Skocz do zawartości

[beGM Play-off '24 West 1st Round] #1 MAVERICKS (62-20) - #8 OKLAHOMA CITY THUNDER(47-35)


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

  • Reikai zmienił(a) tytuł na [beGM Play-off '24 West 1st Round] #1 MAVERICKS (62-20) - #8 OKLAHOMA CITY THUNDER(47-35)
  • Reikai przypiął/eła ten temat

Rotacja i statystyki

 

SGA 36min/ Dinwiddie 12min
Strus 34min/ Wagner 10min/ Dinwiddie 4min
Wagner 26min/ Thybulle 22min
Batum 30min/ Clowney 12min/ Williams/ Baldwin
Green 30min/ Capela 18min/ Thompson

 

statystyki (min, fg, 3pt, ft, reb, ast, bl, st, to, pts)


SHAI GILGEOUS-ALEXANDER
34.0    53.5    35.3    87.4    5.5    6.2    0.9    2.0    2.2    30.1

MAX STRUS
32.0    41.8    35.1    79.4    4.8    4.0    0.4    0.9    1.6    12.2

FRANZ WAGNER
32.5    48.2    28.1    85.0    5.3    3.7    0.4    1.1    1.9    19.7

DRAYMOND GREEN
27.1    49.7    39.5    73.0    7.2    6.0    0.9    1.0    2.5    8.6

CLINT CAPELA
25.8    57.1    0.0    63.1    10.6    1.2    1.5    0.6    1.0    11.5

SPENCER DINWIDDIE
24.2    39.7    38.9    88.0    1.7    2.4    0.5    0.5    1.0    6.8

MATISSE THYBULLE
22.9    39.7    34.6    75.9    2.1    1.4    0.8    1.7    0.6    5.4

NICOLAS BATUM
25.9    45.6    39.9    71.4    4.2    2.2    0.6    0.8    0.7    5.5

KEINRICH WILLIAMS
14.9    46.8    39.7    50.0    3.0    1.3    0.1    0.6    0.5    4.7

PATRICK BALDWIN JR
13.0    38.1    32.0    69.0    3.2    0.8    0.4    0.5    0.5    4.4

NOAH CLOWNEY
16.1    53.8    36.4    70.0    3.5    0.8    0.7    0.3    0.7    5.8

TRISTAN THOMPSON
11.2    61.3    0.0    28.8    3.6    1.0    0.3    0.2    0.6    3.3

 

W opisie możliwe również podparcie się statystykami z PO cdn.

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz mi się udało ugrać 1st seed, szczęście wydawało się sprzyjać, ale oczywiście Zion musiał się połamać w meczu, którego u nas by nie było XD

Życie bywa niesprawiedliwe, ale nie ma co się zbytnio podłamywać, bo zaczynamy Playoffs, a to nie jest czas dla płaczków.
Najpierw wyjaśnijmy sobie sprawy kontuzji, bo tych kilka u mnie rzecz jasna jest:

1. Zion Williamson - nie zagrał w pierwszej rundzie, która okazała się wyjątkowo krótka dla Pels. Sam mówił, że kontuzja jest dużo mniej poważna niż ta przed rokiem i jego powrót jest jak najbardziej możliwy, ale nie zagrał, więc nie ma oczym gadać. W tej rundzie go nie ma.
2. Devin Vassell - jego kontuzja to "stress reaction to the 3rd metatarsal in his right foot". Doznał jej 30 marca, google mi mówią, że tego typu urazy leczy się średnio 6-8 tygodni, więc realnie nie ma go ani w pierwszej rundzie ani w drugiej, o ile oczywiście moi Mavs pokonają Thunder (tzn jak nie pokonają, to też go wtedy nie będzie XD).
3. Vince Williams Jr - jeden z tych co nie dokończył sezonu w Grizzlies z powodu kontuzji kolana. Tutaj moim zdaniem sprawa jest śmierdząca, bo on pod koniec marca miał status questionable przed dwoma meczami, zatem można przypuszczać, że to żadna straszna kontuzja, tylko Grizzlies postanowili go na wszelki wypadek usadzić do końca sezonu, w którym i tak walczyli tylko o pick w drafcie. Niech każdy sobie sam rozstrzygnie jego status, mnie się wydaje, że gdyby to był poważny uraz, to Memphis by ogłosili podobnie jak Spurs w przypadku Vassella i Sochana, że jest out of season. Także ja zakładam, że Vince wraca.
4. Craig Porter Jr - nie zagrał w pierwszej rundzie przez kontuzję kostki, także jasna sprawa, nie gra też i tutaj.

