Skocz do zawartości

Josh Smith - superman ?


Bastillon

Rekomendowane odpowiedzi

To również, ale Crawford naprawdę jest tym czego potrzebowali. Jak widać nawet on, uważany za jednego z najbardziej nieokrzesanych, może się wpasować i robić niesamowitą robotę. 6th-man of the year jak do tej pory.

 

Druga runda bez wątpienia, a może i conference finals ? Nie będę zdziwiony.

http://dberri.wordpress.com/2009/11/19/ ... n-atlanta/

 

wg tej analizy to Josh Smith jest tym decydujacym o sukcesie Hawks. ciekaw jestem na ile to prawda, bo chociaz nie jestem fanem WP to jednak cos one potrafia powiedziec i Smith w tym sezonie gra na niesamowitym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josh Smith jest wszędzie. W obronie. W kontrze też jest pierwszy.

Josh Smith to skarb w fantasy.

Josh Smith raz rzucał za trzy w tym sezonie. Raz. Nie trafił. Kończył się czas w drugiej kwarcie meczu z Miami. Nie wiem czy to nie była najlepsza kwarta (jednego zespołu - zaznaczam ZESPOŁU) jaką w tym sezonie widziałem. Ale nie oglądam zbyt dużo tv. Znaczy się NBA.

Josh Smith to w tej chwili gracz na miarę All Star Weekend. I to nie do konkursu dunków. A przynajmniej nie tylko.

 

Ale czy to on jest czynnikiem spajającym to wszystko? Nie mam pojęcia. Horford to już center pełną gębą, choć ponoć na czwórce byłby jeszcze lepszy. Joe gra o kontrakt w zespole mistrzowskim. Crawford fajnie wpasował w ten team. W ogóle tam każdy wie co ma robić na parkiecie. To chyba najfajniesza koszykówka do oglądania na ten moment w lidze.

 

Ale nie mam poczucia, że są w stanie podskoczyć wyżej II rundy. No chyba, że Buła ma rację co do Johnsona. Ale ten pewnie latem i tak odejdzie. II opcja. Tylko gdzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś w zeszłym sezonie gadaliśmy z Bastkiem o obronie Josha i już wtedy stwierdził że ten jest w ścisłym top obrońców w lidze. Miał rację k****, to jest nie tylko shot blocker, nie tylko ktoś kto może spokojnie bronić zawodników na każdej pozycji ale przede wszystkim graj, który ma podobny wpływ na team defense co KG i co najważniejsze, widać to na boisku. I tak, imo to on właśnie jest tym kluczowym elementem.

 

A jak statystycznie wyglądają na tle ligi ? I mean, te wszystkie drtg itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Josh Smith to kenyon martin z czasów NJN tylko nie upośledzony ofensywnie.

jest dobrym defensorem, może nawet świetnym, może bronić w sumie każdą pozycje na boisku od pg przez C aż do masażysty przeciwników. do tego jest waleczny gra z poświęceniem i zespołowo.

w tym sezonie joe smith jest tym factorem który wzniósł atlantę na wyższy level, łącznie z wpasowaniem się jamala.

co z tego wyjdzie w kwietniu, maju nie wiem ale zapowiadają się ciekawe PO na wschodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawks ogólnie są fajni i feel good story of the month, Jamal Crawford przy tym wszystkim wreszcie zagra w Playoffs. Szkoda, że kiedy Josh Smith miał rok temu mocno zaniżoną wartość Suns na tym nie skorzystali ;] Trzeba będzie jeszcze zobaczyć jak Horford będzie radził sobie z Dwightem, o ile dobrze pamiętam raczej sobie nie radził, no ale od czego mamy jutrzejszy statement game z Magic? ;]

 

Josh Smith to kenyon martin z czasów NJN tylko nie upośledzony ofensywnie.

