Skocz do zawartości

Nie ze mną te numery, Bron


Iwo

Rekomendowane odpowiedzi

Ot błahostka. Jego Wielkość, Ekscelencja i Elokwencja, Mister James, LeBron James postanowił zmienić numerek. Po siedmiu, a dokładnie sześciu z hakiem, latach gry z 23 na trykocie, nagle dostrzegł że tak nie wypada. Że kala w ten sposób Jordana, legendę jego i czar.

 

Fajnie, ze chłopak w końcu dorósł, pomyślałem. Jako osiemnastoletni szczyl nie miał takich obiekcji. Ale to pewnie Źli Doradcy byli. To oni wsadzili Jamesiątko w tramwaj zwany NOWY MJ. A LeBron każdego dolara więcej, uzyskanego z koszulki z #23 oddawał na biedne dzieci w Afryce. I tylko czekał, na dzień w którym wyrwie się ze szpon korporacji i na koszulkę da numer np. 69. I absolutnie nie ma to nic wspólnego z planowaną zmianą miejsca zamieszkania, już przyszłego lata. Bronek nie zaczyna licytacji na własną osobę.

 

I na pewno nie można twierdzić, iż James jest egoistą. Nie, on chce naprawiać świat, sieroty i wdowy chronić. Niesprawiedliwość wyplenić. A taką jest na przykład fakt, iż Jordan nie wisi w każdej hali. A powinien, jak najwyżej. Bo głupio tak, by byle smarkacz koszulkę z 23 nosił. Wisieć powinna dwustronna, z nazwiskiem Jordan i, przy okazji, James też.

 

Ot błahostka. Nie warta pewnie osobnego wątku. Ale przypomniała mi, dlaczego zdarza mi się nie lubić tej ligi. Czasem mam dość. Późno w nocy, kwarta trzecia, a ja się muszę zmierzyć z reklamami hot-dogów, odkurzaczy i chryslerów. Jak już zacznie się gra, to nie wiem czy to koszykarze, czy żywe manekiny. Koszulki, opaski, buty, fryzury, tatuaże z logo. No trochę przesadzam, z tymi tatuażami. Ale czasem mam poczucie, ze w tym sporcie najmniej jest sportu. Jak w tej reklamie, z komunistyczną kroniką filmową w tle.

 

A wracając do LeBrona - naprawdę zastanawiam się czy tego typu numery nie będą go kosztować miejsca w gronie największych. Talent tej skali na pewno posiada. Ale charakter? Bufonów w zawodowym sporcie, bo nie tylko koszykówce przecież, było jest i będzie sporo. Ale i pod tym względem LeBron wyznacza nowe standardy.

 

edit

Przyszło mi do głowy, ze ten post może być rezultatem "europejskiego spojrzenia na rywalizację sportową". U nas sport wiąże się z patriotyzmem i jego lokalnymi pochodnymi, a dopiero potem jest rozrywką. Oczywiście postępują pewne zmiany, zresztą NBA (Sterna) miała na to wpływ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bron juz wybral nastepny numer

 

Bedzie gral z 6 ale nie chcial powiedziec z jakim logo zespolu ;-)

 

Mignely mi natomiast buty jej Wysokosci z napisem New York

 

Obojetnie gdzie wybierze klub to I tak nie powinno byc zarzutu ze wzial z pazernosci bo na razie najwyzsza kwote zaoferowano mu w Grecji (nieoficjalnie bo przed czasem) 30.000.000 Euro netto za sezon

 

Na takie pieniadze w NBA z kontraktu nie ma szans

 

Trzeba sprawdzic kto ma numer zastrzezony w NBA (#6)

 

Celts?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sprawdzic kto ma numer zastrzezony w NBA (#6)

 

Celts?

Niedługo mogą mieć wszyscy :P

W obliczu krążących plotek o zastrzeżeniu #23 pojawiły sie podobno propozycje zastrzeżenia 3 kolejnych #6 #32 #33

I o ile zastrzeganie numeru MJa m mieć sens to powinni zrobic to samo z ww, bo sorry, ale nawet jeśli uważam Jordana za niedościgniony wzór koszykarza to jednak Magicowi, Birdowi i Russelowi, jako tym najbliższym ideału też się to należy za wkład w rozwój basketu i to co sobą reprezentowali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i po co to ? co to zmienia, ze ktos bedzie gral w ich numerze ? bo chyba szukacie problemu na sile, rozumiem zastrzec tylko w klubie, w ktorym gral dany zawodnik i mam nadzieje, ze o to wam chodzi, bo to ze ktos bedzie gral np z 23 w Golden State to co ? umniejsza legendzie Jordana czy jak ? nie szukajcie problemu tam, gdzie go nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obojetnie gdzie wybierze klub to I tak nie powinno byc zarzutu ze wzial z pazernosci bo na razie najwyzsza kwote zaoferowano mu w Grecji (nieoficjalnie bo przed czasem) 30.000.000 Euro netto za sezon

 

 

możesz podać skąd masz to info ?

