Skocz do zawartości

Kontuzja Nelsona a sprawa Gortata


marceli73

Rekomendowane odpowiedzi

witam

 

Może któtko napisze. Zemsciło sie na Grubasie i organizacji Orlando to jak potraktowali w finale Alstona i Johnsona. Kontuzja Nelsona byc możę pechowa ale juz widać ze z jego układem kostno-stawowym coś nie tak. Z tego co słyszałem to Nelson ma przejść operacje co może oznaczac dużo problemów na PG dla orlando być może do konca RS a nawet PO mimo tego że to ma być 4-6 tyg. Nie wiadomo przeciez jak sie to bedzie goić.

 

W tym miejscu trzeba wrocić do sprawy Marcina. Od poczatku sezonu było wiadomo że Marcin zostaje chyba że wydaży sie jakas kluczwa kontuzja. W tym momencie wg mnie tak właśnie jest. Nie sądze żeby dwóch dziadków Johnson i Wiliams dali radę. Teraz trzeba sie zastanowić co zrobi Orlando. Czy wymieniają Marcina i za kogo? Czy sie wstrzymac i czekać co z Nelsonem. Kontuzja kolana to nie przelweki. Patrz Manu i KG w zeszlym sezonie. Niby drobne zabiegi a do konca było źle.

 

Może Alstona spowrotem ściagnąć? Van Bundy wyliże mu d... i ładnie przeprosi. Alston sie sprawdził w tej ekipie. Moze nie wymiatal ale to wlasnie z nim doszli tak daleko. Oczywiscie nie widze Marcina w NJ chba ze za rok lebron przyjdzie. Poza tym z Lopezem mam Marcin przegrana pozycje. Ale mogliby na 2 wieże grać chyba. Poza tym Marcin jest dużo wiecej wart od alstona. Musieliby dolożyc jakeigoś guarda.

 

Jak myslkicie jak sie rozwinie sytuacja z PG w Orlando?

 

OC chyba odpada bo nie maja PG na zbyciu. Poza tym orlando raczej weterana potrzebuja ale sprawniejszego niz AJ i JW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myslkicie jak sie rozwinie sytuacja z PG w Orlando?

 

OC chyba odpada bo nie maja PG na zbyciu. Poza tym orlando raczej weterana potrzebuja ale sprawniejszego niz AJ i JW.

Na razie nie ma co panikować. Trzeba pamiętać że rok temu został im tylko AJ, w tym roku jest też j-will także najgorzej nie jest. To jeszcze wczesny regular wiecto tez ma znaczenie, rok temu było od razu wiadome że nelson nie zagra raczej do końca sezonu, także na razie nie spodziewałbym się jakiś desperackich ruchów tym bardziej że gortat handlowany może być dopiero w połowie grudnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zemsciło sie na Grubasie i organizacji Orlando to jak potraktowali w finale Alstona i Johnsona

Nie zapłacili im :shock: ?

 

Kontuzja Nelsona byc możę pechowa ale juz widać ze z jego układem kostno-stawowym coś nie tak

Widać? Badałeś go? Ale racja. Jameer powinien zakończyć już karierę, bo są ludzie, których jego obecność na parkiecie mocno stresuje :mrgreen: .

 

 

 

Gortat w tym sezonie ma małe szanse na przejście do innego klubu. Pomijając już to, że Howard ma notoryczne problemy z faulami i dobry backup jest mu potrzebny, to Marcin z racji sporej podwyżki w porównaniu do poprzedniego sezonu jest BYC. A to oznacza, że zbilansowanie salary w takiej wymianie jest bardzo, bardzo trudne (choć oczywiście możliwe). Dlatego nie róbcie sobie wielkich nadziei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać? Badałeś go? Ale racja. Jameer powinien zakończyć już karierę, bo są ludzie, których jego obecność na parkiecie mocno stresuje :mrgreen: .

 

raczej chodzi o to, ze to nie pierwsza kontuzja Nelsona i pod tym wzgledem jego uklad kostno-stawowy jest mocno podejrzany. jesli spojrzymy pod tym katem na kariere Nelsona to tak:

 

rok - mecze

05 - 79

06 - 62

07 - 77

08 - 69

09 - 42

10 - max ~60

 

tak wiec marceli ma racje - Nelson jest kontuzjogenny i musicie sie przyzwyczaic do takiego stanu rzeczy jak jest teraz, wiec albo wezmiecie sobie dobry backup(ktorym nie jest J-Will raczej), albo wam to dobrze nie wyjdzie.

