Skocz do zawartości

beGM 2023/2024 - opisy po T3


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

  • Reikai przypiął/eła ten temat

Golden State Warriors

Rotacja:

PG: Jordan Goodwin/Kobe Bufkin
SG: Kobe Bufkin/Nick Smith JR/Reggie Bullock
SF: Brandon Ingram/Max Lewis/ TJ Warren
PF: Jonathan Kuminga/Aleksej Pokusevski
C Wendell Carter JR/Olivier Sarr/Oscar Tschiebwe

Absencje:
Mark Williams, Zach Lavine - 27
Kobe Bufkin - 15
Brandon Ingram - 14
Jonathan Kuminga - 6

Sladem T2 ide w rozwoj mlodych. Duze minuty graja u mnie goscie, ktorzy w RL NBA nie graja w ogole, ewentualnie sa krolami G League. Wypadl mi Ingram na pol trymestru, 6 meczow opuscil Kuminga, oczywiscie Marka i Lavina nie licze nawet. Niestety kolejna kontuzja Bufkina mocno zahamowala jego rozwoj, sporo tu opuscil a bez Trae byla opcja na fajne minuty. Z kolei jak juz gral, to moje serduszko jest wypelnione miloscia do jego gry w obronie jako POA defender. Juz nie moge sie doczekac przyszlego sezonu, zeby widziec co z niego wyrosnie.
 

 

Oprocz tego jaram sie innymi mlodymi - Nick Smith JR ma potencjal na bardzo fajnego scorera i tylko przez kontuzje tak osunal sie w drafcie. Maxwell Lewis zagral lepszy sezon w G League, niz Christie w analogicznym okresie rok wczesniej. W przyszlym sezonie licze na minuty w rotacji RL Lakers. Zachecam do zapoznania sie z moimi mlodziakami, poki jeszcze nikt ich nie zna. Zapraszam na bandwagon.
 

Majac zespol jaki mam, oszczedze Wam wrzucania statystyk graczy, ktorzy grali po 5 min na mecz w RL albo w ogole. Skupie sie na tych, ktorzy grali na serio.

Brandon Ingram 18.4 PPG 5.4 REB 5.0 AST 49.7 FG% 1.1 3PM na 32.6%

Jonathan Kuminga 17.4 PPG 5.1 REB 2.9 AST 51.9 FG% 0.6 3PM na 33.3%

Wendell Carter JR 10.5 PPG 7.4 REB 51.3 FG% 1.2 3PM na 34.8%

Co tu duzo mowic. Gram drugi trymestr graczami, ktorzy maja mleko pod nosem, na pol trymestru wypadl mi Ingram, na 6 meczow Kuminga. Czekamy na loterie.

Proponowany bilans: Na poziomie Spurs i Hornets. Hawks oraz Rockets powinni byc wyzej bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los Angeles Lakers

Absencje (Inactive)

s5
Curry 5 , Wallace 0 , Caldwell-Pope 1, LeBron 5, Claxton 1
2nd unit
Reaves 0, Ellis 0, Hauser 2, Crowder 0, Lively 9
Replacements
Konchar 12, Payton 4

Statystyki

Starting 5

Stephen Curry 22g, 31.1 mpg, 23.1/4.9/5.2, 37,9 3pt% (11.5 3PA), 56,9 ts
Cason Wallace 27g, 20.5 mpg, 6.9/2.4/1.7, 42,5 3pt% (3.0 3PA), 57,1 ts
Kentavious Caldwell-Pope 26g, 31.0 mpg, 10.2/2.5/2.6, 44,9 3pt% (4.5 3PA). 64,5 ts
LeBron James 22g, 36.0 mpg, 27.5/7.6/9.5, 45,0 3pt% (4.5 3PA), 67,2 ts
Nic Claxton 26g, 30.4 mpg, 11.5/9.5/2.3, 1.8 blk, 63,1 ts

2nd unit

Austin Reaves 27g, 34.1 mpg, 16.1/5.0/5.7, 37,7 3pt% (5.9 3PA), 60,9 ts
Keon Ellis 24g, 25.0 mpg, 8.2/3.5/2.0, 45,3 3pt% (4.0 3PA), 65,4 ts
Sam Hauser 25g, 23.1 mpg, 11.0/3.8/1.2, 44,4 3pt% (6.8 3PA), 62,9 ts
Jae Crowder 26g, 21.6 mpg, 5.5/3.2/1.0, 31,6 3pt% (2.9 3PA), 51,3 ts
Dereck Lively 18g, 19.0 mpg, 8.0/4.9/0.7, 1.3 blk, 73,7 ts

Replacements

John Konchar 11g, 29.0 mpg, 5.8/6.2/2.9, 38,7 3pt% (2.8 3PA), 58,4 ts
Gary Payton 23g, 15.1 mpg, 4.9/2.3/1.2, 44,4 3pt% (0.8 3PA), 65,4 ts

Rotacja (Uwzględniająca absencje)

G Curry 28 / Reaves 32
G Wallace 24 / Ellis 18 (Konchar)
F KCP 30 / Hauser 26 (Payton)
F LeBron 28 / Crowder 12
C Claxton 30 / Lively 12
 

Plusy
+ wciąż zdrowy i świetny LJ
+ całkiem zdrowy i głęboki skład
+ ogólny fit zespołu – 2 gwiazdy, mocny 6man ofensywny Reaves, rim protectorzy-finisherzy Claxton i Lively, 3D Casona, KCP, Ellisa i Hausera, energia defensywna Crowdera.
+ team mocny po obu stronach parkietu, a Curry i Bron mają warunki do wymiatania
+ świetna skuteczność za 3
+ Keon Ellis
-undersized trochę obwód
-absencje Livelyego (z konieczności trochę smallballu czasem)
-jak na siebie słabszy trymestr Kury
-nie mam Jokicia, nie ma po co się starać:)

Proponowany bilans: Wiadomo, że będę dokładnie na 4 seedzie na zachodzie po RS. Coś koło 17W.

Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Charlotte Hornets

 

Opis zacząłem pisać podczas przedświątecznych porządków, sporo poświęciłem swojego wolnego czasu, aby go napisać. Miałem go usunąć po tym jak Malik Williams podpisał kontrakt w NBA, ale żal było mi od tak go wywalać i postanowiłem dokończyć.

Zaznaczam, że to ostatni tak obszerny opis, który wyszedł spod mojego pióra.
Postanowiłem, że w tym opisie podsumuje cały sezon swojej drużyny a później opiszę trzeci trymestr.

Niestety cisną się na usta słowa, aby wyjaśnić niektóre sprawy z przeszłości (słynny trade Luke i Meksykanina) albo inne rzeczy, gdzie teraz wyszło, że miałem rację w 100 % a zostałem zmieszany z błotem, ale szkoda mi na to keyboarda.

Przechodząc już do meritum podsumuje sezon w krótkich słowach bez zbędnego lania wody.

Scoot Henderson – wiadomo, że wejście do ligi miał słabe, zdecydowanie nastąpił tutaj overhype. Moim zdaniem, jeżeli ktoś patrząc na cały sezon nazywa go bustem to się nie zna po porostu na koszykówce i tyle. Pozycja PG jest bardzo trudna dla rookie (sprawdźcie sobie statystyki z rookie sezonu De'Aaron Fox, Donovana czy Garlanda a nawet jego obecnego HC, czyli Chauncey’a Billupsa). Z tego co wiem to równie trudno mają QB wchodzący do NFL. Ten kto ogląda NFL ten wie o czym pisze. Ja nie oglądam NFL, ale znam kogoś kto ogląda i ten ktoś powiedział mi, że były takie przypadki, gdzie zawodnik nie błyszczał jako debiutant a wyrósł na gwiazdę tej ligi. Tak wiem, że +/- najgorsze w historii całej ligi, ale mając takiego trenera to trudno o lepsze. Biorąc pod uwagę jak super miał końcówkę w tym RS istnieje szansa, że będzie lepszy od Brandona Millera i będzie grał tak jak się od niego oczekuje. Jego plusy to size ,atletyzm , świetne kreowanie ( zwłaszcza w końcówce sezonu ) kolegów z zespołu. Do tego zrobił ładny wsad oraz poprawił rzut względem początku sezonu. Jak każdy Rookie ma swoje ups and downs. Szkoda tylko, że robi głupie błędy w obronie, mimo to ma zadatki na bycia kotem w obronie.
Cole Anthony - trwają poszukiwania nowego klubu dla niego.
Marcus Sasser - myślę, że nie skłamie jak napiszę, że może kandydować do jednego z lepszych wyborów jakie tu były. Niestety trudy całego RS odbiły się na gorszej formie w końcówce, ale to spotyka wielu rookie (Brandin Podziemski, Jaime Jaquez) , którzy mieli fajne wejście do ligi. Potwierdza to co o nim wiedziałem przed draftem. Gdy jest hot potrafi rozstrzelać każdego, a gdy cold zrobić soczyste 0/8. Nigdy nic pomiędzy. Cieszę się, że stawiają na niego w jego klubie z reala, bo może to być fajny backup PG.
Coby White - jeden z kandydatów do nagrody MIP. Nie będę ściemniał, że to mój steal na FA, bo tak nie było. Po prostu pomogło szczęście oraz zostawienie sobie na koniec cap space (tutaj nie przypadek). Nikt nie spodziewał się takiego wystrzału (a tym bardziej Ja) więc nie pozostaje nic innego jak przyglądać się dalej jego grze. Jest szansa, że stanie się legitnym PG w contender ,ale na ten moment trochę mu do tego brakuje. Z tego co czytałem ma bardzo wysoki work ethic więc jest duża szansa, że tak się stanie.
Jordan McLaughlin - sporo absencji w jego zespole z reala spowodowało, że dostał szansę, aby pograć w końcówce RS na parkietach NBA. Stary znajomy można by rzec więc wiedziałem kogo brałem. Dostał TO za nieco więcej niż minimum więc może to być dobry asset. Ogólnie w roli trzeciego PG sprawdzi się idealnie w każdym zespole a i w razie nagłej potrzeby jako backup nie jest zły. U mnie gra jako backup PG.
Saddiq Bey - podpisał extension i … zaczął kasztanić. Mało oglądałem Atlantę w tym RS, ale z tego co widziałem to to co było jego mocną stroną, czyli rzut za trzy punkty przestało nią być. D dalej jest na słabym poziomie. W poprzednim sezonie był fajnym slasherem z dobra trójka a teraz po zerwaniu ACL zostały z tego wspomnienia. W realu będzie RFA a tutaj były głosy na NIE za extension bo karpik tak zagłosował. Ogólnie mega żałuję tego zerwania ACL, bo jestem ciekaw, ile by dostał na FA po tak słabym sezonie. Każdy kto go śledził to wiedział, że to co mu zaoferowałem to była adekwatna wartość (teraz pewnie aż za dużo). Wszystko wskazuje na to, że posiedzi u mnie kolejny RS, aby się odbudować.
Kris Murray - fajny zawodnik. Jak poprawi rzut to będzie fajnym 3&D.
Zu - chodzącą definicja słowa center z contendera. Czy jest przepłacony? Myślę, że nie. Obecny sezon jest jego najlepszym w jego karierze. Oglądałem go w tym sezonie tyle na ile mogłem sobie pozwolić i muszę przyznać, że koleś robi wiele niewidzianych w statystykach rzeczy. Tam dobrze zastawi, tutaj postawi dobrą zasłonę. Z tych widzialnych to dobrze zbiera, dobrze atakuje tablicę atakowaną oraz jest w stanie pokryć najlepszych centrów tej ligi. Bardzo ważna postać w swoim zespole. Biorąc pod uwagę jego kontrakt, że jest spadający mogę porównać go do kontraktu Robert Williams III pod względem value do jego wartości (jak widać nie wszystkie lekcje poszły na marne).
Ish Smith - ostatni raz składam oferty na kolanie co pisałem podczas dyskusji z Alonzo. Mogłem lepiej zagospodarować te 3.5 M.
Nie opisywałem 50 punktowego meczu Flynna (gdybym walczył o Play-In byłbym zobligowany do dania highlights), czy graczy, którzy nie mają zagwarantowanego kontraktu na kolejny RS (czyli nie  są pod nim albo nie mają TO). Jalen Slawson za mało się pokazał, aby coś więcej o nim napisać. Sporo fajnych graczy przewinęło się przez klub w trakcie tego RS.

Teraz przejdę do opisu samego trzeciego trymestru.
        
Absencje (jak ktoś nie opuścił ani jednego meczu to go tutaj nie ma):

Coby White - 3 mecze
Jordan McLaughlin - 1 mecz
Scoot Henderson - 7 meczy
Saddiq Bey - 18 meczy
K.J Martiin - 2 mecze
Ivica Zubac - 2 mecze

Marcus Sasser - 6 meczy

Statystyki :

Coby White 36.9 mpg/18ppg/4.8apg/41%FG/32%3pFG
Jordan McLaughlin 14.5/5/2.4/58%/54%
Cole Anthony 21.4/11/2.7/44%/36%
Scoot Henderson 31.9/16.4/7/40%/34%
Marcus Sasser 25.6/9.7/4/36%/30%

Saddiq Bey 33.8/14.7/6.3rpg/38%/31%
Kris Murray 32.1/9/5.5/39%/25%
KJ Martin 15/4.4/3.4/52%/37%
Ivica Zubac 26/11.3/8.6/65%/1.1bpg

Rotacja :

Coby White 36 / Jordan McLaughlin 12
Cole Anthony 30 / Marcus Sasser 18
Scoot Henderson 34 / Saddiq Bey 14*
Kris Murray 30 / Saddiq Bey 18*
Ivica Zubac 40 / Jalen Slawson 8

* w momencie gdy Bey wypada w jego miejsce wskakuje KJ Martin a gdy Scoot to w miejsce Scoota Bey a z ławki KJ Martin.


Plusy :

- forma Scoota Hendersona w tym trymestrze (wreszcie !)
- moja żelazna s5 to nie są leszcze z G-Leauge
- postępy Murray
- głębia na obwodzie

Minusy :

- lekki zjazd produktywności Coby White
- forma Cole Anthony w tym trymestrze
- brak backup centra
- forma i uraz Bey'a

Bilans : Nie uważam abym miał najsłabszy zespół w tym trymestrze biorąc pod uwagę, że Ignazz od połowy trymestru nie może sklecić porządnej s5 a u Reikai zespół z G-League gra + jeden porządny zawodnik. Daje sobie bilans lepszy o jakieś 3-4 W niż zespół Reikaia , o jakieś 2 W lepszy od Ignazza oraz o 1 W lepszy od Atlanty w tym trymestrze.