Rotacja:

Trae Young 38 - Ayo Dosunmu 10
Jrue Holiday 36 - Ayo Dosunmu 12
Nickeil Alexander-Walker 32 - Vince Williams 10 - Ayo Dosunmu 6
Herb Jones 35 - Vince Williams 13
Anthony Davis 40 - Paul Reed/Isaiah Jackson 8

Statystyki:

Young 22-2-10 na 62% TS (3-8 za 3) w meczu play-in, 26-3-11 na 58% TS (3.2 trójki na 37%) w całym sezonie.

Holiday 8-5-4 na 47% TS (1.4 trójki na 37%) w 1st round, 12-5-5 na 60% TS (2 trójki na 43%) w całym sezonie.

NAW 12-3-4 na 56% TS (2.2 trójki na 32%) w 1st round, 8-2-2 na 58% TS (1.6 trójki na 39%) w całym sezonie.

Herb 13-5-2 na 56% TS (2 trójki na 33%) w 1st round, 11-4-3 na 64% TS (1.5 trójki na 42%) w całym sezonie.

Davis 28-16-4 na 66% TS w 1st round, 25-13-4 na 62% TS (0.4 trójki na 27%) w całym sezonie.

Dosunmu 14-2-4 na 50% TS (5-15 za 3) w 2 meczach play-in, 12-3-3 (1.6 trójki na 40%) w całym sezonie.

VWJ 10-6-3 na 60% TS (1.5 trójki na 38%) w całym sezonie.

Reed 2-3 na 46% TS w 1st round, 7-6-1 na 58% TS (0.3 trójki na 37%) w całym sezonie.

Isaiah Jackson 2-2 na 49% TS w 1st round, 6-4-1 na 69% TS w całym sezonie.

Matchupy w obronie:

Widzę, że Thunder postanowili coś zrobić z tragicznym spacingiem starting five i poszli w opcję small ball od pierwszej minuty. 

SGA - Herb
Strus - NAW
Wagner - Jrue
Batum - Trae
Draymond - AD

Pojedynek SGA vs Herb mieliśmy okazję oglądać w realu. 

W G1 SGA był broniony przez Jonesa przez 62% czasu gry i zrobił w tym czasie 2 pkt, 2 as., 1 stratę trafiając 1-4 FG
W G2 było to 42% czasu gry, 2 pkt, 1 as., 1 strata i 1-3 FG
W G3 45% czasu gry i 5 pkt, 2 as., 0 strat, 1-3 FG, 3-4 FT
W G4 49% czasu gry i 1 pkt, 1 as., 0 strat, 0-1 FG, 1-2 FT.

Ogólnie SGA vs Herb był 3-11 z gry (27%) i 37-73 (51%) broniony przez kogoś innego. Tak jak pisałem przy okazji serii, taktyka Thunder polegała na tym, żeby uwolnić SGA od Herba i ten miał rzucać przeciwko komu innemu, bo Herb wykonywał na nim świetną robotę. Real Pels w obronie dużo switc***ą, co ułatwiło zadanie Thunder i SGA w szukaniu lepszych matchupów. Moim założeniem jest walka na zasłonach i nie switchowanie. Dodatkowy problem w bronieniu SGA w realu jest taki, że real Thunder to najlepiej trafiający za 3 zespół w całej lidze, więc ewentualne podwajanie SGA w realu to woda na młyn dla ofensywy OKC. Nasi Thunder to prawdopodobnie najgorzej rzucający zespół w całej playoffowej stawce, więc w przypadku uwolnienia się od Jonesa i znalezienia mismatchu np z Trae, SGA będzie w takiej sytuacji podwajany z obwodu. Niech mnie rozstrzelają Wagner, Green, Thybulle albo Clooney! ;] Strusia czy Batuma oczywiście nie odpuszczam, reszta ma zielone światło, co nie znaczy, że te rzuty są całkowicie uncontested, podnosimy rękę, straszymy blokiem, ale wiadomo, że chcemy mimo wszystko tego rzutu.
Staram się też możliwie jak najbardziej zamęczyć SGA, który prawdopodobnie wyprowadzałby większość piłek, także Herb ma na nim siedzieć cały czas, utrudniać mu życie i non stop pressować. 

Jrue na Wagnerze to drugi kluczowy matchup. Spotkali się w tym sezonie 2 razy, Holiday nie był głównym obrońcą (ledwie kilkanaście % czasu Jrue go bronił w obu meczach), ale Wagner na nim nawet nie zapunktował. Holiday jest bardzo silny i ma świetne ręce, więc moim zdaniem trudno byłoby Franzowi przy jego takich sobie handles, dostawać się w miejsca, gdzie czuje się komfortowo.

