Skocz do zawartości

ATF POLSKA EKSTRAKLASA - GRUPA A


Braveheart22

Rekomendowane odpowiedzi

@LAF

  • Semir Stilić
  • Mikael Ishak
  • Karol Linetty
  • Paulus Arajuuri
  • Gergo Lovrencsics
  • Ivan Djurdjevic
  • Darko Jevtić
  • Barry Douglas
  • Sergey Krivets
  • Joel Pereira
  • Bartłomiej Drągowski (GK) 
  • Dawid Kownacki
  • Michał Skóraś
  • Tomasz Kędziora

@Pablo81

  • Tomasz Frankowski 
  • Mirosław Szymkowiak
  • Robert Lewandowski 
  • Sławomir Peszko
  • Marcin Baszczyński
  • Rafał Murawski
  • Dariusz Dudka
  • Maciej Rybus
  • Rafał Boguski
  • Piotr Celeban 
  • Wojciech Kowalewski (GK) 
  • Paweł Kryszałowicz
  • Łukasz Trałka
  • Hubert Wołąkiewicz

@MarcusCamby

  • Vadis Odjidja-Ofoe 
  • Marek Zieńczuk 
  • Dickson Choto
  • Szymon Pawłowski
  • Marcin Robak
  • Andrzej Niedzielan
  • Jan Mucha (GK) 
  • Radek Mynar
  • Maciej Stolarczyk
  • Miroslav Covilo
  • Marcin Kamiński
  • Arkadiusz Piech
  • Jacek Kiełb
  • Cezary Wilk

@P_M

 

  • Grzegorz Szamotulski (GK) 
  • Grzegorz Wojtkowiak 
  • Mariusz Kukiełka
  • Mariusz Jop
  • Piotr Brożek
  • Wojciech Łobodziński
  • Łukasz Piszczek
  • Emmanuel Ekwueme 
  • Tomasz Sokołowski
  • Cezary Kucharski
  • Marcin Kuźba
  • Grzegorz Rasiak
  • Piotr Świerczewski
  • Maciej Murawski  

...

Tematy grupowe służą do wrzucania opisów, dyskusji, przerzucania się argumentami i oczywiście na koniec do głosowania. Przypominam jednak, że rozbudowane opisy nie są wymagane. Najważniejsza jest grafika z taktyką, która pozwoli najlepiej zobrazować sobie Wasz zespół, ewentualnie do tego jakieś podstawowe informacje, które Waszym zdaniem warto przedstawić. Oczywiście, kto chce, może napisać więcej, nie jest to zabronione:)

Przechodząc do formatu. W grupie A mamy cztery zespoły. Zatem głosowanie odbędzie się w formie power rankingu na miejsca 1-4. Dwa najlepsze zespoły awansują bezpośrednio do 1/4.

Czas trwania fazy grupowej: do końca roku? (proszę o informację zwrotną czy odpowiada Wam tydzień czasu na przeprowadzenie fazy grupowej)

Zapraszam wszystkich do dyskusji, również osoby, które nie są uczestnikami zabawy (również do głosowania, jeśli czują się na siłach). 

Na koniec, życzę wszystkim zdrowych, spokojnych, wesołych Świąt. A uczestnikom zabawy powodzenia! Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ukrywał, że moja wiedza na temat piłki nożnej zaczyna się i kończy na oglądaniu Lecha Poznań , kadry na dużych imprezach międzynarodowych oraz Portugalii gdyż gra/ł tam najlepszy piłkarz jaki stąpał po murawie ( Cristiano Ronaldo ) także opisze mój zespół z poziomu laika i bardziej subiektywnych odczuć niż fachowej analizy.

Bartłomiej Drągowski - Wybrałem go ze względu na jego występy w barwach Jagiellonii Białystok gdzie został okrzyknięty najlepszym młodym ligowcem ( by weszło ) oraz z tego co kojarzę czytałem mnóstwo artykułów na jego temat na tym portalu i utkwiło mi to w pamięci.

Barry Douglas - niestety podczas jego pobytu w Lechu zespół nie zaprezentował się godnie w Europie. Niby awans do fazy grupowej LE , ale miała być LM i była by gdyby na drodze nie stanął mityczny FC Basel. Jako boczny obrońca dał się zapamiętać ze świetnych rajdów lewą stroną boiska , wyrzutów z autu niczym Gary Neville oraz jego dośrodkowania ze stałych fragmentów siały spustoszenie w obronie rywali.

Paulus Arajuuri - w moim odczuciu drugi najlepszy stoper Lecha po Arboledzie. Świetna gra głową oraz spokój i oponowanie w obronie , reprezentant Finlandii.

Joel Pereira - Luka Jovic, Giacomo Bonaventura, Sofyan Amrabat , Nicolás González jeszcze niedawno naprzeciwko takim graczom Joel występował i nie robił jako tło a nawet , dzięki jego grze jego zespół był blisko wyeliminowania ich z fazy pucharowej europejskich rozgrywek międzynarodowych. Ogólnie poprzedni sezon miał znakomity , wygrywał większość pojedynków biegowych na swojej stronie , podobnie jak Barry jego dośrodkowania potrafiły namącić w polu karnym rywala. Zdecydowanie jeden z czołowych bocznych obrońców tego ATF.

