Skocz do zawartości

beGM RS 2023/2024 - Opisy po T1


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Indiana Pacers I trymestr 

 

  1. Wstęp.

    Pacers mieli dość aktywne lato, po nieudanym sezonie 22/23 trzeba było troszkę namieszać. Z ważniejszych graczy odeszli Harrison Barnes, Georges Niang, PJ Tucker, Drew Eubanks. W ich miejsce powrócił po roku banicji w NBA Miles Bridges, pozyskano Roberta Covingtona w wymianie, podpisano kontrakty z Torrey Craig, oraz Calebem Martinem, kluczowym zawodnikiem Orlando Magic, którzy byli contenderem co roku, więc nowy nabytek wnosi do zespołu duże doświadczenie. W drafcie wybrano Brandina Podziemskiego z Santa Clara, który jest perełką, niewątpliwym stealem tego draftu, a zarząd klubu rozpływa się nad jego potencjałem i jego dojrzałością w grze. 


2. Absencje: 


Było niestety sporo pagórków w pierwszym trymestrze z kontuzjami i tego jakby nie mam zamiaru ukrywać, to nie w moim zwyczaju.. ( kto czyta opisy ten wie, że zawsze zaczynam opis od absencji).
Kluczowe nieobecności to Caleb Martin oraz Miles Bridges na początku sezonu, na koniec trymestru wypadł też na dłużej Lonnie Walker, oraz Landry Shamet. Poniżej dokładna rozpiska nieobecności: 

 

Fred VanVleet - 1 
Caleb Martin - 10
Miles Bridges - 10

Torrey Craig - 1 
Jusuf Nurkic - 1 

Landry Shamet - 12

Lonnie Walker IV - 11
Tre Jones - 4

Brandin Podziemski, Robert Covington, Zeke Nnaji, Caleb Houstan, Garrison Matthews, wszyscy zaliczyli parę DNP w realu, ale nie uwzględniam ich nieobecności bo byli zdrowi i dostępni cały czas z tego co sprawdziłem. 

 

No nie było aż tak źle, ale super dobrze też nie jeśli chodzi o dostępność graczy. Chyba ratuje mnie fakt ze Nurkic i VanVleet pełni zdrowia. Zwłaszcza obecności nurkica są tu kluczowe bo pozycja Centra jest u mnie gorzej obsadzona w tym sezonie po utracie na własne życzenie wieloletniego backup C w postaci Drew Eubanksa. 

 

3. Rotacja: 

mam dwie duże kontuzje/nieobecności na początku sezonu, potem pełen skład przez pewien okres, a potem wypada lonnie i Shamet w podobnym czasie. jak zawsze staram się rzetelnie rozpisać rotacje, wiec podział na trzy czesci trymestru : 10-8-10 meczy. 

a ) Bez Bridgesa i Caleba ( około 10 spotkań)

PG VanVleet 26 Tre Jones 22
SG Lonnie Walker 28 Shamet 10 VanVleet 10
SF Podziemski 24 Covington 14 Matthews 6 Houstan 4
PF Covington 20 Craig 28 
C Nurkic 34 Nnaji 14 

Jest to ewidentnie najtrudniejszy okres tego sezonu, bo mocno latać muszę pozycje SF/PF ze wzgledu na brak dwóch najlepszych skrzydłowych. Podziemski gra u mnie od początku sezonu i po tym co pokazywał gdy tylko dostał szanse w realu, śmiem twierdzić, że był on gotowy do poważnej gry już od początku sezonu, dlatego zasłużył na szanse gry w s5 od samego początku. On gra u mnie w pierwszej piątce nawet w pełnym składzie, przechodzi wtedy jedynie na swoją optymalną pozycje czyli SG. 

b ) rotacja w pełnym składzie (~8 spotkań)

PG VanVleet 34 Tre Jones 14 
SG Podziemski 24 Lonnie Walker 24
SF Caleb Martin 30 Podziemski 6 Covington 12
PF Bridges 35 Craig 13
C Nurkic 32 Nnaji 8 (Covington+Craig) 8

Jak widać tutaj rotacja już fajnie się skleja, Podziemski przechodzi na SG i dzieli tam minuty z Lonniem po równo, Caleb i Bridges obsadzają większość minut na forwardzie i nie muszę grac dużych minut słabymi w ataku covingtonem i craigiem. Rotacja na centrze troszkę teoretyczna i uśredniona, bo czasami w niektorych matchupach nie gram w ogóle small-ball z Craig/CoV na centrze i więcej minut dostaje Nnaji. Shamet wylatuje z rotacji w tym wariancie ale jest w obwodzie w razie foul trouble/urazu w ciągu meczu. Mysle ze w tym pełnym składzie powinienem wykręcić niezły bilans bo moi grali w tym okresie bardzo dobrze, eksplodował wtedy z dobrą formą Podziemski i Walker, a Craig i Covington mogą skupić się tu wreszcie na tym, w czym są dobrzy, czyli na defensywie. Uważam ze w pełnym składzie mam fajny fit i nie brakuje mi wielu koszykarskich elementów, są scorerzy, są defensorzy, jest solidny center i są super playmakerzy. 

c ) rotacja bez shameta i walkera ( ~10’spotkań)

PG VanVleet 24 Tre Jones 24
SG Podziemski 30 VanVleet 14 G. Matthews 4
SF Caleb Martin 32 Covington 16
PF Bridges 34 Craig 14
C Nurkic 32 Nnaji 8 (Craig+Covington) 8

Tutaj strata genialnego w punktowaniu Lonniego troszkę boli, ale nie aż tak bardzo, bo mam na SG świetnego w tym okresie Brandina, a resztę minut połatać mogę VanVleetem. Tre Jones dostanie w tym wariancie znów minuty na które zdecydowanie zasługuje. Shamet ma trochę pecha bo właśnie teraz by sobie pograł jako back-up SG ale również wypada w tym samym mniej więcej momencie. 

4. Statystyki i opis graczy: ( w nawiasie liczba meczy)

PG/SG - Fred VanVleet (27) 
38,0min 17,1pts 4,1reb 8,6ast 1,1stl 0,6blk 1,6to 39,3%fg 2,9 x 37,2 3fg 88,2%ft On/off: +7,5!

świetny sezon w wykonaniu naszego lidera, w realu prowadzi młodziutki zespół jako floor general do niespodziewanego plusowego bilansu. Warto zauważyć, że pomimo gry w młodym zespole po 38 minut na mecz, jest w ścisłej czołówce wskaźnika asyst/strat. Kręci najwiecej asyst w karierze (8,6)  a ograniczył przy tym straty do tylko 1,6 na mecz.
Jeden z lepszych floor generals w lidze, bez żadnego ale. Oceniam jego trymestr na mocne 8/10.

PG - Tre Jones (24) 
23,1min 8,0pts 2,4reb 4,9as 0,8stl 1,5to 46,3%fg 0,6 x 27,5% 3fg 84,4%ft On/off: +9,2! 

Tak, nadal uważam, że w realu w tak słabiutkim zespole jak Spurs powinien grac w s5. Natomiast w nieco lepszym zespole jego idealna rola to back-up PG i byłby w tym bardzo dobry. Traci mało piłek, swietnie podaje, widzi dużo na boisku, jedynie rzut jest jego mocną wadą. Idealny back-up do mojej drużyny, bo jest przedłużeniem mysli trenerskiej i akurat playmakerem jest wyśmienitym. Kręci świetne on/offy w słabiutkich Spurs. Oceniam jego trymestr na 6/10, bo mogłoby być dużo lepiej gdyby nie gra pod upartym i słabiutkim trenerem w realu, który tankuje ewidentnie sezon i nie wpuszcza go na boisko, bo druzynie zbyt dobrze idzie, gdy prowadzi ich grę Tre Jones. 

SG - Lonnie Walker (17)
21,3min 14,6pts 2,6reb 1,6as 0,6st 0,4blk 1,5to 48,9%fg 2,6 x 46,3% 3fg 76,3%ft On/off: +7,7!

Mój scoring punch z ławki. Prawie 0,8 punktu na minutę. 2,6 trójki na mecz w 21 minut, na skuteczności 46%. 61,3% eFG. Mega przydatny gracz w mojej druzynie z wątpliwym scoringiem. Zwróćcie uwagę na on-off, to kolejny mój gracz z bardzo pozytywnym wpływem na grę zespołu. Dostałby więcej minut gdyby nie fakt, że Brandin Podziemski również grał super. Oceniam ten trymestr na 9/10. 

SG - Landry Shamet (16)
16,6min 7,8pts 1,3reb 1,4as 0,6stl 0,6to 46,6%fg 1,5 x 39,3% 3fg On/off: +2,4!

