Skocz do zawartości

Toronto Raptors 2023/24 - doczekalismy sie grubych zmian


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Przejrzalem forum i nie widze watku Raptors, a po wymianach OG i Siakama tu sie za duzo dzialo by go nie zalozyc ;-]
Zwlaszcza, ze pewnie bedzie ciag dalszy wymian do trade deadline...

Na pewno trzeba zaczac od bolesnej prawdy, ze Masai spartolil druga polowe zeszlego sezonu bo zostawienie wszystkich swoich i sciagniecie Poeltla okazalo sie ogromna wpadka. Z perspektywy czasu oczywiste jest, ze najlepiej by Raptors wyszli gdyby nie klepneli trejdu ze Spurs, sprzedali FVV zanim odejdzie za darmo oraz Siakama i OG kiedy mieli dluzsze umowy, wiec dostaliby za obu naprawde mocne paczki [pamietacie te oferty 5 pickow za OG?]. Do tego ich pick skonczylby nizej, wiec zamiast Dicka by mieli... kogos innego. Mogli tez zostawic trenera bo jak widac w Sixers jest dobry. Z jakich powodow tak bardzo walczyli o play-in 2023 nie mam pojecia, ale wyszlo to naprawde fatalnie i to pewnie bedzie najgorsze pol roku Masai w karierze.

Ale mleko sie rozlalo i jak skupimy sie na ocenie od lipca 2023 to wg mnie Masai wrocil na dobre tory - oddal OG i Siakama za dobre paczki [tzn gorsze niz by dostal rok temu, ale mimo wszystko dobre jak sie porowna do innych wkrotce byc moze odchodzacych FAsow] i naprawil druzyne koncepcyjnie. Barnes staje sie #1, Quickley go ladnie uzupelnia jako guard, a RJ moze sie odnajdzie jako 3rd banana. I tak obecna sytuacja wyglada tak:

C Poeltl / Boucher
PF Barnes / Tadzio
SF RJ Barrett / Jalen McDaniels
SG Bruce Brown / Gary Trent / Dick
PG Quickley / Schroder / Kira Lewis

Jak na moje oko tylko 3-4 z tych graczy raczej moze kupic dom w okolicach Toronto - Barnes, Quickley, RJ i byc moze Dick, a cala reszta powinna byc spakowana przed trade deadline. Co prawda nie maja swojego picku 2024 bo go oddali do Spurs [Top6 protected, ale dno ligi jest za daleko], wiec nie spodziewam sie klasycznej wyprzedazy, ale wiecej ruchow typu z OG - bierzemy graczy, w ktorych wierzymy, ale nie same fillery i picki. A jak Wy to widzicie?

 

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największy babol i to całkowicie niezrozumiały jest wymiana po Poetla... Ok z nim Raptors dobrze bronią ale teraz jest ryzyko ,że oddadza za niego TOP10 wybór draftowy co będzie fatalną sytuacją

I myślę ,że Poetlem tez nie będa handlować.. Raz ,że dużo za niego zapłacili a dwa ,że nie mają w ogóle kim go zastąpić co widać podczas tych ostatnich meczów

Dla mnie naturalnym kandydatem do dalszej wymiany jest Brown. MA dobrą opinię po zeszłym sezonie. Ma fajną umowę i niektóre kluby ktore chca się wzmocnić na tu i teraz a brakuje im dobrego obrońcy moga rzucić kolejną 1 rundę choć na miejscu Raptors bym brał przyszły draft a nie tegoroczny 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby spurs swego czasu nie bawili się w powrotne pozyskiwania swoich graczy i liga nie zrobiła kagańca to sytuacja Browna byłaby jeszcze ciekawsza. Po zdobytym tytule wybrał zarobki ponad powrotem do zespołu mistrzowskiego co dziś mogłoby się skończyć sytuacja win win. Gdyby tylko Denver mogłoby go pozyskać ( zakaz roczny). Kto wie? Może powinien postawić na zgadywanie ktofinalista wschodu?

 

Raptors po wymianach zupełnie przestali mnie interesować. Poza tym czy trafia w 6 czy nie trafia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ely3 napisał(a):

I myślę ,że Poetlem tez nie będa handlować.. Raz ,że dużo za niego zapłacili a dwa ,że nie mają w ogóle kim go zastąpić co widać podczas tych ostatnich meczów

Zgoda, ze go pewnie nie sprzedadza w tym roku przez to fatalnie by to wygladalo, ale bylbym zaskoczony gdyby dogral ten kontrakt w Toronto. Przeciez on nie pasuje do wizji budowania dlugoterminowego wokol Barnesa, a 28-letni center to juz gorna granica prime, wiec nie ma co czekac za dlugo. Moze w offseason i wejscie w pelna przebudowe?

15 minut temu, ely3 napisał(a):

Dla mnie naturalnym kandydatem do dalszej wymiany jest Brown. MA dobrą opinię po zeszłym sezonie. Ma fajną umowę i niektóre kluby ktore chca się wzmocnić na tu i teraz a brakuje im dobrego obrońcy moga rzucić kolejną 1 rundę choć na miejscu Raptors bym brał przyszły draft a nie tegoroczny 

Istnieje mozliwosc, ze on byl w wymianie z Pacers gdyz Raptors go po prostu chcieli miec w skladzie. I przez to wyleci np Trent.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale z tym Koloko to smutna historia. Raptors trzymali go w skłądzie choć mieli raporty medyczne ,że on ju na parkiet nie wróci. Teraz go zwolnili bo musieli zwolnić miejsce. Ale ogólnie to kolo juz na parkiet raczej nie wróci. Szkoda wielka..

