Skocz do zawartości

Igrzyska: Paryż 2024


Wyparlo

Czy USA wygrają IO 2024?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy USA wygrają IO 2024?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 25.07.2024 o 14:45

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mayor napisał(a):

Niby tak, ale z drugiej strony trzeba mieć na uwadze, to skąd się biorą te kolosalne pieniądze w NBA, a te wszystkie przerwy - time outy, challenge generują dochody z kontraktów TV , gdyż to jest czas reklamowy. Zresztą cała wielka czwórka Main american sports jest podobnie modelowana. Piłka kopana nie może tej czwórki przebić, bo jest pod  względem transmisji mało opłacalna , wprowadzenie VAR to szansa na poprawę pozycji soccera w US. Założę się że podczas najbliższych mistrzostw FIFA będzie naciskała na sędziów, żeby VARowali jak najwięcej zdarzeń boiskowych i doliczali na maxa czas 

Nie dość, że tam mają być wtedy kosmiczne temperatury, stadiony bez zamykanych dachów (tylko 4na16) długie przeloty uciazliwe dla zawodnikow (a "samo dotarcie ze stadionu na lotnisko zajmie często więcej czasu, niż podróż między najbardziej oddalonymi od siebie obiektami podczas mundialu w Katarze") to jeszcze ma grać 48 drużyn, ilosc meczow wzrosnie z 64 do 104. Narzekalismy na euro tam niektore mecze to dopiero bedzie chlam. Dojdzie 1/16 czyli kolejny mecz = większe zmęczenie plus te podróże. Przez dalekie odległości stadionów od siebie kibice nie beda mogli obejrzec dwoch spotkan jednego dnia na roznych stadionach. Plus zapewne hujowe godziny do oglądania, ten turniej się mega słabo zapowiada z dziwnym krajami, za duża ilościa meczow, zmęczonymi zawodnikami i kibicami.

"Trzeba przy tym jednak pamiętać, że w odniesieniu do Ameryki „dogodne podróże” to czasem oznacza „tylko” trzygodzinny lot samolotem (jak z Vancouver do LA), a samo dotarcie ze stadionu na lotnisko zajmie często więcej czasu, niż podróż między najbardziej oddalonymi od siebie obiektami podczas mundialu w Katarze.
Także obejrzenie dwóch meczów na różnych stadionach jednego dnia będzie praktycznie niemożliwe, bo nawet lokalizacje, które na mapie całego kontynentu wydają się leżeć blisko siebie, w rzeczywistości wymagają ponad trzech godzin podróży (Seattle – Vancouver, Dallas – Houston, Boston – Nowy Jork). Tylko stadion nowojorski dzieli od tego w Filadelfii mniej: około półtorej godziny drogi".

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, steve napisał(a):

Nie dość, że tam mają być wtedy kosmiczne temperatury, stadiony bez zamykanych dachów (tylko 4na16) długie przeloty uciazliwe dla zawodnikow (a "samo dotarcie ze stadionu na lotnisko zajmie często więcej czasu, niż podróż między najbardziej oddalonymi od siebie obiektami podczas mundialu w Katarze") to jeszcze ma grać 48 drużyn, ilosc meczow wzrosnie z 64 do 104. Narzekalismy na euro tam niektore mecze to dopiero bedzie chlam. Dojdzie 1/16 czyli kolejny mecz = większe zmęczenie plus te podróże. Przez dalekie odległości stadionów od siebie kibice nie beda mogli obejrzec dwoch spotkan jednego dnia na roznych stadionach. Plus zapewne hujowe godziny do oglądania, ten turniej się mega słabo zapowiada z dziwnym krajami, za duża ilościa meczow, zmęczonymi zawodnikami i kibicami.