W naszym zespole to gość na 10-12minut z ławki, pobroni i trafi trójkę, te rzuty za trzy bardzo solidne w tym sezonie póki co. Niczym więcej się nie wyróżni ale to też taki gracz który wiele błędów nie popełni wiec nic nie napsuje. Trymestr oceniam na takie 5/10 bo jednak miałem nadzieje, że w słabiutkich Wizards uda mu się przebić do rotacji na więcej minut. 

SG/SF - Brandin Podziemski (22)
21,8min 8,4pts 5,0reb 2,7as 0,8stl 1,4to 45%fg 1,2 x 40% 3fg 68%ft On/off: +12,9!

statystyki łączne ma sporo zaniżone przez pierwszą cześć sezonu gdzie grał mniejszą ilość minut. muszę się jednak porozpływac trochę nad grą tego debiutanta, bo dawno nie widziałem tak mądrej gry u rookasa. W ciągu pierwszego miesiąca przebił się mocno do rotacji napakowanych na obwodzie Warriors w realu, zyskał zaufanie Kerra, a nawet wskoczył później do pierwszej piątki. Nie raz już ratował Warriors w końcówkach, nie raz był najbardziej plusowym zawodnikiem Golden State. On Bierze na siebie najlepszych zawodników przeciwnika w obronie, prawie w każdym meczu wymusza charges, złapał na to nawet samego Kawhi Leonarda. Świetnie bronił Hardena. Świetnie zbiera, w tym trymestrze ponad 8 zbiórek per36. Po zbiórkach ofensywnych daje wiele asyst. Po prostu jest to super all-around player i dlatego z miejsca dostaje u mnie minuty i miejsce w pierwszej piątce, bo ja nie mam na obwodzie trzech future Hall of famerów, żeby zwlekać z dawaniem mu minut. Wszystkie zaawansowane statystyki są po jego stronie, jest to najbardziej plusowy zawodnik Real Warriors w tym sezonie. Jak juz wszyscy zdazyli zauwazyc okrzyknąlem go future all-starem, nie boje się tego stwierdzenia i jestem o tym dość mocno przekonany. On ma niezły atletyzm, bardzo ułożony rzut, dobrą obronę, idealne warunki do nauki u boku curryego, ma również mocno above average work ethic i Bball IQ.  Oceniam ten trymestr na 9/10 bo mógłby grać w realu dużo więcej na początku sezonu. 

SG/SF - Garrison Matthews (16)
11,2min 2,8pts 1,1reb 0,9 x 43% 3fg%

moja zapchajdziura na kilka minut, ale z jakiegoś powodu dostaje coraz więcej szans w realu. fun fact: wszystkie rzuty w tym sezonie oddał za trzy, ani jednego fg nie oddał za dwa punkty, xDD
on/off ma mocno na minus, ale u mnie on gra po 4-8min to nawet nie wrzucam do statystyk. 

SF - Caleb Martin (18)
27,0min 11,6pts 4,9reb 2,3as 0,8stl 1,4to 44,3%fg 1,3 x 37,1% 3fg 67,6%ft On/off: +0,9!

Zaczął sezon powoli przez uraz. Rozkręcał się jednak z meczu na mecz i w końcówce trymestru grał już o wiele lepiej, tak jak oczekiwałem. Two-way solidny gracz, wielopozycyjnosc, wielozadaniowość, dostosowywanie się do potrzeb zespołu to jego atuty. Oceniam trymestr na 5/10, bo podpisujac go oczekiwałem nieco więcej, ale wierze ze będzie już tylko lepiej po uporaniu się z kontuzjami. 

SF/PF/C - Robert Covington (25)
17,3min 4,7pts 3,5reb 0,8as 1,3stl 0,7blk 0,4to 43,8%fg 0,8 x 36,5% 3fg 87,5%ft On/off : -1,9! 

Tu mam przyznam lekki zawód, liczyłem na Bounce back year, a tu znowu problemy by na porządnie zagościć w rotacji z dużymi minutami. Jednakże nadal świetna defensywa, 1,3stl i 0,7blk w zaledwie 17,5min. No przydałoby się żeby więcej punktów zdobywał i wtedy idealny role player na 20-25 minut. Ocena trymestru to takie mocne 5/10.

PF - Miles Bridges (18)
36,4min 19,8pts 7,2reb 2,6stl 1,4stl 0,5blk 1,6to 45,4%fg 1,9 x 31,1% 3fg 86%ft on/off: -1,4!

szczerze to obawiałem się że po roku przerwy bedzie nieco zardzewiały, a tu od pierwszych spotkan robi 20pkt na spoko efektywności. Trochę rzut A trzy jeszcze nie siedzi, ale nie ma tragedii. Daje dużo dobrego po obu stronach parkietu, około 2 stocks na mecz to spoko wynik. 


PF/C - Torrey Craig (27)
21,2min 6,1pts 4,8reb 1,0as 0,6stl 0,4blk 0,6to 42,4%fg 1,1 x 38,2% 3fg 78,3%ft on/off: -8,6!

wyrobnik z ławki na 20minut, ma pobronic, pozbierać i rzucić trójkę, czasem ściąć do kosza. Przeciętny trymestr w jego wykonaniu i blado wypada w on/off. Takie 5-/10 w jego wykonaniu, liczyłem na nieco więcej jak go podpisywałem. 

C - Jusuf Nurkic (27)
28,5min 12,1pts 10,3reb 3,9as 1,0stl 1,2blk 2,1to 46,4%fg 0,6 x 26% 3fg 71,1%ft on/off : +14,0!

bardzo dobry trymestr w jego wykonaniu. Po obu stronach parkietu jest bardzo solidny. To nadal czołowy zastawiający i zbierający ligi. Niezly rim protector, jedynie na switchach za wolny. Ale jak go dobrze wykorzystujesz to robi robotę w obronie. Dodatkowo myślę, że to jeden z lepszych podających i przechwytujących wśród centrów w tej lidze. Na minus fakt, że spadła mu efektywności rzutowa. 46%fg to słabo jak na centra, a i za trzy rok temu rzucał lepiej. 
Ja oceniam ten trymestr na mocne 8/10, bo wg mnie bez niego na boisku suns w realu są dużo gorsi, a mój eyetest potwierdza jego bardzo mocny on/off: +14,0. 

C - Zeke Nnaji (22)
10,8min 4,2pts 2,5reb 0,6blk 51%fg 67%ft

Center na 10-12 minut. Niczym sie w sumie nie wyróżnia i martwi mnie brak jego progressu. Oceniam trymestr na 3/10. Na szczęście to chyba najmniej istotny jesli chodzi o liczbę minut gracz ze stałej rotacji w pełnym składzie. 

Danny Green, Kai Jones oraz Caleb Houstan praktycznie nie grają a wiec nie uwzględniam ich statystyk lub braku statystyk. 
Nie korzystam również w tym trymestrze z zadnego z twoway contracts. 

 

5. Terminarz: 
a ) pierwsze 10 spotkań (bez Caleba i Bridgesa)
WAS 
@CLE
CHI 
@BOS
CLE, CHA (b2b!), SAS, UTA, MIL
@PHI 
trochę farcik z terminarzem podczas największych braków w rotacji, trafiam na SAS i Charlotte u siebie, gram tylko 3 razy na wyjeździe i jedyny b2b to mecz z Hornets u siebie. Uważam ze wyciągnę tutaj bilans 5:5 spokojnie. Wygrane z SAS i Hornets to pewniaczki, trzy kolejne mecze wyciągnę u siebie z kimś z grupy Cle, Chicago, Utah, Milwaukee, Washington. 
b ) pełna rotacja, 8 spotkań:
@PHI
ORL, ATL
@TOR (b2b!)
DET, POR
@MIA, @MIA 
trudny terminarz ale skład zdrowy i w formie, wszystkie mecze u siebie do wzięcia, z Magic oczywiście najtrudniejszy, jeden mecz może urwę na wyjeździe w Miami. proponuje bilans 4:4 za ten okres. 

c ) 10 spotkań (bez Lonnie i Shameta)
BOS, 
@MIL, @DET, @MIL, @WAS, @MIN (b2b!)
LAC, CHA,
@MEM (b2b!) 
ORL
terminarzowo to najtrudniejsza część trymestru, trudny roadtrip zakończony meczem z wolves w b2b. Proponuje bilans 4:6 za ten okres.

łącznie w całym trymestrze: 
15 x u siebie 
13 x na wyjeździe
4 x b2b
5 x tankerzy (2x hornets, spurs, hawks i blazers)


Średnia trudność terminarza pozwala mi zaproponować wam bilans 13:15 lub 14:14. 


