Skocz do zawartości

buty, kicksy i inne ciuchy zwiazane z koszem


badboys2

Rekomendowane odpowiedzi

wrazenia jak najbardziej pozytywne. sam mialem spore obawy co do skrecalnosci kostek w lowach.

ale w tym momencie nie zamienilbym tych butow na zadne inne. jak czlowiek raz przyzwyczai sie do luksusu, cholernie ciezko mu na przyszlosc z niego zrezygnowac. tym luksusem w tym wypadku jest wygoda, wyunikajaca z wagi buta i systemu w podeszwie.

 

buty maja szersza podeszwe w srodstopiu (zarowno iv jak i v ale v maja jeszcze wieksza) co gwarantuje niezla przyczepnosc. swietnia wpasowuja sie w stope i praktycznie sie ich nie czuje. sam teraz sie zastanawiam jak moglem grac kiedys w ciezszych butach. wzialem ostatnio zoom kobe ii i czulem sie jak slon.

 

jak ktos ma mozliwosc przymierzyc te buty w sklepie, niech to zrobi, zrozumie dlaczego warto. sa cholernie wygodne.

 

jedyny minus to wytrzymalosc systemu. w piatkach gram dosc regularnie od 4-5 miesiecy 2-3 razy w tygodniu

w czworkach gralem rzadziej tdo tego mialem 2 pary roznego koloru

 

w opisach niektorzy wskazuja, ze przy normalnym trenowaniu 5x w tygodniu plus mecze, pianka w butach sie utwardza i po pol roku nie maja juz takiej amortyzacji jak na poczatku. ale ja tego nie uswiadczylem badz nie odczulem jakosspecjalnie. wszystkie buty sie utwardzaja przeciez po jakims czasie.

 

smieszy mnie jednak ,ze wciaz wypisuje sie o tym, ze mozna w nich skrecic kostke. w kazdym modelu da sie skrecic kostke. mitem jest to ze buty wysokie trzymaja lepiej kostke, prawda jest taka, ze jak zle upadniesz to skrecisz nawet grajac w glanach.

 

ci ktorzy maja problemy z kostkami graja w stabilizatorach i wysokosc buta nic tu nie da.

 

edit:

a czy warte kwoty?

zalezy o jakiej kwocie mowimy. mozna je kupic od 300-400 imo sa warte tej kasy. tak jak air jordany 2011 sa warte 500 zl. i zalezy do czego ci te buty. jak ja mialbym wydac na buty do grania minimum 2-3 razy w tygodniu sobie kupilbym zk5. jezeli mialbym szukac do grania 5x w tygodniu plus mecze to zastanawialbym sie czy ZK, czy lebrony, czy AJ 2011.

 

jak mialbym kupic buty na asfalt to tez wybralbym totalnie inne modele. sharkleye, jordan outdoor, adidas mial kilka ciekawych modeli na asfalt, nike force mid itd...

 

do chodzenia wzialbym zoom kobe iv bo lekkie i ladne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziękuję Ci bardzo za wyczerpujaca odpowiedz, brakuje takich bardzo na forach ogolnie. wszyscy wola odpowiedziec jednozdaniowo w topicu jak zresetować komputer niż pomóc w faktycznym problemie. Dzięki też szczególnie dr.c za zasugerowane modele.

 

uzyskałem jeszcze troszkę wolnej kasy, to bym mógł sobie na te butki pozwolić. grać codziennie to nie gram, ale też nie jest to 1x w tygodniu. więc dobrze by było żeby trochę pociągnęly.

 

problem jest takiego rodzaju, że kobe iv nigdzie ma z tego co widze, są tylko kobe v które są troszkę brzydsze i droższe, koło 350, a jak dojdzie wysyłka to już przesada, wtedy bym wolał chyba te BB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę właśnie, mam wyczulonego nosa na takie rzeczy, jak oryginalność rzeczy. moje podejrzenia już budził ten uzytkownik od poczatku - jak nie daje faktury vat, ma malo komentów, dziwny szablon aukcji i są ciuchy z usa to jest dziwnie.