 

ja tam sie ciesze, ze Nelson polamany - Carter mi w FB wreszcie przestanie pizdowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie żaden układ tylko styl gry bardziej przypominający gracza futbolu amerykańskiego niż koszykarza. Mała lista:

 

- intercostal tear (rib muscle, left side)

- mid-foot sprain

- back strain

- strained tendon in his right foot

- hamstring injury

- jaw contusion

- torn labrum in right shoulder

- torn meniscus in left knee

 

2 ostatnie poważniejsze, a reszta to jakieś pierdoły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz gdzieś czytałem, sprawa jest prosta: Nelson+Gortat+Pietrus za CP3 :wink:

 

A na poważnie to nie ma co od razu popadać w panike. Wierzę że J-Will jeszcze jest w stanie być produktywnym pierwszym pg. Bardzo mozliwe że grając takim składem (na nasze nieszczescie to pewnie jeszcze nie koniec szpitalu w Orlanod... puk puk) wejdziemy do PO z dalszym numerem... 4-5 i przez to bedzie bardzo ciezko przedrzeć sie przez tą drabinke Celtsów, Hawksów, Cavsów itd.Ławke mamy długą ale to moze nie styknąć.

 

Wiele także teraz zależy od Cartera. Rozegranie jak i jumpeki będą na jego barkach. Jest tez Reddick 2.0, który moze obciązyć Vince'a na sg. Tak jak wspomniałem nie ma co panikować, tymbardziej że Gortata nie mozna wymienić do 15ego grudnia, a wtedy Nelson bedzie juz pewnie trenował i mam nadzieje, bedzie o krok od powrotu na parkiet.

 

Zresztą jesli w Orlando marzą o mistrzostwie to Gortat musi zostać. Howard nie jest na tyle pewny na ile powinnien. Łapie szybko faule, backup jest potrzebny. Bass to za mało. A Andersona i Lewisa wiecej widać na obwodzie niz w pomalowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak juz gdzieś czytałem, sprawa jest prosta: Nelson+Gortat+Pietrus za CP3 :wink:

Wg moich obliczeń się nie zgadza. Musiałbyś zamienić Pietrusa na Bassa lub JJ i przekonać Hornets, że kontrakty naszych zawodników nie są wcale takie długie :). Ale faktycznie jeśli robimy multitrade to BYC Gortata przestaje być wielkim problemem. Tyle, że ja takiej wymiany nawet nie zakładam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam te forumowe przemyslenia dot. kontuzji

wiadomo ze ma problem z ukladem kostno stawowym a z czym innym mialby miec problem przeciez jest sportowcem ? z trzustka ? wątrobą ? czy z przeplywem krwi w nerkach ?

 

nie bede dziadowal ale

- tak jak pisalem w lato i przed sezonem ,podpisywanie tych wszytskich kontrkatkow i sciganie Cartera grubo wam sie odbije czkwaka jak nie jzu sie wam odbija co widac po wynikach zespolu i grze

- stesknicie sie za Trukoglu i jego rozgrywaniem oj stesknicie sie

- Jameer nigdy nie byl rozgrywjaacym wiec mysle ze gorzej w tej kwestii dystrybucji pilki byc nie moze , choco blanco czy kto inny szybko was uratuje

- Gortat + salary dump - Dampier i Buabua to chyba wyjscie dla was

Dampier na rezerwe i jako polisa, Buabua jako rozgrywajacy z mozliowsciami defensywnymi(za jakies pare lat ale juz widac ze klei) CLee

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby miałby być taki trejd to za nikim nie zapłaczę nawet za Nelsonem. No tylko NOHa nie mają kasy więc jak wymienią CP3 to po to by zaoszczędzić a nie zbierać długie kontrakty. No ale przez chwilę już się rozmarzyłem i widziałem jak CP3 podaje do VC w finałach w 4 meczu (przy stanie 3:0 dla Magic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Gortat + salary dump - Dampier i Buabua to chyba wyjscie dla was

Dampier na rezerwe i jako polisa, Buabua jako rozgrywajacy z mozliowsciami defensywnymi(za jakies pare lat ale juz widac ze klei) CLee

Nie ma możliwości sprzedania Gortata do Dallas w trakcie sezonu. Podpisał przecież z nimi offer sheet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwielbiam te forumowe przemyslenia dot. kontuzji

wiadomo ze ma problem z ukladem kostno stawowym a z czym innym mialby miec problem przeciez jest sportowcem ? z trzustka ? wątrobą ? czy z przeplywem krwi w nerkach ?