NAW ma być cieniem Strusia. Strus trafiał niespełna 32% za 3 w pierwszej rundzie i ogólnie niewiele rzucał (zaledwie 9 pkt przy 33 mpg), więc raczej mu nie siedziało, ale to generalnie dobry shooter i chcę mieć pewność, że nie odpali. NAW ma dopilnować, żeby Strus nie poczuł się czasem komfortowo, dodatkowo liczę na czytanie passing lanes i przechwyty NAW (7 w 4 meczach 1st round).

Trae schowany na Batumie/Thybulle. Pewnie Thunder chcieliby grać tu picki SGA-Batum, Trae ma tu bronić hedge i wracać do Batuma przy jednoczesnej pomocy od kogokolwiek oprócz Strusa. Sam Batum jakimiś indywidualnymi akcjami tu żadnej krzywdy nie zrobi, bo w tym wieku to jest wyłącznie spot up shooter na niskim volume (6 pkt przy 28 mpg).

AD ma po prostu łatać wszelkie dziury i pomagać kiedy tylko trzeba i komu trzeba. Green to kolejne nikłe zagrożenie w ataku (niespełna 9 pkt przy 27 mpg), także przy tak małym zagrożeniu ofensywnym ze strony supportu SGA i Wagnera - cała trójka pozostałych starterów poniżej 10 ppg, a z ławki jeszcze gorzej - Dinwiddie 3pkt przy 15 mpg, Thybulle 5 pkt przy 23 mpg, Clowney 6 pkt przy 16 mpg i Capela 11 pkt przy 26 mpg, zadaniem Davisa jest pomoc przy SGA i ew. Wagnerze, reszta Thunder daje naprawdę niewiele w ataku na poziomie PO.

Niech jeden obrazek powie wszystko co do jakości moich obrońców:

GNAqTUZXkAAUNLN?format=jpg&name=4096x409

3 z 6 graczy, którzy dostali najwięcej głosów w tym roku na DPOTY gra u mnie, a jest jeszcze bohater tych PO, czyli NAW, no i oczywiście malutki Trae, ale z całym przekonaniem mogę powiedzieć, że udało mi się zapewnić wokół niego support, który najlepiej maskuje jego braki, a sprawę dodatkowo ułatwia fakt, że nasi Thunder nie moją poza SGA i Wagnerem nikogo, kto byłby w stanie samodzielnie wykreować sobie rzut.

W ataku:

Wiadomo, że najwięcej tu spada na duet Trae-Davis, który ma rozbijać obronę Thunder pickami. Nie mam pojęcia kto ma bronić Younga, bo SGA jest tu na pewno najlepszym obrońcą obwodowym, ale jak on ma w ataku się męczyć na całym parkiecie z Herbem, którego oddech będzie czuł na każdym kroku, a w obronie biegać za Trae, to życzę powodzenia, ale to się nie uda XD Nawet SGA nie ma niezniszczalnych płuc i w Thunder ma na PoA Dorta, Casona czy J-Duba. Tu jest oczywiście dobry Thybulle, ale z ławki, a Wagner czy Batum wydają się za wolni na nogach.

Założenia w ataku są dosyć proste. Young z Davisem będą wymagać pomocy, bo Davis ma tu mismatch z powodu braku size, a Young jest miszczem w kreowaniu wysokich na pickach, także sporo łatwych punktów dla AD wpadłoby po prostu z powodu przewagi wzrostu. Ktoś będzie musiał pomagać z obwodu i będą wolne pozycje dla Herba, NAW czy Jrue, którzy w 1st round choć trafiali poniżej swojej średniej z RS, to wciąż robili to lepiej i na większym volume niż gracze rywali. Poza tym oczywiście wykorzystuję to, że mam świetnie biegający zespół. Herb, Ayo czy Vince są świetni w transition, więc liczę na jak najwięcej łatwych punktów po przechwytach czy blokach. Defense creates offense.