6. Wady i Zalety :
wady: 
- urazy i zawieszenie bridgesa 
- jak co roku brak scorerów
- słaby back up na C 


zalety: 
- super playmaking ( flet i Tre to topka jesli chodzi o playmaking, Podziemski pokazuje potencjał jako secondary ballhandler i facilitator, Nurkic to świetnie podający wysoki)
- mało strat
- bardzo dobre ft i trójki
- w miarę dobre zbilansowanie w pełnym składzie
- Brandin Podziemski jako rookie z naprawdę super impactem po obu stronach
- wielu moich zawodników dosłownie króluje we wskaźnikach on/off
(Nurkic, vanVleet, Podziemski, Lonnie i Tre wszyscy bardzo mocno plusowy impact w swoich drużynach w realu


7. podsumowanie

 
walczę o playoffy i choć ten trymestr nie był idealny to jestem w miarę zadowolony, uniknąłem totalnej dziury na centrze, o co sie bałem mając tylko nurkica i Nnaji, gdy są największe braki w rotacji to terminarz sprzyjał, Brandin wystrzelił z formą nieoczekiwanie szybko, VanVleet prowadzi w realu zespół do niespodziewanie dobrego bilansu. Bilans w okolicy 50% to coś na co bez wątpienia stać Pacers w tym trymestrze i takiego wyniku oczekuję od głosujących. 

Przepraszam za opis pisany nieco chaotycznym językiem ale brak mi czasu na lepszy. Mam nadzieję, że wiele osób doczyta mimo wszystko do końca. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Memphis Gianizzlies

 

Po całkiem udany poprzednim sezonie i dostanie się przez Playin do PO ten offseason zaczęliśmy od prawdziwej rewolucji i pójścia allin w Giannisa. Odszedł Aby, Sochan, Gordon oraz Wood którzy zostali wymienieni za Giannisa i Richardsona. W drafcie wybrano młodego Colby Jones. Na pewno nie wyślemy go do G-league jak zrobiono to w RL Sacramento i chciałbym aby był częścią rotacji, może nie takiej ścisłej ale swoje minuty będzie dostawał. W wymianach przyszli również Jonas Valančiūnas czy Gabe Vincent oraz podczas FA podpisaliśmy Jordan Clarkson, Kelly Oubre Jr. Postanowiliśmy równiez zaryzykować podpisując będących niedostępnych Ricky Rubio oraz Victora Oladipo, niestety jeden jak o drugi będą niedostępni w tym sezonie...

 

Rotacja

 

Przed początkiem sezonu S5 miało wyglądać następująco:

Vincent(24)-Bogdanovic(22-24)-MPJ(24)-Giannis(32)-Jonas(32)

Do tego z ławki: Clarkson(22-24)-Richardson(24)-Oubre Jr(24)-Saric(16)-Kessler(16 oraz jakiea minuty Colby Jones(2-4)

 

Niestety patrząc na szybką kontuzje Vincenta musiały zajść pewne zmiany. Rotacja praktycznie przez cały sezon wygląda następująco:

 

PG: Bogdan Bogdanovic(34) - Jordan Clarkson(8) - Colby Jones(6)

SG: Jordan Clarkson (26) - Josh Richardson (22)

SF: MPJ(24) - Kelly Oubre Jr.(20)- Jordan Miller (4)

PF: Giannis Antetokounmpo(34) - Dario Šarić(14)

C : Jonas Valančiūnas(26) - Walker Kessler(14) - Bruno Fernando (4)

 

Absencje:

 

Ricky Rubio - 27 męczy

Victor Oladipo - 27meczy

Isaiah Wong -  27 meczy

Jordan Miller - 24 mecze/albo rozegrał 3 mecze z TW 

Bruno Fernando - 20 meczy

Gabe Vincent - 23 mecze

Colby Jones - 16 meczy

Kelly Oubre Jr. - 11 mecze

Jordan Clarkson - 8 meczy

Walker Kessler - 8 meczy

Josh Richardson - 5 meczy

Bogdan Bogdanovic - 2 mecze

 

Resztę uzupelnie wieczorem jak położę dzieciaki spać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brooklyn Nets – 1 trymestr

Rotacja

Lowry 28/ Hayes 14/ Black 6

Herro 28/ Nembhard 14/ Black 6

Brooks 32/ Boucher 16

Murray 32/ Boucher 12/ Wagner 4

Sengun 32/ Wagner 16

po kontuzji Herro

Lowry 28/ Hayes 20

Nembhard 26/ Black 22

Brooks 32/ Boucher 16

Murray 32/ Boucher 12/ Wagner 4

Sengun 32/ Wagner 16

po powrocie Herro i Vanderbilta

Lowry 28/ Hayes 14/ Black 6

Herro 28/ Nembhard 14/ Black 6

Brooks 30/ Boucher 18

Murray 30/ Vanderbilt 12/ Boucher 6

Sengun 32/ Wagner 16

na garbage time wchodzą Boban Marjanovic oraz Svi Mykhailiuk

Krótki opis sytuacji jaki mam w drużynie

image.thumb.png.bd0446f6acffa00202e5c739ecd2ecd6.png

Powyżej wypisałem orientacyjnie jak to ma wyglądać. Przy pojedynczych absencjach zwiększam minuty pozostałym guardom, więcej minut dostaje też Svi. Do momentu kontuzji Tylera bardzo fajnie funkcjonuje duet Herro-Sengun, wspierany przez pozostałych (moje S5 to Lowry-Herro-Brooks-Murray-Sengun). Wraz z jego kontuzją zwiększają się minuty Nembharda (wskakuje do S5), Hayesa i Blacka. Cieszy bardzo dobra dyspozycja Senguna, dla którego brak MIP w rl NBA będzie ogromną kradzieżą. Druga perełka (Murray) też fajnie weszła w sezon, jest mocno chwalony, jednocześnie skupiony na ciągłym rozwoju. Potrafi mieć przestoje ale potrafi także rzucać seriami (choćby 47pkt z Jazz). Z ławki dobrze prezentuje się Wagner a pozostali prezentują solidny poziom. Niestety jestem rozczarowany Hayesem, poświęciłem na niego #2 pick a wyszedł z niego solidny roles. Niestety przestrzeliłem. Zmartwiła mnie kontuzja Herro i koniec kariery Rossa, dobrze że w przypadku braku Herro minuty łapie kilku graczy, którzy w rl grają spore minuty (a nie po kilka minut i sztucznie są wydłużane).

Terminarz

image.png.9da63b88796773216480e958ac2eaa68.png

Plusy i minuty:

+ duży progres Senguna

+ rozwój Murraya

+ dobra dyspozycja Brooksa

+ solidne minuty guardów zastępujących kontuzjowanego Herro, (jego dyspozycja przed jak i po kontuzji to też duży plus)

- po kontuzji Herro brak pewnego drugiej opcji w ataku

- brak oczekiwanego progresu u Hayesa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washington Wizards

 

Rotacja: 

PG: Mike Conley 32/ Colin Sexton 16

SG: Shaedon Sharpe 33 / Sexton 8/ Pat Connaughton 7

SF: Andrew Wiggins 20/ Josh Hart 20/ Pat Connaughton 8

PF: Tobias Harris 34/ Wiggins 8/ Hart 6 

C. Kelly Olynyk 30/ Watford 10/ Zeller 8

 

Amen Thompson i Cam Whitemore oczywiście gdy jest to możliwe również otrzymują swoje minuty i powoli są wprowadzani do zespołu. Justin Holiday też otrzymuje jakieś pojedyncze minuty.  

 

Absencje:

Shaedon Sharpe - 2 

Pat Connaughton - 6

Wiggins - 3

Olynyk -2

Watford - 8

Zeller - 6

Statystki:

Mike Conley - 11,5 pts 6,3 as 2,9 rb 46,4 % FG%, 44,5% 3P%, 63,8 TS%,

Tobias Harris - 16,6 pts 6,1 rb 2,8 as, 51,3% FG%, 36,4% 3P%, 61,1 TS%,

Shaedon Sharpe - 16,8pts 3,3as 5,3rb 41% FG%, 36% 3P%, 53,4 TS%, 

Andrew Wiggins - 12,3 pts 4,6rb 1,1as 42% FG%, 30% 3P%, 49,3 TS%,

Colin Sexton - 15 pts 3,4as, 2,8as 46,4% FG%, 34,9% 3P%, 59,3 TS%,

Josh Hart - 7,6pts, 2,8 as 5,7rb 45,1% FG%, 34,6 % 3P%, 54,6 TS%, 

Pat Connaughton - 5,7 pts, 2,1 as, 3,6 rb, 41,8% FG%, 31,9% 3P, 54 TS%, 

Trendon Watford - 6,4 pts 3,5 rb 1,9 as 52,5 % FG, 58,8 TS%, 

 

Terminarz: 

@IND

MEM

BOS

@ATL

@MIA

@PHI

@CHO

CHO

@BRK

@TOR

DAL

NYK

MIL

@CHO

@MIL

ATL

@DET

@ORL

@ORL

PHI

@BRK

@PHI

NOP

IND

@PHO

@SAC

@POR

@GSW

 

Plusy:

- bardzo dobra gra moich weteranów (Conley, Harris),

- zdrowie ( jedynie minimalne kontuzje w moim s5),

- przez większość trymestru bardzo dobra gra Sharpe,

- dobrze featujący i rozumiejący się ze sobą zawodnicy, 

- bardzo solidna ławka rezerwowych.

