Skocz do zawartości

Podtrzymanie przełamania w najstarszym mieście Kaliforni czyli Sacramento Kings w sezonie 2023/2024


Robaq

Rekomendowane odpowiedzi

DLatego ja ogólnie wstrzymuje konie w zakresie Montego. 

Niby Halibut, niby Sab ( kolejne TD), Murray, ale ogólnie sporo też picków zmarnował - Mitchell - mając możliwośc np. Senguna, czy defacto spalenie wszystkich picków 2 rundowych. 

Może troche Reddick ma racje, że łatwiej Kingsom ogarnać kogoś na trade bo nie mogą zawodnicy tego hamować, a trudniej podpisać na FA bo Sacramento, ach trudna mam miłośc do tego miasta, bo naprawdę jest mało tam do roboty. 

Dziki zachod, 300 tys. miasto amerykańskie pośrodku niczego. 

Nawet od Barnsa ciekawszy mi się wydawał PJ Washington. ogólnie Barnes w przeciwieńśtwie do Huertera to obok każdego meczu przechodzi obok, wywalone na 100 %, ale jak ma się ostatni 3 letni kontrakt na ponad 50 baniek i wie, że następnych nie bedize to można już miec wyjebke totalną. 

No szkoda. Tak jak przewidywałem już PI i mniemam, że taki bedzie nasz balans pomiedzy 5 a 8 zespolem w konferencji, co w ostatecznosci może doprowadzić do zachowania picku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dłuzszą metę  nic mi o tym nie wiadomo, wykeciał na jeden mecz bo złapał kontuzje podkrecił kostkę, ale nic takiego większego. Ta liczba minut wynika, po prostu ze słabszej gry i testowania róznego rodzaju taktyk, które to wynikają ze słąbszej gry i dlatego się mówi, zę bedzie trade z jego udziałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

PO 3-4 meczach na wyjazdach, które obejrzałem to mogę sprawdzić, że jakiś niesprecyzowany problem jest z Kingsami. 

kolejny mecz w którym Kingsi mocno obsrali się w IV kwarcie, podobnie jak z PHX. 

Z 21 pkt na początku IV kwarty zjechali do 3 pkt na około 15 sekund przed końcem. Było widać całkowitą bezradność w poczynianiach Kings od 6-7 minuty IV kwarty. 

Monk nagle staje się bezużyteczny, jak wczesniej ma skutecznosc powyżej 90 % z FT, to kolejne dwa nietrafiona FT w ostatnih minutach, Okazuje się, że jedynym który wczoraj wytrzymał ciśnienie to Barnes I może to właśnie jest ten case, że trzeba trzymac tego veta za 18 mln ,żeby kurde trafił dwa wolne i utrzymał prowadzenie Kingsów.

tam chyba jest problem z mentalnością zwycięską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
24 minuty temu, dannygd napisał(a):

Co tu taka cisza? Sabonis gra rewelacyjnie a nawet nikt nie wspomni o wyczynach. W Barylach już z 50 postów by było :) 

 

pewnie dlatego, że post asg nie jest nawet najlepszym graczem Kings

te cyfry robią wrażenie, ale ostatecznie z nim na parkiecie Kings mają przeciętny atak (116ortg), z Foxem na parkiecie mają też dwa razy wyższy NetRtg (9.9 vs 4.5) i generalnie KIngs z Foxem wyglądają korzystniej (118ortg 108drtg, przy 116ortg 112drtg Saba)

gdzieś też widziałem stats, że Sab przy swoich TD kręci niewiele ponad 50% zwyciestw i jest to najniższy wskaźnik ze wszystkich, jeśli ktoś oczekuje, że na bazie rekordu DD i sporej liczny TD powinien być traktowany jako top10 grajek, to chyba za wcześnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.03.2024 o 15:00, LeweBiodroSmoka napisał(a):

jeśli ktoś oczekuje, że na bazie rekordu DD i sporej liczny TD powinien być traktowany jako top10 grajek, to chyba za wcześnie

A gdzie ja pisałem o top 10? Hype na niektórych graczy był większy, a nawet w top 30 nie byli. 