Na koniec życzę wszystkim udanych PO a sobie życzę mocnej głowy bo coś czuję, że będą dwa powody do świętowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami Heat

Luka Doncic 23 mecze - 33.2 PPG 10.1 REB 10.3 AST 47.6 FG% 4.5 3PM na 39.5% on/off +8.2 -

Bradley Beal 23 mecze - 18.2 PPG 4.5 REB 5.7 AST 53.8 FG% 2.3 3PM na 52% on/off +2.0 -

Kevin Durant 27 meczow - 25.1 PPG 6.6 REB 3.9 AST 49.6 FG% 2.2 3PM na 36.8% on/off +3.0

Lamar Stevens 16 meczow - 11.4 PPG 4.8 REB 1.0 STL 0.8 BLK 43.1 FG% 0.6 3PM na 25.7% on/off -0.4

Brook Lopez 26 meczow - 11.5 PPG 4.4 REB 1.7 BLK 48.8 FG% 2.1 3PM na 41.9% on/off +2.8

Marvin Bagley 13 meczow - 12.8 PPG 7.9 REB 60.5 FG% 0.5 3PM na 54.5% on/off -2.2

Gary Harris 21 meczow - 7.0 PPG 1.8 REB 1.4 AST 1.0 STL 45.6 FG% 1.7 3PM na 43.2% on/off +2.3

Cedi Osman 17 meczow - 5.8 PPG 2.4 REB 1.5 AST 50 FG% 1.2 3PM na 43.5% on/off -4.3

Xavier Tillman 20 meczow - 4.0 PPG 2.7 REB 0.5 BLK 51.5 FG% 0.4 3PM na 28.6% on/off +2.1

Alex Len 26 meczow - 2.6 PPG 2.4 REB 0.9 BLK 60 FG%  on/off +2.5



Rotacja docelowa

PG: Luka Doncic 36/Bradley Beal 12
SG: Bradley Beal 23/ Gary Harris 25
SF: Kevin Durant 35/ Cedi Osman 13
PF: Lamar Stevens 24/Marvin Bagley 12/ Xavier Tillman 12
C Brook Lopez 28/ Marvin Bagley 12/ Alex Len 8

Na co warto zwrocic uwage?

-Minuty beGM Heat sa zblizone lub nizsze do tych, jakie gracze graja w RL.

- Beal jest ostatnio najlepszym graczem RL Suns, a wiec i sladem RL Suns ma taka sama role. Ma lamac pierwsza linie(chociaz glownym playmakerem jest ofc Luka),gra duzo z pilka bez Doncicia i maja staggerowane minuty w tym celu. Oprocz tego warto zwrocic uwage jakim kozakiem w D stal sie Beal ostatnio.

-Bagley oraz Tillman graja na PF wtedy, gdy na boisku jest Brook Lopez.

-Zwracam uwage na swietny shooting naszych Heat. Doncic, Beal, Durant, Lopez, Harris oraz Osman rzucaja po 40% za trzy. Do tego nikt chyba nie watpi w playmaking Doncicia i to jakiej jakosci open looki beda czekaly na tych shooterow.

- Mamy kilka absencji w slabych zespolach. Lamar Stevens, Osman Bagley opuscili troche meczow, jednak byly to na tyle male kontuzje, ze zakladam ze w PO wystapia. W meczach, w ktorych ich brakuje - next man up. Troy Brown JR za Stevensa i Osmana, bez Bagleya rosna minuty podkoszowym, a bez tych 4 meczow bez Doncicia)chociaz ostatni to byl rest) czy Beala rosna minuty obwodowym. Np te 4 mecze co nie gra Beal, Doncic gra wtedy 40 minut sladem z RL, a 8 minut na PG wypelnia Derrick Rose/Gary Harris w zaleznosci od matchupow. Gdy nie gra Doncic, to full time PG jest Beal. Natomiast na obwodzie tych nieobecnosci jest na tyle malo, ze nie ma sie co rozwodzic.

- Lamar Stevens to swietny fit do naszych Heat. Zakladam, ze malo kto ogladal RL Memphis w tym sezonie, dlatego zeby skrocic - niesamowity walczak, slasher, obronca, z najlepszym on/off w RL Grizzlies za T3 z tych, ktorzy rozegrali tyle meczow. Jako jedyny ma przecietny rzut w S5, natomiast z takim spacingiem spokojnie Heat moga sobie pozwolic na to, zeby grac 5 out ze Stevensem ktory scina na kosz i idzie na zbiorke. Niejednokrotnie w dobrych zespolach graly takie walczaki, ktorzy sa mocno potrzebni do sklejenia druzyny. Ponizej wrzuce jakies jego highlighty, ktorych i tak nikt nie obejrzy xD

- Troy Brown JR nie zostal uwzgledniony w rotacji, natomiast pod nieobecnosc Stevensa i Cediego gra w Heat minuty. 

- Swietna forma trojki liderow oraz rolesi, ktorzy bronia i rzucaja za 3 - efektem powinien byc topowy bilans na wschodzie za sam T3. Nasi Heat powinni swietnie bronic. Nawet Doncic mial fajny trymestr w D, Beal wskoczyl na jakis nowy poziom jako POA defender, Durant z pomocy oraz Brook Lopez jako anchor pod koszem, do tego Lamar Stevens ktory jest bardzo fajnym obronca. Doncic to pewnie TOP3 grajek za T3, a tu mamy jeszcze odmienionego Beala i Duranta, ktory korzysta z gravity dwoch swietnych ballhandlerow, a shooterzy z lawki walili 40% za 3 w T3.

- Heat traca 4 mecze do Magic oraz 3 do Raptors. Sami Heat nie maja jakiegos mocnego cisnienia na 1 i 2 seed i przepychanie sie z Sixers przez playiny, a i strata wydaje sie byc zbyt duza, zeby nadrobic to. Chociaz nie wiem jak zostana ocenieni nasi Magic bez Townsa i z kiepskim Mitchellem. Jak dostana 16W, a Heat 21 to juz moga ich wyprzedzic, a taki scenariusz istnieje.Nasi Heat graja minimanie mniejsze minuty Donciciem czy Durantem np niz graja w RL - przygotowujemy forme na playoffy bez napinki. Jezeli da to wyzszy seed niz 3, to da. Jezeli nie, to nie. Nie ma co obrazac koszykarskich bogow i kombinowac z jakims odpuszczaniem.

Proponowany bilans: 1 bilans za T3. 2 lub 3 seed na koniec sezonu.
 

 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minnesota Timberwolves 

(wersja bardzo skrócona, będę przy komputerze to pododaje cyferki, chyba że Reikai Ci się chce tak ładnie policzyć jak 2 tyg temu to chętniej przykleję niż sam się będę z tym miał pierdolic)

Rotacja:

PG- Braun (16), Jose Alvarado (16), Booker (16) 

SG- Booker (20) Hardaway (20) George (8) 

SF- George (25) Fontecchio (12) Tatum (4) Bol Bol(7)

PF- Tatum (28) Smith jr (12) Fontecchio (8) 

C- Adebayo (34) Duop Reath (132) Jabari Smith jr (2) 

Oczywiscie minuty są elastyczne, raz Booker może figurować w protokole 25 minut na PG, innym razem 10- myślę że każdy jest na tyle bystry żeby rozumieć o co chodzi. 

Absencje - Tak jak uważam, że zeszły trymestr był absolutnie wyjątkowy w wykonaniu Minnesoty i jeśli ktoś kiedykolwiek obił się o niemal idealny trymestr w begm to była to właśnie Minnesota, tak w tym trymestrze dostrzegam kilka problemów (na pewno był to w mojej opinii gorszy okres od poprzedzającego) ale mimo to Sota była ponownie najlepszym zespołem na Zachodzie, na co wpłynęło kilka rzeczy :

Świetny fit i dobra forma liderów- Tatum, Booker, George i Adebayo - każdy z nich imo zagrał nieco słabszy trymestr niż ten 2, ale wciąż nikt nawet się nie zbliżył do ich poziomu jeśli chodzi o top4 graczy rotacji. 

Doskonała forma Simone Fontecchio, który udowodnił, że jest na ten moment graczem, którego znacznie lepsze zespoły od Pistons chętnie widziałyby w swoich barwach- szkoda kontuzji, ale na PO chyba powinien być zdrowy co jest dla mnie fajną nagroda za gambling z jego pozyskaniem z Cavs.

Znaczna poprawa w grze Brauna, który znowu wyglądał jak ten Chris z ubiegłorocznych PO.

Przyzwoite zdrowie (chociaż już nie tak zajebiste jak trymestr wcześniej)- wprawdzie zdarzały się pojedyncze absencje graczy rotacyjnych, ale zwykle były to resty (jak u George i Tatuma), albo krótkie problemy zdrowotne innych graczy - w sumie chyba tylko ten Fontecchio będzie dyskusyjny pod kątem gry w PO.

Tak jak wspomniałem uważam, że był to słabszy trymestr niż poprzedni, a to dlatego:

1)powrót do pierwszego akapitu z poprzedniej myśli- George i Tatum zagrali słabsze trymestry niż poprzednie, zwłaszcza Paul przez jakąś 1/3 trymestru wyglądał po prostu sredniawo, potem się ogarnął, ale początek nie był zbyt optymistyczny. 

2)Zjazd formy Hardawaya jr- słaby okres dla Tima, miewał jeszcze przebłyski, ale całościowo nie był to dobry czas dla mojej pierwszej ławkowej strzelby 

3) Przystopowanie z rozwojem Smitha jr- poprzednie trymestru trochę mnie nakręciły, bo chociaż wciąż widzę w nim ogromne miejsce na progres, tak ten trzeci trymestr był w mojej opinii co najwyżej przeciętny w jego wykonaniu i na pewno nie stanowił tutaj znaczącego wzmocnienia 

Proponowany bilans - miałbym siebie za ten okres na 1 miejscu na Zachodzie, ale z niewielką przewaga nad goniącymi - coś koło 19/20 winów myślę że by się dało uzbierać, ale raczej do top2 Zachodu na koniec się nie przebijemy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Magic 3T

 

Po dwóch bardzo dobrych trymestrach niestety w trzecim posypało się zdrowie liderów, co znów uniemożliwiło Magic dobicie do 60W w sezonie regularnym. Z powodu zerwanej łąkotki 18 (+ g58) meczy w 3T stracił Karl Anthony Towns, natomiast kontuzja kolana oraz złamany nos zatrzymała Donovana Mitchella na tylko 11 rozegranych meczach w tym trymestrze (mógłby grać w 12 czyli w g82 gdyby był zagrożony 2 seed na Wschodzie).

Magic tym sposobem raczej tracą 1 seed na Wschodzie na rzecz Raptors, jednak 2 seed wydaje się być bezpieczny, gdyż Heat mimo fantastycznej gry liderów mieli olbrzymie problemy nawet z podstawową rotacją, a Celtics  i inne teamy na Wschodzie były podobnie jak Heat zdziesiątkowane kontuzjami oraz miały problemy z wąskimi rotacjami.

Pewnym pocieszeniem jest zdrowie i forma głębokiego składu Magic oraz wyjątkowo łatwy kalendarz, który przy zdrowszym Mitchellu dałby spokojnie 1 seed i ponad 60W – ale jak pech to pech..

W poniższym opisie postaram się najpierw krótko opisać formę i grę moich graczy, a następnie przejść przez terminarz, gdyż część osób z niezrozumiałych dla mnie powodów go ignoruje – a niesłusznie, bo często może być kluczowy.

 

Zmiany w składzie

Drużyna dokonała tylko jednej wymiany podczas sezonu – po 2T do Atlanty Hawks zostali oddani Jamal Caine dla którego i tak nie było minut oraz próbujący nadal znaleźć sobie miejsce w NBA RJ Hampton. W ich miejsce Magic pozyskali weterana Douga McDermotta, który pod nieobecność KATa może dać lepszy spaceing na skrzydle. Ponadto przeconvertowany został kontrakt Juliana Champagnie, a na kontrakcie 2way w jego miejsce został podpisany Ashton Hagans, który już swojego czasu grał jako 2way w Orlando.

 

Gra bez KATa i Mitchella

Zagrałem bez obu w sumie w 11 meczach z czego w 4 – Hornets, Warriors, wyjazd do Pels i z Rockets byłoby mi trudno przegrać, gdyż przeciwnicy byli wybitnie zdziesiątkowani. Czyli zostaje 7 meczy, gdzie zrobiłbym pewnie 3-4 lub 2-5 co daje w sumie z tymi 4W  7-4 lub 6-5. Moooże w jakimś czarnym scenariuszu byłoby 5-6.

W meczach bez liderów inni gracze mieliby możliwość zagrać w większej/ważniejszej roli, a Quickley, Gordon, czy Jaquez pokazali, że to potrafią. Ponadto w dość naturalny sposób większe role mogą przejąć za Mitchella Quickley, a za KATa Gafford – co jednak wymaga u mnie posadzenia na ławce Granta Williamsa.

 

Opis graczy

KAT  8g 32min. 16,9pkt.  grał w 6 z 7 pierwszych meczy 3T będąc w nich cały czas w swojej wcześniejszej formie i po kontuzjii wrócił na 2 ostatnie mecze sezonu będąc oczywiście zardzewiałym. KAT w rl gra na pf a u mnie naturalnie jako center.

 

D. Mitchell 11g 35min.19,5pkt.  - pechowa kontuzja wyhamowała znakomity sezon, który rozgrywał do tej pory. Na szczęście ostatnie mecze pokazały, że wraca po woli do formy. 

I. Quickley 18g 35min. 21,2pkt. 5,7zb. 7,8as. 1,2prz. FG 44% 3,1 3P 38% - moje najjaśniejsze światełko w tym trymestrze. Po wymianie do rl Raptors dostał z miejsca grę w s5 i ma być wspólnie z Barnesem i Barrettem przyszłością klubu z Kanady. To jego najlepszy sezon w dotychczasowej karierze, co widać po statsach i jego grze. Fantastycznie napędza ofensywę i idealnie by pasował do mojego core. Warto tez mieć na uwadze, że Quickley świetnie kreuje wysokich i tu gra z Gaffordem powinna wyglądać bardzo dobrze.

A. Gordon 24g 31min. 14pkt. 6zb. 4,5as. FG 58% - jeden z najlepszych elitarnych role playerów, po przejęciu przez Quickleya oficjalnie 3 opcji, Gordon sprawdzałby się fantastycznie jako ten czwarty. Na uwagę zasługuje jego skuteczność z gry w tym trymestrze - 58% FG, co przy Gaffordzie miałoby pewnie świetne przełożenie. Ciężko by było przeciwnikom przebić się przez duet Gordon/Gafford.

T. Mann 26g 25min. 10,7pkt. FG 61% 1 3P 42% - mój etatowy 6thman grał jednak w 22 meczach w s5 przeważnie jako sg ale zdarzyło mu się tez wyjść w s5 jako sf. Grał w s5 rl Clippers spychając na ławkę Westbrooka. Na uwagę zasługuje jego FG 61% i 1 3P na 42%. Wspólnie z Quickleyem są pierwszą linią mojej fantastycznej defensywy i gra jako PoA.