Minusy:

- słaba forma Wigginsa, 

- brak topowej pierwszej opcji, 

- brak klasycznego centra.

 

Proponowany bilans:

Na pewno terminarz do najgorszych nie należy także tutaj mamy plus. Dodatkowo plusem mojego zespołu jest posiadanie wielu weteranów, dlatego też w najważniejszych chwilach mój team nie powinien pękać i zgarnąć kilka zwycięstw z mniej doświadczonymi zespołami. Także realnie patrząc bilans zapewniający mi walkę o play offy/ play in, czyli coś w okolicach 14:14 jest według mnie jak najbardziej w zasięgu mojego zespołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DETROIT PISTONS

 

DEPTH CHART

Gdy wszyscy zdrowi i obecni

PG Morant 32 / Carter 12 / White 4

SG White 26 / Trent Jr. 22 / Griffin

SF Avdija 30 / Wiggins 12 / Trent Jr. 6

PF Markkanen 24 / Eason 24 / Brissett

C Poeltl 30 / Bryant 10 / Markkanen 8 / Mamukelashvili

Gdy nie ma Moranta

PG White 28 / Carter 20 / Pickett

SG Trent Jr. 30 / Wiggins 14 / White 4

SF Avdija 30 / Eason 12 / Wiggins 6

PF Markkanen 24 / Brissett 10 / Eason 14

C Poeltl 30 / Bryant 10 / Markkanen 8 / Mamukelashvili

Wiadomo podczas nieobecności Markkanena jego minuty przejmują Eason, Brissett, Bryant

ABSENCJE

image.thumb.png.2b16b6ac8f817d4772bfcbc576611dbb.png

Nieobecności brane z basketball-reference.

TERMINARZ

image.png.eb47bca0b701447d2e8f4f64480d7d97.png

STATYSTYKI

image.thumb.png.3525ce698f44ca58067d928dbcb46c01.png

PLUSY

Zdrowie rolsów.

Świetny sezon White'a

MINUSY

Wiadomo brak Moranta mocno osłabił całą drużyną oraz kilka spotkań nieobecności Markkanena.

PROPONOWANY BILANS

Myślę, że max jaki Pistons mogą wyciągnąć w tym trymestrze to 0.500 czyli te 14-14. White jest świetny, ale bez Ja nie ma ciężko wyciągnąć coś więcej.

 

Do końca dnia jeszcze uzupełnię post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Houston Rockets 

Rotacja: 

PG: Beverley 24/ K. George 14/ DSJ (P. Mills) 10

SG: Hardaway jr 34/ K. George 14 

SF: J. Brown 34/ Knox 14 

PF: Kevin Love 24/Bagley jr 14/ Knox 10 

😄 B. Adebayo 34/ Bagley jr 14 

 

B. Beal zagrał 3 mecze. 

D. Bazley i Diallo byli poza ligą. 

C. Koloko cały trymestr leczył kontuzję. 

Sporo opuścił również DSJ, wtedy jego minuty dostawał Mills. 

Ogólnie rozczarowujący początek sezonu. Na plus Bam, który był bardzo dobry oraz THJ.  Brown również grał solidnie. Niestety - kontuzja Beala i przespany okres FA sprawił, że było to najsłabsze Houston za mojej kadencji. Formuła mojego big3 się wyczerpała, męczyłem się ja, męczyli się oni. Doprowadziło to do wymiany Bama i wystawienia na listę transferową Browna i Beala.

Plusy: 

Solidna firma Bama, Browna i THJ 

udane wejście do ligi Keyonte George

Minusy: 

Brak playmakera z prawdziwego zdarzenia

Krótka ławka 

Zmęczenie materiału:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słowem wstępu

Zasadniczym planem na ten sezon było utrzymanie mistrzowskiego core, co udało się się bardzo dobrze, ale dość dużym kosztem. Mogłem sobie na to pozwolić, bo w poprzednich latach zaliczyłem jak wiadomo dość udane sezony by ukoronować go zwycięstwem. Założenie jest taka, że dwójka liderów będzie zdrowa, a reszta rosteru nie zaliczy znaczącego spadku formy. Póki co z tą formą bywa różnie, ale najważnijsze, że na koniec T1 mam w zasadzie zdrowy cały roster, co przy pewnych problemach Brogdona i Caruso bardzo mnie cieszy. Zobaczymy jak to się dalej potoczy, ale nawet patrząc na bilans rl Nuggets i fakt, że Murray nie grał przez 1/3 T1, a Nuggets i tak mają topowy bilans w lidze myślę, że i u mnie mogę liczyć na dobry wynik w sczególności patrząc na formę Brunsona, która chyba cieszy mnie najbardziej, bo jednak dając mu maxa w lato miałem sporo obaw, które spotęgowały jeszcze słebe MŚ w jego wykonaniu.

2. Rotacja

PG  Brunson (26)  Brogdon (16) Caruso (6)

SG  Caruso (25)  Brogdon (15) Brunson (10)

SF  Royce (25) Grant (10) Watson (7) Anderson (6)

PF  Grant (24) Anderson (14) Watson (10)

  Jokić (38) Sharpe (10)

komentarz: ciężko nie wykorzystać tak dobrej formy Sharpe'a zwłaszcza, że Jaylin ten sezon zaczynał z kontuzją, natomiast gdy tylko będzie okazja daje Williamsowi więcej minut

3. Absencje

Jokić - 1 [Nuggets dali mu odpocząć gdy wiadomo było, że nie zagrają Murray z Gordonem (w meczach @Pistons i @Bulls wyrzucony z parkietu, nie wiem czy działa to u nas, ale wypada o tym wspomnieć)

Brunson - 0

Brogdon - 6 (@LAC był dostępny, ale nie zagrał)

Royce - 0

Grant - 4

Anderson - 0

Caruso - 5

Watson - 0 (2x DNP)

Williams - 5

Sharpe - 0

 

komentarz: to był naprawdę udany trymestr pod względem absencji zwłaszcza, że jedynie w dwóch terminach nachodzą na siebie urazy Granta i Caruso, reszta to sytuacje gdzie traciłem zaledwie jednego grajka z tych absolutnie podstawowych

 

4. Krótki opis zawodników z wybranymi statystykami

Nikola Jokić

Na pewno pierwsza część trymestru była bardziej udana dla panującego dla Serba, zaliczył kilkumeczowy niespotykany jak dla niego slump, na szczęście w jego przypadku to są niezbyt częste sytuacje i szybko wrócił do siebie, choć produkcja punktowa mu nieznacznie spadła i z początkowych granic 29-30ppg skończył ten okres na 26 punktów, dalej gra jednak sezon na poziomie najlepszego BPM w karierze i wciąż ma szansę zakończyć ten sezon ze średnią TD.

Cytat

Most FGA in the “clutch” this season: 

8. Jokic: 31—63.4%

/\ stan na 23.12 (@NBA University)

Jalen Brunson

Jak już pisałem miałem sporo obaw o to czy Brunson potwierdzi swoją bardzo wysoką pozycje w lidze po tym jak stał się prawdziwym objawieniem wschodniej części drabinki PO. Na początku było widać po nim pewne zmęczenie i brak pewności, ale to trwało może z dwa pierwsze tygodnie. Ostatecznie kończy ten okres ze świetnymi 25.6/5.9 przy 46% za 3 i .597 TS nie jest też tajemnicą, że w Knicks gra na pewno inaczej niż u mnie, można zauważyć, że ma małą liczbę asystowanych rzutów, co często wymusza na nim grę na bardzo wysokiej intensywności, przy Joku i Grancie, którzy nie potrzebują tak piłki, na pewno nie w takim stopniu jak Randle jest na pewno łatwiej, zresztą zdążył się już z tą drużyną bardzo dobrze zgrać.