Jak widzę tę serię:

Przede wszystkim spotykają się dwie dobre defensywy, ale moja jest lepsza od tej Thunder. Patrząc po skuteczności zza łuku, OKC sądzę, że mieliby problem, żeby dobić do 30% za 3 w serii, u mnie byłoby to na pewno o kilka % lepiej, choć na pewno skuteczność by mi spadła w porównaniu z RS, gdzie jako zespół pewnie zbliżyłbym się do 39-40%. Główną różnicę na moją korzyść zrobiłby Davis, który zagrał świetną serię przeciwko Nuggets (28 ppg na 66% TS), podczas gdy SGA zagrał ot, niezłą serię jak na jego możliwości (27 ppg na 55% TS). W momencie pisania jesteśmy po G3 serii z Mavs w realu i SGA wygląda w niej póki co lepiej (31 ppg na 59% TS), co całkiem ładnie pokazuje, że Herb zrobił na nim naprawdę dobrą robotę. Wagner miał momenty w serii z Cavs, ale ogólnie skończył na przeciętnym 19-7-4 na 54% TS i słynnym już 1-15 FG w G7. Na pewno nie pokazał nic, żeby go stawiać choćby w pobliżu Younga pod względem produkcji w ataku.

Poza SGA i Wagnerem żaden z graczy OKC nie przekracza tutaj 10 ppg (statystycznie robi to Capela, ale jego minuty zostały ucięte). Mam na nich świetnych plastrów i moim celem jest jak największe ograniczenie SGA i Franza. Reszta nic mi nie zrobi, a ławka w postaci fatalnego w PO Dinwiddie, nie potrafiącego nic w ataku Thybulle, Clowneya, który nie powinien grać na tym poziomie i Capeli, który jedyne co umie w ataku to kończenie sam na sam z koszem, to absolutna tragedia ofensywna. Na ławce Thunder nie ma nikogo, kto wniósłby trochę jakości w ataku. 
Z drugiej strony moi rolesi wyglądają lepiej od konkurencji - Herb 13 ppg, NAW 12 ppg, Jrue oczywiście tu gorzej wypada z 8 ppg, ale też jest Ayo, który też dołożyłby pewnie 10-13 ppg i Vince, który robi wszystko po trochu i na pewno daje więcej w ataku od Thybulle czy w żaden sposób nie sprawdzonego Clowney. 

Ogólnie widzę tu straszne męczarnie w ataku naszych Thunder, bo naprawdę świetnie się z nimi matchupuje. Trio Herb-Jrue-NAW wspomagane przez Ayo i VWJ wejdą rywalom do głowy i sprawią, że niejeden raz w czasie serii SGA i Wagner będą się budzić w nocy z krzykiem. A to nie wszystko, bo pod koszem obręczy broni Davis, który ma przeciwko sobie aofensywny matchup i może skupić się na help D. 

Ja po kontuzjach Ziona i Vassella też mam oczywiście mniej strzelb niż zazwyczaj, ale wciąż wyraźnie więcej o rywala, lepszych rolesów, ograny zespół w meczach o stawkę, który gra ze sobą już kilka sezonów i zna się bardzo dobrze.

Mavs w 5, max w 6 grach.

Chciałem też pogratulować @bogans2 stworzenia tak twardo grającej drużyny i mam nadzieję, że w offseason coś podziałasz, żeby poprawić spacing, bo duet SGA-Wagner jest moim zdaniem zajebisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matchupy defensywne

Green - Davis

Wagner - Jones

Batum - NAW

SGA - Holiday

Strus\ Thybulle\ SGA - Young

 

Jak to widze. Rola Greena bedzie walka wrecz z Davisem i wypychanie go jak najdalej od kosza. Lapanie go wysoko i zapasy.

Dwa ostatnie pojedynki w rl medzy Panami. Davis 13pkt\16zb 26% z gry, 12pkt\12zb 60% (zrodlo statmuse) Takze do jego sredniej z rl PO daleka droga. Na to licze. Do tego legit backup w postaci Capeli na ktorym Davis robil 23\10 w calej swojej karierze. Green dobrze broni picki wiec ewentualny switche o ktorych wspomina przeciwnik tez nie sa mu grozne

 

Obrona na Youngu bedzie kombinowana. Kolega chce zamknac SGA Herbem (a ten mimo to rzuca 27pkt na mecz w serii z NO) to i ja sprobuje podobnej taktyki. Strusia ciezko minac, posilkuje sie tu wrazeniami m.in. z g1 g2 bos-cle gdzie Tatum i Brown mieli zajebiste problemy z jego obrona. Czy to wjazdy byly z dupy czy to trojki byly kontestowane.

 

Nie wiem czy Young jest w pelni formy bo zagral 4 mecze przed PO w tym pamietny fail w play in gdzie nie poprowadzil swojej druzyny do zwyciestwa i mial 33% z gry.. Chyba nie jest w pelni sil

 

Kolega zarzuca ze mam slaby atak poza SGA i Wagnerem, tymczasem Batum dla odmiany robi taka o to linijke w play in z Miami

20 pkt 5zb 6 trojek 58% fg 83% ts

cdn.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie widze swoje szanse?