G. Williams 27g 30min. 13,6pkt. 5,1zb. 3,3as. FG 51% 1,6 3P 37% - po słabo wyglądającym 2T w rl Mavs, świetnie odnalazł się w swoim rodzinnym Charlotte. U mnie po kontuzji KATa zmieniłem ustawienie i Grant został pierwszym wysokim wchodzącym z ławki. Gra też głównie jako backup pf i center.

D. Gafford 26g 21min. 10,7pkt. 6,3zb. 1,9bl. FG 81% - wiecie, że on grał w tym trymestrze na 81% FG? Przy tej skuteczności Gordona, czy Manna  - w sumie przełożyłoby mi się to na ten naprawdę nie wymagający terminarz jaki mam w 3T. Oczywiście Gafford w s5 zmienia mi całe ustawienie, które było wcześniej pod KATa. Jego genialna gra dobrze się zbiegła z moimi problemami ze zdrowiem KATa. Quickley, czy Jaquez by go tu świetnie kreowali pod koszem. 

J. Jaquez Jr. 26g 26min. 10pkt. 3,6zb. 2,6as. 1prz. FG 48% - słabszy trymestr, ale grał z kontuzją pachwiny. Możliwe że to to lub zwyczajnie zmęczenie debiutanta dużymi minutami, bo jednak grał po 26min. Nie zmienia to faktu, że robił cały czas swoje na boisku, do tego jest bardzo dobrym kreatorem i ma niesamowita pracę nóg. W meczu z rl Sacto praktycznie w pojedynkę rozstrzygnął wynik meczu dominując w 4qw niczym playoffowy Jimmie. W ostatnich meczach sezonu znów był dobry w ofensywie - więc może to po prostu szykowanie formy na playoffs? - oby.

M. Branham 25g 23min. 11,5pkt. 1,8 3P 40% - miał kilka meczy w 3T na 20pkt jak rl Spurs dawali mu pograć w s5. U mnie dostawałby swoje szanse dość regularnie z ławki w minutach rezerwowych (choć też coś by zagrał w s5), gdyż potrzebowałbym kogoś, kto ot tak może dostarczać punkty. Przy nieobecnościach Mitchella, czy KATa mógłbym próbować grać jakieś zagrywki pod niego, bo Malaki jest dobry w ofensywie. Traktuję to jak kolejny etap w jego rozwoju i sprawdzanie, czy graczowi można (nieregularnie) powierzać już większą rolę. 

J. Champagnie 26g 26min. 8,7pkt. 2as. 1,6 3P 36% - bardzo się cieszę, że trafił do drużyny Popa i gra z Wembym. Kolejny mój PoA, a mogę go rotować z Highsmithem za Mannem, co powoduje, że przez 48min. mogę naciskać przeciwnika gracza na piłce. Champagnie gra w s5 rl Spurs będąc ich ważnym graczem rotacji już drugi sezon. Mogę go ustawiać od sg przez sf na pf. Daje mi olbrzymi komfort na skrzydle - będąc bardzo wszechstronnym i mądrym graczem.

H. Highsmith26g 20min. 6,5pkt. 3,7zb. FG 53% 1,2 3P 44% - również on rozgrywa swój najlepszy sezon i właściwie rywalizuje o minuty z Champagnie. Jest znakomitym defensorem, a do tego poprawił 3P z rogu i choć ma mniejszy potencjał niż Champagnie w ofensywie, w playoffs pewnie będzie dla mnie bardziej wartościowy ze względu - mam nadzieję - na swoją grę  z rl.

A. Hagans 14g 18min. 4,8pkt. 2,9zb. 3,4as.  - grałem nim w 3 meczach w s5 pod nieobecność Quickleya. To defensywny kreator ze słabym rzutem, zapewne w kilku meczach pojawiłby się tez pewnie u mnie z ławki - dlatego mu wpisałem ponad 100min. w rotacji.

Pozostałych graczy nie ma sensu opisywać, gdyż graliby marginalne minuty przeważnie w garbage time albo przeciwko zdziesiątkowanym rosterom moich przeciwników, których parę jednak gram.

 

 

Terminarz w 3T

Fri, Feb 23          
Sun, Feb 25          
Mon, Feb 26          
Wed, Feb 28          
Fri, Mar 1
vsUtahUtah
         
Mon, Mar 4          
Wed, Mar 6          
Thu, Mar 7          
Sat, Mar 9          
Sun, Mar 10          
Thu, Mar 14          
Sat, Mar 16          
Sun, Mar 17          
Wed, Mar 20          
Fri, Mar 22          
Sun, Mar 24          
Thu, Mar 28          
Sat, Mar 30
vsLALA
         
Sun, Mar 31          
Tue, Apr 2          
Thu, Apr 4          
Sat, Apr 6          
Mon, Apr 8          
Wed, Apr 10          
Thu, Apr 11          
Sat, Apr 13          
Sun, Apr 14

Początkowo planowałem rozpisać mecz po meczu, ale uznałem, że szkoda mojego czasu, po tym co wypisywali Reikai i Qcin. Qcin dla prób robienia dymów, ale Reikaia nie rozumiem - czasami niestety mało jest logiki w tym co się dzieje w BeGM - insynuacje, że przegrywałbym z tankerami, bo Reikai musi mieć rację w internecie to argument zbyt niskich lotów żebym tracił na to czas. Jednak jak ktoś z obiektywnych GMów życzyłby sobie rozpisanie jakiegoś przykładowego meczu, to nie ma sprawy. 

Gram 12 meczy na wyjeździe i 15 u siebie. 

4 b2b (@ Atlanta, @ Washington, Memphis i @ Milwaukee).

12 meczy z drużynami, które nie awansowały nawet do play in, 8 meczy z drużynami z play in i 6 z playoffowymi teamami.

Nie wiem, czy jest sens opisywać 3x Hornets, g66 z Nets, mecz z Rockets i mecz z Warriors, gdyż to raczej automatyczne W dla mnie – to już 95% szans na 6W.

W kolejnych meczach ze zdziesiątkowanymi Pistons x2, raz z Nets w g59, Hawks i grającymi u siebie zdziesiątkowanymi Pels (tu wyjątkowo pewne W z drużyną z play in) w g76 też jestem dość pewnym faworytem – to już kolejne 5W na jakieś 80-90%

To daje 11W i w powyższych meczach nie doszukiwałbym się niespodzianki.

Z drużyn spoza play in  (tu tylko jedna z powyższych będzie w play in)  jestem w b2b z Wizards lub w kolejnym meczu gracz wyjazd z Knicks – tu raczej przegrywam przynajmniej jeden z tych dwóch meczy.

50/50 wg mnie jest też z młodymi i grającymi bez presji Blazers – więc uznałbym 10-2 z drużynami z dolnej 10 (+ ten jeden wymieniony mecz z Pels);

Dalej gram 8 meczy z drużynami z play in  ( mam po meczu z – Cavs, Bulls, Pacers i 76ers a dwie z nich będą w play in). Tu sobie daję  fair 4-4. Mogę rozwinąć poszczególne pojedynki gdyby GM którejś z tych drużyn miał pytania – praktycznie każdy z tych teamów ma większe lub mniejsze problemy kadrowe i najlepiej w tej stawce wyglądają ze mną Pacers, którzy choć grają u mnie mają wg mnie największe szanse na łin (to jedyny mecz, gdzie gram równocześnie bez KATa, Mitchella i Quickleya).

7 meczy gram z playoffowymi teamami i tu daję sobie 3-4. Też mogę rozwinąć – bo mam dokładne i szczegółowe rotacje swoje i możliwe rotacje przeciwników. Spokojnie robię tu 18W, ale nie będę się kłócił o 1W – tym bardziej, że nie widzę szans na wyprzedzenie Raptors, a z drugiej strony Heat nie mają jak wyprzedzić mnie. Jednak jak ktoś da mi mniej 17W będę oczekiwał solidnej argumentacji i nie dam się zbyć „uśredniam, nie patrzę na terminarz” bo nie gram z kosmitami, a z konkretnymi drużynami, które tez mają swoje terminarze, rotacje, kontuzje itp.

 

Rotacja

W wyniku kontuzji Mitchella i KATa oraz pojedynczych nieobecności innych graczy , w 3T miałem 11 ustawień s5, z czego 3 najczęstsze to:

Quickley/Mitchell/Mann/Gordon/Gafford – 6 razy

Quickley/Mann/G. Williams/Gordon/KAT – 5 razy

Quickley/Mann/Jaquez/Gordon/Gafford – 5 razy

W s5 zagrali (w nawiasie ilość meczy w s5) – Quickley (24), Gordon (24), Mitchell (11), KAT (8), Mann (22), G. Williams (13), Gafford (19), Jaquez (8), Branham (3), Hagans (3);

 

Minuty uśredniam do 47 (ostatnia to garbage time - grać mogą wtedy McGowens, czy Okeke lub McDermott). Mam graczy, którzy mogą grać na 2/3 pozycjach – stąd to rotacja uproszczona (Manna powinienem jeszcze na sf wpisać, a Gordona na centrze, ale nie chcę już dalej komplikować i rozdrabniać żeby było to jako tako czytelne).

Podstawowa jak wszyscy są zdrowi, wyglądałaby tak:

pg I. Quickley 32/ T. Mann 16 (ale faktycznie pg gra wtedy Mitchell)

sg D. Mitchell 34/ T. Mann 10/ M. Branham 4

sf G. Williams 30/ J. Jaquez Jr. 18

pf A. Gordon 32/ J. Champagnie 10/ H. Highsmith 6

c KAT 32/ D. Gafford 16

Daje to rotację 11 graczy, ale ze względu na kontuzje na rotacyjne minuty przez część trymestru mogli też liczyć D. McDermott, B. McGowens i A. Hagans. Pozostali gracze – Ch. Okeke, S. Mays i C. Swider mogli się pojawiać właściwie tylko w garbage time, choć teoretycznie Skylar Mays mógł liczyć na jakieś minuty w 2-3 meczach (g. 65 z Pacers, g69 z Hornets i g72 z Warriors).

 

Przybliżony podział minut wg pozycji w 3T:

pg I. Quickley 32 (768)/ A. Hagans (120)/ S. Mays (40)/ T. Mann 13 (341)

sg D. Mitchell 32 (352)/ T. Mann 15 (387)/ M. Branham 15 (375)/ J. Jaquez Jr. 6 (155)

sf G. Williams 10 (270)/ J. Jaquez 20 (520)/ J. Champagnie 18,5 (479)

pf A. Gordon 32(768)/ G. Williams 8,5 (230)/ H. Highsmith 10,5 (271)

c KAT 32 (256)/ D. Gafford 26 (676)/ G. Williams 12,5 (337)

Gdzieś tu jeszcze McGowens I McDermott dostaliby jakieś małe nieregularne minuty –typu McDermott ze 100 i McGowens z 50 gdyż pewnie tych garbage time byłoby nieco przy moim terminarzu.

 

Absencje

KAT – 19

Mitchell – 16 (ale gdyby jakimś cudem musiał grać w g82 z powodu walki o 2 seed – to grałby wtedy)

Quickley – 3 (1 – uraz i 2 daję mu wolne na sprawy osobiste, pozostałe 6 traktuję jako shut downy)

Gordon – 3

Mann – 1

Gafford – 1 (shut down w g82)

Mann – 1

Jaquez – 1

Branham – 2

Champagnie – 1

Highsmith – 1

McDermott – 11 (1 to shut down)

McGowens – 7

Kwestię nieobecności Quickleya wyjaśniałem - rl Raptors tankują i dali mu ponad 10 dni wolnego na pogrzeb wujka. Po powrocie nie grał jeszcze w przynajmniej 2 meczach gdyż musiał "powrócić do formy", ponadto g82 to klasyczny shut down.

 

Mocne i słabe strony

 

Mocne:

- warto pamiętać że KAT grał w 8 meczach, a Mitchell w 11 (ale mógł w 12 jak ktoś uważa, że jego występ w g82 byłby konieczny);

- bardzo łatwy terminarz w 3T

-najlepsze sezony w dotychczasowych karierach graczy rotacyjnych – Quickley, Gafford, Highsmith, Champagnie;

- top3-5 defensywa w BeGM

- głębia w składzie pomimo kontuzji liderów;

- jedna z najlepszych defensyw na obwodzie;

- stabilizacja składu;

- moi podkoszowi grali na bardzo wysokim FG w rl w 3T.

Słabe:

- kontuzje liderów (KAT I Mitchell)

- słabsza ofensywa pod nieobecność liderów

- w większe rolę przez część trymestru muszą wejść moi gracze drugiego planu;

- problematyczne są u mnie mecze z środka trymestru gdzie nie grają obaj liderzy;

 

Moja ocena potencjalnego konkurenta do 2 seedu – Miami Heat:

Magic mają przewagę 3,5 meczu po 2T nad Heat. W Miami w 2T dołączył Brook Lopez, a od 3T Bradley Beal, Marvin Bagley i Lamar Stevens z FA. Zakładając rotację jaką dla Heat rozpisał Reikai – brakuje tam 1/5 wszystkich minut – czyli krótko mówiąc graczy na 48min. w 27 meczach. Ładnie wygląda beztroska rozpiska dobrych graczy, ale diabeł tkwi w szczegółach. Przy Lenie i Tillmanie zinterpretowałem, że grali (Tillmanowi odjąłem tylko 2 mecze z 7 opuszczonych). Bagleya nie liczę w g56 (bo nie liczę pierwszego meczu graczy po wymianie) – zatem tylko 12 mecz, on nie grał na pf wg bbref jak go ustawia Reikai i stracił ponad połowę trymestru przez kontuzję, dlatego jego udział byłby zdecydowanie mniejszy niż sugerowałyby to statsy z tankujących rl Pistons/Wizards. Na Yahoo jest info, że jest week-to-week po kontuzji kolana. Cedi Osman miał kontuzję kostki – nie wiem ,czy by wrócił w końcówce. Pewnie Heat by nie ryzykowali. To samo Stevens z pachwiną.

Tu się zwyczajnie nie obejdzie bez sporej gry dwoma słabo rzucającymi graczami z dystansu, bo  wychodzi mi, że po 21min. musi grać Troy Brown Jr. Który gra nawet słabo w tankujących Pistons – Reikai pominął jego statsy, więc ja przybliżę – 19g. 19min. 3,8pkt. 3,2zb. FG 27% i 0,6 3P na 25%.

Gilyard grał w rl w 5 meczach po śr. 12min. na 0pkt. a tu wychodzi 13,4min. chyba że Reikai komuś zwiększy minuty. Oczywiście nie da się uniknąć ustawień Gilyard/Doncic równocześnie, czy przy grze Brookiem Lopezem po śr. 28min. ustawienia dwóch graczy z grupy Stevens/Tillman/Bagley/Len.