Nie wydaje mi się żeby w czerwcu były jakieś ekstremalne temperatury szczególnie w takich rejonach jak Boston,Toronto, Mex City a w przypadku Vancouver,Seattle, San Francisco może być dość chłodno.Podróże, czy dotarcie na lotnisko to też nie jest jakaś udręka bo infrastruktura w US jest  rozwinięta, lotniska są dobrze usytuowane i dotarcie nie jest wielkim wyzwaniem. Więcej zespołów wynika też z tego ,że będzie trzech gospodarzy i w ten sposób są wyrównane szanse na udział dla innych , dla naszych kopaczy to większa szansa awansu. Na c***owe godziny niestety nie mamy wpływu, dla mnie to nie jest zbyt upierdliwe, jeden c*** , gdyż i tak oglądam po nocach NBA, bardziej się martwię żeby dożyć 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, mayor napisał(a):

Nie wydaje mi się żeby w czerwcu były jakieś ekstremalne temperatury szczególnie w takich rejonach jak Boston,Toronto, Mex City a w przypadku Vancouver,Seattle, San Francisco może być dość chłodno.Podróże, czy dotarcie na lotnisko to też nie jest jakaś udręka bo infrastruktura w US jest  rozwinięta, lotniska są dobrze usytuowane i dotarcie nie jest wielkim wyzwaniem. Więcej zespołów wynika też z tego ,że będzie trzech gospodarzy i w ten sposób są wyrównane szanse na udział dla innych , dla naszych kopaczy to większa szansa awansu. Na c***owe godziny niestety nie mamy wpływu, dla mnie to nie jest zbyt upierdliwe, jeden c*** , gdyż i tak oglądam po nocach NBA, bardziej się martwię żeby dożyć 

No dla nas to nie robi różnicy z Europy jadą 3 drużyny więcej, wiec i tak nie pojedziemy. Z Azji zamiast 4 drużyn jedzie 8. Będziemy tam oglądać mecze typu Indie Jamajka. Good job FIFA.

Jak będzie mecz dla przykladu o 15 w Seattle, skończy się o 17, a o 18 jest mecz w LA to co Ci da ta infrastruktura, to jak niby masz zdążyć jak sam lot trwa 3 h? Nawet na 21 nie zdążysz. Jeszcze trzeba dojechać ze stadionu na lotnisko i po wylądowaniu z lotniska na stadion. Odprawy, czas na lotnisku, godziny lotow nie beda też przeciez pasowac idealnie, wyjscie ze stadionu, wejscie tez troche trwa. To tylko Philadelphia Nowy Jork da rade.

Dlatego dla mnie jechac tam sie nie oplaca, a nie bede zarywał nocek, żeby obejrzec mecz Chiny Kostaryka o 2 w nocy albo Haiti Korea Północna :)

 

Screenshot_20240810-132127_Chrome.jpg

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ignazz napisał(a):

NY BOS to pociąg lub bus i problem z głowy 

Po co samolot 

DAŁ HOU to wypożyczenie samochodu zrobi robotę 

Jeżeli chodzi o kibiców. Bo może ktoś miał na myśli ekipę olimpijską 

Fajnie, ze pojezdziles po USA, ale weź najpierw przeczytaj ze zrozumieniem 

Aż sprawdziłem pociąg BOS NY ok. 4,5h plus ze 2h czas operacyjny (wyjscie ze stadionu w tloku, inna komunikacja, czekanie na pociąg, wejscie na stadion, widac bylo jaki byl burdel w Niemczech to dodaj jeszcze godzinę ekstra) jak masz mecz o 15 w Bostonie kończy się ok. 17 to jak chcesz zdążyć na mecz na 21 do NY? A beda dalsze odległości np. Seattle LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Ale dlaczego na żywo chcesz zaliczyć dziennie 2 różne eventy. Z koncertami też tak masz? Przecież oczywiste jest że te transfery są istotne tylko gdy wydarzenia są dzień po dniu i w środę robisz ny a w czwartek Boston. Może po prostu inaczej zrozumiałem temat tych podróży. Ale nawet na euro 2012 nie myślałem o tym aby i w Gdańsku i we wrocku zrobić mecz w tym samym dniu 