Ivan Djurdjevic - jak w koszykówce można powiedzieć, że jakiś gracz miał BBIQ tak on miał te piłkarskie. Podpora obrony wraz z Arboledą tego Lecha, który wyrzucił z fazy grupowej Juventus Turyn. Świetnie się sprawdzał w rozbijaniu ataków przeciwników oraz potrafił celnie dać te pierwsze podanie, które napędzało kontrę.

Karol Linetty - wychowanek najlepszej akademii piłkarskiej w kraju. Był tak dobry , że poszedł do ligi z TOP 5 Europy. No i ta bramka, która zaważyła o ty, ,że Lech sięgnął po MP

Sergey Krivets - David Silva no każdy chyba zna tego piłkarza. To z nim piłkarz, którego wybrałem toczył pojedynki w LE i nie z tego co kojarzę wcale nie został przez niego zdominowany. Jeden z czołowych piłkarzy jednego z lepszych występów Lecha na arenie międzynarodowej. Zdobył MP z Lechem Poznań. No i ta asysta

https://www.youtube.com/watch?v=_zYVIJ_n7Mw

Gergo Lovrencsics - dał się zapamiętać jako drybler. O tego typu piłkarz mówi się jeździec bez głowy. Mimo, że jego drybling przewyższał poziom dryblerów występujących w naszej lidze to czasami był to o jeden drybling za daleko. Do tego jak na warunki naszej ligi niezwykle szybki a i był reprezentantem swojego kraju. Jedyny - to te farsy w Europie jakie były.

Darko Jevtić - ahhhh co to by było gdyby piłkarz wypożyczony z klubu wyrzucił ten klub z LM. No niestety tak się nie stało a Darko błyszczał w naszej lidze. Co by nie mówić przychodził z mitycznego FC Basel , gdzie nie łapał się do składu a w Lechu grał pierwsze skrzypce. W Europie trochę lepiej niż Węgier, ale bez szału. Na koniec dam suchą statystykę Jevtić gathered excellent figures during his stay in Poland, scoring 33 goals and recording 32 assists in 155 league matches.

Semir Stilić - główny architekt tego, że o mały włos ( a konkretnie kilka centymetrów po strzale Wilka) , a Lech byłby w 1/8 LE gdzie mierzyłby się z Liverpoolem. Świetnie współpracował z Rudnevsem i był to super duet i jeden z najlepszych duetów jaki widziałem na boiskach naszej ligi. To przez niego każda ofensywna akcja Lecha przechodziła. MP z Lechem Poznań , warto też dodać, że świetnie śpiewa.

Mikael Ishak - w moim odczuciu drugi po Rudnevsie najlepszy napastnik jaki był w Lechu. Lech musiał posmarować wiele aby dało się Szweda zatrzymać i jak wiemy to był strzał w 10. Pisząc ten opis do tej pory przechodzą mnie ciary jakie miałem gdy ten pakował piłkę do siatki z Bodo na 1:0. Do tego bardzo dobrze gra w obronie jak na napastnika bo to, że jest napastnikiem przez duże N nie trzeba o tym pisać widać to po cyfrach jakie kręci. MP z Lechem oraz doszedł do o wraz z Joelem był o krok od półfinału UECL

Dawid Kownacki - kolejny piłkarz z akademii Lecha Poznań. Co prawda początki zza granicą miał trudne, ale obecnie jest coraz lepiej. U mnie w roli rezerwowego napastnika pewnie spisywałby się znakomicie.

Michał Skóraś - jeden z czołowych pomocników całych rozgrywek UECL w poprzedniej edycji oraz MP z Lechem Poznań. Zapakował dwie bramki czołowej drużynie ligi Hiszpańskiej w jednym meczu , do tego wkręcał w murawę takich piłkarzy jak Johan Mojica czy Adrián de la Fuente. Szkoda, że odszedł w moim odczuciu trochę za wcześnie , kto wie może nie było by tego blamażu ze Słowakami bo jak wiemy jednym dryblingiem potrafił odwrócić przebieg spotkania. Podobnie jak Węgier czasami był to o jeden drybling za daleko. U mnie wchodzi w każdym z meczu z ławki w okolicach 60' na podmęczonego rywala.

Tomasz Kędziora - kolejny MP z Lechem Poznań. Wziąłem go głównie , dlatego aby mieć bocznego obrońcę na ławce. Ostatni pick tego ATF czyli taki solidny rezerwowy na wypadek gdyby urazu doznał, któryś z podstaowej 11.

 

Podstaowa 11 :

https://www.buildlineup.com/shared/65871794574fa1386e214132

Tak wychodzę czyli trzech obrońców oraz dwójkę defensywnych pomocników , któzy bardziej skupiają sie na rozbicu ataków a gdy trzeba wyprowadzają kontrę. W środku moimi ,,rozgrywającymi" są Darko i Semir. Na skrzydłach licze na szybkiego Węgra oraz nieszablonowego Białorusina. No i w ataku Szwed kończy akcję niczym rasowa 9. Z ławki jak pisałem podnosi się Skóraś oraz gdy potrzeba gry na dwóch napastników Kownacki.

