Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 West 1st Round] #2 DENVER NUGGETS (61-21) - #7 NEW ORLEANS PELICANS (44:38)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

  • Reikai przypiął/eła ten temat

Jestem na wyjeździe, więc niestety najwcześniejszy termin dla mnie obecnie to piątek wieczór jak będę miał jeszcze siły po powrocie. 

Sorry Smoku. 

Vintage Harden z Sabonisem mieli plan doprowadzić tu serie do Game7 :)

Może będą jakieś przedłużenia terminów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denver Nuggets - runda pierwsza

No siema. Zaczynamy playoffy po bardzo udanym poprzednim sezonie i mam nadzieję na kolejny dobry wynik choć oczywiście jak to zwykle bywa problemów to u mnie nie brakuje. Nie będzie to jakiś obszerny opis, ale postaram się zmieścić w nim wszystkie najważniejsze aspekty.

 

Na początek ostatecznie wyjaśniam kwestie Brogdona i Granta. Tak jaki pisałem zagra tylko ten drugi, dodatkowo w pierwszej rundzie będzie miał nieco ograniczone minuty, zważywszy na to, że dopiero teraz wrócił do regularnej gry. Sprawa wałkowana już tyle razy, że nie ma sensu już się powtarzać, każdy sobie zdecyduje czy go liczyć czy nie, tak jak niektórzy sugerowali i może tak jest najlepiej.

 

1. Słowem wstępu.

Nikt chyba nie ma wątpliwości, że od początku szansy na dobry wynik musiałem upatrywać w formie Joka i Brunsona oraz oczywiście liczyć na zdrowie. To pierwsze udało się fantastycznie wprost ciężko sobie wyobrazić lepszą grę moich liderów, zwłaszcza Brunsona, który szturmem wkroczył na półkę superstarów i całkowicie zawładnął sercami wszystkich kibiców Knicks. Jok, jak też już wiecie kompletnie złamał kod i teraz już nawet sezony takie jak ten SGA nie wystarczają aby choćby marzyć o nagrodzie MVP. Natomiast zdrowie ostatecznie nie dopisało, choć też zależy jak na to patrzeć, tych wątpliwości apropo graczy Blazers jest wiele, natomiast na pewno ostatecznie brak Brogdona mocno mi komplikuje rotacje, bo jego choćby 20 minut w tych PO byłyby nieocenione. Jest jak jest, nie ma co się mazać - przechodzimy do właściwego opisu.

 

2. Rotacja.

PG  Brunson (28)  Caruso (16) Gillespie (4) 

SG  Caruso (17)  Brunson (13) Walker IV (16) Gillespie (4)

SF  Royce (25) Grant (10) Anderson (9) Watson (4)

PF  Grant (18) Royce (10) Anderson (8) Williams (8) Watson (4)

  Jokić (40) Williams (8)

 

komentarz: ufam, że nie będę musiał w tej serii za dużo grać młodymi i Walkerem, ale z drugiej strony przy Brunsonie bardzo dobrze pogrywa sobie taki McBride, a Jok to akurat przez cała karierę czyni graczy lepszymi co doskonale widać tutaj na bazie ostatnich 4 lat (RS+PO)

zwracam Waszą uwagę zwłaszcza na dalszych graczy rotacji jak Jeff Green, Braun, Jackson czy tegoroczny Holiday

 

 

3. Statystyki graczy grających w PO

Nikola Jokić

40.4mpg  28.2 / 16.2 / 9.8 / 1.2st.   .672TS  .624eFG  

Jalen Brunson 

43.8mpg  35.5 / 4.5 / 9.0 / 0.7 st.  2.8 TOV   .525TS  .469eFG  

Royce O'Neale 

26.1mpg  5.0 / 4.8 / 1.0    .455TS  .455 eFG 

Kyle Anderson

10.0mpg  2.7 / 3.3 / 1.3   .500TS  .500eFG 

Jaylin Williams

11.1mpg  3.5 / 1.8 / 1.0   .875TS  .875eFG

Peyton Watson

12.0  3.4 / 0.6 / 0.6   .475TS  .441eFG

 

pozostali gracze (3T)

Alex Caruso

10.6 / 4.0 / 4.7 / 2.3st / 1.5 TOV  .584 TS / .574 eFG /

 

Lonnie Walker IV

7.2 / 2.4 / 0.9 / 0.5blk / 0.6 TOV   .445 TS / .431 eFG / 

 

Collin Gillespie

7.2 / 1.8 / 2.5 / 0.7st / 0.7 TOV  .611 TS / .606 eFG /

 

 

4. Meczapy

 

Harden/Caruso

Moody/Royce

Okoro/Grant

Jones Jr/Brunson

Sabonis/Jokić

komentarz: podstawowym założeniem jest atakowanie Hardena, nie będzie miał łatwo z przyklejonym do niego Caruso a i Royce z Grantem powinni go trochę pomęczyć na switchach, najważniejsze to nie dać mu okazji do złapania rytmu

 

5. Ogólne założenie na serię i proponowany bilans

Trochę ciężko mi napisać coś konkretnego nie znając opisu rywala dlatego też zakładam, że wszystko w Pelicans kręci się wokół dwójki liderów. Sabonis, to nie jest łatwy meczap dla Joka, ale on w playoffach jednak zwykle broni znacznie lepiej także nie podejrzewam Saba o jakąś mega serię, zwłaszcza, że zeszłoroczna jego kampania playoffowa była jednak mimo wszystko rozczarowaniem. Niemałym problemem Pels jest też słabia głębia składu, brak wyrazistej trzeciej opcji oraz bardzo przeciętna, a w zasadzie to słaba ławka. Ciężko jest wytypować w tym rosterze gracza, który może pociągnąć zespół gdy Hardenowi przestanie siedzieć, Okoro, Moody czy Jones Jr. na pewno póki co kimś takim nie są, strasznie brakuje tu Monka, z nim na pokładzie Cambus miałby być może szanse wygrać któryś z pierwszych meczów w Denver zważywszy na bardzo słabą dyspozycje Brunsona w tym czasie, niestety bez kogoś takiego trochę brakuje argumentów, zwłascza, że Harden miał słabe ostatnie dwa mecze gdzie zaliczył 11.5 ppg na 25%fg i niespełna 8% za 3... ale też chętnie poczekam na opis i się odniosę do ewentualnych zastrzeżeń.

Jeśli chodzi o moją ekipą będzie do runda na dotarcie się Granta i złapanie pewności przed kolejnym - z całym szacunkiem - trudniejszym wyzwaniem. Założenie na te playoffy jest takie, aby moi Nuggets przede wszystkim dobrze bronili, a atak zostawiam w rękach Joka, Brunsona i Granta, pozostali gracze nie licząc Watsona powinni być przyzwoicie dysponowani przy trójkach, niech to będzie nawet coś w granicach 36% celnych trójek z czystych pozycji co drugi mecz i powinno być przyzwoicie, Brunson stał się naprawdę bardzo dobrym kreatorem (9apg w pierwszej rundzie) i to w połączeniu z akcja dwójkowymi z Jokiem musi przynieść dobry skutek.

Biorąc pod uwagę słabszą formę Brunsona na początku serii i jednak niezłą dyspozycje Hardena skłaniam się ku dżentelmeńskiemu 4:1. Życzę @MarcusCamby powodzenia w najbliższym sezonie, oby miłość do beGM zakwitła znowu w Twoim stołecznym serduszku :V

pozdrawiam 

LBS

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.