Skocz do zawartości

[2042] Draft i Free Agency - Komentarze


julekstep

Rekomendowane odpowiedzi

Campy, campy, campy..

Dumni Seattle SuperSonics tradycyjnie po campach mają mieszane uczucia.. Spadki u weteranów są nieuniknione, a u liderów jakieś były spodziewane, natomiast u młodych i graczy już nieco doświadczonych GM liczył na pozytywne. Było wszystkiego po trochu.

Zaczynając od liderów -10 Brooka Lopeza nie wygląda może jakoś dobrze, ale tu akurat nie wiele się zmieniło - InsideScoring +3, PostD +4, czy lekkie poprawy po +1 3P, Passing, DriveD i Jumping, ale po zeszłorocznej poprawie, teraz pogorszenie DReb -4, OReb -3, Strength -3, Stealing -3, Block -4 - co w sumie wychodzi tu na +/-1 w dwóch ostatnich sezonach. Za to -3 Quickness i -2 JumpShot zaczynają maleć regularnie. Małym światełkiem jest +1 do potencjału, czyli może Brook jeszcze przez jakiś czas utrzyma wysoki poziom.

Niestety proces dziadzienia chyba zaczyna dopadać Gorana Dragicia - tu -14 będzie zdecydowanie bardziej odczuwalne, gdyż Goran na minus w większości dla niego istotnych skilli, a na plus przy tych mało ważnych: +1 przy 3P zawsze ważne, ale +5 w DriveD, +4 w DReb i +1 w PerimeterD nie są dla niego tak istotne, jak straty: -5 Stealing, -4 Handling (ta akurat mało odczuwalna przy jego 98), -4 JumpShot, -3 w InsideScoring, -3 Quickness, -1 Strength i -1 Passing (już i tak słabego u Gorana). Możliwe, że jego poprzedni sezon to była górka Gorana z której powoli, ale nieuchronnie zacznie mi teraz schodzić.. :( 

Nie będę ukrywał, że u DeMara DeRozana po podpisaniu przez niego nowiusieńkiego kontraktu 6-letniego liczyłem na dużo lepsze campy, ale tu akurat na minimalny plus +3 w sumie i +2 Potencjału, czym DeMar dobił znów do 50 i daje nadzieje na jeszcze lepsze campy po kolejnym sezonie. Chyba po ostatecznym zdecydowaniu się na pozostawienie go na sg i nie przerzucanie na sf zaczęły mu się tu dość wyraźnie skille odpowiednio kształtować. Niby DriveD -4, OReb -4, Jumping -3, DReb -3, Strength -2 i InsideScoring -1, ale raczej nic tu nie zaboli, bo PostD +5, bardzo ważne u niego PerimeterD +3, Quickness +4, Passing +3, JumpShot +1 i ważne 3P oraz Handling też po +1. 

Największy plus to Michael Beasley, na którego będę musiał zaczekać do Day20 (przyszłościowo jestem też zadowolony z kilku innych graczy, którzy nie zagrają dla mnie jeszcze w tym sezonie). Tu mamy +22 i poprawienie się w wielu istotnych skillach - szczególnie w tych ofensywnych po +4 w InsideScoring i JumpShot oraz +2 w 3P, bardzo ciesz +5 w słabym u Mikea Handling oraz +3 w PerimeterD, również po +3 w DriveD i Stealing, a +2 w Strength i +1 w Blocking; szkoda -3 Jumping, -2 PostD (coraz słabiej wygląda jako backup na pf) i -1 Quickness, natomiast -2 Passing u niego nie jest aż tak istotne (tu było ok). Planowałem Ersanem w s5 na sf, a Beasley z ławki, ale po tych campach musze to jeszcze przemyśleć, czy lepszy nie będzie w s5 Mike, a Ersan da mi głębię z ławki na sf/pf/c. 

Moja podkoszowa pomoc Brooka oczywiście na gigantyczny minus: -24 Andris Biedrins i -22 Kwame Brown. Na szczęście obaj nadal są tak dobrzy, że powinni mi się wzajemnie uzupełniać. Tu analiza który gdzie i ile stracił nie ma aż takiego znaczenia, bo wiadomo, że te straty sa praktycznie wszędzie, choć nigdzie jakoś radykalnie. Co ciekawe Kwame poprawił +4 JumpShot, a Biedrins +5 PostD.