 

Podejrzewam ,że pewnie będę ostatni w grupie ,ale co tam ; D Ważne, że mogłem napisać o najlepszym klubie piłkarskim w naszym kraju : P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai przypiął/eła ten temat

1. FCP

GK - Kowalewski

RB - Baszczyński

CB - Dudka

CB - Celeban

LB - Rybus

CM - Rafał Murawski

CM - Szymkowiak

RW - Peszko

LW - Boguski

CF - Frankowski

CF - Lewandowski

 

BEN: Wolakiewicz + Tralka + Kryszlaowicz.

 

Wyjściowe ustawienie to 4-4-2, jednak w pewnych fazach meczu meczu swobodnie przechodzi w 3-4-1-2. Elastyczności graczy powoduje lepsze dostosowanie się do wydarzeń na boisku i tworzy dodatkowy element zaskoczenia. 

Gramy techniczną piłkę, po ziemi. Każdy z graczy - nawet środkowi obroncy, czy defensywny pomocnik - potrafią operować futbolówką. W fazie defensywnej preferuję wysoki pressing, z wysunięta linia obrony  i odzyskanie piłka juz na połowie rywala. Mam szybkich, bez wyjątku graczy w linii obrony, więc powinna być to skuteczna taktyka. 

W ofensywie, jak już pisałem wyjściowa taktyką jest 4-4-2, jednak patrząc na ofensywny potencjał Rybusa będzie on zapuszczał się często lewą stroną pod pole karne rywali. Wtedy Baszczyński pełni rolę prawego kryjącego, a Boguski - doskonały w małej grze - schodzi do środka robiąc miejsce legioniście (przechodzimy na 3-4-1-2, o czym pisałem wcześniej). Świetnie tu widać doskonały fit graczy, czego przykładem może być również para środkowych pomocników, jak i napastników. Szymkowiak i Murawski świetnie się uzupełniają, gdzie nawet ten bardziej defensywny potrafi prostopadle podać, wziąć ciężar gry na siebie i strzelić z dystansu. Frankowski pełni funkcję lisa pola karnego, wokół którego orbituje młody, świetny fizycznie Lewandowski.

Jeżeli chodzi o ławkę, to Wolakiewicz potrafi zagrać na każdej pozycji w obronie, Trałka dać dobra zmianę za Szymka i Murasia, a Kryształ, za napastników, może grać też cofniętego, lub schodzącego ze skrzydła. Rezerwowi gracze również pasują do naszej filozofii futbolu.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lineup.png.b70e80cc1bef470b7dd34b818a3f807e.png

Bramkarz - Jan Mucha

Bramkarze Legii to wspaniała karta naszej Ektraklasy, zarówno obcokrajowcy jak i Polacy. Ale to właśnie Mucha z Nich wszystkich ma najniższy procent średniej goli traconych na mecz. Myślę, że pewnym wyznacznikiem jego klasy może być też wybór Vladimira Weissa jako selekcjonera kadry Słowacji, który nad wybranymi w drafcie Kuciakiem czy Kelemen jako jedynkę widział, właśnie Jana Muchę. Transfer do Evertonu to już potwierdzenie wysokiej klasy jaką prezentował. Szedł do najlepszej ligi świata nie jako potencjał, na naukę, ale by przejąć schedę po Tim Howardzie. Amerykanin jednak wbrew swoim zapowiedziom nie wrócił do ojczyzny, przez co Mucha w Premier League kariery nie zrobił. Mucha ze wszystkich cenionych bramkarzy wyróżniał się największą solidnością, nie zdarzały mu się klopsy i moim zdaniem dość niezasłużenie ma opinię bramkarza, który nie wygrywa meczu efektownymi interwencjami. 

Lewa Obrona - Maciej Stolarczyk

Świetne warunki fizyczne, bardzo dobry w obronie, grający twardo, potrafiący zatrzymać czołowych skrzydłowych świata co pokazał w tamtej słynnej krakowskiej Wiśle, która biła się z najlepszymi. Ceniony weteran, który potrafi się ustawić. Dość niedoceniony w skali reprezentacyjnej, ale niech na uwadze każdy ma to, że debiutował z orzełkiem na piersi w 1994, a ostatni mecz zaliczył w 2015. Dobrze ponad dekada bycia czołowych bocznym obrońcą ligi. Przyda mi się, by także zejść do środka obrony z asekuracją, gdy Marcin Kamiński słynący z dobrego rozegrania od tyłu pójdzie do przodu.

Prawa obrona - Radek Mynar

Pewnie już przez niektórych zapomniany, bo przyznam, że ten nowoczesny jak na tamte czasy obrońca to było spore marzenie każdego klubu w Polsce, a jak pamiętamy większość owocnej kariery spędził w Groclinie. Bardzo dobry w obronie, ale też wartościowy w ofensywie. Raczej stawiany na równi z Baszczyńskim, a moim zdaniem nawet lepszy, bo nie tak ograniczony w ofensywie. Dobry czas miał też w Polonii, gdzie dość wariacko tworzonym projekcie Wojciechowskiego został nawet kapitanem jako ceniony lider szatni z pomniejszymi sukcesami.

