Skocz do zawartości

Training camps


Tecu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym spróbować wprowadzić do beGM i się tym zająć, nowość o której już wspominałem przed poprzednim draftem tylko wtedy już było za późno.

 

Roboczą nazwa 3 runda/training camps invite

 

Założenia

1. Oferty składamy do osoby spoza gry do początku draftu w NBA

2. Możemy złożyć nawet 10? Ofert poukładanych w kolejności

3. Możemy złożyć wcześniej niż zakończenie naszego draftu po prostu wykreslimy z tych ofert wybranych graczy

4. Po drafcie obliczę kto trafia do kogo

5. Wybieramy tylko z puli graczy, których można było wybrać w drafcie a którzy w naszym nie zostali wybrani

 

Reguły wyboru

A) Gracza wygrywa zespół który dał go wyżej w priorytetach (jedynka nad dwójką itd) w przypadku remisu decyduje tzw lista priorytetowa

B) Lista powstanie raz poprzez losowanie/kolejność w drafcie/kolejność w drafcie odwrócona?

C) przy wygraniu gracza poprzez wyższe miejsce na liście, zespół spada na sam dół listy

 

5. Wybieramy tak do 3? Graczy na campy

 

6. Co mamy z tego, że wybraliśmy?

A) możemy go podpisać na kontrakt minimalny lub 2wc - decyzja do ruszenia wężyka waivers.

B) Nie mamy go na wyłączność. Każda inna drużyna może mu złożyć ofertę kontraktu gwarantowanego podczas tur FA zgodnie z ich zasadami, którą (jako bonus w prawach) możemy wyrównać.

C) Do wężyka waivers, jeżeli nie dostał kontraktu normalnego, musimy zdecydować czy podpisujemy go. Jeżeli nie będzie deklaracji to każdy może go w wężyku podpisać na roczny 2wc.

D) jeżeli nikt go na nic nie podpisze to traktowałbym takiego gracza jako gracza g league i w trakcie sezonu każdy może go podpisać ewentualnie zespół macierzysty może taki kontrakt wyrównać 

 

Plusy

- dodatkowa zabawa odzwierciedlająca training camps i to co się dzieje tuż po drafcie

- nieobowiązkowe i mało uciążliwe

- zajmę się tym od A do Z póki będę w beGM

- proste zasady

- prawa są niewielkie, ale jednak są

- nie mrozimy graczy, bo każdy będzie też mógł podpisać 

- zwiększona pula graczy i wieksza realność

- mniej teoretycznie nudnych głosowań na x do Krakowa czy Warszawy na 2wc

 

Do ustalenia oprócz tego czy to robimy:

- ilość ofert - jak dla mnie może być nieograniczona jak ktoś chce, ale proponuję 10 bez minimum

- ilość takich podpisów - 3 wydaje się optymalne

- zasady "praw" do takiego gracza - czy tak jak zaproponowałem czy jakieś modyfikacje

- czy prawa działają w trakcie sezonu czyli punkt 6D

- zasady utworzenia pierwszej listy priorytetowej - ja jestem za zwykłym losowaniem, tylko raz ją ustalamy

 

Krytyka konstruktywna mile widziana. Jeżeli widzicie jakiś błąd lub nieścisłość to prosze dać znać.

Prośba o uszanowanie tego, że niektórzy mogą mieć z tego dodatkowy fun, dlatego nawet jeżeli nie jesteście jakoś zainteresowani, to dajcie innym taką możliwość. Starałem się zrobić to tak by nie dawało to wielkich drużynom, które lepiej wybiorą.

Pytanie do rady czy robić jakieś głosowanie czy przy różnych głosach rada zdecyduje?

Sam sposób wyboru można zastosować przy innych głosowaniach by ograniczyć ilość głosowań zwłaszcza przy 2wc, ale to tylko luźna sugestia.

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tecu napisał(a):

Krytyka konstruktywna mile widziana.

ja bym wziął pod uwagę jeszcze dwa niuanse:

1. Napisałeś, że jak nikt nie wybierze naszych graczy, to grają w G League - i tu mi się skojarzyło, że czasami mamy podczas trymestru problemy z rotacją. Można by mieć nie wiem.. 2-3 graczy (każdy klub) i uznalibyśmy, że w dowolnym momencie można gracza podpisać na jakiś niegwarantowany kontrakt (czy w 3T na kontrakty 10-dniowe). Liczylibyśmy to np  100-150k i że mamy gracza na 10 meczy podczas problematycznego okresu podczas trymestru. 

Pomysł mój wynika z faktu, że czasami drużyna X ma problemy z podstawową rotacją i piszemy wtedy: że przecież ktoś by tam grał .

2. Pomysł Tecu jest bardzo dobry, ale ja bym podzielił to jeszcze na dwa etapy - pierwszy wybieramy przed draftem, tak jak napisał autor pomysłu i drugi - wybieramy podczas trwania Summer League np po 2-3 graczy dodatkowo (a można i więcej). Zawsze żałowałem, że nie mogę mieć na 2way graczy których ogrywało podczas Summer League moje Miami. Pewnie jest wśród nas grupa, która chciałaby dać szanse graczom, którzy chcą się przebić do NBA w ich ulubionych teamach. 

Nic na siłę, ale pomyślcie tez nad tym.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.