Cytat

Best EFG% on Pull-Up Jumpers 

9. Brunson: 53.9%—308 

27.12 (@NBA University)

 

Alex Caruso

Piękny Alex dalej jest topowym obrońcą obwodowym (wg. EPM trzecim po SGA i Suggsie, a do tego zalicza ofensywnie dość chory trymestr rzuca 9.4ppg na 45% za 3 i .675TS 123ortg 112drtg nie jest to oczywiście coś co może całościowo powalać na kolana, ale gdy sobie przypomnimy jaką to miał być kulą u nogi w zeszłych PO to mamy tutaj bardzo spoko dodatek. Najważnejsze jednak, że jego przesunięcie do s5 zbiegło się z najlepszym okresem real Bulls i od 30 listopada Chicago notuje bilans 10-6 (Alex nie grał w s5 tylko w jednym z nich, ale kończył to spotkanie grając 30 minut)

 

Royce O'Neale

To nie był najlepszy okres dla Royca, ale też nie był wcale tragiczny, u mnie ma o wiele mniej zadań, podobnie jak Caruso musi się skupić na zadaniach specjalnych, mogę przeboleć jego słabą skuteczność w takim otoczeniu jak Nets, zwłaszcza, że trójka na 39% przy 5 3PA nie psuje mi tego ataku za bardzo

 

Malcolm Brogdon

Bardzo się obawiałem, że kontuzja pachwiny może go wykluczyć na dłużej, a Brogdon naprawdę bardzo dobry sezon, choć cyferki może nie do końca to pokazują z racji nie za dobrej skuteczności (42% / 38% za 3), natomiast nie jest tajemnicą, że Blazers najlepiej wyglądają właśnie z nim na kierownicy i jest na pewno obok Simonsa ich drugim najlepszym graczem

 

Jerami Grant

Kontrakt jaki dostał w lato od Blazers był szokujący chyba dla wszystkich. Osobiście mam wrażenie, że póki co Grancik nie za bardzo ochłonął po świętowaniu tak sytej umowy, jednak te 22ppg na 58TS 41% za biorę w ciemno, choć przyznaje, że jego obecna gra i zaangażowanie nie napawa mnie za bardzo optymizmem, choć z drugiej strony ważne, że jest zdrowy i wciąż dostatecznie efektywny

 

Kyle Anderson

Z racji zdrowego i bogatego w talent rosteru rl Soty Kyle stracił trochę z gry, jego minuty trochę spadły i widać, że jego rola w ataku jest teraz mniejsza. Natomiast to dalej bardzo wartościowy gracz jako ten z dalszej rotacji, mam nadzieję, że z biegiem sezonu będzie się prezentował podobniej do poprzedniego.

 

Peyton Watson

Zakochałem się. Jarałem się już w życiu jakimiś kasztanami pokroju Mudiaya czy Bartona, ale Watsonik jest wyjątkowy. Początek grudnia był dla niego przełomowy gdy szerszej publiczności przedstawił się jako stoper na gwiazdy rywala.

W tamtym czasie dopiero przedzierał się do wąskiej rotacji Nuggets, ale już od kilku tygodni jest jej integralną częścią. Od drugiego grudnia gra średnio 20 min zdobywając w tym czasie 9ppg na 50% skuteczności, jego trójka jest wciąż nieregularna, ale rzut wygląda dość miękko, a przede wszystkim gościu nie zraża się niepowodzeniami i gra na tej samej monstrualnej dynamice. Jok go nawet zaczął ostatnio karcić za to, że każda akcje próbuje skończyć efektownym dunkiem. Wciąż w jego grze jest sporo młodzieńczej naiwności i szaleństwa, ale ciężko przejść obok niego obojętnie. Na pewno nie przeoczycie żadnego dobrego meczu w jego wykonaniu o czym chyba przekonywać już nie muszę.

 

Day'Ron Sharpe

Z mojej perspektywy jest to totalne zaskoczenie, nie spodziewałem się, że z dealu Conleya wpadnie mi w ręcę taki mały skarb (pozdrawiam @Sylvinho. i życzę lepszego T2) Sharpe był w tym czasie jednym z lepszych backup C w lidze. Bardzo silny a przy tym dość zwinny wysoki, powinien sobie zapracować na dobry kontrakt jeśli utrzyma taką dyspozycję. Niech GM Pacers ma z nie pożytek.

 

5. Terminarz

schedule.png

komentarz: ja widzicie nie jest to jakiś wielce ciężki terminarz, oczywiście gram kilka spotkań z drużynami z topu, ale też nie uważam, abym musiał się przejmować jakąś gorszą serią gier, patrząc na to jak radzą sobi rl Nuggets grają bodajże 12 spotkań bez Jamala

 

6. Proponowany bilans

Nie ma co się za bardzo rozpisywać, to był dobry trymestr dla mojej ekipy, choć jeszcze spore pole do poprawy, najważniejsze jest póki co zdrowie i za to trzymam kciuki.

proponowany bilans to 21W

pozdrawiam LBS

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TORONTO RAPTORS

Rotacja:

PG:    Damian Lillard 35min / Malachi Flynn 13min / Cory Joseph
SG:    Josh Okogie 22min / Talen Horton-Tucker 20min / Sam Merrill 6min
SF:    Kawhi Leonard 34min / Jeff Green 14min / Dalen Terry / DaQuan Jeffries
PF:    Pascal Siakam 34min / Naz Reid 14min / Kessler Edwards
C.      Myles Turner 27min / Onyeka Okongwu 21min / Precious Achiuwa 

To zespół Kawhi'a, bez niego w poprzednim sezonie udało się dostać do ECF i zabrakło dosłownie dwóch głosów by zagrać w finale. Potrzebowałem lidera, który obudowany zawodnikami grającymi w tym zespole od lat, poprowadzi ich w Playoffs. Powodem do niepokoju było i wciąż jest zdrowie, mam wielu zawodników którzy w przeszłości wypadali na dłużej, na szczęście póki co mam jeden z najzdrowszych zespół w lidze. Lillard jest Robinem podobnie jak w Bucks, Siakam jest trzecią opcją jak w czasach gdy Raptors zdobywali mistrzostwo, Jeff Green daje doświadczenie, Reid jest najlepszym rezerwowym w najlepszym zespole zachodu, na Okogiego liczę w obronie, Myles Turner wciąż świetnie blokuje(2,2blk) i rozciąga grę, Onyeka dołożył trójkę z rogu, choć % mógłby być lepszy.

Absencje:

Jedynie Okogie wypadł na pięć meczów z powodu urazu biodra, prócz niego nikt nie doznał kontuzji.

Statystyki:

Damian Lillard - 26,2 pts 7,0as 4,5 rb 44% FG%, 38% 3P% - 26 rozegranych meczów
Kawhi Leonard - 24,4 pts 5,0 rb 1,5stl 52% FG%,, 43% 3P% - 27 rozegranych meczów
Pascal Siakam -  21,4 pts 6,6 rb 4,9 as 51% FG%, 25% 3P% - 28 rozegranych meczów
Myles Turner -  17,1 pts 7,6 rb 2,3 blk 51% FG%, 33% 3P% - 27 rozegranych meczów
Naz Reid - 13,0 pts 4,4 rb 0,6blk 50% FG%, 39% 3P% - 28 rozegranych meczów
Talen Horton-Tucker - 11,4 pts 4,5 as 1,1 stl 42% FG%, 34% 3P% - 28 rozegranych meczów
Onyeka Okongwu - 9,6 pts 6,9 rb 0,9 blk 59% FG%, 29% 3P% - 28 rozegranych meczów
Precious Achiuwa - 8,3 pts 6,0 rb 2,0 as 46% FG%, 30% 3P% - 22 rozegrane mecze
Jeff Green - 6,6 pts 2,1 rb 0,7 as 57% FG%, 32% 3P% - 27 rozegranych meczów
Josh Okogie - 6,5 pts 3,4 rb 1,0 stl 42% FG%, 28% 3P% - 23 rozegrane mecze
Malachi Flynn - 5,3 pts 2,4 as 41% FG%, 34% 3P% - 28 rozegranych meczów

+ Two Way Sam Merril - 6,3 pts 1,3 rb 45% FG%, 48% 3P% - 15 rozegranych meczów

Terminarz:

ggggggggggggggg.thumb.jpg.79aa50eac0aa6f7b55932cecf44a46a8.jpg

Najlepsze mecze:

Plusy/Minusy:

+ Niesamowite zdrowie
+ Kawhi Leoanrd w formie Playoffowej
+ Rotacja podkoszowa Siakam/Reid, Turner/Okongwu

- Siakam i Turner mogliby poprawić % za 3
- Brak klasowego zmiennika dla Lillarda

Proponowany bilans:

Najlepszy bilans na Wschodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PORTLAND TRAIL BLAZERS

W Blazers pojawiła się nadzieja, choć nie można powiedzieć by ten proces się kończył. 

Na pierwszy plan wysunął się Chet Holmgren, który jeśli tylko pozostanie zdrowy, ma przed sobą wielką karierę. Chet gra dobrze w obronie i jest wszechstronny w ofensywie. Do tego jest najpiękniejszy (nie zapraszam do dyskusji) i ma wielkie szanse na ROTY. W przyszłości All-Star i kandydat na DPOTY.

 

Z dwójki Jalenów nie byłem w stanie przewidzieć co się stanie. Green w swoim rozwoju zanotował stagnację, zaś Suggs zrealizował wielki skok. Spodziewałem się, że będzie odwrotnie. 

