Skocz do zawartości

NHL Playoffs 23/24 For Fun Typer! (4th Edition)


Raven2156

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Wiem, że w drugiej połowie sezonu NHL przestałem być tak aktywny jak na jego początku ale wszystko było niezależne ode mnie. Mniej lub bardziej śledziłem jednak ligę, obserwowałem co piszecie i ciesze się, że nasze małe, hokejowe subforum w dalszym ciągu funkcjonuje!

Zdaję sobie sprawę, że frekwencja w hokejowym odpowiedniku Typera może być znikoma jednakże wierzę, że wszyscy którzy na tym hokejowym subforum udzielają się regularnie bądź też mniej regularnie zechcą wziąć udział w tym konkursie. Pozwolę sobie oznaczyć wszystkie osoby które wzięły udział w poprzednich edycjach oraz te które udzielają się w tym miejscu tak by nikomu nie umknęła ta informacja. Zapraszam gorąco do udziału wszystkich a w szczególności: @Braveheart22 @Szabla @ely3 @Pepis21 @kolader @fluber @ignazz @Pablo81 @Scrat @TripylDabyl @Lal78 @The Game 85 @J. Lo @Wujek Wójcik @montana @vonBaron @Sewer @BMF @Angrilu @Larry Legend @oliviia @joe dumars @pdxpl Jeżeli kogoś pominąłem to najmocniej przepraszam i zapraszam do wzięcia udziału. 

Na czym to polega? Z czym to się je? Już mówię! Typer jest podzielony na kilka rund i za każdą z tych rund sumowane są punkty i dodawane do ogólnej puli. Każda runda w Typerze odpowiada jednej rundzie Playoffs (tzn. 1 Runda, Półfinały Konferencji itp.) jednak z racji na małą ilość meczów runda Finałów Konferencji oraz Finał są połączone.

Jak tylko jedna z rund dobiega końca uruchamiam kolejny formularz gdzie możecie oddawać swoje głosy i tu uprzedzam - zazwyczaj między rundami czasu jest bardzo mało a głosowanie musi zostać zakończone najpóźniej w momencie rozpoczęcia pierwszego meczu kolejnej rundy dlatego proszę o punktualność i nie zapominalstwo! Opuszczenie którejkolwiek z rund skutkuje tym, że finalnie mamy nikłe szanse na zwycięstwo z osobami które typują we wszystkich rundach więc warto o tym pamiętać. 

Przejdę teraz do krótkich zasad oceniania tak by były one jasne dla wszystkich:

⦁ Idealnie trafiony wynik: +4 Punkty.

⦁ Wynik omylny o 1 (np. typowaliśmy 4-2, a skończyło się ostatecznie 4-1): +2 Punkty.

⦁ Nietrafiony wynik jednak drużyna na którą głosowaliśmy wygrywa: +1 Punkt.

W przypadku źle trafionych wyników obowiązują punkty ujemne i tutaj sytuacja jest trochę bardziej skomplikowana (jednak sprawdzona przez lata) więc zaufajcie - działa i jest możliwie najbardziej sprawiedliwa!

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:0. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -4pkt

⦁ 1:4: -3,5pkt

⦁ 2:4: -3pkt

⦁ 3:4: -2,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:1. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3,5pkt

⦁ 1:4: -3pkt

⦁ 2:4: -2,5pkt

⦁ 3:4: -2pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:2. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -3pkt

⦁ 1:4: -2,5pkt

⦁ 2:4: -2pkt

⦁ 3:4: -1,5pkt

Głosujemy, że drużyna A zwycięży 4:3. Ostatecznie seria kończy się:

⦁ 0:4: -2,5pkt

⦁ 1:4: -2pkt

⦁ 2:4: -1,5pkt

⦁ 3:4: -1pkt

Myślę, że zasady są proste, jasne i czytelne dla wszystkich.  

Zgodnie z tym co zostało zapoczątkowane w poprzednim roku postanowiłem dodać dodatkową rubrykę z wytypowaniem przyszłego mistrza NHL. Możliwość wpisania faworyta będzie tylko przed startem pierwszej rundy a za dobrze trafionego przyszłego mistrza zostanie finalnie doliczona nagroda w postaci 5 dodatkowych punktów więc myślę, że jest o co walczyć!  

