Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, P_M napisał(a):

No pytanie właśnie jak mamy tutaj oceniać, czy na zasadzie własnych preferencji czy tego jak my to widzimy w kontekście all-time worldwide, bo wtedy istotnie polskie dania mogłyby mieć problem, żeby na liście się w ogóle znaleźć.

To jest problem w kontekście żurku czy dań dotychczas niewybranych. Schabowy został powstał jako odpowiednik pewnego światowego dania, tylko że dla biedoty, której nie stać na właściwy rodzaj mięsa. Nie wiem czy w tym momencie jest sens dalej unikać spoilerów, ale tak czy inaczej na pewno oryginał > biedna podróba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kily napisał(a):

To jest problem w kontekście żurku czy dań dotychczas niewybranych. Schabowy został powstał jako odpowiednik pewnego światowego dania, tylko że dla biedoty, której nie stać na właściwy rodzaj mięsa. Nie wiem czy w tym momencie jest sens dalej unikać spoilerów, ale tak czy inaczej na pewno oryginał > biedna podróba.

Rozumiem, że jako alkohol wybierzesz jakąś drogą whisky uzasadniając, że czysta, blendy, nie wspominając o tym gównie z kukurydzy to alkohol dla biedoty, podróba prawdziwego trunku 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Rozumiem, że jako alkohol wybierzesz jakąś drogą whisky uzasadniając, że czysta, blendy itd to alkohol dla biedoty, podróba prawdziwego trunku 

Źle rozumiesz. Podajesz zupełnie różne alkohole. A schabowy to po prostu danie X w wersji z takim mięsem, które akurat było dla Polaków dostępne, a które jest dużo gorsze niż to oryginalnie przewidziane w daniu X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kily napisał(a):

Źle rozumiesz. Podajesz zupełnie różne alkohole. A schabowy to po prostu danie X w wersji z takim mięsem, które akurat było dla Polaków dostępne, a które jest dużo gorsze niż to oryginalnie przewidziane w daniu X.

No nie wiem, ja lubię mięso ze schabu. Ogólnie wieprzowina bardzo smaczna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Kily napisał(a):

Źle rozumiesz. Podajesz zupełnie różne alkohole. A schabowy to po prostu danie X w wersji z takim mięsem, które akurat było dla Polaków dostępne, a które jest dużo gorsze niż to oryginalnie przewidziane w daniu X.

Doskonale rozumiem.

Droga Whisky leżakuje pierdyliard lat w beczce na szkockiej wyspie. Jej tańsza wersja, która jak sądzę wielu wskaże jest produkowana w sposób tańszy (blendy, wódka) lub z dostępnych pod ręką surowców jak ziemniaki, kukurydza czy melasa. 

 

18 minut temu, RappaR napisał(a):

No nie wiem, ja lubię mięso ze schabu. Ogólnie wieprzowina bardzo smaczna 

Ja tam lubię wieprzowinę a wołowinę w wielu przypadkach lepiej zastąpić jeleniem 🤷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał(a):

Ja tam lubię wieprzowinę a wołowinę w wielu przypadkach lepiej zastąpić jeleniem 🤷

Jeleninę raz jadłem, ale faktycznie mega mięsko. Do tego jakoś fajnie tanio wyszło - na Czechach z 80 zł? Kiedy na ogół są zdecydowanie drożsi od nas

 

4 minuty temu, jack napisał(a):

Droga Whisky leżakuje pierdyliard lat w beczce na szkockiej wyspie. Jej tańsza wersja, która jak sądzę wielu wskaże jest produkowana w sposób tańszy (blendy, wódka) lub z dostępnych pod ręką surowców jak ziemniaki, kukurydza czy melasa. 

 

Blendy to tak, tańsza wersja Whisky, ale no wódkę porównywać do Whisky to jak stwierdzić, że nutella to tańsza wersja miodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał(a):

Blendy to tak, tańsza wersja Whisky, ale no wódkę porównywać do Whisky to jak stwierdzić, że nutella to tańsza wersja miodu

Taki bourbon to na wprost whisky zrobiona z produktów dostępnych pod ręką. 

Nutella i miód to zły przykład bo to zupełnie co innego. Wódka to raczej nutella (whisky) bez orzechów (leżakowania w beczce). 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jack napisał(a):

Taki bourbon to na wprost whisky zrobiona z produktów dostępnych pod ręką. 

Nutella i miód to zły przykład bo to zupełnie co innego. Wódka to raczej nutella (whisky) bez orzechów (leżakowania w beczce). 

 

To jest tak bardzo, bardzo, bardzo błędne, że nawet nie wiem od czego zacząć.

Nutella i miód to bardzo, bardzo dobry przykład. Bo to właśnie zupełnie co innego. Wódka to nie whisky bez leżakowania w beczce, tylko coś całkowicie innego wyrabianego kompletnie inaczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RappaR napisał(a):

Wódka to nie whisky bez leżakowania w beczce, tylko coś całkowicie innego wyrabianego kompletnie inaczej

No dobrze bez słodowania na początku i leżakowania w beczce na końcu 

Ale ok masz rację wódka to zły przykład za to bourbon to przykład idealny 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, RappaR napisał(a):

I inna destylacja, gdzie wódkę destylujesz do innych procentów, by rozwodnić potem do 40%. 

No i whisky nie robisz z ziemniaków. 

Bo wódka ma być czysta a whisky nie. Wódkę więc rozcieńczają a whisky jeszcze w beczce traci moc by potem i tak często jest rozcieńczana a nie rozlewana w mocy beczki. 

Wódkę też robią że zbóż. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał(a):

Bo wódka ma być czysta a whisky nie. Wódkę więc rozcieńczają a whisky jeszcze w beczce traci moc by potem i tak często jest rozcieńczana a nie rozlewana w mocy beczki. 

Wódkę też robią że zbóż. 

 

Dlatego właśnie wódka jest czymś innym od whisky, a nie jej tańszą wersją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, julekstep napisał(a):

jbc to wybierajcie dużo tych perfum to będę miał łatwiej segregować tę kategorię! :P 

Jestem ciekaw w którą stronę pójdzie ta kategoria. 

Parę dni temu ktoś kupił butelkę 60-letniej za 2,7 mln dolarów. 

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jack napisał(a):

Jestem ciekaw w którą stronę pójdzie ta kategoria. 

Parę dni temu ktoś kupił butelkę ******** 60-letniego za 2,7 mln dolarów. 

Offtop:

Znam firme ktora robi opakowania dla tych drozszych wersji *******, wszystko recznie od £300 za opakowanie xD

@julekstep n00bie cytat....

No spoilers @jack

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Znam firme ktora robi opakowania dla tych drozszych wersji *******, wszystko recznie od £300 za opakowanie xD

Rynek whisky jest zepsuty przez spekulantów. Do niedawna można było za to topowe rozlewy innego trunku kupować za pieniądze w zasięgu zwykłego śmiertelnika ale niestety i tu zaczęło się kolekcjonowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.