Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, fluber napisał(a):

Poza tym ja nie wiem o czym mowa, bo mieszkam w małym mieście a dojeżdżam do dużego i serio nie wiem jak można mieszkać w dużym mieście na stałe 

Zawsze mnie bawi jak ktoś pisze, że w małym mieście jest tak wspaniale i nie wyobraża sobie mieszkania w dużym. Otóż duże miasta nie składają się tylko z gęstych blokowisk i zatłoczonych centrów. Ja mieszkam w Gdańsku, pod laskiem. Do tras na których rozgrywane są zawody pucharu polski w MTB mam kilkaset metrów. Codziennie z okna mogę obserwować pasące się dziki. Już nie wspominając o takich zakątkach jak Wyspa Sobieszewska, gdzie w obrębie Gdańska masz 2 rezerwaty przyrody, wylegujące się na plaży foki i gniazda orła bielika 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, jack napisał(a):

Zawsze mnie bawi jak ktoś pisze, że w małym mieście jest tak wspaniale i nie wyobraża sobie mieszkania w dużym. Otóż duże miasta nie składają się tylko z gęstych blokowisk i zatłoczonych centrów. Ja mieszkam w Gdańsku, pod laskiem. Do tras na których rozgrywane są zawody pucharu polski w MTB mam kilkaset metrów. Codziennie z okna mogę obserwować pasące się dziki. Już nie wspominając o takich zakątkach jak Wyspa Sobieszewska, gdzie w obrębie Gdańska masz 2 rezerwaty przyrody, wylegujące się na plaży foki i gniazda orła bielika 🙂 

Tutaj mamy do czynienia z odwiecznym pytaniem, czy jeśli krowę nazwiemy kaczką, to czy jest dalej krową.

Otóż duże miasto nie składają się tylko z gęstych blokowisk i zatłoczonych centrów, a małe miasta z idyllicznych domków jednorodzinnych.

Ale kiedy ktoś mówi duże miasto, nie ma na myśli domku pod pod laskiem 30 km dalej, które przypadkiem znalazło się w rejonie administracyjnym.

Bo jednak w dużym mieści zdecydowana mniejszość ludzi ma takie warunki życia

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, RappaR napisał(a):

Ale kiedy ktoś mówi duże miasto, nie ma na myśli domku pod pod laskiem 30 km dalej, które przypadkiem znalazło się w rejonie administracyjnym.

Nie piszę tu o przypadku. Ciekawym przykładem jest Gdynia, gdzie masz normalne klasyczne centrum ale większość miasta to dzielnice porozrzucane to tu to tam po lesie tworzące odrębne miasteczka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jack napisał(a):

Zawsze mnie bawi jak ktoś pisze, że w małym mieście jest tak wspaniale i nie wyobraża sobie mieszkania w dużym. Otóż duże miasta nie składają się tylko z gęstych blokowisk i zatłoczonych centrów. Ja mieszkam w Gdańsku, pod laskiem. Do tras na których rozgrywane są zawody pucharu polski w MTB mam kilkaset metrów. Codziennie z okna mogę obserwować pasące się dziki. Już nie wspominając o takich zakątkach jak Wyspa Sobieszewska, gdzie w obrębie Gdańska masz 2 rezerwaty przyrody, wylegujące się na plaży foki i gniazda orła bielika 🙂 

No ale według google maps to jest 20 kilometrów od Westerplatte i jakieś 15 kilometrów od ścisłego centrum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jack napisał(a):

Nie piszę tu o przypadku. Ciekawym przykładem jest Gdynia, gdzie masz normalne klasyczne centrum ale większość miasta to dzielnice porozrzucane to tu to tam po lesie tworzące odrębne miasteczka. 

 

3 minuty temu, fluber napisał(a):

No ale według google maps to jest 20 kilometrów od Westerplatte i jakieś 15 kilometrów od ścisłego centrum.

Coś co leży 15 km od centrum 500 tysięcznego miasta nie jest ścisłym centrum.

Ja ~tyle mam do centrum Katowic. Nie, nie mówię, że mieszkam w Katowicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał(a):

Myślałem że to oczywiste co miałem na myśli pisząc o mieszkaniu w dużym mieście 

To Ci piszę, że mieszkam 10 min samochodem od ścisłego centrum miasta pod lasem parku krajobrazowego. Kwestia wyboru dobrego dużego miasta 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał(a):

To Ci piszę, że mieszkam 10 min samochodem od ścisłego centrum miasta pod lasem parku krajobrazowego. Kwestia wyboru dobrego dużego miasta 😁

Wpisałem własnie w google maps lokalizację startu tego pucharu MTB i ścisłego centrum miasta. 

Albo nie mieszkasz 10 minut samochodem od centrum albo nie mieszkasz kilkaset metrów od trasy.

Generalnie kłamiesz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, P_M napisał(a):

Powiedz po prostu że chodzi Ci o przedmieścia dużych miast;) 

Przedmieście, suburbia (łac. suburbium) – historycznie jednostka osadnicza związana funkcjonalnie z miastem, jednak leżąca poza obszarem jego jurysdykcji. 

No nie. 