W dniu 26.03.2024 o 15:00, LeweBiodroSmoka napisał(a):

pewnie dlatego, że post asg nie jest nawet najlepszym graczem King

Niestety to nie jest w głównej mierze jego "zasługa" tylko tego, że gracze, z którymi spędza sporo czasu na boisku i są obwodowymi strzelcami jak Monk, Murray, Huerter czy Ellis maja zbyt długo trwający slump (niektórzy 3% inni 10% gorzej za 3 rzucają) i to z dobrych pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monk wypada na 4-6 tygodni

  W ogóle po dwóch porażkach z Mavs szanse na bezpośredni awans spadły bardzo, bardzo...

Ale teraz już ich nie ma. 

Ja w ogóle poddaje w wątpliwość w grę na takim poziomie aby utrzymać pozycję do PI lub / i przede wszystkim   dorowadzic do sytuację że Kings będą poniżej 15 picku.

1-14 jest protected potem idzie do Hox. 

 

Jeśli nawet Kings utrzymają 8/9 pozycję to i tak dostań sweepa w I rundzie o ile do jej awansują w co wątpi.

Mecze z Suns lub LaL

 Bez Huertera, Monka, zapewne Lylesa  nie zakończą się dobrze. Powrót Bułgara który chyba nie spełnił oczekiwań  nie powinien mieć wpływu na tak istotne mecze jak PI.

 

Także czas decyzji, ale ja bym raczej szedł po 10 miejsce w konferencji i zachowanie picku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
50 minut temu, karpik napisał(a):

Nie potrafię zrozumieć co zrobił Sabonis w ostatnich 90 sekundach. W zasadzie samodzielnie położył mecz, a być może i cały sezon Kings (choć może przy okazji obronić pick dla Sacramento!).

Ostatnich minut Denver i 5 sekund nie przebije z nocy jednak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, karpik napisał(a):

Nie potrafię zrozumieć co zrobił Sabonis w ostatnich 90 sekundach. W zasadzie samodzielnie położył mecz, a być może i cały sezon Kings (choć może przy okazji obronić pick dla Sacramento!).

Fox mu pozazdrościł w ost akcji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie wiem co tam w duszy gra w Sacto. Faktem jest, że nie mamy ani pierwszego ani drugiego SG, ale Ellis wykorzystał szansę. Naprawdę ponad przeciętny obrońca. Ale może jest tam świadomość, że przy awansie do PO i tak byłoby pożegnanie bez względu na to czy byłby 6/7/8 miejsce. 

Faktem jest, że ten piuck raczej będzie obroniony

Czy nr 12-14 w tym roku jest ciekawe  nie wiem.

Ja nie mam wątpliwości, że TD zostało skopane. Mimo awansu do PO po 16 latach nie jestem jakims wielkim fanem GM.

Patrząc na draft i sytuacje pozadraftowe to jedyne decyzje ktore się bronia to własnie Haliburton, Murray i Ellis, ale np. wybór Mitchella ponad Senguna czy JOhsona, wybor Colbyego Jonsa i Jalena Slawsona ponad zTDJ. 

Czy też przyjmowanie kontraktów np. Petrusev czy Robin Lopez od zespołów za cash compestation zamiast wyciagnac od tkaich bucks 2 rundowy pick, który np. zapewne byłby w okolicach 55-60, albo wyslanie kontraktu Holmesa do Dallas + pick nr 25, którego to Dallas wykorzystuje do uzyskania Gafforda. 

Fox i Sab wchodzą w swój najlkepszy wiek, jest Murray, ale teraz albo zatrzyma sie Monka i pozbędzie Barnesa + HUertera + spadajace kontrakty plus ew. picki za jakas gwiazdę, ale to będzie po prostu team, który do momentu kiedy Fox czy Sab zaczną gasnąc będzie balansował na poziomie miejsc 5-10 konferencji zachodniej. 

Jutrzejszy mecz z Blazers i konczy sezon, w któryum defacto uzyskanie 8 miejsca nie jest od nas zależne.