 

 

tak btw. to nawet, jeśli w Europie podpisał by wyższy kontrakt [choć w prawdziwość tej oferty 30 per year absolutnie nie wierzę], w sumie i tak zarobiłby mniej [o wiele mniejsze wpływy z reklam]

 

a zarzutów o pazerności tak w przypadku Brona jak i kogokolwiek innego [czy to kszykarza z NBA czy jakiegokolwiek innego pracownika jakiejkolwiek innej firmy] być nie powinno, bo to normalne że człowiek chce pracować tam gdzie mu najwięcej płacą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak btw. to nawet, jeśli w Europie podpisał by wyższy kontrakt [choć w prawdziwość tej oferty 30 per year absolutnie nie wierzę], w sumie i tak zarobiłby mniej [o wiele mniejsze wpływy z reklam]

mało tego, bo nawet nie biorąc pod uwagę reklam, to kontrakt na 30 milionów euro jest śmieszny w porównaniu z kontraktem na 120 milionów dolarów, bo czy rozłożone w latach, czy nie, to ma tu pewność, że tą kasę dostanie, a nikt w europie tyle mu nie zapłaci, nawet w ciągu kilku lat.

 

 

a zarzutów o pazerności tak w przypadku Brona jak i kogokolwiek innego [czy to kszykarza z NBA czy jakiegokolwiek innego pracownika jakiejkolwiek innej firmy] być nie powinno, bo to normalne że człowiek chce pracować tam gdzie mu najwięcej płacą

dokładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby była jasność

tez uważam, ze zastrzeżenie numerów w całej lidze to pomyłka, mało tego byłem jednym z pierwszych wyśmiewających Heat za zastrzeżenie 23 w ostatnim meczu MJ na folrydzie

ale jeśli już mają wycofać 23 to powinni zrobić to również z w/w trzema kolejnymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorac pod uwage to kiedy gral Julius i kiedy urodzil sie James to lekko niedorzeczne zdaje sie byc mowienie o tym jak to idolizowal Ervinga w dziecinstwie, no chyba ze z kaset albo sie urodzil w 76 a nie w 84...

fajny gest ale mam wrazenie ze troche gul mu skoczyl po tym jak Wade dostal buty po MJ'u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w ogóle zastrzeganie numerów czy to Jordana czy Gretzky'ego czy Magica czy Birda to głupota, no bo dlaczego klub, dla którego ten zawodnik nigdy nie grał czyli niczym się dla nich nie zasłużył a wręcz przeciwnie przyczyniał się do porażek miałby kogoś takiego honorować ? dla mnie to jakiś beznadziejny wymysł, jestem jak najbardziej za zastrzeżeniem numery jakiegoś gracza przez jego klub, ale przez rywali :? pamiętam jak się śmiałem jak Heat zastrzegli numer Jordana jaka to była żenada przegrywali z nim przez lata i w nagrodę powiesili pod kopułą koszulkę z jego numerem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie w ogóle zastrzeganie numerów czy to Jordana czy Gretzky'ego czy Magica czy Birda to głupota, no bo dlaczego klub, dla którego ten zawodnik nigdy nie grał czyli niczym się dla nich nie zasłużył a wręcz przeciwnie przyczyniał się do porażek miałby kogoś takiego honorować ? dla mnie to jakiś beznadziejny wymysł, jestem jak najbardziej za zastrzeżeniem numery jakiegoś gracza przez jego klub, ale przez rywali :? pamiętam jak się śmiałem jak Heat zastrzegli numer Jordana jaka to była żenada przegrywali z nim przez lata i w nagrodę powiesili pod kopułą koszulkę z jego numerem :lol:

moze i masz racje, ale piszesz czym zasłużył dla tych klubów MJ? Ja mogę napsiać tak, Michael Jordan jest i będzie wielką postacią. Jeżeli mówisz koszykówka, obojętnie kogo spotkasz na ulicy, to powie ci on Michael Jordan. On jest ikoną tego sportu wszędzie na całym świecie i myślę, że kluby nie miały by nic przeciwko.

 

A odnosząć się do całej sytuacji dziwi mnie tylko to czemu dopiero po tylu latach nagle James to stwierdza, że nikt nie powinien mieć numeru 23?? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę napsiać tak, Michael Jordan jest i będzie wielką postacią.

ja bym dodał jeszcze 'był"

 

akurat Jordanowi chyba bym zrobił tą przyjemność jako temu jedynemu choć moze krzywdziłoby to Magica Birda czy Russella ale co tam ...

