serio?

Ja tu się trochę zgodzę z LBS. Tzn wiadoma sprawa, że wyżej c***a to tu nikt nie skoczy, ale spokojnie umiem sobie wyobrazić ten zespół grający motion offense, dużo ruchu bez piłki, zasłon, ball movement. Takie NCAA granie. I tacy Conley, MPJ i Bogi mogą spokojnie odpalić i Grizz ciachnąć 20 trójek w jednym meczu, tak jak Heat np z Celtics. 

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, karpik napisał(a):

Ja tu się trochę zgodzę z LBS. Tzn wiadoma sprawa, że wyżej c***a to tu nikt nie skoczy, ale spokojnie umiem sobie wyobrazić ten zespół grający motion offense, dużo ruchu bez piłki, zasłon, ball movement. Takie NCAA granie. I tacy Conley, MPJ i Bogi mogą spokojnie odpalić i Grizz ciachnąć 20 trójek w jednym meczu, tak jak Heat np z Celtics. 

Ja nie mowie, ze nie. Ale jak czytam ze Bogdan jest dobrym kreatorem czy Saric to ja nie wiem co mam na to odpowiedziec.

Tak Samo Claxton 2023 i 2024 to inni gracze jesli chodzi o to, co potrafia.

Wlasnie o tym mowie, jestem otwarty na argumenty I zmiane zdania, ale jak ktos chce sie obrazac za opinie I demotywotuje go to, to uwazam tez ze sika na siedzaco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Reikai napisał(a):

Tak Samo Claxton 2023 i 2024 to inni gracze jesli chodzi o to, co potrafia.

No ja tego rzutu Claxtona też nie widzę. Coś tam próbował na moje oko więcej kozłować, ale rzutu to on wciąż nie ma (co nie znaczy, że nie widzę, że coś tam próbuje z tym zrobić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, karpik napisał(a):

No ja tego rzutu Claxtona też nie widzę. Coś tam próbował na moje oko więcej kozłować, ale rzutu to on wciąż nie ma (co nie znaczy, że nie widzę, że coś tam próbuje z tym zrobić).

Rok temu to byl gosc ktory lapal loby. Dzis potrafi jebnac haczkiem, jakies floatery. Ten rzut I trojka z rogu to jakis tam dodatek, ale chlop rozwinal sie w ataku bardzo. Inaczej rolluje, no mysle ze kazdy kto ogladal cos Nets widzi ten progres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.