Prawie wszędzie też na minus Ersan Ilyasova, choć na plus Potencjał +2 (co znowu rokuje na przyszłość), +5 IndiseScoring, +3 DriveD i +3 zbyteczne mu Passing; najbardziej oberwał przy swoim -15 w Blocking -4, Stealing -3 i DReb -3. Sezon zacznie do powrotu B'Easyego i tak w s5 na sf a później się obaczy.

Pięknie mi się rozwija Alex Caruso ze swoim +17 (sezon temu +27). Ni poprawił skilli ofensywnych (tu raczej bez zmian), ale po +8 w PerimeterD i Stealing robią wrażenie, do tego +4 DReb, +3 DriveD, +2 Strength, czy przydatne +2 Passing powoduje, że Caruso już teraz rzuca rękawicę Jonny Flynnowi jako backup guard. 

Jonny Flynn ewoluuje mi w fajnego combo guarda i mimo źle wyglądających -15, w dużym stopniu straty poniósł w tych mało istotnych dla niego skillach, choć szkoda -4 w Handling, -5 InsideScoring, -4 DriveD, -3 Stealing i -2 Jumping, ale mając +4 w JumpShot i +2 w Quickness dobił w obu tych skillach do 100, do tego +3 3P do już mocnego 85 robi mi z niego świetnego instant offens z ławki jako pg/sg. Po +1 ma też do rewelacyjnego Passing i bardzo dobrego PerimeterD. 

Warto jeszcze wspomnieć o mojej młodzieży z końca ławki - choć w sumie moich 10, 11 i 12 graczach ze składu - gdyż znów gram dość wąskim, choć nieco lepiej dopasowanym składem niż 2 sezony temu i tu kontuzje (lub ich brak ) może mieć duże znaczenie. KJ McDaniels to porażka. Podpisałem go tylko dlatego, że mam i tak jego birdy, a straciłem sporo swoich graczy idąc po Kwamea i chcąc utrzymać DeRozana. Pozyskany z Bucks podkoszowy Justin Patton mimo pozornych +19 poprawił się w mało istotnej dla niego ofensywie oraz często w tych mniej potrzebnych wysokiemu skillach, a tam gdzie faktycznie mógłby się poprawić - zrobił to nieznacznie lub niestety stracił. Nie wróży to dobrze jego karierze. Za to Grayson Allen mimo tylko +3 w sumie skilli, poprawił się jak najbardziej tam gdzie powinien, czyli w skillach ofensywnych i +9 w Stealing, a stracił nieznacznie lub w tych mniej ważnych dla niego skillach. Tu jest materiał na fajnego rotacyjnego gracza. 

Ogólnie jestem umiarkowanie zadowolony z campów. Widząc jak rozwijają się gracze na których chcę stawiać, jest przyszłość przed Dumnymi SuperSonics. Oczywiście nie mając perspektywicznej młodzieży z czołówki draftów jak aktualni lub byli tankerzy jestem w nieco innej sytuacji budując team, ale jest tu w czym rzeźbić przy odpowiednich wzmocnieniach i korektach. Obaczymy jak te campy przełożą się na faktyczną grę moich graczy już podczas sezonu regularnego, gdzie Seattle tradycyjnie będzie się biło o playoffs. Na wyprzedzenie Mutantów z Colorado naturalnie nie ma szans, ale możemy powalczyć o mistrzostwo Dywizji i taki będzie naczelny cel Dumnych SuperSonics! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Qcin_69 napisał(a):

c***owe campy, ino Jarrett Allen dał radę, reszta zakrztusiła się sukcesem i gra w PO rok temu. 

Magic i Bulls odskoczyli.

c*** wie, czy nawet Pacers nie będą za trudnym rywalem.

Slabiutkie FA do tego 

No nic. 

Pora na zmiany! Pora na wymiany!

 

Nie przejmuj sie, inni maja gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.