Green gra “swoją koszykówkę”. Wszystko by było w porządku, gdyby nie fakt że ta charakteryzuje się fluktuacjami skuteczności i nieefektywną grą w obronie. W RL Rockets pojawili się zawodnicy, którzy prezentują się znacznie lepiej od Greena, co nie najlepiej świadczy o Greenie. Mam najdzieję, że ostatnie informacje będą dla niego wake up call. Więcej występów jak z Sixers, lepsza gra w obronie i będzie wszystko ok, ale wszystko w jego rękach. W moich Blazers wciąż jednak ma miejsce by się rozwijać jako lider. Miejmy nadzieję, że dorośnie do powierzonego mu zadania. 

Suggs zaś prezentuje się świetnie i swoim zapałem stanowić powinien przykład dla każdego młodego zawodnika. Wykorzystuje wszystkie swoje atuty i stale rozwija grę. Wciąż oczekuje się po nim więcej, ale patrząc na to jak prezentuje się w tym sezonie, może stać się liderem (póki co w obronie) na jakiego go kreowano przed draftem. Na filmikach nie widać aż tak jego determinacji i wpływu na obronę, ale cieszy jego postawa. 

Transfer do Pacers dla Obi Toppina, to jedna z lepszych rzeczy jaką mógł sobie życzyć, gdyż w końcu może w pełni zaprezentować swoje umiejętności. Prawdopodobnie nigdy nie będzie go-to-guy, ale jako stretch forward, który regularnie ścina pod kosz jest efektywny. W obronie wciąż jest wiele do poprawy, bo jeśli chodzi o zbiórki i przeszkadzanie w rzutach nie jest jeszcze dobrze, ale w Blazers przy Holmgreenie nie jest to aż tak bardzo widoczne.

 Patrick Williams kolejny sezon prezentuje równą formę i to może być odbierane pozytywnie, ale nie można zapomnieć o fakcie, że wciąż powinien się rozwijać. P-Will fajnie się prezentuje w obronie, a ofensywnie wykorzystuje co jest mu dane. Kolejny raz może być to plus, ale jest też ciemna strona. P-Will w tym sezonie dostanie swój drugi kontrakt i jak donosiły media - nie zaakceptuje nic innego, niż solidną kwotę przekraczającą 20 mln rocznie. W RL Bulls nie dogadał się co do extension, a w Blazers nie było woli by zainwestować taką kwotę w niego. Z wielkim bólem serca, został więc oddany do New York Knicks, gdzie w związku z tym, że dobrze pasuje do rotacji, zarobi swoją wymarzoną kwotę. 

Ziaire Williams - fajnie wykorzystał nieobecność Ja by pokazać swoje atuty, ale wymagane jest od niego więcej, by utrzymać się w lidzę. Gdy jest na boisku ofensywa prezentuje się nieco lepiej, ale nieco gorzej wygląda defensywa.    

Payton Pritchard zawodnik rotacyjny w RL Celtics, zaś w Blazers back-up rozgrywający. Nie oczekiwano po nim cudów, a przy jego kontrakcie to i tak zawodnik in plus. Najbliższe miesiące spędzi w Knicks. Zarząd Blazers dziękują za jego grę. 

Jaden Hardy ma przebłyski i mam nadzieję że forma wtedy prezentowane stanie się normą w jego grze. To co prezentuje obecnie to wciąż mniej niż się od niego oczekuje. Hardy potrafi się odnaleźć na parkiecie, który zapewnia odpowiedni spacing. W Blazers ma to zapewnione, więc ma zdecydowanie większą rolę i więcej okazji by się pokazać. W następnym okresie będzie grał jako back-up na pozycji 1 i 2. 

Nikola Jović ma czas by się odpowiednio rozwiną i w Portland mocno się wierzy w jego umiejętności. Chciałbym widzieć go częściej grającego jak z Warriors - aktywny w obronie i szukający najlepszych rozwiązań w ofensywie - a mniej w G-League.

Jericho Sims gra jako back-up Chet’a i robi dokładnie to czego się po nim oczekuje - skupienie na obronie i wykorzystywanie swoich szans w ofensywie.

Kira Lewis Jr. to smutny przypadek. Nic nie wskazuje na to by miał się odbudować, a biorąc pod uwagę jego atuty, gdy wchodził do ligi, mogą być to jego ostatnie momenty w NBA. 

Szkoda, że Jarace Walker nie gra regularnie w RL Pacers, bo ma do zaoferowania naprawdę dużo - dobra gra w obronie, potrafi zagrać na dystansie i dodatkowo potrafi przyzwoicie rozegrać. Przydałoby się więcej minut dla takiego zawodnika, ale głównie rozwija się w G-League. Czy wyjdzie mu to na dobre? Zobaczymy. 

Gradey Dick musi się przyzwyczaić do gry w NBA. Miałem nadzieję, że w RL Raptors będzie mógł się dobrze zaprezentować. Póki co jednak popisuje się nieefektywnością. Ma przebłyski, ale to za mało. Przy jego umiejętnościach to jedynie kwestia czasu, gdy stanie się efektywnym zawodnikiem. Póki co ogrywa się w G-League. 

 

Blake Wesley i Nerlens Noel - poza rotacją. 

 

Rotacja:

Suggs 30 / Pritchard 12 / Hardy 6 

Green 30 / Z.Williams 10 / Hardy 8 /

P. Williams 25 / Z. Williams 15 / Dick 8 

Toppin 28 / Jović 10 / Walker 10

Holmgreen 30 / Sims 18 / 

 

Taktyka:

Celem zespołu jest stworzenie możliwie dużo przestrzeni pod koszem i na półdystansie, by łatwo było penetrować tę przestrzeń z obwodu. Wysocy Blazers potrafią grać na dystansie, a obrońcy wykorzystać luki przy wjeździe pod kosz. Nie ma jednego ustalonego rozgrywającego, bowiem ten jest rotacyjny (popularne słowo) i uzależniony od danego zagrania. Zawodnicy grający z ławki również pasują do takiej gry, więc niezależnie od tego kto jest na parkiecie, strategia się nie zmienia. 

 

Prognoza na T1:

Choć z optymizmem patrzę w przyszłość, to sam Chet meczu nie wygra, a impact Suggsa widać w defensywie. Holmgren odnajdzie się w takiej sytuacji, a dla Suggsa jest ona optymalna. Wpływ takich zawodników jak Green, Z.Williams, P.Williams jest nierówny. Styl gry powinien odpowiadać Jalenowi, który mógłby pokazać swoją szybkośc, atletyzm i wejścia pod kosz, ale by być pluosowym zawodnikiem wymagana jest lepsza skuteczność.  Toppin potrzebowałby lepszego rozgrywającego, by w pełni wykorzystać swoje umiejętności. System ten odpowiadałby przede wszystkim Hardemu, który mógłby pokazać swój repertuar umiejętności.

W związku z tym i pomimo progresu części zawodników, obawiam się że mój team mogłaby spotkać sytuacja RL Pistons…

Tak więc wynik na T1 - 3:25

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 18-10

Bucks 12-16

76ers 16-12

Heat 19-9

Magic 18-10

Pacers 13-15

Knicks 16-12

Cavs 17-11

Nets 12-16

Bulls 16-12

Hawks 4-22 (brak rozpisu lawki, kto tam wogole gra?)

Raptors 22-6

Hornets 7-21

Wizards 13-15

Pistons 11-17

Timberwolves 16-12

Nuggets 21-7

Clippers 15-13

Kings 15-13

Pelicans 16-12

Mavs 20-8

Suns 14-14

Rockets 11-17

Lakers 19-9

Warriors 11-17

Jazz 17-11

Grizzlies 17-11

Blazers 8-19

Spurs 8-20

Thunder 16-12

Niepelny. Potem dokoncze ver 1.1

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NEW YORK KNICKS

Rotacja:

Z Lamelo (15 games)

PG:    LaMelo Ball 34 min / Jordan Poole 14min
SG:    Donte DiVincenzo 25 min / Kevin Huerter 12 min / Jordan Poole 11min
SF:    Mikal Bridges 34min / Taruean Prince 7 min / Kevin Huerter 7min
PF:    Evan Mobley 34min / Taruean Prince 14 min
C.     Al Horford 24 min / Zach Collins 24

Bez Lamelo (13 games):

PG:    Jordan Poole 30 min / C.Payne 18min
SG:    Donte DiVincenzo 26min / Kevin Huerter 22min /
SF:    Mikal Bridges 34min / Taruean Prince 14min / 
PF:    Evan Mobley 34min / Toumani Camara 8min / Taruean Prince 6min
C.     Al Horford 24 min / Zach Collins 24min

 