Środek obrony - Dickson Choto

"Dickson Choto, czarne złoto" - Kto nie pamięta tej kibicowskiej przyśpiewki? Lider defensywy warszawskiej linii i chociaż nazwiska przez lata się zmieniały, to on był nieruszany. Legenda warszawskiej Legii.

Środek obrony - Marcin Kamiński

Jako młodziak wskoczył do składu po kontuzji Arboledy i był tak dobry, że niejako zamknął karierę Manuela, bo ten dostał od Rumaka zielone światło na odejście. Kamiński w wieku 19 lat dostał powołanie od Smudy do reprezentacji, a dwa lata po wskoczeniu do składu jako podstawowy stoper był już wybrany najlepszym obrońcą sezonu i cieszył się opaską kapitańską. Nie trzeba było dużo czasu, by zgłosiły się po Niego zagraniczne kluby, zwłaszcza że miał wolną kartę na ręku. Dobry w obronie wybijający się przed wszystkim bardzo dobrym prowadzeniem piłki z własnej połowy, potrafił uruchamiać akcje Lecha już od strefy obronnej. Mogę z powodzeniem pozwolić sobie na manewr, gdzie Kamiński schodzi na lewą obronę, a Stolarczyk do środka, zależnie od potrzeby ustawienia się pod rywala.

Lewe skrzydło - Marek Zieńczuk

Tą lewą nogą mógł wiązać krawaty jak to nie raz w meczowym studio rzucał Wieszczycki słynący z takich powiedzonek. Lider przez lata Amiki Wronki, Wisły Kraków, a potem bardzo dobry punkt Ruchu, który stracił mistrzostwo w ostatniej kolejce. Bardzo skuteczny skrzydłowy, słynący zarówno z bramek jak i asyst. Wartościowy też, jeśli idzie o wsparcie w obronie. Gdzieś tam niestety często w głowie kibiców, zwłaszcza Wisły jako ten, który nie pogrążył Panathinaikosu. Ale ja wolę go pamiętać, oprócz oczywiście wspaniałej kariery na naszych rodzimych boiskach z bojów przeciwko Barcelonie, gdzie niemiłosiernie kręcił Daniel Alvesem i zmuszał Victora Valdesa do niewiarygodnych interwencji. Absolutna topka wśród skrzydłowych, z longevity pewnie na poziomie TOP3 całej zabawy.

Prawe skrzydło - Szymon Pawłowski

Jak na nasze polskie warunki to wspaniała technika. Czarował Nią już w mistrzowskim Zagłębiu Lubin, a potem podniósł poprzeczkę i stał się liderem mistrzowskiego Lecha Poznań. Szymon potrafi grać obiema nogami, równie wartościowy na lewym skrzydle, a zdarzało mu się też grać ofensywnego pomocnika. 17 występów w reprezentacji Polski.

Defensywny pomocnik - Miroslav Covilo

Jedno jest pewne. Nie będzie miał nikt w całej zabawie twardszego środka pola niż moje koty. Covilo - Ofoe to pod względem siły, warunków fizycznych absolutna topka w historii całej Ekstraklasy. Jeśli ktoś oglądał Ekstraklasę to na pewno nie zaszkodzi mu, że w naszej lidze spędził czas tylko w Cracovii. Uznany drugim najlepszy środkowy pomocnikiem ligi po Rafale Murawskim. Covilo zasłynął nie tylko z świetnej destrukcji, ale przed wszystkim wpisał się w annały jako jeden z najlepiej grających głową zawodników w lidze. Szkoda, że jako kapitan opuścił statek w dziwnych okolicznościach idąc do szwajcarskiego Sion.

Ofensywny pomocnik - Vadis Odjidja-Ofoe

To właśnie w momencie gry Ofoe najczęściej padały komentarze "jeśli ktoś zastanawiał się jak wyglądałby czołowy zawodnik wrzucony do naszej ligi, to pewnie właśnie tak". Nikt wcześniej, ani później nie zdominował Ekstraklasy w takim stylu. Wyglądał jak z innego świata pod względem siły, kondycji, techniki. Po prostu brał piłkę, przechodził dwóch graczy i posyłał niewiarygodne zagrania. Mistrzostwo z Legią, najlepszy piłkarz ligi, przez wielu uważany za najlepszego obcokrajowca jaki biegał po naszych murawach, wspaniały mecz z Realem Madryt, gdzie nakrył czapką Toni Kroosa i Mateo Kovacica. Bardzo dobry też w destrukcji.

Cofnięty napastnik - Andrzej Niedzielan

Będę się upierał, że to jeden z największych stealów zabawy. Wszechstronny napastnik mogący grać na szpicy, jako cofnięty czy zejść na lewe skrzydło. Szybki, dobrze grający na pograniczu linii spalonego z dobrą techniką szybko stał się gwiazdą Ekstraklasy w Groclinie, a potem rozbudzał nasze nadzieje na holenderskich boiskach. Gdyby Szwedzi nie podłożyli się Łotyszom, to mógł swoim wygranym meczem z Węgrami uratować przegrane eliminacje Żurawskiego. Dość niedoceniany jego powrót na polskie boiska, gdzie w Wiśle liczono mu mecze bez gola, gdzie przecież Niedzielan był wartościowy, także w innych elementach piłkarskiego rzemiosła. Bardzo dobry okres w Koronie i pierwsze lata w Ruchu, tuż przed emeryturą.