Przeciwnik ma niski skład, 3 guardow w s5 wiec może cierpieć na tablicy. W ataku czy w obronie.

2nd chance points będą bardzo cierpieć - u mnie bedzie na odwrot

Holiday na Wagnerze - on kiedykolwiek był oddelegowany do gracza mierzącego 6ft10?? Jak Wagner rozbijał Caruso wystarczy spojrzeć na filmik z mojego poprzedniego meczu Play in z Sacramento. Rozumiem że będzie do niego przyklejony i odcinał go od podań. Zadaniem Wagnera będzie ustawianie się blizej kosza i wykorzystywanie swojego wzrostu. Jak Holiday chce to bronić nie wiem. Wokół niego strzelcy Struś czy Batum w razie podwojen.

Ewentualnie jakieś zasłony i szukanie lepszego matchupu

Young na Batumie - kolejny mismatch. Wiem że Batum to nie jest ofensywny gracz, głównie 3&D ale podobnie jak Wagner sporadycznie może zajmować pozycję bliżej kosza, Green odciąga Davisa na drugą strone i Batum może korzystać ze swojego zasiegu

Jego ławka to 3/4 zawodników. Paul Reed będzie miał startera w postaci Capeli na swojej drodze. Jego statystki z 1 rundy PO mniej niż 2 punkty na mecz i 2.1 zb. Nim chyba nie postraszy. Vince Williams Jr nie wiadomo w jakiej dyspozycji po kontuzji kolana. Miał 2.5 dobre miesiące w sezonie  - potem uraz, dostał większą rolę po posypaniu się Memphis. Brak doświadczenia w PO. Jakby grał w PO, pod większą presją nie wie nikt

Moja ławka bardziej doświadczona i utalentowana niż jego. Nie wiem skąd te wnioski że zleją moja ławkę 

Dinwiddie/ Wagner/ Thybulle/ Clowney/ Capela

Co do Clowneya, że go tam nie powinno być. Big stretch 4 with D. Ten blok na Haliburtonie bardzo fajny. 

Przypominam że gra z doświadczonymi u boku i tylko 12min

Vs 

Dosunmu/ Dosunmu/ Williams/ Williams/ Reed/ Jackson

 

 

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bogans2 napisał(a):

Dwa ostatnie pojedynki w rl medzy Panami. Davis 13pkt\16zb 26% z gry, 12pkt\12zb 60% (zrodlo statmuse) Takze do jego sredniej z rl PO daleka droga. Na to licze.

No takie rzeczy to można naprawdę łatwo sprawdzić.

Davis z Greenem spotkali się w tym sezonie 3 razy:

G1 29-13-3 na 52% TS

G2 27-15-1 na 62% TS

G3 8-4-2 na 58% TS - tutaj skończył mecz po pierwszej kwarcie, po tym jak dostał w oko.

Mamy też serię z zeszłego roku, gdzie Davis robił 22-14-3 na 64% TS. 

I też uważam, że Green to bardzo dobry obrońca, ale więcej rzetelności by się przydało albo lepsze źródła, z których korzystasz.

18 godzin temu, bogans2 napisał(a):

Green dobrze broni picki wiec ewentualny switche o ktorych wspomina przeciwnik tez nie sa mu grozne

Wiesz, że jak chcesz switchować picki to Davis sobie swobodnie rolluje pod kosz i ładuje na spokojnie punkty vs Strus? ;]

18 godzin temu, bogans2 napisał(a):

Obrona na Youngu bedzie kombinowana. Kolega chce zamknac SGA Herbem (a ten mimo to rzuca 27pkt na mecz w serii z NO) to i ja sprobuje podobnej taktyki. Strusia ciezko minac, posilkuje sie tu wrazeniami m.in. z g1 g2 bos-cle gdzie Tatum i Brown mieli zajebiste problemy z jego obrona. Czy to wjazdy byly z dupy czy to trojki byly kontestowane.

Czy Ty właśnie porównujesz defensywę Strusia do Herba? Strus to nie jest żaden dobry obrońca, jest całkiem silny, to nie ma większego przypału, ale Brown na nim w serii punktuje bez żadnego problemu (12-16 FG), a Tatum po prostu nieźle (12-26 FG). Tak czy siak, co innego obrona wings, a co innego bieganie za szybkim Youngiem na pickach i jak sam sugerujesz bronie Davisa po switchach na post. W sezonie Strus z Youngiem spotkali się 3 razy ani razu Max nie był za niego odpowiedzialny. Trae bronili Okoro, Garland, LeVert czy Porter Jr, a nie Strus, bo jest za wolny na nogach i nie poradzi sobie na zasłonach.