Wydaje mi się, że jednak ta kolejna biernośc przy TD w tym roku pokarala Sacto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Robaq napisał(a):

 

Patrząc na draft i sytuacje pozadraftowe to jedyne decyzje ktore się bronia to własnie Haliburton, Murray i Ellis, ale np. wybór Mitchella ponad Senguna czy JOhsona, wybor Colbyego Jonsa i Jalena Slawsona ponad zTDJ. 

 

Colbyego bym jeszcze nie skreślał a dam mu większą szansę i większe minuty :) to fajny obrońca z dobrym rzutem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, może tutaj poszedłem za szeroko, jest ciekawy i młody,

a Monte raczej wybiera najbardziej dojrzałych  zawodników w stawce vide Slawson, Mitchell, Murray.

Choć nadał uważąm, że przesunięcie się o 2-3 pozycje celem pozyskania Colbyego , które kosztowało oddanie tegorocznego drugorundowego picku wydaje mi się słabe.

I jeśli Kings będa w tym roku wybierali w drafcie w tym top14 picku to mozna zakładać, ze wezmą zawodnika po prostu najbardziej dojrzałego Knecht - jeśli się utrzyma bo w niektórych mockach widziałęm go w top5 -  a SF bardzo potrzebna Królom, daSIlva z Colorado. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce kopac lezacego, bo Pels to po prostu okropny matchup dla Kings, do tego nie bylo 2 waznych graczy na obwodzie

Ale @LeweBiodroSmoka mial racje caly sezon. Nie przypominam sobie bardziej pustych statystyk niz te Sabonisa, znowu chlop w waznym momencie nie istnieje. No, poza poczatkiem meczu ale ya know I am sayin. Nawet dzis jego boxscore wyglada niezle, ktos nie ogladajacy meczu moze pomyslec, ze fajny mecz, a tu impact zerowy, zmienil tate z Looneya w zeszlym sezonie na Valenciunasa, ktory od kilku dni trzasl sie ze strachu I wygladal jak cien koszykarza.

Co sie stalo z jego jumperem w ogole? On w Pacers trafial jumperki.

Fajnie sie trzaska numerki jak zbierasz pilke I kozlujesz na druga strone robiac handoffa z Foxem, ale w PO chlop nie zagral nawet pol dobrej serii do tej pory, a matchupy przegrywa z Looneyami czy Valenciunasami jak jest gra o cos. Podsumowaniem bylo to, jak mial open dunka I to spierdolil, a po chwili wjechala w TV reklama "soft like charmin".

Szkoda tej kontuzji Monka, lubie chlopa bardzo, no na pocieszenie Kings maja swoj pick, ale cos mi mowi ze na nastepne playoffy sobie poczekaja.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż sezon z jednej strony na plus, ale z drugiej strony chyba jednak nie mozna wskazać, zeby był progres w zakresie zeszłego sezonu.

KOlejny sezon gdzie Barnes grał dobry mecz na 8, Huerter kompletny progres.

Z wypowiedzi Foxa wynika, ze Monk raczej pójdzie za hajsem a Kings jedyne co mogą mu zaproponować to 78/4. Także beda zespoły, które będą miały wieksze możliwosci. W akresie MLE też szału nie ma.

Mam obawę, że jesli Monk odejdzie to zostanie Huerter,

Jedyne co ratuje Kingsów to utrzymany 13 pick, który może zachęcić np. Blazers którzy są w przebudowie i np. Granta lub Wizards i Kuzme. 

Wieć tutaj Huerter + Barnes za Granta by pasowalo w salary, ale jesli Monk odejdzie to raczej nie puszczą HUertera.

Kolejne opcje do tradeów to Mitchell i Duarte - ost. lata kontraktu rookie i jakieś 5 mln na glowę.

Lyles 8 mln i ostatni rok kontraktu w 2024/25, podobnie jak możłiwosc zrzucenia Vezenkova.

Jednakże największym problemem będzie utrzymanie Monka, bo tutaj nie można mu nic innego niż te 78/4

Przespane kolejne okienko transferowe nie pomogło. 

Także co do przyszłęgo roku, w obliczu np. wzrostu SA, Rocketsów będzie ciężko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.