Data i godzina do której można oddawać swoje głosy będzie wyraźnie zaznaczona na początku każdej kolejnej rundy wraz z linkiem do ankiety gdzie możecie oddawać swoje głosy. Czas niestety nagli ze względu na napięty grafik Playoffs dlatego proszę o możliwie jak najszybsze oddawanie głosów, bo po upływie wyznaczonego czasu głosy niestety nie będą przyjmowane.

Warto również przypomnieć wszystkim "medalistów" poprzedniej edycji Typera wraz z ich wynikami:

#1 NHL Playoffs For Fun Typer 19/20: 1st Szabla (16pkt), 2nd Ignazz (14pkt), 3rd Raven2156 (13pkt) 

#2 NHL Playoffs For Fun Typer 20/21: 1st Ely3 (8,5pkt), 2nd Pepis21 (5,5pkt), 3rd Braveheart22 (4pkt)

#3 NHL Playoffs For Fun Typer 22/23: 1st Pablo81 (20,5pkt), 2nd Fluber (16pkt), 3rd Raven2156 (13,5pkt)

A przechodząc już do sedna... Z racji na wciąż niewyjaśnioną sytuację w jednej z dywizji proszę o zagłosowanie na wszystkie możliwe scenariusze Playoffs. W momencie zakończenia spotkania Avalanche vs Predators typer zostanie zaktualizowany a niepotrzebne odpowiedzi usunięte. Czasu jest mało dlatego zapraszam do wzięcia udziału już teraz! 

Informuję, że termin składania swoich "typów" na Pierwszą Rundę upływa w sobotę, 20 kwietnia o godzinie 23:00 czasu polskiego, ponieważ wtedy rozpoczyna się pierwszy mecz tegorocznych Playoffs pomiędzy New York Islanders a Carolina Hurricanes!

Swoje głosy możecie oddać tutaj: https://forms.gle/gPsezZKVbJF1CQkt6

Życzę wszystkim powodzenia, dobrej zabawy i udanej rywalizacji! :D

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głosy poszły, choć jestem trochę rozczarowany, że PO kolejny raz bez Red Wings. Tym bardziej że tak niewiele brakło.

Kiedyś mocniej siedziałem w NHL, ale obecnie z uwagi na formę w ostatnich latach koszykarskich i hokejowych drużyn z Detroit wystarcza mi porcja porażek jaką serwują Pistons. Red Wings i NHL tymczasowo odpuściłem.

Ale typerek zawsze chętnie👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że do końca głosowania pozostało kilkanaście godzin! Po tym czasie wasze głosy nie będą już przyjmowane.

Na chwilę obecną udział wzięło 7 osób. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, nie czekajcie i zagłosujcie w tym miejscu: https://forms.gle/U9dUU8yqNsLPZsmN7

Zapraszam serdecznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Raven2156

Nie wiem czy Wujek zagłosował, ale jak nie to przepisz mu typy, które wrzucał w temacie obok =>

W dniu 17.04.2024 o 22:31, Wujek Wójcik napisał(a):

No to mamy juz pary. Jakie wrażenia? Przewidywania?

EAST:

Florida Panthers vs. Tampa Bay Lightning (bedzie mega wyrownana walka o Floryde czuje niespodzianke na korzyść Tampy ale jednak stawiam 4:3 dla Szczurokotow ;))

Boston Bruins vs. Toronto Maple Leafs (bye bye Leafs w pierwszej rundzie 4:2 Boston)

New York Rangers vs. Washington Capitals (nie mozna zwalniac tak rozpedzonego towarowego, aczkolwiek Ovi jest zdolny do wszystkiego mimo wszystko 4:2 Rangers)

Carolina Hurricanes vs. New York Islanders (para zagadka, na papiersze Canes to biora ale stawiam tutaj na najwieksza niespodzianke pierwszej rundy 3:4 dla Isles, factor x: Ilya)

WEST:

Dallas Stars vs. Vegas Golden Knights (czas na bicie 4:1 Stars rozbijaja Vegas)

Winnipeg Jets vs. Colorado Avalanche (oj to bedzie rzeznia, nie mam pojecia kto wygra ale chyba skłonie sie ku lepszemu bramkarzowi i Jets biora to w game 7 4:3)

Vancouver Canucks vs. Nashville Predators (kolejna fajna para i dwa teamy, ktore lubie, Hughes vs Josi czy Boeser vs O'Reilly, pachnie mi to wtopom po pieknym sezonie ze strony Canucks ale mimo wszystko stawiam na nich i kolejny game 7 4:3 dla Canucks)

Edmonton Oilers vs. Los Angeles Kings (4:2 dla Nawciarzy)

dawajcie typy, pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Braveheart22 napisał(a):

@Raven2156

Nie wiem czy Wujek zagłosował, ale jak nie to przepisz mu typy, które wrzucał w temacie obok =>

 

Nie głosował. Dopisuję go z typami z drugiego wątku i zamykam listę. :) @Wujek Wójcik Podeślij jeszcze szybko mistrza NHL.