Masai powiediał ,że to raczej nie koniec wymian więc zobaczymy.. Brown się ładnie pokazał dziś. Idealne okno wystawoe. Plus 11 dobra gra po obu stronach parkietu... Stawiam ,że szybko się Knicks zwróci do Raptors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2024 o 15:26, ignazz napisał(a):

Poza tym czy trafia w 6 czy nie trafia. 

Raptors przegrali mecz sezonu własnie. U siebie z memphis co od razu ich wepchęło na 6 od końca a Memphis na 7

Raptors ma mega łatwy terminarz do końca . Ale Memphis w sumie też . Z drugiej strony dawno nie widziałem zespołu tak apatycznego  i średnio zainteresowanego wygraną.

Brown w 4 kwarcie nie wyszedł. Nie żeby to coś miało zmienić ale Raptors wyglądają na zespół który wie ,ze musi przegrywać i to po prostu robi. Dopóki Poetl był zdrowy to mieli inną energię. A teraz z każdym kolejnym meczem grają coraz gorzej... Takie Blazers z końcówki zeszłego sezonu Jak się dobrze uprą to moga nawet i z Wizards przegrywać do końca sezonu.

Wiadomo ,że te największe kasztany jak Wizards czy Pistons są w stanie zagrać z jeszcze mniejsza energią ale już takie Hornets czy Spurs powinno pokonać Raptors ( no choć akurat mecz ze Spurs to może być ciekawe wydarzenie np dNP całej s5 Spurs)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadną na pizzę do Pippena i po kłopocie. Tak myślę o obronie tego wyboru przez TOR bo protected przechodzi na szczęście jeszcze dwa razy na lepsze ( według projekcji dosyć dyskretnej ) drafty 25&26. Spurs nie są w złej sytuacji bo TOR jak wybrało z #4 Scottie to od razu bili się dosyć skutecznie rok później. Więc nie wierzę w 3 lata stagnacji wobec  dosyć wybrednego kibica z Kanady. A romansowanie nie pograniczu 6&7 może zaowocować najlepszym scenariuszem czyli ktoś przeskoczy w loterii (53%) i spurs zgarną najwyższy możliwy czyli #7. 
Memphis gra bardzo dobrze ale możliwe że zaraz do tanku dołączy Hax. Pożyjemy zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Reikai napisał(a):

No ten trade po Poeltla jak rok temu jeszcze nie wiedzieli co chca robic, strasznie sie odbija dzis.

Na usprawiedliwienie pozostaje ze bardzo na niego liczyli, cenili wyżej niż inni bo to jego brali w drafcie wiec zadziałały sentymenty i tak poszło. Gdy obronią pick a ostatecznie oddadzą coś w okolicy 20 dramatu nie będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na poczatek wspomne, ze celowo pomijam fakt, iz trzeba bylo klepac trejdy rok temu bo to mleko sie juz rozlalo.
A oceniajac od offseason 2023 w podsumowaniu mamy...

Siakam, OG, Schroder, Flynn, Achiuwa, Tadzio, Porter i 1 pick 1-rundowy
za
Quickley, Bruce Brown, RJ, Olynyk, Agbaji, 3 picki 1-rundowe i 1 pick drugorundowy.

Dinwiddie nie licze skoro zostal od razu zwolniony.

Obecny sklad wyglada tak:
C Poeltl / Olynyk / Boucher
PF Barnes / McDaniels
SF RJ Barrett / Agbaji
SG Bruce Brown / Dick
PG Quickley / Gary Trent

Zakladajac, ze zatrzymaja na dluzej IQ i BB kosztem cap space to... niezle sie wybronili z prawdopodobnego odejscia 2 starterow za nic?
Swojego nastepnego Allstara juz maja i obudowali go mlodymi rolesami i prospektami.

Pozostaje zmieszany czy oni probuja walczyc w tym sezonie o play-in czy tankowac by bronic pick Spursom bo tymi ruchami wyslaja sprzeczne sygnaly...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 9.02.2024 o 11:56, wiLQ napisał(a):

Swojego nastepnego Allstara juz maja i obudowali go mlodymi rolesami i prospektami.

Pokaż mi proszę te "prospekty" i młodych rollsów, no chyba nie Olynyk...

Po kiego im ten Olynyk, Barrett i EQ? Contendera do play in na przyszłe sezony budują?

W dniu 9.02.2024 o 11:56, wiLQ napisał(a):

Pozostaje zmieszany czy oni probuja walczyc w tym sezonie o play-in czy tankowac by bronic pick Spursom bo tymi ruchami wyslaja sprzeczne sygnaly...

Otóż to. Ja też nie wiem.

Edytowane przez Behemot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 11.02.2024 o 10:52, Behemot napisał(a):

Pokaż mi proszę te "prospekty" i młodych rollsów, no chyba nie Olynyk...

IQ, Dick, Barrett, Agbaji.

W dniu 11.02.2024 o 10:52, Behemot napisał(a):

Po kiego im ten Olynyk, Barrett i EQ? Contendera do play in na przyszłe sezony budują?

Bo budowanie druzyny to nie tylko celowanie w gwiazdy, ale tez w miare sensowne ich uzupelnienie. Skoro maja Barnesa, niech z w/w grupy im sie ostanie 2 solidnych starterow, do tego dorzucic jakies picki/FAsy i za rok wroca do walki o playoffy. Tak przynajmniej interpretuje ich ruchy i intencje.

Tzn Olynyka nie do konca rozumiem, moze chcieli z nim podpisac kontrakt w offseason bo jest z Kanady i bedzie solidnym wetem z lawki, ktory wniesie cos zupelnie innego niz Poeltl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.