Problemem jest też ofensywa, bo Reikai jedzie tu na trójce Doncic/Durant/Beal i te 11,6pkt. od Lopeza. Opcja nr 5 w ofensywie to pewnie byłby Harris z ławki ze swoimi 7pkt. które musiałyby być dużo lepsze. Jak uśrednimy Stevensa z rl Celtics w dwóch pierwszych trymestrach z jego 19 meczami i 2,8pkt. i z nabijanymi 11,5pkt. z 19 meczy tankujących Grizzlies wychodzi- przy tych śr. 23min. gracz na około 5pkt. Skoro w Celtics go nie wykreowali Tatum, Brown, Holiday i White, to nie róbmy tu z niego nie wiadomo jakiego elit rolesa bo to zwykły gracz próbujący się przebić do NBA, tym bardziej że on też nawet nabijając te punkty w rl Grizzlies miał 0,6 3P na 28%.

Nie wiem, czy jest sens kontynuować – a jeszcze nic nie napisałem o terminarzu, meczach b2b czy 3w4. Gdzie Reikai orał swoich liderów mając dostępnych przy Stevensie czy (nie wiadomo kim w 10 meczach w s5) z ławki max 3-4 graczy z których dwaj to byli podkoszowi, a dwaj pozostali to w połowie trymestru poza  Harrisem (zakładam, że jak nie gra Beal lub Doncic to on w s5) to właśnie Gilyard i Troy Brown Jr.

Czyli rotacja Heat wyglądałaby pewnie tak (orientacyjnie +/- 2-3min):

pg Doncic 36/ Gilyard 13

sg Beal 35/ Harris 25/ T. Brown Jr. 2

sf Durant 20/ Osman 13/ T. Brown Jr. 20

pf Stevens 24/ Durant 15/ Bagley 12/ Tillman 12

c Lopez 28/ Bagley 12/ Len 10

Reasumując - większe szansę są (choć ja takich mało realnych rzeczy jak Reikai nawet nie poruszałem) że po sezonie byłbym przed Raptors (Kawhi nie gra w 9 meczach w 3T, w tym w 8 ostatnich), a dwa ostatnie mecze sezonu Heat gra właśnie z Toronto niż nasi Heat mieliby szansę mnie dogonić.

Bilans 

17-18W wychodzi jak byśmy się kierowali koszykówką (terminarzem i graczami przeciwko którym faktycznie gram). Jednak dzięki CambyGOATowi zrozumiałem właśnie kryteria BeGM (nie jest istotne kto faktycznie by wygrał - decyduje konkurs piękności - kto ma fajniejszych wg zasad forum graczy) zatem oceniajcie jak tam każdy uważa wedle własnego uznania. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas Mavericks

W stosunku do T2 zaszła malutka zmiana – będących poza rotacją Bullocka, Bostona i Poku zastąpił Bertans.

Rotacja (w nawiasie orientacyjne minuty)

W pełnym składzie wyglądałoby to mniej więcej tak:

Young (32-34) – Holiday (14-16)

Holiday (15-17) – NAW (15-17) – Dosunmu (15-17)

Jones (8-10) – Vassell (28-30) – Williams Jr (8-10)

Zion (25-27) – Jones (18-20) – Williams Jr (2-4)

Davis (33-35) – Reed (8-10) – Zion (3-5)

Czyli z grubsza w jednym meczu xD

Sporo tu było mniej lub bardziej drobnych urazów w trakcie T3, a szczegółowo absencje przedstawiają się tak:

image.png.2280d3e61b1446d372c0d1583182e8f8.png

o – znaczy, że grał,

| – znaczy, że był zdrowy, ale zaliczył DNP,

x – znaczy kontuzja.

Na niebiesko oznaczeni są starterzy w danym meczu.

Jako, że przy okazji rozpisałem też terminarz – na czerwono zaznaczony jest mój back2back, a na zielono back2back rywala.

Na całe moje szczęście mam na tyle głęboką ławkę, że i tak w każdym meczu jestem w stanie wystawić sensowną rotację 9 graczy. Pod nieobecność Younga do S5 wskakuje Vassell i rosną minuty NAW, Ayo i VWJ. Następnie urazu doznał Vince, więc w jego miejsce minuty dostaliby Craig Porter i Davis Bertans. Później na kilka gier wypadł Jrue, wtedy za niego startowałby NAW, a rolę rozgrywającego przejęliby Zion z Vassellem. Zaraz po powrocie Jrue, kontuzji doznał Vassell, więc tu by się niewiele zmieniło i NAW zostałby w S5 aż do powrotu Trae.

Indywidualnie wyglądało to tak:

image.png.4cab00e710c71a000db8aadf1788f3a2.png

Trae Young – tylko 4 mecze rozegrane, także nie za bardzo jest o czym pisać. Akurat jak grał, to wyglądał całkiem ok.

Jrue Holiday – kontynuacja świetnego sezonu Holidaya, dalej świetna skuteczność i obrona. U mnie w porównaniu do reala na pewno miałby więcej piłki w rękach w obliczu kontuzji Younga.

Herb Jones – nie zatrzymuje się i obok elitarnej defensywy daje świetną trójkę, zwłaszcza z rogu. Pewniak do all-defensive team w tym roku na co w pełni zasłużył.

Zion Williamson – Duke Zion reaktywacja, lepiej późno niż wcale, ale wreszcie Zion fizycznie wygląda jak potwór, zaczął nawet rozwijać swoją grę i pod koniec T3 regularnie oddawał mid range jumperki, a nawet trójki. Najważniejsza zmiana to jednak jego obrona, gdzie w tym okresie był zdecydowanie plusowy.

Anthony Davis –kolejny legitny trymestr Davisa. Fajnie, że zdrowie dopisuje, AD zagrał w tym sezonie najwięcej meczów w swojej karierze.

Devin Vassell – w real Spurs pełnił rolę lead ballhandlera w T3 i wywiązywał się z tego bdb. Kolejny trymestr, kiedy zdobywa 20+ ppg, także chyba trzeba się zacząć do tego przyzwyczajać. Niestety sezon przerwała kontuzja stopy i wygląda na to, że na początku PO będzie niedostępny.

Nickeil Alexander-Walker – odkąd ustabilizował trójkę i regularnie trafia je >40%, to śmiało mogę powiedzieć, że NAW nieśmiało zerka na półkę elite rolesa. Jeden z lepszych PoA w lidze, ponad pół T3 u mnie startuje.

Ayo Dosunmu – coraz więcej gry bierze na siebie w real Bulls i z coraz lepszym skutkiem. U mnie sixth man dający energię i hustle z ławki. Wolę go w takiej roli, bo nie chcę mu odbierać touches, które by uległy zmniejszeniu, gdyby grał głównie ze starterami.

Vince Williams Jr – świetny początek T3, jednak później zatrzymała go kontuzja. Końcówka trymestru wyglądała na shutdown, bo kilka razy pojawiał się w injury report jako questionable, a potem i tak lądował poza grą.

Paul Reed – kolejny z moich ulubieńców. Gra twardo po obu stronach, a ostatnio zaczął dokładać trójeczkę na >40% (na razie na małym volume, ale wciąż cieszy). Moim zdaniem topka backup C w lidze.

Isaiah Jackson – spoko trzeci center, ale przez moje kłopoty bogactwa trudno mu będzie realnie o jakieś większe minuty.

Craig Porter Jr – nie zawsze był w rotacji real Cavs, tak samo z resztą u mnie, ale jak grał, to grał dobrze, w T3 nawet chętniej zaczął rzucać za 3, co cieszy, bo trafiał nieźle.

Davis Bertans – nowy gracz, który w niewielkich minutach uważam, że mógłby się nieźle sprawdzić u mnie. To solidny movement shooter, który gdy ma dzień potrafi zmienić momentum i rozstrzelać rywala. A Bertans akurat w T3 miewał takie dobre dni w real Hornets. U mnie wykorzystywałbym go w lineupach z Zionem, gdzie Davis stawiałby ghost screeny i czekał na podanie od Z. Prosta rola, ale moim zdaniem odpowiednia dla niego. Wiadomo, że w obronie jest słaby, ale tu akurat mam odpowiedni personel, żeby naprawiać jego błędy.

Sidy Cissoko – ogrywany w G League, ale w końcówce T3 dostał szanse na pokazanie się i wypadł bdb. Dobry obrońca, czuje grę i jest o rzut od bycia rotacyjnym graczem.

Jak gram?

W porównaniu do T2 mamy jeszcze więcej point Zion, co w połączeniu ze świetną skutecznością reszty graczy daje świetny atak. Absolutnie wszyscy moi gracze są skuteczni i nieważne czy mówimy o gwiazdach czy graczach z końca ławki. Dość powiedzieć, że najniższe TS% mieli Vassell i Bertans – 57.5%, co i tak jest powyżej średniej ligowej dla T3. Każdy mój zawodnik jest skuteczny i zaliczył dobry trymestr, drużyna gra ze sobą od dłuższego czasu i byłaby to po prostu dobrze naoliwiona maszyna, w której każdy zna swoją rolę. W obliczu kontuzji Trae, nie mam też żadnej dziury w obronie, za to mam świetnych Herba, Jrue, AD czy NAW, którzy śmiało w czwórkę mogliby się znaleźć w all-D teamie. Zion też się ostatnio ładnie dźwignął w defensywie, także myślę, że przy tylu świetnych graczach, moi Mavs wymuszaliby sporo strat, co przekładałoby się też na dużo easy pts w transition.

Terminarz

Szczegółowo rozpisany jest w tabelce z absencjami. Łatwy, 11 meczów u siebie, za to rywale grają więcej b2b ode mnie. Sporo meczów z tankerami – 3 x Dubs, 2 x Rockets, 2 x Pistons, Hornets, Spurs, Hawks.

Mocne strony:

- Świetna forma dosłownie wszystkich graczy.

- Najlepszy front court w lidze.

- Defensywa. Opieram obronę o Davisa, Herba i Jrue, którzy są rewelacyjnymi obrońcami. NAW, Vince, Ayo czy Reed to również świetni defensorzy.

- Star power. Davis i Zion to gwarancja ok. 50 pkt/mecz na dobrej skuteczności, do tego dochodzi dobra forma strzelecka rolesów, co otwiera grę zarówno jednym i drugim.

Słabsze strony:

- Trochę urazów jednak było.

Proponowany bilans

Mnie wychodzi jakieś 21-6.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absencje:

Name

Ilość spotkań

Derrick White

3

Dante Exum

3

Jared Butler

 

3

 

 

Donte DiVincenzo

0

Kevin Huerter

17

Khris Middleton

15

Rui Hachimura

0

Kristaps Porzingis

8

Andre Drummond

3

Omer Yurtseven

1

 

Odliczyłem sobie ewidentne shut downy na dwie kolejki przed końcem rzecz jasna. Nie będę siebie karał, że mam zawodników z dobrych zespołów.

 

 

Name

OEPM

DEPM

EPM

Derrick White

2.5

1.67

4.18

Dante Exum

0.53

-0.33

0.20

Jared Butler

-0.9

-0.7

-1.5

Donte DiVincenzo

2.02

- 0.55

1.46

Kevin Huerter

0.63

-1.31

-0.67

Khris Middleton

1.98

0.63

2.62

Rui Hachimura

0.31

-0.01

0.30

Kristaps Porzingis

2.84

1.19

4.03

Andre Drummond

0.44

-0.07

0.37

 

Le – https://www.bball-index.com/lebron-database/

Name

OLE

DLE

LE

WAR LE

Derrick White

1.51

1.31

2.82

4.60

Dante Exum

0.26

-0.47

0.21

0.90

Jareb Butler

0.83

0.10

0.93

0.30

Donte DiVincenzo

0.86

0.06

0.92

2.30

Kevin Huerter

0.15

0.58

0.73

2.20

Khris Middleton

1.74

-0.83

0.92

2.30

Rui Hachimura

-0.66

-0.24

-0.90

0.80

Kristaps Porzingis

1.62

1.06

2.68

3.20

Andre Drummond

0.87

1.51

2.38

2.40

 

 

Taka uwaga ode mnie: Omer grał za krótko, aby brać jego zaawansowane statystyki.

Statystyki podane są za cały sezon (jedynie Le jest z dnia 08.04) i mają charakter podglądowy. Każdy niech interpretuje po swojemu.

Statystyki za trzeci trymestr:

a.png

Rotacja:


Na boisku zawsze jeden gracz z grupy ball handler, trzech z grupy wings i jeden center.


Rotacja z Kevinem Huerterem i bez Khrisa Middletona:
Ball Handlers: Derrick White 34, Jared Butler 14
Wings: Donte DiVincenzo 37, Jared Butler 19, Rui Hachimura 34, Kevin Huerter 14 , Dante Exum 34, Kristaps Porzingis 6
Centers: Kristaps Porzingis 28 / Andre Drummond 20


Starting five: Derrick White - Donte DiVincenzo – Dante Exum - Rui Hachimura - Kristaps Porzingis

Pozycję na jakich grają wings:
Dante (SF/PF), Donte DiVincenzo (SG/SF), Kevin Huerter(SF), Jared Butler(SG), Rui Hachimura (PF), Kristaps Porzingis(PF)

Rotacja z Khrisem Middletonem i bez Kevina Huertera:
Ball Handlers: Derrick White 34, Jared Butler 14
Wings: Donte DiVincenzo 37, Khris Middleton 32, Jared Butler 11, Dante Exum 30, Rui Hachimura 34
Centers: Kristaps Porzingis 30 / Andre Drummond 18

Starting five: Derrick White - Donte DiVincenzo – Khris Middleton - Rui Hachimura - Kristaps Porzingis

Pozycję na jakich grają wings :
Dante (SF/PF), Donte DiVincenzo (SG), Khris Middleton (SF), Jared Butler(SG), Rui Hachimura (PF)

Gdy nie gra ktoś z trójki Dante/White/Jared to do rotacji wskakuje Justin Minaya oraz Saben Lee

Gdy nie gra Kristaps to jego minuty przejmuje Andre a minuty Andre przejmuje Omer a te 6 m na PF rozdzielam między innymi graczami

Plusy:
Andre Drummond ma wysoki wskaźnik PIE, czyli 15.7 (lepsze niż PER, który ostatnio obniżył loty względem tego starego)
4 moich graczy ma powyżej 60 % TS
Kristaps Porzingis w obronie daję rade bo: 2.2 BPG ( trzeci w lidze post ASG), 11.8 contested shoots (czołówka w lidze post ASG) i broni na 45% DFG (post ASG)
Dante wkupił się w łaski kibiców Dallas i trenera i stał się solidnym rotacyjnym graczem.
Mam dwóch bardzo dobrych spot up shooters (Dante i Donte) a pozycje dla nich powinny być dogodne z Łotyszem rozciągającym grę
Andre Drummond dziesiąty w lidze w OREBPG i ogólnie 16 zbierający w lidze (post ASG)
Donte DiVincenzo to czołowy strzelec jako catch&shoot i najwięcej trójek w 3 trymestrze na 38%FG (lepszy w tym elemencie niż SC30)
Omer Yurtseven godnie zastępuje w końcówce trymestru Andre D (Last 7 matches - 10.9 PPG, 9.1 RPG) w tym bardzo dobry mecz vs Jokic
Jared Butler ma w Last 10 matches (22.3 MPG, 10 PPG, 4.5 APG, 7.4 FGA, 62.4 % TS!!!!!), a w Last 15 matches (22.8 MPG, 9.7 PPG, 5.1 APG, 8.2 FGA, 55.8 TS) - mając takie gravity u mnie granie nim ma sens i się broni patrząc na te liczby z końcówki trymestru, gdzie dostał jakieś sensowne min oraz wywalczył kontrakt w końcówce a więc coś pokazał.