Oficjalnie rozpoczynamy tegoroczne NHL Playoffs!

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Pepis21 napisał(a):

Awruk, dopiero teraz mi powiadomienie wyskoczyło a wydaje mi się, że w piątek logowałem się na forum. Trudno, jak nie przegapię kolejnej rundy to od niej zacznę.

Jeden dzień zwłoki nikomu chyba nie zaszkodzi. To jest typer For Fun. Podeślij typy na PW. :) 

Edytowane przez Raven2156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie drużyn które wytypowaliście, że zostaną tegorocznymi mistrzami NHL:

1. Colorado Avalanche (4 głosy)

2. New York Rangers (3 głosy)

3. Florida Panthers (2 głosy)

3. Dallas Stars (2 głosy)

3. Carolina Hurricanes (2 głosy)

6. Boston Bruins (1 głos)

Czekamy wciąż na głos od @Pepis21 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie postawił na Maple Leafs czy Oilers. Uuu, zaskoczenie, bo sympatyków raczej nie brakuje, ale widzę rozum i doświadczenia z przeszłości zaważyły :)

No i nikt nie postawił na jakiegoś underdoga, a historia, choćby ostatnich lat, mówi nam, że dość regularnie lubi się ktoś nieoczywisty pojawić i dojść do finału, a czasem nawet wygrać puchar. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja na początku sezonu mowiłem, że odkują się Bruins i wygladali tej nocy całkiem kozacko. Glos jednak oddałem na Rangers z sympati większej do nich. Ale kciuki rowniez trzymam za Predators za to co zrobili rok temu bardzo mi zaimponowali walecznością, a na zachodzie za kimś kto wyjdzie z pary Canucks Preds.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Braveheart22 napisał(a):

Nikt nie postawił na Maple Leafs czy Oilers. Uuu, zaskoczenie, bo sympatyków raczej nie brakuje, ale widzę rozum i doświadczenia z przeszłości zaważyły :)

No i nikt nie postawił na jakiegoś underdoga, a historia, choćby ostatnich lat, mówi nam, że dość regularnie lubi się ktoś nieoczywisty pojawić i dojść do finału, a czasem nawet wygrać puchar. 

Każdy wie (nie ważne jak mocno kibicuje) jak Leafs grają w Playoffach. Mecz z wczorajszej nocy jest tego potwierdzeniem... :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.04.2024 o 18:51, Raven2156 napisał(a):

Podrzucam link do waszych typów w 1 rundzie tak byście mogli się wzajemnie zweryfikować! :D

https://docs.google.com/spreadsheets/d/12EjJLM51g3fsPHWOIQryNENW73rfpFTe2VrgmvfDnj4/edit?usp=sharing

Po szybkim briefie widze, ze jedynym teamem w który nikt nie wierzy to LA Kings, mało kto również obstawia na wygraną Nashville i Jets w swoich parach. Myślę, że mocno się zdziwimy przynajmniej w jednym wypadku z tych trzech. 

Jakie wrażenia poki co? Mnie najbardziej zaskoczyli Vegas, dobra forma obrony, bramkarz ogarnia, znow maja papiery na wjazd do finału, ale Dallas latwo sie nie poddadzą. Mam nadzieje, ze ktos zbije rycerzykow za te ich cyrki i "kontuzje" Stone'a.

Drugim zaskoczeniem jest zenujacy poziom bramkarzy pary Jets Avs, gdzie H'buck to jeden z lepszych bramkarzy, a wogole tego nie widać, nawet jedna z bramek to wynik bledu jego przy rozegraniu i odjezdzie z bramki.

Wielkie wrażenie na mnie zrobiła atmosfera kanadyjskich teamow, Canucks wyjeżdzjacy do intra U2, jak zawsze glosna publika Edmonton czy biała ekipa Winnipeg, byłoby smutno gdyby kanadyjskie teamy zniknely po pierwszej rundzie, ale sa na to spore szanse. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.