[tu będzie opis]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 19 9
Nets 13 15
Knicks 13 15
Sixers 14 14
Raptors 20 8
Bulls 13 15
Cavaliers 16 12
Pistons 12 16
Pacers 12 16
Bucks 13 15
Hawks 5 23
Hornets 5 23
Heat 19 9
Magic 19 9
Wizards 11 17
Mavericks 20 8
Rockets 12 16
Grizzlies 15 13
Pelicans 17 11
Spurs 5 23
Nuggets 21 7
Wolves 15 13
Blazers 8 20
Jazz 17 11
Thunder 15 13
Warriors 10 18
Lakers 21 7
Clippers 14 14
Suns 13 15
Kings 13 15
Edytowane przez january
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics

16

12

 

 

 

Nets

13

15

Knicks

14

14

Sixers

14

14

Raptors

21

7

Bulls

16

12

Cavaliers

15

13

Pistons

12

16

Pacers

12

16

Bucks

14

14

Hawks

5

23

Hornets

6

22

Heat

18

10

Magic

18

10

Wizards

12

16

Mavericks

19

9

Rockets

9

19

Grizzlies

16

12

Pelicans

17

11

Spurs

5

23

Nuggets

21

7

Wolves

18

10

Blazers

11

17

Jazz

17

11

Thunder

15

13

Warriors

9

19

Lakers

18

10

Clippers

14

14

Suns

13

15

Kings

13

15

 

Celtics- 15-13

Fantastyczny Fox, ale po kontuzji McColluma brakuje tutaj 2 opcji, Niby Barnes zaliczył kolejny progres, ale nie widać tego po wynikach Raptors a i on sam nie do końca pasuje mi do Foxa. Kilku spoko rolsów jak Ingles czy Melton i Kuzma, ale nie był to wybitny trymestr Celtów mimo allstarowej formy Foxa. Drużyna ze sporym upsidem w dalszej części sezonu, ale Principie chyba może sobie pluc w brodę, że nie zaatakował Giannisa przed sezonem.

Nets 13-15

Podobnie jak u kolegi z dywizji, brakuje drugiej opcji, a także klasowego rozgrywającego- zespół zbudowany wokół Senguna i Brooksa, otoczonych dobrze dopasowanym Murrayem i zawsze solidnym Lowrym- jednak poza nimi i Moritzem Wagnerem (grającym dobry sezon z ławki Magic) brakuje tutaj jakości. Ze zdrowym Herro byłby to zespół walczący o PO na słabiutkim wschodzie, bez niego jest to zespół na granicy playinów

Knicks 13-15

Jeśli ma coś pójść nie tak, to z dużą dozą prawdopodobieństwa wcześniej czy później będzie to związane z Knicks. Jak Lamelo zaczął grać jak allstar to się połamał, jak Poole zaczął wyglądać jak allstar to.. trafił do Knicks. Solidni Horford, DiVicenzo, Collins czy Huerter, oraz niezły ale stojący w miejscu Mobley to na ten moment zdecydowanie za mało by Człowiek Morza mógł ponownie zostać mistrzem playinów. / dobra dodałem 2W, zapomniałem, że Bridges jeszcze grał w Knicks xD/

Sixers 13-15

Oh jak bardzo Philly przypominają zeszłorocznych Wolves. Na papierze top tier contenderów, ale liczba kontuzji, która dopadła drużynę Tecu w tym trymestrze daleka jest od ligowej średniej. Gdyby nie wybitna forma Embiida i progres Maxeya ten zespół byłby na poziomie Knicks.

Toronto – 21-7

Wszystko zatrybiło, mimo, że Lillard póki co jest bardzo chimeryczny, a Leonard na początku sezonu wyglądał zardzewiale, tak z biegiem sezonu Raptors wyrastają na głównego faworyta do Finałów na Wschodzie, a na pewno obok Miami na najbardziej legitny zespół tej konferencji.

Bulls 15-13

Ciężki do oceny zespół, z jednej strony bardzo dobry trymestr Porzingisa, z drugiej kiepski start sezonu Randla czy Middletona (z biegiem czasu obaj się jednak rozkręcili i Khris przestał wyglądać jak emeryt, a Randle robił swoją produkcję na bardzo wysokim poziomie)- Mi osobiście ten zespół przypomina trochę Atlante Hawks z czasów Josha Smitha i Joe Johnsona i uważam, że powinni wykręcić dobry bilans na RS, ale jak będzie w PO z Randlem jako liderem?

Cavaliers 15-13

Za mało jakości wokół Hulibartona by ten zespół mógł osiągnąć lepszy bilans w mojej opinii. Ayton gdy grał był niezły, Cam Johnson jak zawsze solidny, tak samo Jalen Johnson(gdy grał) i Bruce Brown, ale dalej? Chimeryczny i wkurwiający Barrett, kontuzjowani Smart i Adams, przyzwoity Fontecchio i to by było na tyle. Drużyna podobnie jak Celtics, z dużym upsidem i jednym allnba zawodnikiem, ale reszta musi się podciągnąć jeśli Earnie liczy tutaj na coś więcej.

Pistons 12-16

Ten zespół jest tworzony wokół Moranta i bez jego obecności to taka rl Utah Jazz- świetny Derrick White i dobrzy Markannen i Eason, ale White musi grać w zupełnie innej roli niż w Celtics. Zabrakło głównego ballhandlera w tej układance i tak jak w przypadku Cavs czy Celtics bardzo możliwy jest spory upside, tak tutaj jest pewny po powrocie Moranta. Pistons będą bardzo mocni w dalszej części sezonu, ale wejście powolne.

Pacers 11-17

Bardzo dobry VanFlet, solidny na RS Nurkić i Covingtonto by było na tyle z mocnych stron, Podziemski dobrze wyglądał jak na rookiego, ale odróżnijmy hype u rookasa od realnego impactu. Na ten moment Pacers brakuje jakości, powrót Bridgesa do gry za to bardzo udany, więc jest światełko w tunelu, ale sporo jeszcze pracy w Indianie by liczyć się w walce o PO.

Bux 14:14

Zajebisty Edwards, w towarzystwie świetnego Williamsa i kilku świetnych strzelców (Duncan, Curry, Hield) ten zespół będzie mocny, chociaż jeszcze brakuje doświadczenia by już  w tym roku włączyć się do walki o coś dużego. Jednak assety są, czy poza Bridgesem doczekamy się kolejnych ruchów w Milwaukee? Czekamy

 

 

Hawks i Hornets 5-23

Padlina i tu i tu, z tym że Hawks mają Wembayame, a Hornets Hendersona.

Heat 18:10

Doncić i Durant wyglądali świetnie w tym trymestrze, jedynie brak centra i baaaaaaaardzo wąska rotacja, który by maksymalizował ich zalety zaważył, że nie mamy 2 na początku bilansu.

Magic 18:10

Na Wschodzie i Rak Ryba, Orlando dalej są wątpliwym zespołem jeśli chodzi o liderów, jednak pierwszy raz można śmiało napisać o głębi w zespole bo poza Raptors nikt na Wschodzie nie dysponuje choćby zbliżoną. Bardzo dobry draft w wykonaniu Magic (nie pierwszy raz) –szkoda, że Alonzo tak bardzo chce udowodnić światu, że da się coś wygrać z Mitchellem i Townsem, bo byłby to naprawdę imponujący team na nasze warunki gdyby nie mieli najsłabszego duetu liderów z ekip, które aspirują do wygranej, ale na RS jest to w zupełności wystarczający zespół.

Wizards 11-17

Dobre trymestry Harrisa i Conleya- ale kto tu ma być 1 i 2 opcją? Sharpe wygląda dobrze, ale na razie to melodia przyszłości. Wyciśnięte na maksa value z Kesslerem może odmienić pozycję Wizards w dalszej części sezonu, ale póki co w Waszyngtonie brakuje argumentów w walce z innymi zespołami.

Dallas 19-9

To jest bardzo mocny zespół, choć nie tak mocny dopóki nie spojrzałem z dokładnością  w arkusz. Cholernie mocne s5, dobrze fitujące, ale im dalej w las tym ciemniej, warto byłoby się zastanowić nad konsolidacją talentu, bo nazwiska z dalszej rotacji wyglądają groźniej na papierze niż w rzeczywistości.

Rockets 9-19

Keyonte jest utalentowany, ale w Jazz w pierwszym trymestrze grał słabiutko, Brown wyglądał dobrze, ale… zespół w którym to Adebayo jest najlepszym kozłującym na historycznie silnym Zachodzie? Wysoki pick się szykuje w Teksasie.