 

Ale to jeszcze nie postanowione, bo niestety kobe iv nie dorwę, kobe v drogie... ktoś z posiadaczy tej serii może się wypowiedzieć nt. rozmiarów? brać większe czy mniejsze, jak coś?

a co powiecie o kobe vi? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! :) Postanowiłem kupić sobie buty do kosza, lecz na butach nie znam się zupełnie i szukam porad. :D Kwota to około 300 zł max. W kosza gram głównie na dworze (najczęściej tartan, rzadziej asfalt). Nie wiem jak to jest z butami, czy różnią się czymś buty na halę od tych na asfalt/tartan? Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż ja mam podobny problem co kolega wyżej.

 

Poszukuje butów do kosza, ale takie co zasłaniają mi całkowicie kostkę. Jakieś polecacie? Słyszałem o butach Raya Allena ponoć są wysokie i chronią bardzo dobrze kostkę, ale nie mogę nigdzie znaleźć modelu. Potrzebuje butów max do 400zł. jakieś konkretne polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że but jest wysoki nie oznacza że od razu nie wiadomo jak usztywnia kostkę - są modele gdzie wysokość daje więcej złego niż pożytku.

 

@badboys2 - obstawiam że niektórzy dla spokoju psychicznego wolą wyższe buty i czuć że kostka jest trochę wspomagana. ty grasz w low'ach i się do nich przekonałeś - nie każdy miał taką sposobność ;) (osobiście też przywykłem do wyższych butów, co nie zmienia faktu że coś niskiego bym sprawdził kiedyś).

 

Nike Zoom Hustle vs Nike Zoom BB III vs Nike Air Max Turnaround - tylko bb3 mają coś poza pianką pylon w przedniej części buta (mała poduszka zoom air), ale słyszałem mieszanie opinie o trwałości podeszwy serii zoom bb na dworze (nie wiem ile w tym prawy - ale na pewno beton/tartan znacznie szybciej dojeżdżają buty niż parkiet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no, grajcie w halówkach zwykłych, koszt z 20 zł

mr klucz, mozesz powiedziec co wnosisz do tej dyskusji?

kolejny twoj post jest z dupy. odpusc sobie, nie zasmiecaj, nie wqrwiaj.

 

jezeli na zewnatrz to proponuje nike air force 1, sam w nich cioralem dobre w lata (w sensie pory roku:))

zoomy ni wiem czy ktorekolwiek nadaja sie na zew.

 

najlepsze bylyby jordan outdoor (ale te sa strasznie drogie)

nike sharkley i inne pochodne

reeboki pumpy tez sa ok, mozna tez znalezc ktores z serii blacktop swietnie nadajace sie do grani na zew.

http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRj_hwZiDSujTOTCHYWsSo70-oz57Wtt99dVmVbBH2-nxmcABXF&t=1

 

adidasy z serii z lat 90 swietnie nadaja sie do grania na zew.

 

bankowo nie ma co liczyc, ze buty na zew beda sluzyly niewiadomo ile. sezon-2 dobrego grania to max.

http://allegro.pl/buty-reebok-pump-omni ... 34126.html

tu masz zajebiste buty na streetball za 188zl

http://allegro.pl/buty-adidas-streetbal ... 72126.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, obawiam się że kupię Nike Zoom kobe VI :) kusi okazyjna cena, oj kusi..

Te buty wygladają genialnie , obawiam sie tego samego co ty .

slyszal ktos o tym sklepie :

http://www.asupershoes.com/index.php

cos mi sie nie chce wierzyc ze takie ceny maja i ze wysylka za 10 dolcow albo jak sie kupi 2 lub wiecej to za friko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklepy, który w nazwie mają "Air Jordan, Air force, Air Max" itd, mające wszystkie produkty przecenione i w ofercie wszystkie a nawet więcej kolorystyk niż istnieje naprawdę to sklepy sprzedające podróbki. Poza tym nie oszukujmy się, w żadnym sklepie nie kupisz butów o tyle tańszych od ceny retail.

 

Sprawdź PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.