Skocz do zawartości

ATF POLSKA EKSTRAKLASA - GRUPA C


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

@Sewer

  • Nemanja Nikolić
  • Josue
  • Fran Tudor
  • Cleber
  • Christian Gytkjaer
  • Bartosz Bereszyński
  • Łukasz Fabiański (GK) 
  • Jesper Karlstrom
  • Erik Janza
  • Marco Paixao
  • Jakub Kamiński
  • Sebastian Szymański 
  • Dominik Furman
  • Łukasz Broź

@DRK

  • Artjoms Rudnevs
  • Vladan Kovacević (GK) 
  • Mauro Cantoro
  • Ivica Vrdoljak
  • Ondrej Duda
  • Tomasz Kiełbowicz
  • Inaki Astiz
  • Bartosz Bosacki
  • Przemysław Frankowski
  • Marko Vesović
  • Wilde-Donald Guerrier
  • Bartłomiej Wdowik
  • Michał Chałbiński
  • Maciej Iwański

@The Game 85

 

  • Guilherme
  • Michał Pazdan
  • Luquinhas 
  • Michał Kucharczyk
  • Stanko Svitlica
  • Marek Saganowski
  • Bartosz Slisz
  • Arkadiusz Malarz (GK) 
  • Edi Andradina
  • Joel Valencia
  • Marek Jóźwiak 
  • Marek Citko
  • Michał Karbownik
  • Michał Żyro

...

Tematy grupowe służą do wrzucania opisów, dyskusji, przerzucania się argumentami i oczywiście na koniec do głosowania. Przypominam jednak, że rozbudowane opisy nie są wymagane. Najważniejsza jest grafika z taktyką, która pozwoli najlepiej zobrazować sobie Wasz zespół, ewentualnie do tego jakieś podstawowe informacje, które Waszym zdaniem warto przedstawić. Oczywiście, kto chce, może napisać więcej, nie jest to zabronione:)

Przechodząc do formatu. W grupie C mamy trzy zespoły. Zatem głosowanie odbędzie się w formie power rankingu na miejsca 1-3. Dwa najlepsze zespoły awansują bezpośrednio do 1/4.

Czas trwania fazy grupowej: do końca roku? (proszę o informację zwrotną czy odpowiada Wam tydzień czasu na przeprowadzenie fazy grupowej)

Zapraszam wszystkich do dyskusji, również osoby, które nie są uczestnikami zabawy (również do głosowania, jeśli czują się na siłach). 

Na koniec, życzę wszystkim zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt. A uczestnikom zabawy powodzenia! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FC DRABINA ESKALACYJNA 

Myślę że nie będę się specjalnie rozpisywał ale nakreślę mniej więcej zamysł jaki miałem przy budowaniu składu.Właściwie od początku zabawy wiedziałem że chce taką formację która nie ukrywam jest moją ulubioną a potem już starałem się dobrać zawodników do właśniej tej formacji a nie koniecznie brać zawsze najlepszego dostępnego w tym momencie i potem modyfikować pierwotny zamysł.Krótko mówiąc, ta drużyna miała wyglądać tak aby w realnym świecie też mogła z powodzeniem funkcjonować: oczywiście nie wszystko udało się tak jakbym chciał ale overall jestem zadowolony :)

Ustawienie 3-4-3

Bramkarz: 
Uwielbiam Fabiana za czytanie gry, spryt a przede wszystkim za etykę pracy i pokorę.Dla mnie no brainer, wstawiam go do składu i wiem że będę miał dobrze zabezpieczoną bramkę.Sezon 2005/2006 - mistrz polski, wszystkie 30 spotkań ligowych rozegranych w pełnym wymiarze czasowym i najlepszy bramkarz sezonu (co powtórzył rok później)

Formacja obrony:
Cleber na środku, myślę że nie trzeba go nikomu przedstawiać.Moim zdaniem top3 środkowych obrońców którzy kiedykolwiek grali w naszej lidze, trzykrotny mistrz polski, jedno z kluczowych ogniw legendarnej Wisły Kraków, moja ostoja obrony.

Na lewej stronie ofensywnie nastawiony obrońca Erik Janza, reprezentant Słowenii z tego roku, 138 występów: 3 gole i 26 asyst.Można go kwestionować ale jest to bardzo solidny obrońca na nasze warunki a co najważniejsze tak jak i kolejny bardzo solidny były ligowiec Bereszyński oboje potrafią współpracować z elektrycznymi, szybkimi skrzydłowymi o których za chwilę.