 

nie bede dziadowal ale

- tak jak pisalem w lato i przed sezonem ,podpisywanie tych wszytskich kontrkatkow i sciganie Cartera grubo wam sie odbije czkwaka jak nie jzu sie wam odbija co widac po wynikach zespolu i grze

- stesknicie sie za Trukoglu i jego rozgrywaniem oj stesknicie sie

- Jameer nigdy nie byl rozgrywjaacym wiec mysle ze gorzej w tej kwestii dystrybucji pilki byc nie moze , choco blanco czy kto inny szybko was uratuje

- Gortat + salary dump - Dampier i Buabua to chyba wyjscie dla was

Dampier na rezerwe i jako polisa, Buabua jako rozgrywajacy z mozliowsciami defensywnymi(za jakies pare lat ale juz widac ze klei) CLee

Faktycznie po wynikach zespołu widać że brakuje nam Turka :lol::lol: . To on był światłością rozgrywajkiem i wszystkim tym co nam brakuje :lol::lol::lol: Ty chyba nie śledzisz zbytnio NBA a już na pewno nie Orlando. Orlando wystawilo najwięcej s5 w lidze (razem z jakimś jeszcze zespołem ale nie pamiętam) chyba 6 różnych s5. A dlaczego?? bo nie ma turka??? czy po prostu dlatego że:

- Lewis był zawieszony

- Pietrus miał kontuzję

- Bass kontuzja

- VC kontuzja

- Szeregowiec Ryan kontuzja

Poza tym jeszcze jest jeden problem Orlando zmieniło kilku zawodników w s5 i na bench zatem żeby SVG zrobił coś z obroną trzeba troche poczekać bo na razie to Orlando wogóle nie broni.

Po drugie primo na takie wnioski jest zbyt wcześnie bo po 11 meczach to można sobie flaszke wypić a nie gadać kto tu będzie miał misia a kto nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej to Raptors sie 'ciesza' z podpisania Turkoglu. nie tylko maja najgorsza obrone w lidze. wg moich obliczen maja najgorsza w HISTORII.

 

a co do tej kontuzji Nelsona to wg mnie te byly powazne:

 

- intercostal tear (rib muscle, left side)

- mid-foot sprain

- back strain

- strained tendon in his right foot

- hamstring injury

- jaw contusion

- torn labrum in right shoulder

- torn meniscus in left knee

 

hamstring to bardzo uciazliwa i nieprzewidywalna kontuzja. Boozer wielokrotnie mial z nia problemy, w zeszlym sezonie KG padl jej ofiara, a teraz podobno Manu.

 

poza tym co miales na mysli mowiac

styl gry bardziej przypominający gracza futbolu amerykańskiego ?

mowimy tu o tym samym Nelsonie, ktory unika kontaktu przy kazdym wjezdzie pod kosz, posluguje sie zawsze jakimis floaterami i innymi takimi, a ogolnie jest uwazany za jumpshooting PG ? prosze cie, Nelson ma praktycznie bezkontaktowy styl gry i jesli juz na cos ten styl ma wskazywac to wlasnie chodzi o kontuzjogennosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bastillon zobacz ile razy w meczu Nelson froteruje podłogę i jak zachowuje się na pick'n'rollach. Unika kontaktu pod koszem bo jest karłem, ale nie oznacza to, że w tej samej akcji nie zalicza kontaktu z podłogą. Poczytaj jak testowali go przed powrotem na Finały. Ale może znasz zawodnika lepiej od trenera i GMa.

 

EDIT:

Tak mi się przypomniało jak wczoraj oglądałem mecz. Przynajmniej 3 razy Nelson zaliczył ostrą glebę. 2 razy ustawił się na offensa, a raz niejako wymusił umyślny faul Wallace'a. Czemu wszystkim Nelson kojarzy się tylko z jumpshotem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.