Od kiedy na początku T3 Rui Hachimura wszedł na stałe do wyjściowego składu Lakers ich gra stała się lepsza co potwierdzają fani Lakers.


Minusy:
Forma Kevina Huertera
6 spotkań łącznie, w których nie gra i Kristaps Porzingis i Khris Middleton
Uraz Randle
Momentami undersize lineup

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cleveland Cavaliers

 

Trudny trymestr w Cleveland. Na plus powrót Haliburtona, dobra gra McConella, Barretta, Jalena Johnsona i Nurkicia. Jesteśmy zespołem stworzonym do szybkiej transmisyjnej gry opartej o zespołowość, wjazdy pod kosz i rzuty za 3. Haliburton po słabszym 2T wraca do dobrej formy z początku sezonu i jest motorem napędowym drużyny w każdym meczu 3T. RJ Barrett w rl Raptors pokazał, że może realizować się jako 1 opcja w ataku i regularnie zdobywać po 30 pkt w meczu, do czego ma idealne warunku w naszej drużynie. Jalen Johnson i Nurkić to jeden z lepszych duetów zbierających i podających wysokich w naszej grze. Pozyskani w okienku weterani Love i Beverley nadal utrzymują dobry poziom po obydwu stronach parkietu. Jednak masa absencji związanych z kontuzjami i sprawami pozasportowymi nie pozwoliła zespołowi w pełni rozwinąć skrzydeł i dlatego końcowy rezultat nie może być zadowalający. Poważny znak zapytania stawiam przy osobie Marcusa Smarta, który opuścił cały trymestr w rl Grizzlies, jednak prawdopodobnie przez większość część trymestru był gotowy do gry. Nie upieram się co do jego występów, jednak nie ukrywam, że udział zawodnika tej klasy w trymestrze odmieniłby oblicze mojego zespołu i dał większe pole manewru w rotacji.  Pozostawiam tę kwestię do uznania pozostałym GMom wiedząc, że wielu z Was jest w podobnej sytuacji. 

Zespół był w stanie wygrywać poszczególne mecze, głównie z niżej notowanymi i mającymi swoje problemy rywalami dzięki dobrej formie ball handlerów, utrzymującym wysoki poziom RJ Barrettowi i Jalenowi Johnsonowi oraz zbiórkom Nurkicia. Nieoceniony okazał się też spokój wprowadzany przez weteranów z ławki. Nie ukrywam jednak, że nawarstwienie problemów powoduje, że z rywalami o podobnym potencjale i dysponującymi szerszą rotacją (pytanie czy są tacy na wschodzie?) mogą pojawiać się problemy i ostatecznie przyniesie to porażki, dlatego nie będę oczekiwał wysokiego bilansu.

Przedstawiam podstawowe informacje z uwagi na brak czasu na więcej szczegółów.


Rotacja:

PG Haliburton 36 McConell 12 Hood Schifino

SG Barrett 30  Beverley 13 Grimes 5 Smart* 

SF Cameron Johnson 32 Grimes 10 Barrett 6  Walsh Juzang 

PF Jalen Johnson 36 Love 12 Cameron Johnson

C Nurkić 30 Love 12 Eubanks 6 Orlando Robinson

 

Statystyki w 3T: 

Haliburton 32 min, 17.4 pts, 4 reb, 9.7 ast, 45% fg, 31% za 3

Barrett  33 min, 23.5 pts, 5.6 reb, 4.8 ast, 55% fg, 42% za 3 

Cam Johnson 26.4 min, 13.1 pts, 3.6 reb, 1.8 ast, 43% fg, 39% za 3

Jalen Johnson 33 min, 16.9 pts, 9.1 reb, 4.5 ast, 48% fg, 37% za 3

Nurkić 28 min, 9.1 pts, 13.1 reb, 4.6 ast, 49% fg

Beverley 22 min, 6.6 pts, 4 reb, 2.6 ast, 39% fg, 35% za  3

Love 13.5 min, 8.2 pts, 5.7 reb, 1.3 ast, 44% fg, 33% za 3

 

Absencje w 3T:


Haliburton - gra w każdym meczu

McConnell - gra w każdym meczu

Smart - opuścił cały trymestr, prawdopodobnie z uwagi na load management i brak chęci wygrywania u Grizzlies

Beverley - opuścił 4 mecze

Grimes - opuścił 21 meczów

Barrett - opuścił 14 meczów, drobne urazy i pogrzeb brata

Cameron Johnson - opuścił 11 meczów

Jalen Johnson - opuścił 12 meczów

Nurkić - opuścił 3 mecze

Love - opuścił 16 meczów

Eubanks - opuścił 1 mecz

 

Mocne strony:

- powrót do gry na wysokim poziomie Haliburtona

- dobra gra Jalena Johnsona, Barretta, Nurkicia 

 

Słabe strony:

absencje, absencje, absencje

 

Proponuję bilans 12 - 15.

 

 

 

 

Edytowane przez ernie9005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boston Celtics

Rotacja

W tym trymestrze kontuzje dotknęły przede wszystkim Barnesa i Meltona. Większą część trymestru wracał po kontuzji również Vezenkov. Absencje Kuzmy i Holmesa pod koniec sezonu traktuję jako klasyczne dla tankerów urazy ze statusem DTD, które trwają po 2-3 tygodnie.

Wrzucam rotacje, którą gramy większą część trymestru. Na początku Barnes gra te kilka meczów w s5 kosztem Hendricksa, Melton dostaje w pojedynczych meczach (jeżeli sztab uznaje, że się chłop nadaje) minuty na 1 i 2.

PG: De’Aaron Fox 36 / CJ McCollum 12

SG: CJ McCollum 24 / Joe Ingles 18 / Naji Marshall 6

SF: Kyle Kuzma 32 / Naji Marshall 16

PF: Taylor Hendricks 28 / Jabari Walker 20

C : Jarrett Allen 32/ Richaun Holmes 16

 

 

Statystyki

S5

De’Aaron Fox

GP: 25 | PPG: 26,2 | RPG: 5.5 | APG: 5.8 | FG%: 46% | 3P%: 35% | SPG: 2.3 | BPG: 0.4 | TOV: 2.7

CJ Mccollum

GP: 25 | PPG: 21.7 | RPG: 4.4 | APG: 4.6 | FG%: 45% | 3P%: 44% | SPG: 0.6 | BPG: 0.4 | TOV: 1.8

Kyle Kuzma

GP: 17 | PPG: 22.7 | RPG: 6.8 | APG: 4.5 | FG%: 48% | 3P%: 32% | SPG: 0.6 | BPG: 0.8 | TOV: 3.1

Taylor Hendricks

GP: 24 | PPG: 9 | RPG: 5.8 | APG: 1.0 | FG%: 48% | 3P%: 41% | SPG: 0.8 | BPG: 0.9 | TOV: 0.6

Jarrett Allen

GP: 27 | PPG: 17.9 | RPG: 10.5 | APG: 2.8 | FG%: 61% | 3P%: - | SPG: 0.5 | BPG: 0.9 | TOV: 1.2

 

Ławka

Joe Ingles

GP: 27 | PPG: 3.8 | RPG: 1.7 | APG: 2.9 | FG%: 49% | 3P%: 49% | SPG: 0.6 | BPG: 0 | TOV: 1.1

Naji Marshall

GP: 22 | PPG: 6.2 | RPG: 3.9 | APG: 2.0 | FG%: 47% | 3P%: 40% | SPG: 0.8 | BPG: 0.2 | TOV: 0.8

Jabari Walker

GP: 23 | PPG: 10.4 | RPG: 8.7 | APG: 1.4 | FG%: 45% | 3P%: 34% | SPG: 0.5 | BPG: 0.1 | TOV: 0.9

Richaun Holmes

GP: 16 | PPG: 6.9 | RPG: 6.4 | APG: 0.6 | FG%: 54% | 3P%: -% | SPG: 0.5 | BPG: 0.6 | TOV: 0.8

JT Thor

GP: 20 | PPG: 3.6 | RPG: 1.9 | APG: 0.6 | FG%: 65% | 3P%: 42% | SPG: 0.2 | BPG: 0.5 | TOV: 0.2

 

Mimo dość poważnych kontuzji 2 z 6 moich najważniejszych graczy to cała reszta rotacji wyglądała bardzo solidnie. W sytuacji kontuzji Barnesa w s5 zagościł debiutant Taylor Hendricks, który po prostu profilowo najbardziej pasuje na zastępstwo Scottiego, głównie po bronionej stronie – tutaj ogromne pokłony, bo jak na tak młodego zawodnika wykazuje się świetnymi instynktami w pomocy z weak side. W ataku trzeba oddać, że z meczu na mecz wyglądał coraz lepiej i pewniej. Fox, CJ i Kuzma zagrali bardzo dobry, równy trymestr. Allen zagrał wszystkie 27 meczów na swoim dobrym poziomie, a rotacje domykają solidni rolesi w postaci Inglesa, Marshalla, Walkera i Holmesa.   

 

  

Terminarz

@CHI

@NYK

PHI

MAVS

GSW

@CLE

@DEN

@SUNS

@POR

@JAZZ

SUNS

@WIZ

DET

MIL

@DET

@CHI

@ATL

@ATL

@NOP

@CHO

OKC

SAS

POR

@MIL

NYK

CHO

WIZ

 

Terminarz jak widać jest banalny. Tylko 5 meczów z drużynami, które po T3 były w top12 i aż 14 meczów z drużynami z bottom 10 (!!!)

 

Plusy

Równa, wysoka forma s5

Banalny terminarz

Udane wejście Hendricksa do ligi

 

Minusy

Kontuzje Barnesa i Meltona

 

Proponowany bilans: Normalnie dałbym 15/16 winów, ale przy tym terminarzu to gdzie 14 meczów gram z ekipami, które w większości będą się ścigać o jak najwyższy seed to 17/18 winów nie będzie żadną przesadą.

Edytowane przez Principe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UTAH JAZZ T3

Zespół Jazz to od kilku trymestrów przede wszystkim okaz zdrowia. Nie patrzyłem na konkurencję, ale lista absencji u mnie jest bardzo krótka. Do stałej rotacji i minut wrócić Isaac (oczywiście oszczędzany na b2b) oraz pod koniec trymestru powrót MRoba. Nick na koniec był już shutdownięty w Charlotte ale u mnie nadal grał by w regularnej rotacji.

Zdecydowanie na plus forma DAR (który wraca do s5) oraz forma strzelecka Cama - który staje się moim 6th manem i one-man strzelcem przeciwko rezerwowym ustawieniom rywali.

 

Jak zatem wygląda rotacja i minuty?

PG: Giddey 28 / Cam 20

SG: DAR 28/ Levert 20

SF: Dort 26 / Murphy 22

PF: Banchero 32 / Isaac 6 / Murphy 4 / Aldama 6

C : Richards 30 / Isaac 12 / Aldama 6

 

Uff, ciężko jest z tymi minutami - bogactwo na każdej pozycji sprawia, że wiele rotacji jest ustawiane pod przeciwnika. Na pewno stałym punktem jest gra Banchero z Giddeyem oraz Dorta naprzemiennie z Murphy.

Mam bardzo duży potencjał defensywny - Levert, Isaac, Murphy i Dort to obrońcy multipozycyjni których mogę ustawiać pod scorera na każdej pozycji. Isaac miał świetny trymestr defensywnie a ostatni mecz na C przeciwko Bux był majstersztykiem.

Dodatkowo minuty dostają Joe i Hawkings jako strzelcy z ławki oraz DFS jeśli potrzeba kogoś do obrony w trakcie nieobecności.

THT to cheerleader :)

 

Giddey też idealnie pokazał jak wygląda jego gra jako prowadzący zespół (tu statystyki pod nieobecność SGA):

19 pkt / 8 as / 9 reb / 1,5 stl+blk na 55% FG + 34% 3pt

 

Skoro o statystykach mowa w trakcie trymestru (nieobecności w nawiasie)

S5:

Giddey (1)

GP: 26 | PPG: 14.1 | RPG: 7.1 | APG: 5.6 | FG%: 53% | 3P%: 36% | SPG: 0.7 | BPG: 0.6 | TOV: 2.3

DAR (1)

GP: 26 | PPG: 18.8 | RPG: 3.9 | APG: 6.8 | FG%: 44% | 3P%: 41% (3.5/game) | SPG: 1.1 | BPG: 0.4 | TOV: 2.3

Dort (1)

GP: 26 | PPG: 11.1 | RPG: 23.1 | APG: 2.5 | FG%: 43% | 3P%: 40% (2/game) | SPG: 1.0 | BPG: 0.4 | TOV: 1.0

Banchero (2)

GP: 25 | PPG: 21.6 | RPG: 7.1 | APG: 5.7 | FG%: 44% | 3P%: 29% | SPG: 0.5 | BPG: 0.7 | TOV: 3.3

Richards (6 - z czego 3 shutdowny pod koniec)

GP: 21 | PPG: 9.9 | RPG: 8.2 | FG%: 69%  | SPG: 0.6 | BPG: 0.7 | TOV: 1.1

 

Ławka

Cam (7)

GP: 20 | PPG: 25.6 | RPG: 4.3 | APG: 3.6 | FG%: 45% | 3P%: 37% (2.6/game) | SPG: 0.5 | BPG: 0.2 | TOV: 2.1

Levert (5 z czego 1 shutdown na ostatni mecz)

GP: 22 | PPG: 13.7 | RPG: 4.9 | APG: 6.5 | FG%: 43% | 3P%: 32% | SPG: 1.5 | BPG: 0.6 | TOV: 2.3

Murphy III (0)

GP: 27 | PPG: 17.2 | RPG: 6.3 | APG: 2.8 | FG%: 45% | 3P%: 41% | SPG: 1.0 | BPG: 0.4 | TOV: 0.7

Aldama (10 z czego 7 to shutdown grizzly na koniec - u mnie by cisnął )

GP: 17 | PPG: 11.6 | RPG: 6.4 | APG: 2.4 | FG%: 45% | 3P%: 36% | SPG: 0.8 | BPG: 1.4 | TOV: 1.2

Isaac (7 - odpoczywa w b2b)

GP: 20 | PPG: 8.0 | RPG: 4.9 | APG: 0.6 | FG%: 58% | 3P%: 51% | SPG: 0.8 | BPG: 1.3 | TOV: 0.3

 

Rezerwy

MRob (17 - po powrocie na limicie minut)

GP: 10 | PPG: 4.3 | RPG: 4.7 | FG%: 52% | SPG: 0.5 | BPG: 0.8 | TOV: 0.4

Joe (0)

GP: 27 | PPG: 7.5 | 3P%: 40% (1.7/game) |

 

Hawkins i DFS wpadają epizodycznie

THT w ogóle

 

Generalnie Utah od zawsze była i będzie zespołem przede wszystkim opartym na twardej defensywie. Zduszenie ataków przeciwnika to główny cel i wybija rytmu. Świetni obrońcy + shooting z ławki to przewagi którymi gram.