Nie wiem o co walczysz ale zdrowo założyć  że ktoś coś obejrzy w Sea a ktoś inny w LA 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ignazz napisał(a):

Ok. Ale dlaczego na żywo chcesz zaliczyć dziennie 2 różne eventy. Z koncertami też tak masz? Przecież oczywiste jest że te transfery są istotne tylko gdy wydarzenia są dzień po dniu i w środę robisz ny a w czwartek Boston. Może po prostu inaczej zrozumiałem temat tych podróży. Ale nawet na euro 2012 nie myślałem o tym aby i w Gdańsku i we wrocku zrobić mecz w tym samym dniu 

Nie wiem o co walczysz ale zdrowo założyć  że ktoś coś obejrzy w Sea a ktoś inny w LA 

Kolo nie lapie ze Katar byl ewenementem w historii i uj wie co forsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ignazz napisał(a):

Ok. Ale dlaczego na żywo chcesz zaliczyć dziennie 2 różne eventy. Z koncertami też tak masz? Przecież oczywiste jest że te transfery są istotne tylko gdy wydarzenia są dzień po dniu i w środę robisz ny a w czwartek Boston. Może po prostu inaczej zrozumiałem temat tych podróży. Ale nawet na euro 2012 nie myślałem o tym aby i w Gdańsku i we wrocku zrobić mecz w tym samym dniu 

Nie wiem o co walczysz ale zdrowo założyć  że ktoś coś obejrzy w Sea a ktoś inny w LA 

Głupio lecieć na inny kontynent dla 90 min.

Ja do Paryża mam 2h lotem, a i tak chciałem dwa eventy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, steve napisał(a):

Fajnie, ze pojezdziles po USA, ale weź najpierw przeczytaj ze zrozumieniem 

Aż sprawdziłem pociąg BOS NY ok. 4,5h plus ze 2h czas operacyjny (wyjscie ze stadionu w tloku, inna komunikacja, czekanie na pociąg, wejscie na stadion, widac bylo jaki byl burdel w Niemczech to dodaj jeszcze godzinę ekstra) jak masz mecz o 15 w Bostonie kończy się ok. 17 to jak chcesz zdążyć na mecz na 21 do NY? 

Proste. Wystarczy wyczarterować helikopter- lot zajmuje jakieś 80 w porywach 90 minut , a heliport jest przy samym Gillete Stadium, tak samo masz heliport przy Metlife Stadium. Trochę jebnie po kieszeni, ale w bonusie można podziwiać super widoki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak trochę nawiązując do powyższego - Gillette stadium jest strasznie ciulowo położony. Właściwie każda wyprawa na większy event to katorga, niby są tory więc na WC może zrobią jakieś specjalne połączenia koleja. Obecnie najlepiej mieć swój samochód i zaparkować u kogoś na podwórku 2km przed stadionem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Bostonian napisał(a):

następna olimpiada będzie rozstrzygnięta miedzy drużynami z Europy. 

no nie wiem

tzn. jasne że tych najlepszych z obecnej reprezentacji USA za 4 lata nie będzie, ale wciąż będą mieli potencjał na wystawienie najsilniejszej drużyny

Pytanie, czy Niemcy, Francuzi, Serbowie czy Grecy będą za 4 lata mocniejsi lub chociaż równie mocni jak teraz. Tu mam wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Mameluk napisał(a):

no nie wiem

tzn. jasne że tych najlepszych z obecnej reprezentacji USA za 4 lata nie będzie, ale wciąż będą mieli potencjał na wystawienie najsilniejszej drużyny

Pytanie, czy Niemcy, Francuzi, Serbowie czy Grecy będą za 4 lata mocniejsi lub chociaż równie mocni jak teraz. Tu mam wątpliwości.

Francja na 100% bedzie silniejsza ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.