Memphis 16:12

Giannis może być niezadowolony, że trafił z deszczu pod rynnę, ale dalej gra zajebisty basket nieosiągalny dla większości koszykarzy- otoczony solidnymi Richardsonem, Bogdanoviciem i Valanciunasem, oraz tricky, ale chyba dobrze pasującym do niego Porterem jr powinien zrobić dodatni bilans. Na minus na pewno rotacja w 1 trymestrze, w drugim powinno wyglądać to lepiej.

Pelicans- 17:11

Od wymiany po Hardena ten zespół wygląda lepiej z sezonu na sezon, nawet Hayward jest tu przydatny, a do tego odkrycie scoutingu Minnesoty- Tate- jedyny minus dla Cambyego, że Pelicans nie mają tutaj zbyt dużego upsidu, w tym trymestrze większość rzeczy zatrybiło, ale wydaje się, że nie będzie zbyt dużo szans na poprawę wyniku w kolejnych, chociaż…

Spurs- 5-23

No c***nia, ale na 2W bym nie liczył.

Nuggets 21-7

Bardzo mocny RS team, choć już nie tak mocny jak w zeszłym roku. Jokić na początku sezonu wyglądał kosmicznie, teraz zszedł na ziemię, ale nie można tego liczyć na 1 trymestr. Tutaj wszystko hulało aż miło.

Minnesota 18-10

Blazers 10-18

Dziwnie będzie oglądać loterię draftu z pozycji Ashigaru gdy nie będzie się miało top3 wyboru przed loterią. Dalej jest to overallowo słaby zespół, ale Holmgren i Suggs wyglądają świetnie, myślę, że po latach upokorzeń Blazers robiliby wszystko by zacząć wygrywać, choćby z tymi zespołami w ich zasięgu.

Utah Jazz- 15:13

W końcu dobry czas dla Jazz, która jest o lidera od bycia bardzo solidnym zespołem. Szulim może i ma swoje za uszami, ale pod względem trafiania z graczami jest w ścisłej czołówce, na ten moment brakuje sprawdzonej pierwszej opcji (chyba, że docelowo Banchero ma taką być), poza tym fajna, głęboka jak na nasze warunki rotacja.

 

Golden State Tankers 9-19

Zespół w którym Ingram jest Twoim liderem już na starcie jest skazany na walkę o lotto pick, a jak dodamy do tego całą plagę kontuzji (jedynie ta Lavina poprawiająca bilans) to no cóż…. In Mark Williams we trust / nawet jak jest połamany to dalej jest w top5 najlepszych graczy Golden/

Lakers 18-10

Jasiek nie jest tak silny jakby chciał, ale nie jest też tak słaby jak być mógłby po oddaniu Butlera. Dobry solidny zespół oparty na dwóch allstarach, którzy może i grają swoje najgorsze sezony od dawna, ale nadal są na poziomie allstars/ choć już Curry chyba nie łapałby się do allnba, Lebron na pewno/

Kilku fajnych, wybijających się rolsów, ale Lakers konkurencyjni nie będą jak nie ruszą assetów, a patrząc na ruchy podczas okienka, to raczej zawijają interes niż atakują.

Clippers- 15:13

Clippers ciężcy do oceny, ale jednak solidni i Cade przy Garlandzie i Butlerze powinien mieć znacznie lepszą renomę i opinię niż w Pistons. Średnio mi leży ten fit gdzie trzech graczy dużo traci w grze bez piłki, ale jednak Brave było nie było, potrafi nawet z dalszym pickim dobrać solidnych grajków. Zespół z małym upsidem na ten sezon, bo Cade to musiałby chyba Pistons do playinnów wprowadzić by być traktowany tutaj serio, ale zespół na pewno powalczy o awans do PO bez konieczności bicia się w playinach a później z Minnesotą.

Suns 13:15

Solidny, wyrównany zespół oparty na duecie JJJ/Bane któremu brakuje kogoś w stylu, ja wiem… Josha Giddeya? Za wąska rotacja na coś więcej

 

Kings 13:15

Fluber, jak to Fluber, potrafiał z niektórymi nazwiskami, ale klocki są do siebie słabo dopasowane. Drużyna pozbawiona spacingu, oparta na liderze DeRozanie skończyłaby imo z Russellem Westbrookiem jako głównym dyrygującym grę, a to nie ma prawa się udać w 2024 roku. Niemniej, jest tu kilka klocków, które dobrze wystrzeliły- imo warto byłoby tym handlować, bo nie widzę możliwości na upside.

 

//

Domyślam się, że bilanse nie do końca się zgadzają, postaram się na dniach dodać brakujące Winy zespołom przy których się wahałem- te mają służyć mojej ocenie siły zespołów, kilka drużyn na pewno dostanie po kilka W więcej (zapewnie ze Wschodu bo tam są zaniżone, ale Wschód vs Zachód w tym sezonie wygląda komicznie)

 

 

 

 

Edytowane przez Qcin_69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I trymestr

bilans

Celtics

18

10

Nets

13

15

Knicks

12

16

Sixers

16

12

Raptors

20

8

Bulls

15

13

Cavaliers

18

10

Pistons

11

17

Pacers

12

16

Bucks

13

15

Hawks

5

23

Hornets

5

23

Heat

18

10

Magic

19

9

Wizards

12

16

Mavericks

21

7

Rockets

7

21

Grizzlies

16

12

Pelicans

16

12

Spurs

7

21

Nuggets

21

7

Wolves

16

12

Blazers

8

20

Jazz

16

12

Thunder

15

13

Warriors

10

18

Lakers

18

10

Clippers

14

14

Suns

13

15

Kings

15

13

 

 

 

 

420

420

Edytowane przez ernie9005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 19-9

Nets 13-15

Knicks 13-15

Sixers 14-14

Raptors 21-7

Bulls 16-12

Cavs 14-14

Pistons 11-17

Pacers 12-16

Bucks 12-16

Hawks 5-23

Hornets 9-19

Heat 18-10

Magic 18-10

Wizards 12-16

Mavs 20-8

Rockets 8-20

Grizzlies 17-11

Pelicans 16-12

Spurs 5-23

Nuggets 19-9

Wolves 16-12

Thunder 17-11

Blazers 8-20

Jazz 18-10

Warriors 9-19

Lakers 19-9

Clippers 13-15

Suns 13-15

Kings 15-13

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 18-10

Nets 11-17

Knicks 12-16

Sixers 14-14

Raptors 21-7

Bulls 16-12

Cavs 16-12

Pistons 11-17

Pacers 13-15

Bucks 12-16

Hawks 5-23

Hornets 7-21

Heat 18-10

Magic 19-9

Wizards 12-16

Mavs 20-8

Rockets 9-19

Grizzlies 16-12

Pelicans 16-12

Spurs 6-22

Nuggets 21-7

Wolves 16-12

Thunder 16-12

Blazers 8-20

Jazz 18-10

Warriors 9-19

Lakers 18-10

Clippers 14-14

Suns 13-15

Kings 15-13

Edytowane przez kuba2419
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 21-7

Nets 12-16

Knicks 14-14

Sixers 16-12

Raptors 20-8

Bulls 17-11

Cavs 15-13

Pistons 10-18

Pacers 14-14

Bucks 9-19

Hawks 6-18

Hornets 5-23

Heat xxx

Magic 19-9

Wizards 10-18

Mavs 20-8

Rockets 9-19

Grizzlies 16-12

Pelicans 15-13

Spurs 4-24

Nuggets 20-8

Wolves 17-11

Thunder 17-11

Blazers 6-22

Jazz 16-12

Warriors 11-17

Lakers 19-9

Clippers 14-14

Suns 12-16

Kings xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 19-9

Nets 13-15

Knicks 13-15

Sixers 15-13

Raptors 21-7

Bulls 16-12

Cavs 16-12

Pistons 12-16

Pacers 14-14

Bucks 12-16

Hawks 4-24

Hornets 3-25

Heat 19-9

Magic 19-9

Wizards 10-18

Mavs 21-7

Rockets 8-20

Grizzlies 16-12

Pelicans 16-12

Spurs 4-24

Nuggets 21-7

Wolves 16-12

Thunder 17-11

Blazers 6-22

Jazz 18-10

Warriors 9-19

Lakers 21-7

Clippers 13-15

Suns 13-15

Kings 15-13

wstepnie 

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Celtics 19 9
Nets 12 16
Knicks 14 14
Sixers 14 14
Raptors 20 8
Bulls 14 14
Cavaliers 18 10
Pistons 12 16
Pacers 13 15
Bucks 14 14
Hawks 6 22
Hornets 4 24
Heat 19 9
Magic 18 10
Wizards 12 16
Mavericks 20 8
Rockets 9 19
Grizzlies 16 12
Pelicans 16 12
Spurs 6 22
Nuggets 20 8
Wolves 16 12
Blazers 8 20
Jazz 16 12
Thunder 15 13
Warriors 9 19
Lakers 18 10
Clippers 14 14
Suns 13 15
Kings 15 13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Szulim odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.