Środkowy napastnik - Marcin Robak

To już typowy egzekutor z dobrą zastawką, grą głową i wykończeniem. Dwukrotny król strzelców naszej ligi, 120 bramek w Ekstraklasie. Na pewno pod względem skuteczności jeden z najlepszych napastników dekady. Zwiedził wiele klubów i zawsze dawał ogromną jakość pod bramką.

Ławka rezerwowych:

Arkadiusz Piech - Najlepszy piłkarz sezonu 2011/2012. Nie był typowym lisem pola karnego, ale dobra technika i umiejętność zastawiania w polu karnym pozwoliła mu być wartościowym piłkarzem nie tylko naszych ligowych boiskach. Sprawdził się w wielu teamach, różnych systemach, grał w reprezentacji i na obczyźnie. 

Jakub Kiełb - Kolejny skrzydłowy z niesamowitą techniką. Legenda Korony Kielce, ale dla niedzielnego kibica przejdzie na pewno do historii przed wszystkim ze względu na to co wyprawiał z obrońcami Manchesteru City. Szkoda, że sporo kariery stracił przez kontuzje, ale i tak wspaniała kariera.

Cezary Wilk - Dobry defensywny pomocnik, który mimo niezbyt imponujących warunków fizycznych bardzo dobrze prezentował się w odbiorze i destrukcji. Ceniony też za dobre rozegranie i technikę użytkową co pozwoliło mu zrobić całkiem przyzwoitą karierę w hiszpańskiej lidze.

Nie ma co być zbyt skromnym, bo zespół na papierze jest świetny i powinienem walczyć o tytuł. Mam skrzydłowych robiących różnicę po bokach, ale też nie będących dziurami w obronie. Najlepszego dominatora w historii ligi i wiele wyborów, które ciężko mi uznać inaczej niż steal. Kreować mogę właściwie z każdej strefy, od linii obrony po środkowych pomocników, skrzydłowych dogrywających z boku jak i takich chętnie schodzących do środka i stosować ogromną wymienność pozycji. Duet napastników uzupełnia się idealnie. Z ławki bardzo fajni systemowi gracze, gdzie każdy z Nich może dać mi ogromną jakość na boisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając te zespoły widać jednak, że za mało talentu/jakości jest u P_M'a na tle innych ekip. Brakuje kogokolwiek, kto zrobiłby różnicę, solidność to na ten draft za mało. 
LAF - ten zespół ma jakość. Poza jakimiś wyjątkami może się podobać. Fajnie, że Linetty ustawiony obok defensywnego pomocnika, bo to świetny box-to-box był i ustawiony jako samotna 6 traciłby atuty. Jednak mam wrażenie, że pogubiłeś się tu taktycznie i to jest największy zarzut ode mnie. Douglas i Pereira powinni być ustawieni w czwórce z tyłu i lokomotywa śmigałaby aż miło (oskrzydlające akcje, sporo dośrodkowań, co lubią najbardziej + Pereira daje jeszcze możliwość tego nowoczesnego zejścia do środka w rozegraniu). Natomiast przy trójce z tyłu ich zabijasz imho. Tu zamiast Kriwca można było jakiegoś stopera brać, z Jevticia zrobić fałszywego skrzydłowego i byłby zdecydowanie lepszy zespół (na wygranie grupy?). Btw za Ivana nie szło tam kogoś lepszego na 6 wziąć? Nawet z serbsko-poznańskich opcji (Injac?):)
U Pablo nie podoba mi się środek obrony, a tak na marginesie dodam, że Celeban nie pasuje pod te założenia technicznej piłki, grania po ziemi, szybkiego operowania pilką, bo on pilkarsko był po prostu słaby. Nadrabiał innymi rzeczami + gdyby każdy polski zawodnik miał taką etykę pracy to w innym miejscu, by była nasza piłka;). Bardzo, bardzo fajny środek pola, chociaż może im trochę brakować warunków fizycznych w niektórych matchupach (Ofoe!). Mocny przód, choć fit nie jest idealny (profil fizyczny to jedno, tutaj rzeczywiście super, ale jest jeszcze styl gry, a tu już imho trochę gorsze połączenie), ale już nie ma się, co nadmiernie czepiać na tym etapie. Aha, Peszkin miał kozacki okres przed wyjazdem, a Baszczu wzorowo zabezpieczy tyły. Ale z drugiej strony to ktoś tu chyba zapomniał, że z Rybusa to dopiero w Rosji zrobili obrońcę ;)
U Marcusa słaba końcówka draftu, Covilo poza siłą fizyczną i pojedynkami powietrznymi to nie był jakiś super gracz, nawet na poziomie ekstraklasy. Stolarczyk meh. Kamiński to (obok Rzeźniczaka z tego draftu) stoper, który chyba najwięcej baboli robił. Wybił się imho, bo wtedy była moda na tych eleganckich obrońców, umiejących wyprowadzić piłkę ("Pique"), gdzie trochę przysłaniali oczy na inne aspekty. W dodatku lewonożny, więc też zawsze atut. Ale o pozytywach. Oczywiście mocny Vadis będzie ciągnął zespół + ma bardzo mocne wsparcie na skrzydłach. To chyba największe atuty tego zespołu. Ten kręgosłup od bramki, przez stopera Choto, Vadisa jest fajny. Dzik Robak z Niedzielanem z przodu - też trzeba docenić (nawet, jeśli nie są to napastnicy z szerszego topu tego draftu to na połączeniu chyba powinni skorzystać). Aha, z tym Mynarem over Baszczu to bym jednak nie przesadzał, ogólnie z hurraoptymizmem na jego temat. Mynar to imho taki "Gary Neville" tego ATF'a, czyli wiesz, że na pewno się w drafcie pojawi, ale topką to on nie jest ;)