A co do Herba, to się powtórzę 3-11 FG vs Herb, 37-73 vs nieHerb. SGA był broniony przez Jonesa przez ok. połowę czasu gry, a oddał na nim 7 razy mniej rzutów niż przeciwko pozostałym obrońcom. W całej serii robił 27-6-5 na 55% TS, a z Mavs już robi 32-10-7 na 59% TS, co naprawdę fajnie pokazuje efekt Herba przeciwko niemu.

Czy Max Strus kiedykolwiek kogokolwiek zamknął w obronie? :)

19 godzin temu, bogans2 napisał(a):

Nie wiem czy Young jest w pelni formy bo zagral 4 mecze przed PO w tym pamietny fail w play in gdzie nie poprowadzil swojej druzyny do zwyciestwa i mial 33% z gry.. Chyba nie jest w pelni sil

Young miał kontuzję małego palca lewej ręki. To nie był jakiś uraz mięśniowy, żeby go wyłączył całkowicie z treningów, trzeba było odbudowywać kondycję itd. Young po powrocie w 4 meczach trafiał 50% FG i 2.2 3P na 43%.

19 godzin temu, bogans2 napisał(a):

Kolega zarzuca ze mam slaby atak poza SGA i Wagnerem, tymczasem Batum dla odmiany robi taka o to linijke w play in z Miami

20 pkt 5zb 6 trojek 58% fg 83% ts

A oglądałeś w ogóle tamten mecz? Batum trafiał same open catch-and-shoot trójki, no i czy powtórzył taki mecz w PO? 

Żonglujesz tymi statsami, żeby wyszło na Twoje, ale mam wrażenie, że nieudolnie. Wybierasz sobie 1 mecz i na jego podstawie stawiasz tezę ignorując, że pozostałe mecze przeczą temu co piszesz. 

Green nie zamyka Davisa na kilkunastu ppg, Strus nie zamknie Younga, bo się do tego nie nadaje, Trae po powrocie wyglądał ok, rzut mu siedział, Batum to tylko i wyłącznie spot up shooter i w serii PO robił 6 ppg w 28 minut. I tak, poza SGA i Franzem nie ma masz graczy, którzy potrafią sobie kreować rzut. Najlepszy jest Strus, ale on zaliczył słabą serię i wcale go nie lekceważę, bo broni go świetny plaster w postaci NAW.

3 minuty temu, bogans2 napisał(a):

Holiday na Wagnerze - on kiedykolwiek był oddelegowany do gracza mierzącego 6ft10??

;)

5 minut temu, bogans2 napisał(a):

Young na Batumie - kolejny mismatch. Wiem że Batum to nie jest ofensywny gracz, głównie 3&D ale podobnie jak Wagner sporadycznie może zajmować pozycję bliżej kosza, Green odciąga Davisa na drugą strone

Davis się Greenem w tej serii zbytnio nie przejmuje :) W razie podwojeń nie masz kim trafiać. Przypominam:

SGA 29% 3P

Wagner 26% 3P

Strus 31% 3P

Dinwiddie 25% 3P

8 minut temu, bogans2 napisał(a):

Przeciwnik ma niski skład, 3 guardow w s5 wiec może cierpieć na tablicy. W ataku czy w obronie.

2nd chance points będą bardzo cierpieć - u mnie bedzie na odwrot

A czy to nie Ty przypadkiem zrezygnowałeś ze swojego najlepiej zbierającego gracza, Capeli na rzecz Batuma? 

Kto ma mi tę krzywdę na tablicach zrobić?

Green 1.4 Oreb w RS 

Batum 1.2 Oreb w RS, 1.5 w PO

Wagner 1 Oreb w RS, 1.4 w PO

Strus 0.9 Oreb w RS, 0.7 w PO

SGA 0.9 Oreb w RS, 0.5 w PO

Dla porównania:

Davis 3.1 Oreb w RS, 3 w PO

Herb 1 Oreb w RS, 1.5 w PO

Jrue 1.2 Oreb w RS, 1.4 w PO

NAW 0.4 Oreb w RS, 1 w PO

Trae 0.4 Oreb w RS

Gdzie Ty tu widzisz tę przewagę? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skad wziales te statystyki Tatuma vs Strus? (o Brownie nie mowie bo on go sporadycznie kryl - to tym bardziej one sa z kosmosu) To chyba jak Strus schodzil z parkietu bo na nim to sobie Tatum nie pogral :) tak rozumiem ze Young jest nizszy ale nie mam wyboru i bede tutaj rotowal obroncow.