Zanim przejdziemy do ofensywy to formację defensywną będzie wspomagał lekko cofnięty defensywny pomocnik Karlstrom, kolejny bardzo solidny ligowiec a moim osobistym zdaniem wykraczający nawet poza poziom naszej ligi, reprezentant Szwecji.Dobrze zabezpieczy środek boiska kiedy nasz kapitan pójdzie mocno w tango z przodu ;)

Ofensywa, środek: 
Eh, Josue.Mam do niego słabość bo kocham takich zawodników, takich których nienawidzą przeciwnicy, nienawidzą kibice innych drużyn jak i neutralni kibice, prowokatorów, lekkich bandytów.Dla takich zawodników chce mi się jeszcze oglądać piłkę nieistotne w jakiej lidze bo jest ona JAKAŚ.Ja chce mieć takich w swojej drużynie.O technicznych umiejętnościach i   wizji gry chyba nie muszę wspominać bo przewyższa nimi ligę.To on będzie rozdzielał piłki do szybkich skrzydłowych jak i prostopadłe zagrania czy za plecy do trójki napastników.

Ofensywa, skrzydłowi:
Wspomniani wcześniej ale niewymienieni z nazwisk :P Z lewej nadal i dziś młody wilk Kamiński, może jeszcze nie do końca ukształtowany ale ambitny, z wysokim IQ, umiejący się dobrze zachować w polu karnym i dobrze zagrać z bocznej strefy do napastników.
Z prawej strony moja kolejna gwiazda, mój joker, koń pociągowy, dynamit Fran Tudor.Obok Josue mój ulubiony piłkarz Ekstraklasy ale o zupełnie innym profilu: pójdzie coast to coast, huknie w powidoki jak by to Kowal powiedział a potem wróci i zabezpieczy ci tyły, człowiek orkiestra.Właściwie co on jeszcze robi w naszej lidze?

Ofensywa, napastnicy:
Główną postacią i moim 1 wyborem jest oczywiście Nikolić, czy coś tutaj trzeba dodawać? Chyba wszyscy go znamy, wszedł do ligi razem z futryną.
Sezon 2015/2016 - 37 spotkań/28 bramek/9 asyst: nikt w XXI wieku nie ustrzelił więcej.
O innych osiągnięciach wcześniejszych i późniejszych w innych ligach, w europie nie będę wspominał bo to nie ten ATF.

Wspomagać go będą Gytkjaer, jeden z najlepszych napastników w historii Lecha mimo że z krótką przygodą.Sezon 2019/2020 - król strzelców, 34 spotkania/24 bramki/2 asysty.Sezon 18/19 solidne 12 bramek i 4 asysty w 31 spotkaniach.
oraz Marco Paixao król strzelców z sezonu 2016/2017 - 18 bramek/4 asysty, razem rozegrał przynajmniej 3 bardzo solidne sezony w naszej lidze.

To tak na szybko, trochę faktów i ogólnych założeń :) 

 

 

lineup.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lineup.png.bd411cca351e9f53d29465f05e986256.png

Zmobilizowałem się w końcu, żeby jedynastce @Sewer nie było tak smutno i samotnie :)

Drużyna w ustawieniu 4-2-3-1, czyli klasyka BVB Kloppa, która ku mojej uciesze złamała hegemonię klubu na literę B z południa Niemiec.

 

Kovacević - absolutny top, w dwa sezony zrobił praktycznie maxa. Mistrzostwo + wicemistrzostwo, 2x wybrany najlepszym bramkarzem e-klasy, w 71 meczach 33x czyste konto, 61 puszczonych bramek, 0,79 straconej bramki na mecz. Długo już tu nie pogra.

Obrona

Kiełbowicz-lewy obrońca

3xMP w XXI wieku + jeszcze jedno MP, ale już poza czasookresem tego ATF,  w XXI wieku 252 gry 14G/28as w reprezentacji 9A

Astiz- środek obrony

5xMP,  197 gier 8G/5A

Bosacki - środek obrony

1xMP, w XXI wieku 240 gry 9G/3as, w reprezentacji 20A 2 gole. Od ponad czterdziestu lat, żaden Polak nie strzelił więcej bramek na Mundialach :)