Na ten moment widzę to tak:

1. MarcusCamby
2. Pablo
3. LAF
4. P_M

Choć może jeszcze jakaś dyskusja, argumenty, by mi otworzyły bardziej oczy w tej rywalizacji Marcus-Pablo, bo są aspekty, gdzie jeden lepiej wypada, są też takie, w których lepiej prezentuje się drugi. Szkoda tego błędu taktycznego LAF'a, bo mógłby tutaj zaskoczyć niedowiarków, ale imho jednak zbyt duży błąd, choć może to tylko moja opinia, zobaczymy :)
 

ps. Ale się rozpisałem 😮

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić tylko uwagę, że żaden ze stoperów MC nie jest skrojony pod duet Franek-Lewy. Kamyk był najbardziej hejtowanym obrońcą Kolejorza na fanowskim forum. Zawalił niezliczoną ilość bramek. W ofensywie spoko, w obronie - dziura. Choto świetny obrońca, jednak, że względu na swoje gabaryty, dość wolno nabierał prędkości. Uważam, że ta para stoperów miałaby problemy z duetem Lewy-Frankowski. Do tego Szymon Pawłowski. W formie dal tytuł 2015, dzięki świetnej formie w fazie mistrzowskiej, ale tu oceniamy poniekąd całokształt i dochodzimy do miejsca, w którym można mu zarzucić spełnianie akcji, niezliczone kóleczka i straty. Poza rundą wiosenną 2015 był dość irytujący.

Warto nadmienić, że Covilo i Stolarczyk, obaj bardzo elektryczni, w tak ważnym meczu, jak z moimi FCPolska, na pewno graliby z żółtą kartką na koncie i bardzo możliwe, że nie dokonczyliby meczu. @Braveheart22 imo mam bardziej wyrównany skład i lepsze maczapy. Musisz to przemyśleć ;)

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Kamyk był najbardziej hejtowanym obrońcą Kolejorza na fanowskim forum.

Tak, ale musisz przyznać jako fan Lecha, że często nie decydowały kwestie sportowe z tą niechęcią. Dość podobny przypadek jak Rzeźniczak w Legii, który nigdy nie był traktowany jak swój, tylko powody trochę inne. 

Zaskoczyło mnie, że taki stary wyjadacz Ekstraklasy jak @Braveheart22 tak słabo wspomina Covilo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Marcus
2 LAF
3 Pablo
4 P_M
 
1. Jako ze na bezrybiu i rak ryba xD  Markus wygrywa grupe A
 
2 Laf mimo upchniecia Jevtica z Stiliciem i tak balansuje imho druzyne lepiej niz Pablo. Są dziury bo w takim atfie muszą być ale duzo mniej razace od no 3.
 
3 Pablo - fajna druzyna ofensywnie, defensywnie slabizna, totalny brak gry glową, tu przy wrzutce będzie bramka i nie ważne czy do słupka przy rożnym pojdzie 1 czy 2 obroncow xD
Wybór bramkarza uważam za zły ledwo jeden sezon mu sie uskłada byly ciekawsze opcje dostepne.
 
4 P_M - zbieral z resztek, brak opisu 4 miejsce.
 
 
3 minuty temu, MarcusCamby napisał(a):

Tak, ale musisz przyznać jako fan Lecha, że często nie decydowały kwestie sportowe z tą niechęcią. Dość podobny przypadek jak Rzeźniczak w Legii, który nigdy nie był traktowany jak swój, tylko powody trochę inne. 

Zaskoczyło mnie, że taki stary wyjadacz Ekstraklasy jak @Braveheart22 tak słabo wspomina Covilo. 

Chyba nie chcesz zebym ja sie o Covilo wypowoedział xD

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Tak, ale musisz przyznać jako fan Lecha, że często nie decydowały kwestie sportowe z tą niechęcią. Dość podobny przypadek jak Rzeźniczak w Legii, który nigdy nie był traktowany jak swój, tylko powody trochę inne. 

Zaskoczyło mnie, że taki stary wyjadacz Ekstraklasy jak @Braveheart22 tak słabo wspomina Covilo. 

Przecież Kamyk to oddany Lechita. O krytyce decydowały względy czysto sportowe. Brak koncentracji, proste babole i dawanie się przestawiać przy główkach.