Na zdecydowany plus sezonu to dalszy rozwój Banchero zwłaszcza w kierunku pbint-forwarda (ponad 5 asyst w trymestrze) oraz stabilna forma zawodników.

 

Terminarz:

57

 

Charlotte Hornets

W

58

 

San Antonio Spurs

W

59

@

Atlanta Hawks

W

60

@

Orlando Magic

L

61

@

Miami Heat

L

62

 

Washington Wizards

W

63

 

Chicago Bulls

W

64

@

Denver Nuggets

L

65

 

Boston Celtics

W/L

66

 

Atlanta Hawks

W

67

 

Minnesota Timberwolves

L

68

 

Minnesota Timberwolves

W/L

69

@

Oklahoma City Thunder

L

70

@

Dallas Mavericks

L

71

@

Houston Rockets

W

72

 

Dallas Mavericks

L

73

 

San Antonio Spurs

W

74

 

Houston Rockets

W

75

@

Sacramento Kings

W/L

76

 

Cleveland Cavaliers

W/L

77

@

Los Angeles Clippers

W

78

@

Golden State Warriors

W

79

 

Denver Nuggets

L

80

 

Houston Rockets

W

81

@

Los Angeles Clippers

L

82

@

Golden State Warriors

W

 

Jak widać terminarz dość sprzyjający - 14 home, 13 wyjazd. 11 meczy z zespołami tankującymi, kilka potyczek z zespołami o zbliżonym poziomie i tylko 9 z grubymi kontenderami.

Ogólnie patrząc na formę, zdrowie i zgranie zespołu myślę, że bilans pomiędzy 15-12 a 17-10 jest osiągalny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Philadelphia 76ers - III trymestr

 

Oglądanie meczów play offs, piwko i pisanie opisu ;)

Ciekawych play offs i niech wszyscy wygrają ;)

 

Słowo wstępu:

Wydaje mi się, że moją drużynę można porównywać do real Phili - i tu i tu jest Joel i Maxey.

Według mnie, może niezbyt obiektywnie, mam lepszą drużynę niż Phila w realu.

Irving, Klay, McDaniels, Lyles, Goga, Kennard, Clarke (głównie kontuzja) kontra

Tobias, Oubre, Reed, Payne, Batum, Hield, Melton (głównie kontuzje)

Zdecydowana przewaga w shooterach, większe star power, porównywalna obrona. Oczywiście też jest czynnik kontuzji - u mnie było więcej.

Pierwszy trymestr

real 76ers 20 wygranych

beGM 76ers niecałe 14,8 wygranych (tak, sporo kontuzji, ale ujemne bilanse od niektórych trochę mnie mimo wszystko zdziwiły)

Drugi trymestr

real 76ers 12 wygranych

beGM 76ers 13,2 wygranych (kontuzji było mniej i wg mnie bardziej realny bilans)

Trzeci trymestr

real 76ers 15 wygranych w tym na koniec 8 wygranych z rzędu

beGM 76ers ?

Kontuzji już tyle nie było, forma bardzo dobra, czyli posiadając (wg mnie) lepszą drużynę, bilans powinien był over 15-12, wg mnie tak około 17-10/18-9

 

Kontuzje

Joel 22 mecze 56-75 a później odpoczynki 79,82 czy w ostatnim meczu gdyby ważyły się losy awansu by nie zagrał? Jeżeli by ważyły się losy na przykład ominięcia play in to zaryzykuję stwierdzenie, że by zagrał

Kyrie 2 mecze 81,82 odpoczynki, zakładam, że u mnie gdyby ważyły się losy to by zagrał

Klay 2 mecze 73, 80

Maxey 7 meczów 61-64

McDaniels 0

Clarke 21 w tym ostatnie 2/3 mecze odpoczynek

Bitadze zdrowy, czasami dnp

Kennard 15 meczów w tym zaryzykuję, że większość to tanking

Lyles 9 meczów 65-73

 

OMax, Minott, AJax, Duarte, Roddy chyba nie mieli kontuzji, czasami nie grali

 

Starting 5

Embiid

Lyles

McDaniels

Maxey/Klay

Irving

W meczach gdy nie ma Lylesa gram s5 niską z McDaniels/Klay na skrzydłach

 

Gdy w zdrowiu wszyscy to mniej więcej

Embiid 32/ Bitadze 14/ Clarke 2

Lyles 22/ Clarke 18/ Mcdaniels 8/ Omax

McDaniels 22/ Klay 20/ Duarte 6/ Roddy

Klay 10/ Maxey 22/ Kennard 16

Irving 35/ Maxey 13/ AJax

 

Gdy Joel kontuzjowany a Clarke jeszcze nie wrócił (ciekawe czy by wrócił wcześniej, w Memphis się nie musiał śpieszyć)

Goga 28/ Lyles 10/ T. Jemison 10

McDaniels 20/ Lyles 20/ Phillips 8/ Omax/ Tosan

Klay 26/ McDaniels 12/ Duarte 10/ Omax

Maxey 22/ Klay 6/ Kennard 20

Irving 35/ Maxey 13/ AJax/ Kennard

 

Jednak nie zdarza się to często, choć część z Was na tym kończy minuty

Ja idę tradycyjnie dalej, liczę minuty każdego gracza opuszczone, czyli minuty z góry x mecze opuszczone.

Wyższa arytmetyka ;)

Wyszło mi mniej więcej 1700 minut opuszczonych (podobnie jak w zeszłym trymestrze), które dzielę przez 28  wychodzi, że powinienem podać nie 240 min na mecz a 298 min.

Embiid 33/ Bitadze 20/ Jemison 5/ Clarke 2

Lyles 30/ Clarke 18/ McDaniels 10/ J. Phillips 5/

McDaniels 22/ Klay 22/ Duarte 6/ Omax 4/ Roddy 6

Klay 10/ Maxey 20/ Kennard 22/ Duarte 8

Irving 35/ Maxey 16/ AJax 5

+ jakieś minuty Minott,  i Tosan o nazwisku nie do powtórzenia w blowoutach

 

Opis graczy

 

Joel Embiid

image.thumb.png.45ba229715be1186fc45872142e7e6d1.png

Wrócił i wcale nie był zardzewiały 30 pts w 30 min na mecz

Świetny wielowymiarowy scoring plus wszedł na kolejny level passingu.  65% TS PER prawie 35, wymuszanie fauli, świetny difens, drugi najlepszy środkowy w obronie w tej lidze. 2,6 trójki na mecz na 48% !

 

Kyrie Irving

image.thumb.png.0ffdcabeaf442c40b05b0c3803195812.png

Trochę w cieniu Doncica, ale piękny trymestr Kyriego. Najlepszy +/- w zespole z Luką, świetny on/off, pozytywny w tym sezonie nawet w obronie.

Idealny scorer dla Joela, lider gdy go nie ma, może pociągnąć drużynę. Team 50/40/85 ;) Pięknie się go ogląda, poezja koszykówki, choć u wielu cieniem kładą się jego "wybryki". Zrzućcie z oczu ten cień i zanurzcie się w poezji. Polecam.

 

Klay Thompson

image.thumb.png.460d978a371ad5fd91228a9f7aeb50b3.png

Oczywiście niektórzy mogą go oceniać zgodnie z zasadą, że jesteś tak dobry jak Twój ostatni mecz. Ten ostatni był faktycznie dramatyczny.

Ale trymestr Klaya był bardzo dobry. Może to podrażniona ambicja po posadzeniu na ławie, może mniejsza rola (u mnie jako 3/4 scorer już od dłuższego czasu ma mniejszą rolę), ale cztery trójki na prawie 42% w w 28 minut robi wrażenie. Nie musi nic na siłę kreować przy Maxeyu i Irvingu, ma więcej miejsca dzięki nim i (gdy gra) Joelowi.

Obrona może nie jest taka jak kiedyś, ale wziął się za siebie. Za last 15 games bronieni przez niego gracze rzucają o 6% gorzej!

 

Nawet ja stwierdzam, że słaby to był trymestr Klaya i nawet taka legenda mojego klubu w końcu ląduje na ławie. To już nie jest ten Klay, ale jako 4ta opcja to chyba i tak nieźle. Pasuje do zespołu jak trafia, ajk podejmuje dobre decyzje. Jak nie to niestety jest ciężarem. U mnie jako 3/4ta opcja widzę to jako mniej mniej rzutów na siłę, spokojniejsze decyzje, nie musi nic na siłę.

Szybkości już trochę brakuje, ale jest spryt i doświadczenie przez co tak samo jak w realu, przesuwany jest bardziej w obronie na SF lub nawet PF. U mnie gdy gra z Mcdanielsem, to zmieniają się w kryciu nominalnego Pfa. Oczywiście staram się, żeby to były korzysne match upy, bo oczywiście nie ustoi każdemu PFowi, ale w sumie z większością sobie poradzi, choć wtedy brakuje rim protection. Less than 10 feet bronieni przez niego gracze rzucali o ponad 11% gorzej!!!

 

Tyrese Maxey

image.thumb.png.2ef6ce82c148a260d16f2426e5537b06.png

W większości meczów u mnie już w s5, trymestr trochę gorszy jeśli chodzi o skuteczność, ale tak bywa jak samemu trzeba ciągnąć drużynę. U mnie ma obok świetnego Irvinga i strzelców w postaci Klaya i Kennarda.

Obrona neutralna, stara się, ograniczeń fizycznych nie przeskoczy. Ovr % w obronie na zero, ale podobnie jak Irving, nie jest tytanem w obronie, choć w okolicach średnich, także nie ma dramatu. Najlepszego obwodowca nie pokryje, ale do tego jest McDaniels.

 

Jaden McDaniels

image.thumb.png.4bbabb6081c1572f5c9a64f7179f705b.png

Pan od czarnej roboty. Cichy gracz, którego wpływu na grę nie widać w boxscorze. Jeszcze niestety niestabilny, lepsze i gorsze mecze. 

Świetny obrońca, kryje zawsze najlepszego guarda lub winga przeciwników i robi to świetnie.

 

Trey Lyles

image.thumb.png.3868461736d68591a10f05f40ce7c7af.png

Mój shooting big wskakuje po kontuzji do s5. Trójka czasami lepsza, czasami gorsza.  Daje mi bardzo dużo przez rozciąganie gry

Nie traktuje go jako cudownego obrońcy, bo nim nie jest, ale jest size i effort i wychodzi mniej więcej koło średniej ligowej. Za last15 bronieni przez niego gracze rzucają o 3,5% gorzej a pod koszem ponad 10% gorzej.

Gra często z Gogą, albo daje jeszcze więcej shootingu z Joelem.

 

Goga Bitadze

image.thumb.png.aae86560cf21a1bd25adc5351dbdf374.png

                                                 
                                                 

Oczywiście to jest ciekawy case dla mojej drużyny. I dość ważny przy kontuzji Joela i gdy jeszcze nie wrócił Clarke.

W tym trymestrze gra ogony w Magic. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że trener uważa, że Carter jest lepszy lub bardziej potrzebny drużynie a zmienia go Wagner w celu zmiany stylu z defensywnego centra na ofensywnego. Carter może i jest lepszy, z pewnością więcej zarabia i jest wyżej w hierarchii.

Dlaczego twierdzę, że Goga sobie poradzi jako starter podczas nieobecności Joela i Clarke?

Pokazał to już w tym sezonie, że przy większych minutach jest naprawdę dobrym centrem, świetny w obronie, przyzwoity w ataku

W ataku kończy dobrze pod koszem, niezłe procenty FT, niezły passing, mały usage, twarde zasłony, niezły vertical lob treat.

Defensywny big pasujący do moich scorerów z backcourtu, twarde zasłony, pracuś, inteligentny gracz znający swoje miejsce.

Oczywiście trudne do oceny, bo teraz gra ogony, ale głęboko wierzę, że dałby radę w regularnych większych minutach.

Brandon Clarke

First Last G GS MP FG FGA FG% 3P 3PA 3P% FT FTA FT% ORB DRB TRB AST STL BLK TOV PF PTS GmSc +/-
2024-03-27 2024-04-09 6 1 22.4 5.5 9.8 .559 0.2 1.0 .167 0.2 1.2 .143 2.2 3.2 5.3 1.5 0.8 1.0 0.5 1.3 11.3 10.3

-1.3

 

 

 

Wrócił! Bardzo się cieszę.

Powrót był całkiem udany 22 mpg 11 PPG 5,3 RPG blok na mecz na wysokiej skuteczności.

David Roddy

 

Tu tekst wypełni przepis na ciasto, rozczarował mnie strasznie ten gracz. Moja porażka :(

Przepis na ciasto na pizzę

250 gram mąki

150 ml ciepłej wody

łyżeczka soli, oliwy, pół łyżeczki cukru

25 gram drożdży świeżych

Smacznego ;)

 

Luke Kennard

image.thumb.png.2cd33b80b18a74f6985455a256dc2d83.png

Mało jest tak wybitnych strzelców jak Luke - 2,7 trójki na 44% w 27 minut!

Świetny shooter do hand offów z Joelem (ala Redick), secondary ball handler, przyzwoity obrońca, czego chcieć więcej? Zdrowia.

Niby opuścił sporo meczów, ale śmiem twierdzić, że większość to shut downy w tankujących Miśkach, były to głównie pojedyncze mecze, więc nie trwała kontuzja.

 

Trey Jemison

image.thumb.png.c8ce46e0c6c22060f02395ffd5c937ad.png

Mój two way contract player gra w tym trymestrze i jest mi potrzebny przy kontuzjach.

Zdaję sobię sprawę, że staty są z tankera, ale są cąłkiem przyzwoita jak i jego gra w tym trymestrze.

Ponad 8/6 ponad blok, dobra obrona i dobre procenty. Z nim Memphis byli po prostu lepszym zespołem.

Andre Jackson

 

Mój ulubieniec.

Niestety nie jest ulubieńcem Doca a Doc nie jest także moim ulubieńcem, trochę mamy na pieńku :)

Jego impaktu nie widać w statach, nigdy nie będzie volume scorerem, ale nie tego potrzebuję. Potrzebuję energi, defensywy, mądrej gry i to daje AJax.

