Skocz do zawartości

ATF NAJ


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, RappaR napisał(a):

Moje tezy - robią się bardziej skandynawscy, piją co raz więcej piwa i wina

Twój artykuł - w Norwegii alkohole mocne stanowią ~3% sprzedawanego alkoholu, gdy wino i piwo 97%.

97/3 ~32  32 razy więcej sprzedawanego jest piwa i wina od alkoholi mocny w litrażu 

Jak Ci się chce liczyć, możesz przeliczyć na ilość etanolu i dać znać która wartość jest większa(ja mam pewne silne podejrzenia)

 

 

W Norwegii nie piją bo jest mocna prohibicja na alkohol a mocny jest pod kontrolą i bardzo drogi jak nawet na ich zarobki dlatego napierdolisz się tam woda własnej produkcji i lubią wódkę, napisałbym że nawet bardziej od whiskeya ale to eye test 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Koelner napisał(a):

W Norwegii nie piją bo jest mocna prohibicja na alkohol a mocny jest pod kontrolą i bardzo drogi jak nawet na ich zarobki dlatego napierdolisz się tam woda własnej produkcji i lubią wódkę, napisałbym że nawet bardziej od whiskeya ale to eye test 

No jasne w kraku ja wpadaja na weekend to tylko browar i cydry....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jak pilem Sambuce, kiedy miałem 20 lat z kumplami nad morzem. Nawalilismy się dużo szybciej niż konwencjonalnie i cały wieczór zastanawialiśmy się czy barman z nas sobie jak nie robił.

 

Inną znaną metodą picia likieru jest wsypanie do koniakówki łyżeczki brązowego cukru. Po wlaniu alkoholu podpalamy. Następnie wlewamy trunek do pustej szklanki old fashioned i przykrywamy koniakówką. Po zgaśnięciu płomienia koniakówkę kładziemy na serwetkę z rurką. Zawartość szklanki wypijamy jednym haustem i następnie wdychamy przez rurkę opary z koniakówki. Na sam koniec można przelać to, co zostało na wierzchu koniakówki i mała rureczką wciągnąć do nosa. W tym sposobie picia należy uważać, aby nie zachłysnąć się ani alkoholem, ani oparami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2023 o 17:51, agresywnychomik napisał(a):

 

Penguin_new_52.jpg

 

 

W dniu 2.12.2023 o 17:49, julekstep napisał(a):

To mial byc moj sleeper na ostatnia runde :(

ale dopisz prosze o jakiego pingwina chodzi (np cesarski) zeby bylo w zgodzie z reszta pickow (bo samo pingwin to poziom 'rodziny')

Nie no! Nie dzielę się pingwinem. Patrzę na pierwszy wybór i delfin -rząd i rodzina (jak u pingwina).

Nie ma szans Przyjacielu :)

Edytowane przez Pablo81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Pablo81 napisał(a):

 

images.jpeg

Nie no! Nie dzielę się pingwinem. Patrzę na pierwszy wybór i delfin -rząd i rodzina (jak u pingwina).

Nie ma szans Przyjacielu :)

To niech @Reikai decyduje

(fun fact - wybor 'delfin' zawiera tez orke)

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Pablo81 napisał(a):

Jak jest delfin, to jest i 🐧.

Ten sam poziom systematyki. Nie podnosiłem glosu przy delfinie - nie rób tego przy pingwinie.

Robilem to przy kotowatych, maplach i dinozaurach (akurat tam to PM polecial jeszcze kilka szczebli w gore)

Nie jestes wyjatkowy, po prostu przeoczylem delfina. Sorry!

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.