Nie widzisz największej różnicy? Kenyon skacze z dwóch nóg, a Josh z jednej ;]

 

Nie znam się specjalnie na Hawks, nie śledziłem ich jakoś uważnie, ale troche dziwią mnie narzekania na Woodsona. Gość na parę rzutów oka wydaje się być wyważony i rozsądny i od paru lat już bez rozgłosu robi przyzwoitą robotę (Anty-Mike Brown).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No póki co J-Smoove gra dobry początek sezonu. Obawiam się tylko czy uda mu się wytrzymać cały RS i być w pełni zdrowym na PO. Z jego stylem gry o kontuzje nietrudno. W ogóle Smith to pierwsza piątka ligi jeśli chodzi o atletykę, a w tym sezonie pokazuje również że jest cholernie uniwersalnym zawodnikiem. Na początku byłem sceptykiem jeśli chodzi o niego. Wydawało mi się że to jest typ który potrafi tylko skakać i robić show. Ostatnie dwa sezony to kompletna zmiana mojej opinii o Joshu. Podoba mi się to że coraz bardziej przestaje się ograniczać do dunków. Już się coś dzieje z rzutem, w obronie jest nie do zajechania plus fakt że jest mega walczakiem i skacze do każdej możliwej piłki. Tak grający Josh jest po prostu motorem napędowym tej drużyny. Kiedyś śmiałem się z niego jak nakleił taśmę na SDC ale dzisiaj gość jest po prostu niezastąpiony. Tyle że wciąż nawet nie próbuje straszyć rzutem z dystansu i to jest jego jedyny mankament, ale że jest jeszcze młody to myślę że z latami nabierze pewności siebie i w tej kwestii. No i poza tym teraz jak doszedł Crawford to mamy potencjał żeby wbić się pomiędzy to wielkie zajebiste trio wschodu :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak statystycznie wyglądają na tle ligi ? I mean, te wszystkie drtg itd.

hawks w żadnym razie nie poprawili obrony (więc mówienie o Joshu jako super defensorze o wpływie porównywalnym do KG czy Duncana jest przedwczesne), ale za to ich atak jest bardzo dobry na tle reszty ligi. co zresztą nie dziwi, bo JJ utrzymuje swój regularny poziom, podczas gdy Josh, Horford i Crawford mają najlepsze sezony w karierze pod względem TS%, a reszta ważnych graczy, czyli Marvin, Evans, Pachulia i Bibby gra na efektywności wyższej niż ich średnie w karierze.

 

widać to też, gdy spojrzy się na osiągnięcia drużynowe, bo w tym roku są póki co na 4 miejscu pod względem ortg z wynikiem 112.8 (+6.9 więcej niż średnia ligowa). natomiast w poprzednim sezonie byli zespołem nieco powyżej przeciętnym: 10 miejsce, 109.3 ortg (+1.0).

 

z kolei w obronie nic się w sumie nie zmieniło. teraz drtg 105.7 (-0.2) i 15 miejsce, a rok temu 107.6 (-0.4) i 11 miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jak statystycznie wyglądają na tle ligi ? I mean, te wszystkie drtg itd.

hawks w żadnym razie nie poprawili obrony (więc mówienie o Joshu jako super defensorze o wpływie porównywalnym do KG czy Duncana jest przedwczesne), ale za to ich atak jest bardzo dobry na tle reszty ligi. co zresztą nie dziwi, bo JJ utrzymuje swój regularny poziom, podczas gdy Josh, Horford i Crawford mają najlepsze sezony w karierze pod względem TS%, a reszta ważnych graczy, czyli Marvin, Evans, Pachulia i Bibby gra na efektywności wyższej niż ich średnie w karierze.

 

widać to też, gdy spojrzy się na osiągnięcia drużynowe, bo w tym roku są póki co na 4 miejscu pod względem ortg z wynikiem 112.8 (+6.9 więcej niż średnia ligowa). natomiast w poprzednim sezonie byli zespołem nieco powyżej przeciętnym: 10 miejsce, 109.3 ortg (+1.0).

 

z kolei w obronie nic się w sumie nie zmieniło. teraz drtg 105.7 (-0.2) i 15 miejsce, a rok temu 107.6 (-0.4) i 11 miejsce.

dokładnie

100% racji

 

dochodzi do tego ten rok więcej ogrania hawks gdzie nie zrobiono jakiejś ( jak u innych) rewolucji kadrowej i z marszu grają swoje podczas gdy wiele ekip nadal sie zgrywa i to z problemami zwiazanymi z kontuzjami ( np. orlando)

 

hawks robia swoje

 

podobnie jak suns :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.