13 minut temu, agresywnychomik napisał(a):
1 Marcus
2 LAF
3 Pablo
4 P_M
 
1. Jako ze na bezrybiu i rak ryba xD  Markus wygrywa grupe A
 
2 Laf mimo upchniecia Jevtica z Stiliciem i tak balansuje imho druzyne lepiej niz Pablo. Są dziury bo w takim atfie muszą być ale duzo mniej razace od no 3.
 
3 Pablo - fajna druzyna ofensywnie, defensywnie slabizna, totalny brak gry glową, tu przy wrzutce będzie bramka i nie ważne czy do słupka przy rożnym pojdzie 1 czy 2 obroncow xD
Wybór bramkarza uważam za zły ledwo jeden sezon mu sie uskłada byly ciekawsze opcje dostepne.
 
4 P_M - zbieral z resztek, brak opisu 4 miejsce.
 
 

Chyba nie chcesz zebym ja sie o Covilo wypowoedział xD

Brak gry głową. Totalny jeszcze. Celeban z jednym z lepszyvh wyskoków w lidze, który strzelił duzo goli głową, Lewy to samo. Dla mnie na 3. miejscu to serio żart.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał(a):

Przecież Kamyk to oddany Lechita. O krytyce decydowały względy czysto sportowe. Brak koncentracji, proste babole i dawanie się przestawiać przy główkach.

Tam były jakieś wąty do Niego, że nie śpiewał ulubionych lechijnych piosenek, a chyba nawet krytykował tych co śpiewali. Szczegółów nie pamiętam.

Tak czy siak pożegnanie Kamińskiego było z gwizdami, więc nie mów o jakiś względach sportowych, bo widać nie znasz nawet własnego klubu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarcusCamby napisał(a):

Tam były jakieś wąty do Niego, że nie śpiewał ulubionych lechijnych piosenek, a chyba nawet krytykował tych co śpiewali. Szczegółów nie pamiętam.

Tak czy siak pożegnanie Kamińskiego było z gwizdami, więc nie mów o jakiś względach sportowych, bo widać nie znasz nawet własnego klubu :)

Znam nastroje kibicowskie z forum, na którym spędziłem full czasu, z bany, autobusów na wyjazdach czy z Kotła i serio nie pisz mi tu takich bzdur, ok ;) Kamiński był niemal cały czas tępiony za swoją grę. 

Ale widzę, że jest nawet na 3 miejscu nawet, więc sobie podaruję dalsza dyskusję.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Pablo81 napisał(a):

Przecież Kamyk to oddany Lechita. O krytyce decydowały względy czysto sportowe. Brak koncentracji, proste babole i dawanie się przestawiać przy główkach.

Brak gry głową. Totalny jeszcze. Celeban z jednym z lepszyvh wyskoków w lidze, który strzelił duzo goli głową, Lewy to samo. Dla mnie na 3. miejscu to serio żart.

Tak masz słabą obrone para stoperów (Dudka Celeban), tak masz mierną gre głową być moze najsłabszą w calej zabawie. 

Masz zly wybór na bramce.

Druzyna się nie balansuje. 

Dudka to duzo lepszy def pomocnik niz środkowy obrońca.

Moim zdaniem 3 miejsce.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, agresywnychomik napisał(a):

Tak masz słabą obrone para stoperów (Dudka Celeban), tak masz mierną gre głową być moze najsłabszą w calej zabawie. 

Masz zly wybór na bramce.

Druzyna się nie balansuje. 

Dudka to duzo lepszy def pomocnik niz środkowy obrońca.

Moim zdaniem 3 miejsce.

 

Stilic z Jevticem się balansuje?

Ofoe zagrał dwadzieściakilka meczów w ESA i jest ok, Kowalewski trochę , więcej to plakales, że za mało.

Podajesz argumenty, które sam potem obalasz. U mnie złe zbalansowanie, ale Jevtic i Stilic to już dobry. Przecież oni w życiu by nie mogli grać koło siebie w ofensywie i defensywnie. Przecież to jakieś ABC piłki. 

I Kowalewski słaby wybór, bo grał za mało meczów. Litości.

Dobra szkoda czasu. Zagłosowałeś , jak umiałeś. Dziękuję za opinie.

 

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Stilic z Jevticem się balansuje?

Ofoe zagrał dwadzieściakilka meczów w ESA i jest ok, Kowalewski trochę , więcej to plakales, że za mało.

Podajesz argumenty, które sam potem obalasz. U mnie złe zbalansowanie, ale Jevtic i Stilic to już dobry. Przecież oni w życiu by nie mogli grać koło siebie w ofensywie i defensywnie. Przecież to jakieś ABC piłki. 

I Kowalewski słaby wybór, bo grał za mało meczów. Litości.

Dobra szkoda czasu. Zagłosowałeś , jak umiałeś. Dziękuję za opinie.

 

@Braveheart22 prosze rozwaz glosy na prv a dyskusje po podliczeniu.

Jawne glosowanie spowoduje właśnie takie kwasy.

Czytales co napisalem o Jevticu ze Stilicem 3 posty wyzej?

