Skocz do zawartości

Igrzyska: Paryż 2024


Wyparlo

Czy USA wygrają IO 2024?  

48 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy USA wygrają IO 2024?


Ankieta została zamknięta

  • Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.
  • Ankieta została zamknięta 25.07.2024 o 14:45

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie wrażenie, że ten jego wzrost może stać się przekleństwem w pewnym momencie. Nie ma aż takiej eksplozywnosci i mimo wszystko lekko nieskoordynowane ruchy, choć przy jego wzroście to i tak jest ewenement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, steve napisał(a):

Wiadomo, że Wemby jest mlody i dopiero po 1 roku, no ale dla mnie on nie wygląda w ogóle jak przyszły goat.

FIBA to raczej marne odniesienie do NBA. Giannis też tu wiele lat wyglądał fatalnie, a @Wyparlo nie wiem czy się ze mną zgodzi, ale Raduljica > Jokic w kadrze Serbii. I nie chodzi mi o samo jeżdżenie na kadrę, bo z tym u Nikoli było różnie i często go krytykowałeś, ale sam impact na grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

FIBA to raczej marne odniesienie do NBA. Giannis też tu wiele lat wyglądał fatalnie, a @Wyparlo nie wiem czy się ze mną zgodzi, ale Raduljica > Jokic w kadrze Serbii. I nie chodzi mi o samo jeżdżenie na kadrę, bo z tym u Nikoli było różnie i często go krytykowałeś, ale sam impact na grę.

No ok Marcus, ale przecież my nie mówimy o zwykłym allstarze tylko o potencjalnym gościu, który wymarzę wszystkie/większość rekordow, którego sam koronawalem 👑 jeszcze 3 miechy temu. 

Jeśli oceniamy go jako przyszłego allstara to on nim będzie już w drugim roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MarcusCamby napisał(a):

FIBA to raczej marne odniesienie do NBA. Giannis też tu wiele lat wyglądał fatalnie, a @Wyparlo nie wiem czy się ze mną zgodzi, ale Raduljica > Jokic w kadrze Serbii. I nie chodzi mi o samo jeżdżenie na kadrę, bo z tym u Nikoli było różnie i często go krytykowałeś, ale sam impact na grę.

Raduljica to kometa była, bo on równie dobrze jeszcze powinien tutaj grać na tych IO, jest rocznik 1988 i szkoda, że go właśnie nie ma z dawnej formy, bo to taki zwierzak podkoszowy był dominujący w trumnie, ale już od dawna nie ma go w kadrze, bo gra na obrzeżach koszykówki. Z Jokicem jeszcze nie ma co oceniać, bo w miarę wyszli bez szwanku i teraz zagrają z Australią.

Skończyła się faza grupowa. Moje plusy i minusy:

PLUS

Sudan Południowy - szkoda ogromna ich odpadnięcia, bo dla mnie są na tych IO ekipą lepszą od Brazylii, która jest beneficjentem najsłabszej grupy na tych MŚ i awansowała przez lepsze bilanse małych punktów. Luol Deng zrobił ogromną robotę i taki nasz Gortat może się tylko kłaniać, bo gość inwestuje własną kasę w ich przygotowania. Trener Royal Ivey to jego przyjaciel i dlatego trenuje Sudan. Z USA prawdopodobnie jako pierwsi w historii rozegrali mecz, w którym ktoś miał nad USA przewagę atletyzmu. Dziś z Serbią rozegrali świetny mecz, gdzie Jokic i Boguś Bogdanovic musieli wchodzić na swoje najwyższe tryby, żeby ich pokonać. Komentatorzy mówili, że w tym kraju nie ma żadnej hali z koszami, w piłce nożnej pewnie Real Madryt już budowałby im 50 hal i zakładał szkółki, ale przy systemie NBA trudno zarabiać z zawodników i niestety raczej dalej będzie tam bieda w tym temacie.

Osiłek James - LeBron zaczyna przypominać już bardziej jakiegoś Kimbo Slice'a czy Clubbera Langa z Rocky'ego z tą siwą brodą i napakowanymi łapami, ale dalej dowozi na boisku. Jednak największy plus za szacunek do przeciwników, bo on dotychczas na wszystkich meczach IO czy sparingowych gra ciągle skupiony i na 100% swoich możliwości. Jednak z Sudanem Południowym mógł się poczuć jak jego przeciwnicy przez lata gry, bo tym razem on odbijał się od atletyczności. W każdym razie Osiłek James pracuje na MVP całego turnieju, jeśli USA go wygra.

Giannis - niesie tych drewnianych Greków na własnych plecach i na razie dla mnie zdecydowany MVP turnieju w fazie grupowej. Ma fatalnych kolegów, bo drugim najlepszym strzelcem jest Toliopoulous z Arisu Saloniki, a więc niech to będzie skalą względem innych drużyn, gdzie jest masa napakowanych ekip graczami z NBA. Gdyby Grecja weszła do top 4 powinien dostać MVP turnieju i powinni mu zbudować jakiś posąg w kraju.