 

liga szuka takich wydarzeń-zapełniaczy

 

co do mojego zdania to jestem za zastrzeżeniem tylko w klubie w ktorym grał choć i tu czasem przejście Pippena do np. PTB nie powinno skutkować tym w portland bo Pająk to ikona bulls i ich dynastii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Van napisał/a:

dla mnie w ogóle zastrzeganie numerów czy to Jordana czy Gretzky'ego czy Magica czy Birda to głupota, no bo dlaczego klub, dla którego ten zawodnik nigdy nie grał czyli niczym się dla nich nie zasłużył a wręcz przeciwnie przyczyniał się do porażek miałby kogoś takiego honorować ? dla mnie to jakiś beznadziejny wymysł, jestem jak najbardziej za zastrzeżeniem numery jakiegoś gracza przez jego klub, ale przez rywali :? pamiętam jak się śmiałem jak Heat zastrzegli numer Jordana jaka to była żenada przegrywali z nim przez lata i w nagrodę powiesili pod kopułą koszulkę z jego numerem :lol:

Z szacunku? Widzisz Van dla jednych to okazanie komuś wyjątkowemu szacunku, a dla innej osoby to żenada.

Jordan to najlepszy koszykarz, jakiego dane mi było oglądać w akcji, mimo że mnie skręcało po większości jego ważnych rzutów z wściekłości. Widocznie włodarze Heat myśleli podobnie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to oczywista próba zwrocenia na siebie uwagi przez Brona, a sam pomysl jest debilny i to mocno.

 

Nie widzę powodów, dla ktorych w tej sytuacji nie zastrzec numerow Erving'a, Russella, Wilta, Birda i paru innych grajkow. Sa gracze, ktorzy maja wiecej tytułów, sa tacy, ktorzy mieli rowniez ogromny wplyw na rozwoj ligi, tacy ktorzy maja do dzis roznego rodzaju rekordy i nie uwazam, ze powinno się ich pomijac.

 

Jordan byl pierwszym z tych najwiekszych, ktory mial okazje grac w czasach najwiekszego rozwoju tv, co sila rzeczy spopularyzowało kosza, on swoja osoba sie rowniez do tego przyczynil, ale mysle ze gdyby w tych samych latach grał chocby Erving, na ktorym zreszta MJ sie wzorowal, to tak samo przyciagalby przed telewizory ludzi - co tez robil w swoch czasach tylko sila rzeczy na mniejsza skale.

 

Russell gral w porownaniu do obu panow w czasach juz prehistorycznych prawie, ale dlaczego bardziej warte zapamietania sa tytuly Mike'a niz Russella ? Bo w kolorze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dojaśniam: Nie widziałbym większego problemu z zastrzeżeniem numeru MJ w całej lidze - choć wyobrażacie sobie jaką kasę by pewne firmy dawały Sternowi by tego nie czynił? :D

 

Czy MJ był najlepszym koszykarzem w historii? Można dyskutować, proszę bardzo. Ale na pewno był najważniejszym graczem w historii NBA. To on zrobił z tego sportu gigantyczny biznes na skalę światową. Nie sam, trafił w dobry czas, dobre miejsce, ale jego zasługi są wszystkim (nie-Utah)dobrze znane. Tak zwyczajnie to było. Choć dla równowagi, można by także powiesić garnitur Sterna, w kilku halach by z chęcią powieszono jego samego :evil:

 

Nie podoba mi się wypowiedź samego Bronka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uroczyste wciągnięcie koszulki Jordana z nr 23 w halach Knicks, Pistons, Pacers, Heat czy Jazz, świetny pomysł. Szanujmy się, Jordan nie zrobił światowego biznesu z amatorskiej ligi, na którą przychodziło po 40 kibiców. To jeśli chodzi o samą ideę.

Jeśli chodzi o kontekst tego pomysłu, to The Greatest Attention Whore jest momentami naprawdę żenujący. Jeśli wymyślili to spece od marketingu, żeby podreperować wizerunek LeBrona po paru wpadkach, z nie podaniem Magic ręki na czele, to gość i tak wszystko zepsuł, powiedział że jeśli on nie będzie nosił 23 to nikt nie powinien i cały misterny plan poszedł w pizdu. Jeśli to autorski pomysł LeBrona, to też bardzo głęboko to przemyślał. Mówi, że bez Jordana nie byłoby Lebrona, Kobego ani Wadea, ani nikogo z najlepszych 10 zawodników ligi. To znaczy co, gdyby nie Jordan przestaliby się na świecie rodzić utalentowani zawodnicy? Akcja z nakręceniem innych zawodników z #23 na zmianę numeru też żenada, mam nadzieję, że DeShawn Stevenson specjalnie zmieni numer na 23.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.