Nic nie ignoruje. Przyklad z Batumem pokazuje ze w kluczowym meczu sezonu pomogl swojemu zespolowi bardziej niz Young.

Pytanie czego Herb kryl SGA tylko 50% czasu skoro byl taki skuteczny? NO nie chcialo wygrac serii?

Masz 1.5 zawodnika z lawki. To sie nie moze udac

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bogans2 napisał(a):

Skad wziales te statystyki Tatuma vs Strus?

Na nba.com masz w każdym meczu zakładkę matchups.

4 minuty temu, bogans2 napisał(a):

Nic nie ignoruje. Przyklad z Batumem pokazuje ze w kluczowym meczu sezonu pomogl swojemu zespolowi bardziej niz Young.

Dla Sixers równie kluczowe było 6 meczów z Knicks, gdzie używając Twojej logiki, Batum nie pomógł :)

Mogę też w kółko pisać o 1-15 FG Franza w G7, ale mam nadzieję, że nie będziemy skręcać w populistyczną narrację, wolałbym utrzymać jednak jakiś poziom ;)

6 minut temu, bogans2 napisał(a):

Pytanie czego Herb kryl SGA tylko 50% czasu skoro byl taki skuteczny? NO nie chcialo wygrac serii?

Masz to w pierwszym moim poście - Pels uwielbują switchować w obronie. 60-65% to jest "normalny wynik" przy braku switchów, bo nie da się oczywiście w dzisiejszej lidze trzymać man2man D cały czas (plus dochodzą momenty kiedy ktoś jest na ławce). Thunder cały czas stawiali zasłony i czekali na switche i łatwiejszy matchup dla SGA. Nawet jednak jak u nas będzie zmiana krycia, to NAW, Jrue, Ayo czy Vince to bdb obrońcy, nie zrobią takiej roboty jak Herb, ale wstydu nie będzie.

10 minut temu, bogans2 napisał(a):

Masz 1.5 zawodnika z lawki. To sie nie moze udac

Ayo Dosunmu to wciąż więcej od Twojej ławki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria jest dość wyrównana, więc w związku z tym, że pod koniec marca/ w kwietniu grali w Grizz jeszcze Bane, JJJ, Kennard czy Aldama to poproszę o rozpiskę rotacji bez mającego kontuzję kolana Vince'a, którego Memphis chcieliby ogrywać i nie widzę go po poważnej kontuzji kolana w PO. Bo chyba nie ma kto grać tam w Dallas z ławki na skrzydle i ciężko to ocenić.

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, january napisał(a):

Seria jest dość wyrównana, więc w związku z tym, że pod koniec marca/ w kwietniu grali w Grizz jeszcze Bane, JJJ, Kennard czy Aldama to poproszę o rozpiskę rotacji bez mającego kontuzję kolana Vince'a, którego Memphis chcieliby ogrywać i nie widzę go po poważnej kontuzji kolana w PO. Bo chyba nie ma kto grać tam w Dallas z ławki na skrzydle i ciężko to ocenić.

Seria nie jest wyrównana, ale wiadomo, że na rękę Ci tak pisać, może ktoś uwierzy ;)

Vince miał patellar tendinitis w lewym kolanie, czyli w skrócie jest to kontuzja polegająca na tym, że po wysiłku kolano potrafi spuchnąć/boleć. Google mówią, że w tego przypadkach po prostu trzeba dać odpocząć i nie obciążać kolana, przeważnie jesteś out 4-6 tygodni. Tu przykład jego kolegi Ziaire Williamsa https://www.nba.com/news/grizzlies-ziaire-williams-out-4-6-weeks-with-knee-tendinitis

Vince Williams ostatni mecz rozegrał 8 marca, jeśli założymy, że następnego dnia zdiagnozowano u niego uraz, to od 9 marca sześć tygodni mija 20 kwietnia, a pierwszy mecz między 1. seedem a 8. na zachodzie rozegrany został 21 kwietnia. Moim zdaniem nie ma żadnych przesłanek, że Vince Williams w tej serii nie gra, zdążyłby się wyleczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rola ofensywna Batuma mniejsza w rl niz w tej serii. Przypomnijmy bedzie go kryl o 30cm nizszy Young nie wspominajac o dlugich rekach Franzuza. Jak on chce kontestowac jego wjazdy pod kosz czy nawet rzuty? Takze mozna zalozyc ze jego staty pojda w gore. Tego argumentu nie podwazysz