Vesović-prawa obrona

3xMP, 82 gry, 3G/14as w reprezentacji 50A 2 gole

Środek

Vrdoljak - defensywny środkowy pomocnik

2xMP, 128 gier  21G/9as 

Cantoro - defensywny środkowy pomocnik

5xMP,  175gier  10G/16as

Duda- ofensywy środkowy pomocnik

3xMP, 67 gier 10G/13as , w reprezentacji 69A/12goli

Guerrier- lewy pomocnik

75 gier 20G/6as, w reprezentacji 59A 10 goli

Frankowski- prawy pomocnik

181 gier 26G/15as. , w reprezentacji 38A 2 gole

Rudnevs- środkowy napastnik

Grał dwa sezony, ale króla strzelców zdążył zgarnąć. 56 gier 33G/3as , w reprezentacji 38 A 2 gole

rezerwa

Wdowik - nie wiem, czy nie najlepszy prospect w lidze, niby lewy obrońca, ale 9 G / 2 as w 19 meczach jesienią temu przeczy. Jedna bramka z rożnego, chyba cztery po wolnych. Cała lewa strona jego.

Chałbiński z Iwańskim jako jokery wchodzą jak trzeba gonić wynik. Ściągam jednego defensywnego pomocnika i wtedy gramy 4-1-4-1 (wersja z Iwanskim) lub 4-4-2 (wersja z Chalbinskim). A gdyby było już całkiem źle to na końcówkę ściągam dodatkowo jednego stopera i wtedy wszystko na jedną kartę i jedziemy 3-5-2 lub 3-4-3.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy budowaniu mojego składu przede wszystkim brałem pod uwagę osiągnięcia. W zasadzie tylko Edi nie jest mistrzem Polski.

Gram ustawieniem 1-3-5-2.  

W bramce Arkadiusz Malarz w swoim prime jeden z najlepszych w ekstraklasie i do tego bardzo wyrazisty.  Plus indywidualnie ligowiec roku i bramkarz sezonu.

Zdobył 3 mistrzostwa o 2 puchary plus grał w Lidze mistrzów.

Obrona to trio Jóźwiak-Pazdan-Guilherme. 

Jóźwiak po powrocie do Legii miał udział w odzyskaniu tytułu w 2002 roku. Pazdan to w swoim czasie chyba najlepszy obrońca ligi, który potwierdził klasę na Euro. Sukcesy te same co Malarz, a do tego tytuł ligowca roku 2016 i odkrycie tamtego Euro.

Guilherme spokojnie może grać na lewej obronie gdzie będzie bardziej włączał się do ofensywy w przeciwieństwie do skupionych tylko na defensywie kolegów. W Legii wywalczył 4 mistrzostwa i 3 puchary.

Linia pomocy to defensywny Slisz. Obecnie podstawowy reprezentant Polski i kluczowy od kilku lat gracz Legii. Zdobył 2 mistrzostwa i puchar Polski.

Przed nim duet Edi-Valencia. Edi jako jedyny z mojego składu nie ma mistrzostwa, ale jest jedną z legend Pogoni i solidnym czasem w Koronie. Natomiast Joel Valencia miał bardzo duży udział w sensacyjnym tytule Piasta gdzie został wyróżniony jako najlepszy piłkarz rozgrywek. Do tego dochodzi mistrzostwo z Legią, ale tu już był tylko tłem.

Na skrzydłach Kucharczyk i Luquinhas. Kuchy to jeden z bardziej utytułowanych piłkarzy naszej ligi.5 mistrzostw i 6 pucharów mówią wszystko. Ogólnie około 100 goli i asyst w lidze w barwach Legii i Pogoni. Dokładnie chyba 59-42 w niespełna 300 meczach. Natomiast Luquinhas to dwukrotny mistrz Polski, który grał znakomicie zarówno na skrzydle jak i w środku pola dzięki czemu może się zmieniać np z Valencia lub robić miejsce na rajdy dla Guilherme.

No i atak czyli duet Saganowski - Svitlica. Sagan po przejściu do Legii miał znakomite statystyki 67 meczów i 41 goli. Natomiast po powrocie do Legii już nie był tak skuteczny 68 meczów 17 goli, ale wywalczył po 3 mistrzostwa i pucharu. No i trzeba pamiętać, że jest jednym z nielicznych strzelców 100 goli w ekstraklasie z naszej zabawy. Natomiast Stanko to typowy lis pola karnego, król strzelców w sezonie 2002-2003 warto dodać, że jako pierwszy obcokrajowiec. Do tego sezon wcześniej pomógł wygrać mistrzostwo i puchar ligi. Ogólnie zanotował znakomite statystyki 60 meczów i 40 goli.