Zwróć uwagę, że Gdańsk jest ograniczony od jednej ze stron wodą a z drugiej Sopotem. Stąd miasto rozrasta się w 2 kierunkach w stosunku do historycznego centrum. Ponadto masz w obrębie miasta Trójmiejski Park Krajobrazowy, który nie jest zabudowywany i siłą rzeczy dodatkowo oddala nowe dzielnice od centrum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fluber napisał(a):

Wpisałem własnie w google maps lokalizację startu tego pucharu MTB i ścisłego centrum miasta. 

tu masz trasę

https://mtbpomerania.pl/edycje/edycja-gdansk/

10 minut temu, fluber napisał(a):

Albo nie mieszkasz 10 minut samochodem od centrum albo nie mieszkasz kilkaset metrów od trasy.

https://www.google.com/maps/dir/54.3660736,18.5630566/Gdańsk+Główny,+Gdańsk/@54.3567429,18.623585,1451m/data=!3m1!1e3!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x46fd73770269026f:0x2631fd9ed1ac14a!2m2!1d18.6443322!2d54.3565908!3e0?authuser=0&entry=ttu

14 min. w godzinach porannego szczytu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał(a):

U was po 9 nadal jest poranny szczyt? No nie bardzo to widzę bo masz 6km od centrum a nie 15 wg tego co wrzucasz. I nie sądzę żebyś wrzucił tu swój adres

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, jack napisał(a):

Przedmieście, suburbia (łac. suburbium) – historycznie jednostka osadnicza związana funkcjonalnie z miastem, jednak leżąca poza obszarem jego jurysdykcji

Wiesz, jeżeli odnosisz się do definicji używanych w czasach korzystania z języka łacińskiego gdzie rozmiar miast był jaki był, to myślę, że ciężko będziesz tu miał dojść z innymi w tej kwestii do porozumienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał(a):

U was po 9 nadal jest poranny szczyt? No nie bardzo to widzę bo masz 6km od centrum a nie 15 wg tego co wrzucasz. I nie sądzę żebyś wrzucił tu swój adres

Przyznaj w końcu, że można mieszkać w dużym mieście i mieć bezpośredni dostęp do wszystkich jego plusów a zarazem mieć widok z okna na park krajobrazowy i ścigających się kolarzy górskich w zawodach pucharu świata. Wystarczy wybrać najlepsze miasto w Polsce!

a 15km od centrum Gdańska to masz Wyspę Sobieszewską i tam masz kilometry szerokich plaż, orły bieliki, foki, ohary, łosie. I 21 min do centrum w tej chwili.

https://www.google.com/maps/dir/54.3438075,18.8257629/Gdańsk+Główny,+Gdańsk/@54.3551169,18.4225435,26066m/data=!3m1!1e3!4m9!4m8!1m0!1m5!1m1!1s0x46fd73770269026f:0x2631fd9ed1ac14a!2m2!1d18.6443322!2d54.3565908!3e0?authuser=0&entry=ttu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał(a):

 

Za 2 dni skoczysz 292, po tygodniu tryhardowania 293 a na końcu stwierdzisz że i tak skakałeś po 300 kiedyś tylko nie masz czasu tego udowodnić.

Spokojnie, nie denerwuj się. Na razie się nawet nie starałem i nie miałem optymalnych warunków, bo nie mam czasu odświeżać zawodów, aż w końcu trafi się wiatr. Notabene zabawne, że mimo że wiesz,że rekord to prawie 302, to mi nie dajesz nawet szansy pobic swojego rekordu xD To naprawdę żadne osiągnięcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja jałowa. Już nie wiadomo kto o co walczy. Jeżeli kogoś stać to znajdzie perełkę i LOCUM na miarę swoich potrzeb. Możemy socjalistycznie oceniać miasta wg średnich i wtedy ważne aby blokowiska z płyty były z lat 80tych niż 50tych ;) ale ze my tu elyta to może zmienimy podejście?

właśnie 3Miasto poprzez wciśnięcie pomiędzy moreny i park oraz zatokę zwana „morzem” ma te zalety ze mnóstwo lokalizacji można wykreować w niedościgniony sposób. Na orlowie blisko molo w pierwszej linii od „morza” przy miejscu gdzie pani na wózku kawę sprzedaje długo było przepiękny dom za 3mln z ogrodem do kupienia. Za oknem szum fal rozbijanych o klif i molo. 3mln dużo. Ale moim zdaniem kreuje to możliwość bajkowego mieszkania zamiast lokalizacji gdziekolwiek np Warszawa czy Bytom.  A w stolicy porównując komfort istnieje wiele ofert o mniejszym metrażu a drożej od 3-8 mln. Swego czasu w bloku była żona Kulczyka Joanna sprzedawała mieszkanie drożej ;) 

masz mikro klimat w 3M zimy cieplejsze od. „Morza” lato chłodniejsze. Dla mnie na plus sam wiatr wietrzący smog. % terenów zielonych ścieżek rowerowych ale tych eko bo Warszawa i rowerowka wzdłuż marszałkowskiej to jest nabijanie statystyk Ala Zerowy ;)  

Biznesowo i lokalizacyjne to 3M jest topowo ze względu właśnie na połączenie tych kwestii. Zakopane nie ma biznesu choć warto przebywać w czasie urlopu a Warszawa z biznesem ma koszmarne warunki „środowiskowe” gdzie pierwsza większa kałuża to Zegrzyński koszmar urlopowicza  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.