O krotkiej lawce juz wspominalem, jak Twoj team bedzie radzil sobie z foul trouble? Gorzej niz moj

Najlepszy Twoj zmiennik ma przed soba Younga i Holidaya wiec nie bedzie w pelni wykorzystany jego potencjal

Dinwiddie slaby sezon w rl ale u mnie teamu nie zmienial. W BKN tez ponizej oczekiwan ale trojke mial okolo 40% (edit sorry 32% mial) 12pkt\3zb\6as

Green, trojka najlepsza w karierze blisko 40% takze jezeli Davis ma go totalnie odpuszczac to tez nie madre

Thybulle blisko 35%

Clowney 36%

Takze nie przesadzajmy ze nie ma kto u mnie przymierzyc za 3

Mam solidna lawke a Ty nie

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bogans2 napisał(a):

Rola ofensywna Batuma mniejsza w rl niz w tej serii. Przypomnijmy bedzie go kryl o 30cm nizszy Young nie wspominajac o dlugich rekach Franzuza. Jak on chce kontestowac jego wjazdy pod kosz czy nawet rzuty? Takze mozna zalozyc ze jego staty pojda w gore. Tego argumentu nie podwazysz

Jakie 30 cm? Moim zdaniem co najmniej pół metra!

Jak 35-letni Batum i jego wjazdy mają być jakąś opcją w ataku, to chyba mówi samo za siebie o skali Twoich problemów w ataku. Oczywiście to się nie uda. Dlaczego? Po pierwsze Batum nie ma pierwszego kroku ani handles, że minąć Younga, który jest od niego po prostu dużo szybszy. Zostają post upy, gdzie sobie dowolnie podwajam od każdego kto nie nazywa się Strus lub SGA. Masz słabiutkich shooterów, powtarzam to po raz kolejny. To się nie ma prawa udać.

2 godziny temu, bogans2 napisał(a):

O krotkiej lawce juz wspominalem, jak Twoj team bedzie radzil sobie z foul trouble? Gorzej niz moj

Ośmioosobowa rotacja to jest zupełnie normalna rzecz w PO. Są nawet drużyny, które z sukcesami grają w siódemkę.

2 godziny temu, bogans2 napisał(a):

Najlepszy Twoj zmiennik ma przed soba Younga i Holidaya wiec nie bedzie w pelni wykorzystany jego potencjal

Mało chyba Bulls oglądasz, bo Ayo gra głównie bez piłki w Chicago.

2 godziny temu, bogans2 napisał(a):

Green, trojka najlepsza w karierze blisko 40% takze jezeli Davis ma go totalnie odpuszczac to tez nie madre

Thybulle blisko 35%

Clowney 36%

Takze nie przesadzajmy ze nie ma kto u mnie przymierzyc za 3

Wszyscy na żałosnym volume rzucający wide open catch and shoot threes. Green trafia 0.9 trójki, Thybulle 1.2, Clowney 0.5. Rzuć ich na playoffową obronę z Herbem, Jrue, NAW, Ayo czy Vince na obwodzie i im te procenty spadną, bo to nie są w żadnym stopniu groźni shooterzy. Taki Clowney jest w karierze 12-33 za 3, a Ty z niego tu robisz jakąś broń XD Steph więcej rzutów w jeden tydzień oddaje :)

Dla porównania mój Reed w tym sezonie jest 21-57 za 3 i nie robię z niego shootera, bo nim po prostu nie jest. Trafi czasem jak się go całkowicie zleje, ale meczu trójkami nie wygra. Także powodzenia, niech Green, Thybulle i Clooney se rzucają.

2 godziny temu, bogans2 napisał(a):

Mam solidna lawke a Ty nie

To, że tak piszesz, to nie znaczy, że jest to prawda.

Dosunmu jest lepszy od Dinwiddie/Thybulle 

Vince jest lepszy od Thybulle/Clowney

Capela jest lepszy od Reeda/Jacksona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Batum z tego co kojarzę nie raz pełnił rolę point forwarda w swojej karierze , takze handles to on chyba ma. Kilka sezonów blisko 5as na mecz. Od biedy może pomóc w wyprowadzaniu piłki i rozegraniu

O jak Young ładnie gra

O i on ma kryć Batuma?

Wcale nie wygląda mi to na open looki. Ręce obrońcy były i graczy wyższych niż Trey

 

 

Doceniam to co napisałeś. Niech

głosujący zadecydują 😉

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.