 

Na ławce mam Michała Karbownika mogące grać w pomocy i na lewej obronie. Zdobył 2 mistrzostwa i do tego dołożył tytuł młodzieżowca sezonu, a także odkrycia roku 2019. Jest też Michał Żyto mogący grać na skrzydłach, zdobył 2 mistrzostwa i 4 puchary i zagrał kilka meczów w kadrze. No i Marek Citko czyli jeden z najpopularniejszych piłkarzy końca 20 wieku. W Legii nawet nie zbliżył się do poziomu z Widzewa, ale zagrał całkiem solidny sezon.

 

Przepraszam za tak późny opis, ale po prostu nie widziałem tego tematu wcześniej. Na górze nic nie było więc myślałem że w czasie świąt nic się nie dzieje.

lineup.png

Edytowane przez The Game 85
zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai przypiął/eła ten temat

To, że The Game nie trafił do jednej grupy z Lafem uważam za wielkie niedopatrzenie regulaminowe. Chociaż patrząc po liczbie graczy z Legii pickowanych i porównując do tych z Lecha, to Sewerowi byłoby ciężko wygrać w tej rywalizacji. 

Jest to grupa w której mamy chyba największe fikołki taktyczne, bo jedynie DRK zachował odrobinę realizmy w budowaniu formacji. Sewer ma najlepsze nazwiska i w ofensywie mógłby być to sztos zespół, ale granie trójką obrońców z czego jednym jest Janza, a drugim Bereszyński, do tego mając w środku pola Josue- no Panie Sewer :D TO NIE FIFA! 🙈

The Game też się w tańcu nie pierdolił i w trójce obrońców udało się zmieścić i Guilherme i stuleniego Bereta. Malarz miałby tu ręce pełne roboty i niekoniecznie z każdej opresji wyszedłby zwycięsko. Skrzydła w postaci Donalda i Kucharczyka też mało atfowe, ale na pewno pod względem anegdotek i historyjek w szatni to skład Game jest tutaj w ścisłej czołówce.

1. DRK

2.Sewer

3.The Game 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj krótszy komentarz niż w grupie A, ale jednak warto parę słów najpierw napisać. 

Co mi się najbardziej rzuca w oczy wśród tych trzech zespołów? Że u DRK nie ma się za bardzo, o co przyczepić. Świetny Rudnevs na szpicy + te skrzydła Franek i Guerrier (może nie top na tej pozycji, choć Franek przed wyjazdem robił niezły wiatr, gdy Jaga walczyła o mistrza, ale...) to chyba najszybszy przód w całej zabawie. Ma kto ich też kreować, bo jest Duda, a za nim w polu może już bez szału ten skład, ale jest solidność i dobrze taktycznie ułożony zespół. No i lubiłem/oceniłem Bosackiego muszę przyznać, też fajny pick. 

TheGame - podstawowy błąd według mnie to ustawienie Guilherme z tyłu. Straszne marnowanie potencjału tego zawodnika, chyba najlepszego w tym składzie. Ogólnie kilka picków chyba mogło pójść lepiej i można było lepiej ułożyć ten zespół, żeby był bardziej efektywny. Bardzo fajny przód z tym Saganem i Stanko Svitlicą. 

Brawo za Karbownika na ławce. Raz, że mega wszechstronny, bo może obskoczyć kilka pozycji. Dwa, muszę przyznać, że rzadko kiedy młody zawodnik, który wchodzi do ligi tak mi się podoba jak on wtedy. Bardzo techniczny, mega inteligentny, mobilny z piłką, bez kompleksów, super wyglądał na starcie kariery. 

U Sewera nie podobają mi się przede wszystkim dwie rzeczy. Janża w trójce z tyłu (dlaczego?:)) i fatalny fit w ataku, gdzie jest po prostu przeładowanie zawodników, z których każdy czuje się najlepiej jako ten wysunięty. Spokojnie można było jednego wywalić, a dobrać kogoś bliżej środka i efekt byłby zdecydowanie lepszy. Kalstrom fajny pick do Josue. Ma kto zapierniczać na boku, bo jest Tudor, który swoją drogą, był najlepszym zawodnikiem Rakowa w sezonie mistrzowskim.

Widzę to tak:

1. DRK

2. Sewer

3. The Game

DRK najbardziej poukładany team, stąd wyszła 1 u mnie. Sewer minimalnie przed The Game, bo bardziej podoba mi się jego środek pola + The Game mocno traci na takim ustawieniu Guilherme, który mógł robić różnicę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.