10% usg, momenty w s5 Bucks contendera, inteligencja w grze niespotykana u rookies.

 

Olivier-Maxence Prosper

 

Myślę, że będzie tylko lepiej, na razie bardzo ciche wejście w ligę, ale to będzie pożyteczny gracz. Małe minuty i w realu i u mnie. Końcówka sezonu to tradycyjnie przegląd rezerwowych i pokazał się z bardzo dobrej strony

Chris Duarte

 

Zawód na całej linii. Są przebłyski, ale to za mało. Trochę lepsza końcówka sezonu, prawie trójka na mecz w 10 min na 36%.

 

Josh Minott

 

Nie dostaje minut w Wolves, pewnie gdyby miał 20 minut w tankerze to cyferki by były a tak to nie ma wiele do pogadania, bo magia małych liczb ;)

 

Jak gramy

Ofensywa

Zaryzykowałem kiedyś stwierdzenie, że Joel, Kyrie, Klay to najlepsze ofensywnie trio w lidze i teraz muszę zrewidować to zdanie. Joel, Kyrie, Klay i Tyrese to najlepszy kwartet ofensywny w grze a do tego świetnie się uzupełniające co przekłada się na naszą grę. Topka pod koszem i topka na obwodzie.

Niestety jak są zdrowi i w formie. Tego jednocześnie w trymestrze nie było za dużo przez kontuzję Joela.

Nawet bez Joela to dobry wg mnie zespół z zabójczym spacingiem, scorerami, defensorami, silny Goga pod koszem, szybkie kontry, Irving i jego magia w czwartych kwartach.

Siła drużyny jest głównie w backcourcie, który w tym trymestrze jest w pięknej formie. Irving, Maxey, Klay i McDaniels to magia i piękne dopasowanie. Gorzej niestety jest pod koszem pod nieobecność Joela. Goga jest trudny do oceny, bo grał ostatnio mało, ale jest silny, stawia mocne zasłony, nieźle kończy pod koszem i jest niezłym vertical lob threat. Myślę, że przy taki backcourcie będzie miał trochę do pokazania i staty mogły by być całkiem przyzwoite. Nie zjada piłki, zna swoją rolę i twardo pracuje.

 

Defensywa

McDaniels to nie tylko wg mnie, jeden z najlepszych obwodowych obrońców w lidze w tym sezonie. Zamyka najlepszych ofensywnych graczy w tej lidze, zawsze bierze najtrudniejszy match up i gniecie jak peta. Joel jest w tym regular w bardzo dobrej formie w obronie, zastępujący go Goga niewiele mu ustępuje po bronionej stronie parkietu. Klay solidny, statystycznie nawet bardzo dobry, choć rozczarowujący a Irving i Maxeya, nie biorący na siebie trudnego match upu, dadzą radę. Z ławki na parę minut by uprzykrzać grę, świetnie nadają się AJAx i OMax. Myślę, że powinien być to materiał na przynajmniej top10 obronę w lidze

 

Podsumowanie

Plusy

- piękny Irving

- świetna forma strzelecka Irvinga, Kennarda

- gracze, którzy pasują do siebie

- dobra obrona

- dużo opcji zdobywania punktów w różnych rolach i miejsc na parkiecie

- stabilny skład

- Goga jako zamiennik Joela bardzo przyzwoity teoretycznie

- powrót Joela i Clarke

- piękny run 8-0 na koniec real 76ers z Joelem i Maxeyem

Minusy

- kontuzja Joela

- pod koszem w kilku meczach jest krótko, spore minuty Treya Jemisona, który dobrze się pokazała, ale w tankerze

- Goga teoretycznie, bo w realu prawie nie grał

- słabiutka forma lub brak minut graczy 10-14

- gorszy trymestr Maxeya, który nie daje rady być efektywny jako jedyna opcja w ataku

 

Proponowany bilans

w realu 15-12 z 8-0 runem na koniec. Wg mnie mam duuużo lepszy zespół na obwodze a pod koszem teoretycznie ciut słabszy. Irving, Klay, McDaniels, Kennard, Lyles, Goga wg mnie >> niż Harris, Oubre, Hield, Reed, Payne, Batum

dlatego proponuję 17-10

 

Pozdrawiam i życzę miłego oglądania Play offów, niech każdy się cieszy z dobrych meczów swoich graczy :)

 

 

Edytowane przez Tecu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORONTO RAPTORS

Rotacja:

PG:    Damian Lillard 34min / Dalano Banton 12 / Scotty Pippen Jr. 2
SG:    Kelly Oubre Jr. 28min / Eric Gordon 14 / Sam Merrill 6
SF:    Kawhi Leonard 35min / Josh Okogie 8/ Dalen Terry 6
PF:    Pascal Siakam 35min / Jeff Green 13 / Kessler Edwards
C.      Myles Turner 29min / Precious Achiuwa 19 / Onyeka Okongwu

IN: Kelly Oubre Jr; Eric Gordon, Scotty Pippen Jr.

OUT: Naz Reid, Malachi Flynn, Talen Horton-Tucker

Między trymestrami udało się wzmocnić backcourt, który zawodził podczas tego sezonu. Szkoda mi było oddawać Naza, lecz deficyt na pozycji SG był na tyle duży że nie było innego wyjścia i trzeba było go poświęcić. 

Statystyki:

Damian Lillard - 23,6 pts 7,5 as 5,0 rb 42% FG%,, 37% 3P% - 23 rozegrane mecze
Kawhi Leonard - 22,9 pts 6,1 rb 3,3 as 51% FG%, 32% 3P% - 18 rozegranych meczów
Pascal Siakam -  21,3 pts 8,3 rb 3,2 as 53% FG%, 36% 3P% - 27 rozegranych meczów
Kelly Oubre Jr. -  17,8 pts 6,0 rb 2,0 as  42% FG%, 30% 3P% - 25 rozegranych meczów
Dalano Banton - 17,4 pts 4,9 rb 3,8 as 41% FG%, 31% 3P% - 27 rozegranych meczów
Myles Turner - 16,8 pts 7,0 rb 2,1 blk 52% FG%, 40% 3P% - 25 rozegranych meczów
Scotty Pippen Jr. - 14,4 pts 4,8 as  2,2 stl 50% FG%, 35% 3P% - 13 rozegranych meczów
Onyeka Okongwu - 9,5 pts 3,5 rb 1,5 stl 64% FG% - 2 rozegrane mecze
Sam Merrill - 8,5 pts 2,2 rb 2,2 as 35% FG%, 36% 3P% - 21 rozegranych meczów
Precious Achiuwa - 7,3 pts 7,1 rb 1,2 blk 52% FG%, 27% 3P% - 26 rozegranych meczów
Eric Gordon - 7,2 pts 1,6 as 1,0 stl 38% FG%, 33% 3P% - 20 rozegranych meczów
Jeff Green - 7,0 pts 2,4 rb 1,0 as 42% FG%, 35% 3P% - 24 rozegrane mecze
Dalen Terry - 4,0 pts 2,3 rb 1,6 as 48% FG%, 27% 3P% - 23 rozegrane mecze
Josh Okogie - 2,0 pts 1,5 rb 0,8 as 38% FG%, 43% 3P% - 10 rozegranych meczów

Terminarz:

Zauważyłem że kilka osób przywiązuje do tego dużą rolę, więc wrzucam.

JSqmYOu.jpg

Najlepsze mecze:

 

 

Plusy/Minusy:

+ Szersza ławka w porównaniu do poprzednich trymestrów
+ Jedenastu zawodników z <7,0 ppg
+ Lepsze % Lillarda i Turnera

 

- Zdrowie już nie dopisało tak jak wcześniej: Leonard opuścił dziewięć meczów, Onyeka rozegrał tylko dwa spotkania
- Trochę słabo to wygląda jeśli chodzi o rzuty trzypunktowe

Proponowany bilans:

Nie był to jakiś oszałamiający trymestr, lecz szerokość składu + forma liderów, pozwoli na przeskoczenie Magic w tabeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEW YORK KNICKS

niestety krótko

pod nieobecnosc mobleya (9 spotkań)

ROTACJA      
PG Pritchard 32    
SG McBride 32 Prince 20  
SF Brown 36 Robinson 32  
PF Collins 28 Camara 20  
C Horford 28 Plumlee 14  

Z Mobleyem ale bez Robinsona (9 spotkań). Jak Camara wypada na ostatnie 9 spotkan, to w jego miejsce do rotacji Mamukelashvili i LaRavia w zależności od przeciwnika

ROTACJA    
PG Pritchard 32  
SG McBride 32 Camara 25
SF Brown 36 Prince 25
PF Mobley 30 Sandro 3
C Horford 28 Collins 25


nie przywiązujcie specjalnie uwagi do pozycji, bo zarówno brown jak i camara mogą bronić 1-4, wiec kwestia rywala.

Ogolnie musicie uwierzyć mi na słowo - wszyscy moi gracze byli w kapitalnej formie w tym trymestrze. McBride i Pritchard sprawdzili sie mega na wiekszych minutach rzucając po 18-20 pkt na świetnych procentach. Mobley wrocil w bdb formie. Brown stał się topowym two-way grajkiem w lidze. U mnie z mniejsza rola w defensywie pewnie walczylby o korone krola strzelcow ligi. 

Może niepopularne nazwiska, ale Ta drużyna jest po prostu bez żadnego wyjątku (dosłownie - collins, prince czy nawet sandro i laravia) w gazie. Wszyscy rzucają powyżej 40 % za 3, do tego topowa obrona.

Proponowany bilans 17-10

tylko dla zobrazowania poniższe

 

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sacramento Kings

 

Rotacja:

pg D. Schroeder 32/ R. Westbrook 16/ R. Jackson lub D. Smith Jr.

sg N. Powell 28/ R. Jackson 15/ B. Sheppard 7

sf D. DeRozan 38/ J. Coffey 10/ T. Craig

pf H. Barnes/ R. Westbrook 4/ L. Nance 15/ T. Craig 3

c R. Gobert 36/ J. Landale 12/ L. Nance 5

 

Absencje:

R. Gobert - 5

N. Powell - 3

R. Westbrook 12 (lub 14 - ale te 2 na końcu to chyba shut downy)

T. Craig - 7

B. Sheppard -2

L. Nance Jr. - 3

 

Statsy:

s5

D. Schroeder 26g. 33min. 15,2pkt. 6,1as. FG 43% 2,2 3P 41%

N. Powell 22g. 28min. 14,9pkt. FG 47% 2,4 3P 40%

D. DeRozan 26g. 38min. 26,7pkt. 4,8zb. 5,5as. 1,1prz. FG 49% 1 3P 33%

H. Barnes 27g. 28min. 12,4pkt. FG 46% 1,7 3P 37%

R. Gobert 22g. 36min. 14,5pkt. 13,9zb. 2,3bl. FG 70%

ławka: 

R. Jackson 27g. 20min. 8,7pkt. 3,3as. 1,2 3P 33%

R. Westbrook 13g. 20min. 10,4pkt. 4,2zb. 4,3as. 1prz. FG 45%

J. Coffey 27g. 25min. 7,2pkt. 1,2 3P 34%

L. Nance Jr. 24g. 22min. 6,2pkt. 4,8zb. 1prz. FG 58%

J. Landale 26g. 19min. 7,9pkt. 4zb. FG 58%

B. Sheppard 25g. 19min. 6,2pkt. 1,3 3P 34%

T. Craig 20g. 18min. 5,2pkt. 1,2 3P 43%

D. Smith Jr. 17g. 17min. 5,2pkt. 2,9as. 1,3prz.

Stats reszty graczy nie warto podawać, gdyż grają tylko w garbage time.

 

Terminarz:

Mon, Feb 26
@LALA
         
Tue, Feb 27
vsMiamiMiami
         
Thu, Feb 29          
Sat, Mar 2          
Tue, Mar 5          
Thu, Mar 7          
Fri, Mar 8          
Sun, Mar 10          
Wed, Mar 13          
Thu, Mar 14          
Sun, Mar 17          
Tue, Mar 19          
Thu, Mar 21          
Fri, Mar 22          
Sun, Mar 24          
Tue, Mar 26          
Wed, Mar 27
vsDallasDallas
         
Sat, Mar 30
vsDallasDallas
         
Mon, Apr 1
vsUtahUtah
         
Wed, Apr 3
vsLALA
         
Fri, Apr 5          
Sat, Apr 6          
Mon, Apr 8          
Wed, Apr 10          
Fri, Apr 12        
           
Sat, Apr 13          
Sun, Apr 14
           

Mocne i słabe strony:

Mocne:

- stabilna i głęboka rotacja

- prawdopodobny DPOTY Rudy Gobert w obronie

- fantastyczny trymestr DeRozana jako lidera ofensywy

- praktycznie cały sezon takie samo s5 (mało nieobecności)

- doświadczeni weterani trzymający solidny poziom

Słabe: 

- brak topowego lidera

- brak mocnego 6th mana

- nieobecność Westbrooka w połowie trymestru

 

Bilans:

Uważam, że Kings przy problemach kadrowych wielu teamów skończyliby 3T pozytywnym bilansem (14-13 będzie fair). To dałoby bilans 42-40 odzwierciedlający mniej więcej poziom tej drużyny - solidny średniak. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Los Angeles Clippers

Skład i statystyki:

Darius Garland - 26 meczów:
34.7mpg/17.8pts/3reb/7ast/0.1blk/1.2stl - 39.5% 3P (przy 3.0 3PM), 53.4TS

Cade Cunningham - 17 meczów:
32.2mpg/24.1pts/4.9reb/7.5ast/0.4blk/0.8stl - 39.2% 3P (przy 2.4 3PM), 54.8TS

Grayson Allen - 26 meczów:
34.7mpg/14.9pts/3.9reb/2.7ast/0.5blk/1.1stl - 43.2% 3P (przy 3.2 3PM), 65.9 TS

Alec Burks - 20 meczów:
12.1mpg/5.5pts/1.7reb/0.9ast/0.1blk/0.4stl - 27.7% 3P (przy 0.9 3PM), 40.4 TS

Stanley Umude - 7 meczów:
17.7mpg/5.4pts/2.9reb/0.3ast/0.3blk/0.6stl - 31.8% 3P (przy 1.0 3PM), 54.3 TS

Onuralp Bitim - 22 mecze:
12mpg/3.6pts/1.5reb/0.6ast/0.1blk/0.1stl - 27.3% 3P (przy 0.6 3PM), 46.5 TS

Jimmy Butler - 23 mecze:
34.3mpg/19.7pts/5reb/5.6ast/0.3blk/1.3stl - 37.7% 3P (przy 1.0 3PM), 61.3TS, 7FTA per game

Keita Bates-Diop - 12 meczów: 
4.3mpg/1.2pts/0.7reb/0.3ast/0.2blk/0.2stl - 50TS

Georges Niang - 27 meczów:
23.8mpg/10.2pts/3reb/1.2ast/0.2blk/0.7stl - 40.9% 3P (przy 2.1 3PM), 61.6TS