MINUS

Stephen Curry - czyży początek końca Curry'ego to IO 2024? 7,3 punktów na mecz, 32% z gry i 26% za trzy przy 6 próbach na mecz. Może sobie wrzucać filmiki z treningów jak rzuca 150 rzutów za trzy jak wpada, ale w meczu ma wolne pozycje i tak nie trafia. W obronie jest głównym celem dla przeciwnika, bo nie dowozi fizycznie. Cztery lata starszy Osiłek James na własne oczy widzi jak Stephen Curry robi się skończony i przeszkadza USA, a on dalej naparza na wysokim poziomie.

Francja/Tyczka Wembanyama - największe rozczarowanie IO. Mieli farta z losowaniem i trafieniem na Brazylię i Japonię, bo w innych grupach zostaliby prawdopodobnie sprani. Rozczarowanie też z ich obroną, bo Tyczka Wembanyama i Gobert nie stworzyli muru pod koszem jakiego się spodziewano i praktycznie jeszcze przewalili mecz ze słabą Japonią.

Hiszpania - mają multum szkółek koszykarskich i świetne szkolenie, a możliwe, że walnąłby ich Sudan Południowy bez hali do kosza w kraju. Mega kryzys tej reprezentacji i na razie trudno patrzeć optymistycznie w przyszłość. Wstyd też tak naprawdę, że się posiłkują naturalizowanym graczem z USA dla nich przy tym szkoleniu. Oprócz nich Japonia (Hawkinson), Sudan Południowy (Carlik Jones) i Grecja (Calathes) mają naturalizowanych graczy na tych IO.

Edytowane przez Wyparlo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Wyparlo napisał(a):

 

MINUS

Stephen Curry - czyży początek końca Curry'ego to IO 2024? 7,3 punktów na mecz, 32% z gry i 26% za trzy przy 6 próbach na mecz. Może sobie wrzucać filmiki z treningów jak rzuca 150 rzutów za trzy jak wpada, ale w meczu ma wolne pozycje i tak nie trafia. W obronie jest głównym celem dla przeciwnika, bo nie dowozi fizycznie. Cztery lata starszy Osiłek James na własne oczy widzi jak Stephen Curry robi się skończony i przeszkadza USA, a on dalej naparza na wysokim poziomie.

Poczatek konca Currego to okres post ASB 2024, gdzie mial najgorszy okres na sporej probce od ~~10 lat.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Curry jest low key cooked. Patrzcie gdzie jest Harden, ktory jest 1.5 roku mlodszy i startowal z duzo lepszym atletyzmem.

11 godzin temu, Wyparlo napisał(a):

Luol Deng zrobił ogromną robotę i taki nasz Gortat może się tylko kłaniać, bo gość inwestuje własną kasę w ich przygotowania. Trener Royal Ivey to jego przyjaciel i dlatego trenuje Sudan

Slyszales cos o tym, ze brytyjski zwiazek odrzucil wczesniej kandydature Denga na jakies podrzedne stanowisko, bo nie mial tytulu magistra? Beka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Thomas napisał(a):

Stany - Holandia 6-21 w koszykówce 3x3. To pokazuje, że amerykanie mają w d...ie tą odmianę basketu.

USA Grali w trójkę bez zmiany w meczach przez ponad pół turnieju bo Fredette się połamał w meczu z Polską, pokazuje jedynie że bezsensowne jest to ze kadra się może składać z tylko czterech graczy :) 

powinien być piąty gracz w razie kontuzji i czterech dopuszczonych w danym meczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

USA Grali w trójkę bez zmiany w meczach przez ponad pół turnieju bo Fredette się połamał w meczu z Polską,

Nie wiedziałem, bo oglądałem tylko mecze Polaków. Nie zmienia to jednak faktu, że w kadrze USA grają "leszcze". Aż z ciekawości sprawdziłem, Fredette rozegrał w NBA  241 meczów i zdobywał w nich średnio 6 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Thomas napisał(a):

Nie wiedziałem, bo oglądałem tylko mecze Polaków. Nie zmienia to jednak faktu, że w kadrze USA grają "leszcze". Aż z ciekawości sprawdziłem, Fredette rozegrał w NBA  241 meczów i zdobywał w nich średnio 6 punktów.

Abstrahując od tego ze słabo mi się koszykówkę 3x3 oglada, to Imo fajne w niej jest, że mniejsze kraje mają szanse sie pokazać. Łatwiej skompletować 4 dobrych typków niż 10ciu. Finał bedzie chyba Łotwa vs Holandia, co samo mówi za siebie. Holandia w półfinale rozwaliła Litwę 21:9 wiec to chyba nie są jakieś ogórki. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.