Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał(a):

mam kilka ulubionych zup, ale żurek to od zawsze ścisły top, trzeba się nudzić by wciskać Polakowi, że żurek jest c***owy, można mieć inny gust, ale świętości się nie tyka

No qcin to taki typowy hipsterek hejterek z Wilanowa

Lewy c***owy, Zurek niedobry a za granica swoim polgliszem udaje amerykanina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

No ale to jak robisz zupę, to porcję na drugie danie robisz odpowiednio mniejszą. Nie rozumiem tego argumentu.

nie przeczytałeś reszty? 
Walory smakowe zupy są zawsze gorsze niż drugiego dania, ergo wolę pełną porcję drugiego dania :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Przecież walory smakowe X zupy i Y drugiego dania są większe niż walory smakowe 2Y drugiego dania. 

dla mnie walor smakowy zupy to 1/100Y, gdzie drugie danie to Y :) Dodanie jakiejkolwiek ilości zupy nie rekompensuje utraty walorów smakowych z straty zjedzenia mniejszej ilości drugiego dania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, P_M napisał(a):

Dodatkowo zupa nie nasyci Cię na długo, nie wiem w ogóle skąd to wziąłeś.

ale to mam tłumaczyć komuś kto w ogóle nie lubi jeść zup czy co mam Ci powiedzieć, bo to, że są syte zupy to oczywista oczywistość, a jak nie są to można zjeść dwie porcje i też będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał(a):

dla mnie walor smakowy zupy to 1/100Y, gdzie drugie danie to Y :) Dodanie jakiejkolwiek ilości zupy nie rekompensuje utraty walorów smakowych z straty zjedzenia mniejszej ilości drugiego dania.

Ty nie piszesz o walorach smakowych, tylko o łatwości nażarcia się. Wpierdalanie dwóch dużych porcji zajebistego dania nie zwiększa walorów smakowych względem jednej dużej porcji zajebistego dania.

Nie byłeś nigdy w dobrej restauracji na menu degustacyjnym? Wpierdalają Ci tam michę najlepszego dania w karcie, czy malutkie porcje mnóstwa różnych dań? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał(a):

Ty nie piszesz o walorach smakowych, tylko o łatwości nażarcia się. Wpierdalanie dwóch dużych porcji zajebistego dania nie zwiększa walorów smakowych względem jednej dużej porcji zajebistego dania.

Nie byłeś nigdy w dobrej restauracji na menu degustacyjnym? Wpierdalają Ci tam michę najlepszego dania w karcie, czy malutkie porcje mnóstwa różnych dań? 

Skądże, piszę właśnie o walorach smakowych, a nie o nażarciu się. Nie wiem skąd wziąłeś wpi****lenie dwóch dużych porcji :)
Byłem w wielu dobrych restauracjach na menu degustacyjnych i walory smakowe drugiego dania zawsze były lepsze niż każdej zupy przed nim .
Zawsze, ale to absolutnie zawsze wolałbym zjeść w tych samych proporcjach więcej drugiego dania, ze względu na to, że ma lepszy smak niż zupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, P_M napisał(a):

Skądże, piszę właśnie o walorach smakowych, a nie o nażarciu się. Nie wiem skąd wziąłeś wpi****lenie dwóch dużych porcji :)
Byłem w wielu dobrych restauracjach na menu degustacyjnych i walory smakowe drugiego dania zawsze były lepsze niż każdej zupy przed nim .
Zawsze, ale to absolutnie zawsze wolałbym zjeść w tych samych proporcjach więcej drugiego dania, ze względu na to, że ma lepszy smak niż zupa.

No jeśli wolisz w gwiazdkowej restauracji zamiast 6 zup i 6 drugich dań zjeść 2 razy po 6 tych samych drugich dań, to jesteś zdecydowanie wyjątkiem.

1 minutę temu, jack napisał(a):

Poprawiłem 👍

Powinieneś poprawić na Wrocław. @Reikai ukradł mi pick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał(a):

No jeśli wolisz w gwiazdkowej restauracji zamiast 6 zup i 6 drugich dań zjeść 2 razy po 6 tych samych drugich dań, to jesteś zdecydowanie wyjątkiem.

8 minut temu, jack napisał(a):

trochę dziwny przykład, bo nierealny do spełnienia. Natomiast wolę zjeść jedno pełne danie główne, niż po połowie zupy i połowie dania głównego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jack napisał(a):

Wrocław nie ma morza, ma większe korki, ma niższe średnie zarobki niż Gd. I nie ma Sopotu. Panorama racławicka to za mało 

Jak Gdańsk ma morze, to Wrocław ma góry.

1 minutę temu, P_M napisał(a):

trochę dziwny przykład, bo nierealny do spełnienia. Natomiast wolę zjeść jedno pełne danie główne, niż po połowie zupy i połowie dania głównego :) 

No nierealny, bo specjaliści od walorów smakowych wiedzą, że w menu degustacyjnym musi być zupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

No nierealny, bo specjaliści od walorów smakowych wiedzą, że w menu degustacyjnym musi być zupa.

Argumentum ad auctoritatem, co nie zmienia faktu, że zdecydowana większość ludzi jak zapytasz ich o ulubione danie overall, to nie poda zupy, dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Argumentum ad auctoritatem, co nie zmienia faktu, że zdecydowana większość ludzi jak zapytasz ich o ulubione danie overall, to nie poda zupy, dlaczego?

Nie chcę spoilerować, ale kilknąłem jakiś sondaż TNS OBOP na ulubione dania Polaków i na 1 jest zupa, a na pierwszych siedem miejsc są 4 zupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał(a):

Jak Gdańsk ma morze, to Wrocław ma góry.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Góra_Studencka_(Gdańsk)

Różnica między najniżej a najwyżej położonym miejscem w Gdańsku wynosi 180 metrów. 

Wrocław zaliczany jest do miast nizinnych, największa wysokość nad poziomem morza wynosi zaledwie 148 metrów. Z kolei najniżej położony punkt to zaledwie 107 metrów, więc całkowita różnica wynosi około 40 metrów.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał(a):

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Góra_Studencka_(Gdańsk)

Różnica między najniżej a najwyżej położonym miejscem w Gdańsku wynosi 180 metrów. 

Wrocław zaliczany jest do miast nizinnych, największa wysokość nad poziomem morza wynosi zaledwie 148 metrów. Z kolei najniżej położony punkt to zaledwie 107 metrów, więc całkowita różnica wynosi około 40 metrów.

 

Chyba mamy różne rzeczy na myśli pisząc o górach https://pl.wikipedia.org/wiki/Ślęża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.