PJ Washington - 26 meczów:
32.6mpg/12pts/6.3reb/1.5ast/1blk/1.3stl - 32.5% 3P (przy 2.0 3PM), 53.1TS

Danilo Gallinari - 17 meczów:
9.1mpg/2.8pts/1.1reb/0.7ast/0.1blk/0.4stl - 17.6% 3P (przy 0.2 3PM), 52.3TS

Isaiah Hartenstein - 25 meczów + 2 nieobecności:
24.7mpg/9pts/7.7reb/3.5ast/1.2blk/1.2stl - 72.1TS

Trayce Jackson-Davis - 26 meczów + 1 nieobecność:
22.6mpg/10.2pts/6.5reb/1.6ast/1.6blk/0.7stl - 70.6TS

Kevon Looney - 19 meczów:
11.5mpg/3.6pts/4reb/1ast/0.5blk/0.3stl - 57.5TS

+ TyTy Washington (zagrał w końcówce jakieś śladowe minuty w kilku meczach, w rl bucks) 
...
Ty Jerome, Damion Lee, KPJ - out

Absencje:

13 - Umude (g70-82)
11 - KBD (g72-82 + kilka DNP) 
10 - Cade (g68, g71-72, g76-82 - generalnie klasyczny shutdown, gdzie informacja, że nie zagra była podawana kilkadziesiąt minut przed meczem, więc na pewno byłby u mnie do gry)
4 - Butler (g57, g67-68, g72)
2 - Burks (g71-72 + 5xDNP), Hartenstein (g59, g81) 
1 - TJD (g71), Allen (g76), Garland i PJW (g82 - dostali odpoczynek w ostatnim meczu sezonu w rl, ja nie mam niestety takiego komfortu, więc zagrają)
0 - Niang, Galo (10xDNP), Bitim (5xDNP), Looney (8xDNP)

Rotacja (minuty orientacyjnie):

pg: Garland 32/ Cade 16
sg: Cade 16/ Allen 32
sf: Butler 34/ Niang 6/ Burks 8
pf: PJW 32/ Niang 16/ Galo
😄 Hartenstein 26/ TJD 22/ Looney

uwagi:
-Absencji bardzo mało, więc tym razem nie trzeba rozpisywać kilku rotacji i robić szczegółowych analiz jak w poprzednich trymestrach. Jeśli pauzuje Butler w tych czterech spotkaniach to Allen ląduje w s5 (podobnie w sytuacji, gdyby Cade coś opuścił), naturalnie rosną minuty wszystkich (oprócz pozycji centra, gdzie jest jasny podział), a swoje szanse mogą dostać Galo i np. Bitim (czy dostępny w pierwszej części trymestru Umude). Gdy nie ma Hartensteina lub TJD to oczywiście minuty dostaje Looney.

Pozytywy:

- Zdrowie, w końcu:) 
- Wysoka forma większości zawodników w tym trymestrze. 
- Bardzo dobra defensywa (świetny Hartenstein, super gra PJ po tej stronie, Butler, dobre też trymestry Cade'a czy Allena, spoko TJD - statystyki potwierdzają, choćby %dfg podawany tu przez wielu).
- Na ofensywę też nie można narzekać. Jest shooting, jest playmaking z kilku pozycji praktycznie, są gracze o różnej charakterystyce, jest wszechstronność. Jest lider, są pomagierzy, są rolesi. Krótko mówiąc, jest moc.

Negatywy:

- Garland, choć daje niezłą produkcję to jednak trzeba sobie powiedzieć, że daleko mu do jego najlepszej formy i oczekiwań jakie przed nim stawiamy. Poza formą Garlanda raczej wszystko zagrało.
- forma Burksa z 2T była jaskółką, która wiosny niestety nie uczyniła:) 
- Na siłę jakby szukać to jeszcze z 1-2 nazwiska, by się przydały do składu w razie awarii czy przy słabej formie Burksa po prostu, żeby dać sobie więcej możliwości, ale tu już na długoterminową nieobecność KPJ, Lee czy Jerome'a nie mam wpływu. 

Terminarz:

Kings, Lakers, Wizards, @Timberwolves, @Bucks, @Rockets, Bulls, Bucks, Timberwolves, @Bulls, @Pelicans, Hawks, @Blazers, @Blazers, Sixers, Pacers, @Sixers, @Magic, @Hornets, @Kings, Nuggets, Jazz, Cavaliers, @Suns, Suns, Jazz, Rockets.
Aż 15 meczów u siebie, a 12 na wyjeździe, 6xb2b.

Podsumowanie:

Długo czekałem na zdrowy trymestr w tym sezonie, więc dostawałem wcześniej trochę po dupie i tabela odjechała, co przyjąłem z pokorą, ale ten trymestr powinien spowodować, że Clippers trochę podgonią. Myślę, że zespół zasłużył na fajny, dodatni bilans i walkę o 8 seed na koniec rs. Nie wiem, ile tracę do Pels (3.5W? chyba coś takiego), ale myślę, że zdecydowanie jest szansa podgonić, bo Pelikany mają trochę problemów z formą i zdrowiem w tym trymestrze.
Pozdro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Grizzlies

 

Opis nie pisany przy piwku czy w ciepłym domku a raczej na ławce na dworcu PKP czekając na pociąg....najważniejsza chyba zmiana a raczej wymiana to po II trymestrze pożegnaliśmy Kelly Oubre na rzecz Naz Reida i wzmocnienia strefy podkoszowej. Naz zaliczył bardzo fajny trymestr i co najważniejsze przy Giannisie zalicza skuteczność 41% za 3P przy 6 3PA, czy jest mi w stanie ktoś pokazać lepszy fit dla Giannisa pod koszem?!

 

Absencje:

 

Gabe Vincent - 21 meczy

Jordan Clarkson - 17 meczy

Dario Saric - 16 meczy

Bruce Brown - 8 meczy

Kris Dunn - 8 meczy 

Giannis Antetokounmpo - 7 meczy

Bogdan Bogdanović - 1 mecz

Mike Conley - 1 mecz

Naz Reid - 1 mecz 

 

Rotacja

 

PG - Mike Conley(24) - Jordan Clarkson(19) - Kris Dunn(5)

SG - Bogdan Bogdanovic(32) - Bruce Brown(12) - Colby Jones(4)

SF - Michel Porter JR(26) - Bruce Brown(18) - Jordan Miller(4)

PG - Giannis Antetokounmpo(34) - Michel Porter JR(8) - Darii Saric(6)

C - Naz Reid(25) - Jonas Valančiūnas(19) - Bruno Fernando(4)

 

W przypadku kontuzji Clarksona jego minuty są rozdzielane pomiędzy Conleya o Dunna, Mike gra max po 30 min a resztę przejmuje Kris.

 

Statystki:

 

Mike Conley - 29min / 13.1pkt / 4.9 ast / 1.4stl / 48% FG / 44% 3P przy 5.6 prób

Bogdan Bogdanovic - 33min / 16.8pkt / 3.8 ast/ 3.8zb/ 42% FG / 38% 3P na 7.6 prób 

Michael Porter Jr. - 32min / 18.3pkt / 7.1 ast / 51% FG / 40.4% 3P na 6.8 prób 

Giannis Antetokounmpo - 36min / 30.5pkt / 12.2zb / 7.1 ast / 61.2% FG

Naz Reid - 28min / 16.6pkt / 6.6zb / 46% FG / 41% 3P na 6.0 prób 

 

Jordan Clarkson - 33min / 16.1pkt / 6.3 ast / 41% FG / 26% 3P

Kris Dunn - 21min / 5.5pkt / 2.9 ast / 46% FG

Bruce Brown - 26min / 9.9 pkt / 3.5zb / 3.1 ast / 50% FG

Dario Saric - 8min / 2.6pkt / 43% FG

Jonas Valančiūnas - 20min / 9.1pkt / 7.6zb / 52% FG

Bruno Fernando - 19min / 7.8pkt / 5.1zb / 60% FG

 

Terminarz:

 

vs MIL - b2b

vs LAC

vs Nets

@MIN

vs PTB

vs PTB - b2b

@NETS

@76

vs ATL

@OKC

vs WSH

vs CHA - b2b

vs OKC

@SAC

@GSW

@SAS

@DEN

vs LAL

@ORL

@DET

@MIL

vs DET

vs 76 - b2b

vs SAS

@CLE - b2b

vs LAL

vs DEN - b2b

 

Mocne i słabe strony:

Mocne strony:

- całe s5 na bardzo fajnych % za 3P

- świetnie gotujący Naz Reid dla Giannisa;

- korzystny terminarz;

Słabe strony:

- kontuzja Giannisa pod koniec RS;

 

 

Proponowany bilans - przy jednym z łatwiejszych terminarzy, ten zespół jest w stanie wyciągnąć 18W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atlanta Hawks

Po T2 odeszło dwóch rotacyjnych graczy - WCJ i McDermott, a w zamian przyszedł połamany Simmons, więc tak jakby nikt. Wrócił za to Hunter po kontuzji.

Przez większość T3 rotacja wyglądała tak:

Murray (32-34) – Hyland (14-16)

Ivey (30-32) – Rupert (8-10) – Lundy (7-9)

Nwora (20-22) – Hunter (15-17) – Rupert (10-12)

Hunter (14-16) - JRE (21-23) - Miller (10-12)

Wembanyama (30-32) – Theis (16-18)

Indywidualnie wyglądało to tak:

Jamal Murray - 19G, 22.6 pkt, 4.5 zb., 6.6 as., 2.5 3P na 45.7%, 60.8% - opuścił 8 gier, ale jak grał, to było dobrze.

Jaden Ivey - 26G, 15.7 pkt, 2.9 zb., 4.3 as., 1.7 3P na 30%, 49.6% TS - uczciwie trzeba powiedzieć, że świetny tank commander. Generalnie słabiutki sophomore season Iveya.

Jordan Nwora - 23G, 8.8 pkt, 4 zb., 1.3 as., 1 3P na 32.9%, 56.3% TS - startuje, bo ktoś musi ;]

De'Andre Hunter - 26G, 16.5 pkt, 4 zb., 1.8 as., 2.2 3P na 35.2%, 57.1% TS - przeciętny do bólu, ale i tak trzeci muszkieter Atlanty.

Victor Wembanyama - 22G, 23.5 pkt, 12 zb., 5.3 as., 2.3 3P na 33.3%, 56.7% TS - chyba najlepszy obrońca w T3, ale skuteczność w ataku wciąż taka sobie.

Bones Hyland - 18G, 7.7 pkt, 2.1 zb., 3.3 as., 1.3 3P na 33.8%, 50.8% TS - skorzystał na kontuzji Westbrooka i trochę pograł w Clippers, ale to wciąż kiepski gracz i jeździec bez głowy.

Rayan Rupert - 23G, 4.9 pkt, 3.1 zb., 2.2 as., 0.9 3P na 34.4%, 45% TS - fajnie, że gra w Blazers, ale to wszystko co można powiedzieć dobrego.

JRE - 18G, 2.1 pkt, 1.5 zb., 0.6 as., 0.3 3P na 29.4%, 47.2% TS - człowiek z końca ławki real Pels.

Daniel Theis - 20G, 6.4 pkt, 5.1 zb., 1.1 as., 0.5 3P na 31.3% 59.3% TS - przyzwoity zmiennik.

Mocne strony:

- Wemby i Murray

Słabsze strony:

- cała reszta ;]

Proponowany bilans:

Coś w typie 7-20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PHOENIX SUNS

Rotacja: 

PG: Dejounte Murray 34min / Monte Morris 14 / Delon Wright

SG: Ochai Agbaji 25min / Johnny Davis 12 / Delon Wright 11

SF:  Corey Kispert 34min / Ausar Thompson 14 / Jalen McDaniels

PF: John Collins 25min / Jalen Smith 23

C. Jaren Jackson Jr. 33min / Luke Kornet 15

Ciężko tu ustawić rotacje ponieważ co chwilę ktoś wypada. Ten zespół ma strasznego pecha jeśli chodzi o kontuzje. Desmond Bane wypadł praktycznie na cały trymestr, Ausar zagrał tylko osiem spotkań, JJJ i Collinsa nie wiem jak liczyć, pod koniec to był chyba shut down. Potencjał jest na pewno dużo większy niż pokazuje to ich obecny bilans, niestety nic nie zagrało w Suns, jeśli chodzi o ten sezon. Jest to młody zespół i mam nadzieję że wiele dobrego przed nim, choć Murray czy Bane na pewno chcieliby wygrywać już teraz.

Absencje:

Lonzo Ball - 28 meczów

Desmond Bane - 22 mecze

Ausar Thompson - 19 meczów

Delon Wright - 13 meczów

Jaren Jackson Jr. - 12 meczów 

John Collins - 10 meczów

Jalen Smith - 4 mecze

Monte Morris - 4 mecze

Luke Kornet - 3 mecze

Ochai Agbaji - 3 mecze

Corey Kispert - 1 mecz

Luke Kornet - 1 mecz

Dejounte Murray - 1 mecz

Johnny Davis - 1 mecz

Statystki:

Dejounte Murray - 24,5pts 8,7as 5,8rb 45% FG%, 36% 3P%

Jaren Jackson Jr. - 23,4pts 5,9rb 1,8blk 43% FG%, 30% 3P%

Desmond Bane - 18,6pts 6,8as 3,2rb 37% FG%, 35% 3P%

John Collins - 17,6pts 9,4rb 1,1blk 56% FG%, 48% 3P%

Corey Kispert - 16,2pts 3,5rb, 2,6as 50% FG%, 41% 3P%

Ausar Thompson - 9,8pts 5,6rb 1,6stl 47 FG%, 30% 3P%

Jalen Smith - 8,3pts 5,4rb 1,0as 52% FG% 32% 3P%

Ochai Agbaji - 6,8pts 3,4rb 0,8stl 41% FG%, 38% 3P%

Luke Kornet - 5,9pts 4,4rb 0,9blk 71% FG%

Delon Wright - 5,4pts 2,6as 1,4stl 39% FG%, 37% 3P%

Monte Morris - 5,0pts 2,3as 0,7tl 41% FG%, 46% 3P%

Johnny Davis - 3,7pts 1,8rb 41% FG%, 38% 3P%

Terminarz:

JSoAzzX.jpg

Plusy/Minusy:

+ Świetny trymestr Murraya i bardzo dobry Collinsa (jak na niego)

+ Corey Kispert fajnie grał, świetny rzut

 

- Ani jeden zawodnik nie zaliczył wszystkich 27 meczów

- Kontuzje Bane'a, JJJ, Ausara

- Dość ubogo na ławce

- Cały zespół jest złożony z zawodników, którzy grają w bardzo słabych drużynach

Proponowany bilans:

Suns stracili szansę na PlayIn'y. Ciężko ocenić ten zespół, myślę że na dodatni bilans nie mają co liczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.