Czytales moje zdanie na temat meteorytow w tym ATF przy okazji draftu?

Ja zaglosowalem jak umialem a Ty skleciles druzyne jak umiałeś xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarcusCamby 

 

Tak czytając te dyskusje z boku trochę ona wygląda niepoważnie ( delikatnie to ujmując ) 

Z tego co czytam ( może się mylę ) jesteś fanem Legii Warszawa i uważasz , że lepiej znasz piłkarza Lecha niż jego kibic. 
 

Trochę przypomina mi to sytuacje jak pewna osoba na priv pisała mi różne niestworzone rzeczy na temat Graysona sądząc , że zna się lepiej ( a pewnie nawet nie wie jak wygląda 😀 ) ode mnie. 
 

Cóż rozumiem, że walczysz tutaj o wygranie tej grupy a tamta osoba walczyła o to aby jak najmniejszym kosztem pozyskać Graysona , ale zachowajmy umiar. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LAF napisał(a):

@MarcusCamby 

 

Tak czytając te dyskusje z boku trochę ona wygląda niepoważnie ( delikatnie to ujmując ) 

Z tego co czytam ( może się mylę ) jesteś fanem Legii Warszawa i uważasz , że lepiej znasz piłkarza Lecha niż jego kibic. 
 

Trochę przypomina mi to sytuacje jak pewna osoba na priv pisała mi różne niestworzone rzeczy na temat Graysona sądząc , że zna się lepiej ( a pewnie nawet nie wie jak wygląda 😀 ) ode mnie. 
 

Cóż rozumiem, że walczysz tutaj o wygranie tej grupy a tamta osoba walczyła o to aby jak najmniejszym kosztem pozyskać Graysona , ale zachowajmy umiar. 

Był filmik Nielsena, za który Kamiński beknął , był  transfer bezgotówkowy z Lecha, za który kibice byli źli. Ale to nie zmienia faktu, że prawie cały czas od 2013 był jechany, za brak koncentracji w def i, że dał się przestawiać rywalom przy stałych fragmentach gry. Hejt był dużo wcześniej niż przed finałem PP 2016.

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest o na pewno grupa śmierci - Pablo i Camby dobrze zaczęli draft, ale im dalej w las tym wybory bardziej hipsterskie dla mnie przez co znalazło się kilku graczy, których pojawienie się tutaj (Covilo, Kamiński, Celeban, czy Stolarczyk to trochę wtf). Laf z kolei stworzył Lecha Bilbao, stąd też wybór graczy ograniczony, ale z tego co powybierał nie ma chyba większych uwag, większość z tych graczy i tak by się w tym ATF znalazło. PM wiadomo, rzeźbił już w tej części ekstraklasy z której ciężko coś wyrzeźbić, a mimo to trafiło do tego składu kilka nazwisk, które spokojnie odnalazłyby się w innych teamach w s11- no ale ewidentny brak star power, może jakby się udało ustrzelić choćby tego Mięciela, to można byłoby w tej grupie o coś powalczyć, a tak to chyba spodziewane ostatnie miejsce. 

Camby- Jedna z najsłabszych defensyw w grze, gdzie poza Choto nie ma żadnego klasowego grajka, a pisanie o Kamińskim że zakończył przygodę Arboledy w Lechu traktuję jako prowokację! Bardzo mocna linia pomocy z solidnym Kiełbowicz  Zieńczukiem, mitycznym Odidja Ofoe i przyjemnym Szymon Pawłowski zupełnie zmarnowana wyborem topornego Covilo (czemu nie Vasiliev? Czemu nie Garguła?) z przodu bramkostrzelny MR EKSTRAKLSA Marcin Robak i nasz eksprtowy Niedzielan - siła składu 6/10

Pablo- Top picki z Frankowskim i Szymkowiakiem i po tej dwójce spodziewałem się, że Pablo będzie grał pierwsze skrzypce w tym ATF, no ale potem Wołąkiewicz, Dudka, Celeban i Łukasz Trałka- no mimo całej sympatii do usera Pablo, to ciężko mi byłoby skompletować zestaw, który byłby dla mnie bardziej wkurwiający niż ten (no dobra, jakby tam jeszcze Kamińskiego wybrał to by rozbił bank, ale tutaj został wyprzedzony przez Cambyego) siła skłądu 6/10

 

Laf- To naprawdę nie jest zły skład, inna sprawa, że odnoszę wrażenie, że gracze z Lecha przez ten nieco skapciały fanbase mają lepszy pr niż faktyczne skille, ale nadal, z tego co było dostępnego z Lecha to Laf powybierał dobre nazwiska- jednak błąd taktyczny z Barrym Douglasem grającym w ustawieniu z 3 obrońcami tutaj jest tym języczkiem uwagi, bo czyni to formację defensywną drużyny nie tyle podatną, co uległą na każdy  atak rywala. Niemniej, siła składu  7/10

 

PM- z gówna bata nie ukręcisz i ciężko nie przywołać tej poetyckiej opinii w tym przypadku. Kuźba super pick btw. siła składu 2/10

Składy to jedno, taktyka to drugie, przez to finalne wyniki :

1.Pablo

2.Camby

3.Laf

4.PM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.