Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

dla mnie 5 sezon the wire był bardzo dobry a wątki dziennikarskie nie takie złe ale rzecz gustu :)

 

Właśnie skończyłem 1 sezon Homeland i nie wiem czy stwierdzenie Loraka, że mamy następce The wire to była ironia czy specjalnie nas podpuścił, żeby to obejrzeć. 

 

Jedyne co w tym serialu jest dobre to muzyka, reszta to moda na sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 5 sezon the wire był bardzo dobry a wątki dziennikarskie nie takie złe ale rzecz gustu :smile:

 

Właśnie skończyłem 1 sezon Homeland i nie wiem czy stwierdzenie Loraka, że mamy następce The wire to była ironia czy specjalnie nas podpuścił, żeby to obejrzeć. 

 

Jedyne co w tym serialu jest dobre to muzyka, reszta to moda na sukces.

 

Jak 1 Ci się nie podobał to nie polecam kontynuować bo wg mnie poziom się nie wznosi a opada. 

 

Choć jak dla mnie serial jest w miarę ok. Nic szczególnego, ale całkiem nieźle się ogląda.

 

Ale z The Wire to prócz tego, że jest amerykańskim serialem to za wiele wspólnego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie 5 sezon the wire był bardzo dobry a wątki dziennikarskie nie takie złe ale rzecz gustu :smile:

 

Właśnie skończyłem 1 sezon Homeland i nie wiem czy stwierdzenie Loraka, że mamy następce The wire to była ironia czy specjalnie nas podpuścił, żeby to obejrzeć. 

 

Jedyne co w tym serialu jest dobre to muzyka, reszta to moda na sukces.

pisałem na serio i podtrzymuję tą opinię wraz z czwartym sezonem zbliżającym się do końca, bo po słabszym trzecim (analogiczny do gorszego drugiego w "the wire") znowu jest znakomicie. choć może trochę za bardzo miejscami to wszystkie idzie w stronę "24". nie żeby Jack Bauer był słaby, oj nie, to była przednia rozrywka ale w ramach swojej konwencji fantasy. a od "homeland" oczekuję jednak realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale wiecie że ulubiony film Loraka to:

 

starship_troopers_ver2.jpg
 

 

z kolei ,,forumowy samiec alfa'' Bastillon uważał, że training day > godfather (sic!) ;]

 

każdy ma swoje gusta...

 

btw. czas się zabrać w końcu za Shadow Line i dokończyć Banshee, któe polecam w ramach rozrywki; np. jest scena gdzie dzielny szeryf(byly skazaniec czywiscie) leci na solo z jakąś gwiazdą MMA - czytaj dużym murzynem. Serio.

Edytowane przez tangiers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co racja to racja: 

 

świetny cover i chyba najlepsze zakończenie sezonu w SoA...

 

taaak to był chyba najlepszy motyw który zapamiętałem z całości, genialna muzyka i kopara do ziemi. aż chciało się oglądać od razu dalej. a ile ja się tej wersji naszukałem w mp3 po tym odcinku...

 

 

 

Dobra, ale wiecie że ulubiony film Loraka to:

 

http://www.allposters.com/IMAGES/MG/189669.jpg

 

 

co masz do Starship Troopers? ;]

 

a Homeland potwierdzam, 4 sezon moim zdaniem najlepszy (bo nie ma płaczliwej rodzinki), pierwszy był fajny, 2 i 3 takie niewiadomo_co i trochę odcinanie kuponów od popularności. teraz musieli zmienić koncepcję i dobrze im to wychodzi. tylko faktycznie trochę idzie w stronę 24

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale wiecie że ulubiony film Loraka to:

 

starship_troopers_ver2.jpg

 

 

z kolei ,,forumowy samiec alfa'' Bastillon uważał, że training day > godfather (sic!) ;]

 

każdy ma swoje gusta...

 

btw. czas się zabrać w końcu za Shadow Line i dokończyć Banshee, któe polecam w ramach rozrywki; np. jest scena gdzie dzielny szeryf(byly skazaniec czywiscie) leci na solo z jakąś gwiazdą MMA - czytaj dużym murzynem. Serio.

 

Z łojcem chrzestnym to jest ciekawa historia bo ja znam całą masę ludzi, którzy kino znają dobrze a za tym właśnie filmem nie przepadają (nawet za jedynką!).

 

Chyba najważniejsza jest tutaj kwestia kolejności w jakiej ogląda się film/czyta książkę. Ja historię Dona poznałem z filmu i to z nim kojarzę wszystkie charakterystyczne dialogi, akcje i postacie. Myślę, że jak ktoś najpierw weźmie się za książkę może na to patrzeć z trochę innej perspektywy, zwłaszcza jeżeli film oglądał po zobaczeniu wielu nowych arcydzieł. Coppola mimo wszystko miał dośc tradycyjny sposób kręcenia, który dziś już raczej nie trzyma przy ekranie.

 

A przynajmniej tak mi się wydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lorak no o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie ogromna mizeria, zresztą w ogóle te głośne seriale z mega hypem w większości przypadków kompletnie do mnie nie trafiają (House, Suits, Bed, Tron, Homeland, Dexter). W zasadzie w ostatnim czasie to bronią się dzielnie tylko Kevin jako prezydent, Sherlock i True Detective a i tak moim zdaniem są przeceniane (zwłaszcza House of Cards). 

 

Bardzo pozytywnie zaskoczył mnie za to Black Mirror. Nie wiem czy ktoś polecał ale naprawdę byłem pod wrażeniem po obejrzeniu całości. Trafnie pokazane problemy społeczne, kilka ciekawych wizji przyszłości z różnych perspektyw, dobrze odwzorowana mentalność ludzi i procesy jakie zachodzą w grupach. Naprawdę warto moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej, gusta gustami ale porównywanie Homeland, czyli zwykłej sensacyjki, do The Wire jest niesprawiedliwe i to kurewsko. I nie o to chodzi żeby mitologizować The Wire gdyż nie ma takiej potrzeby.

 

24 czy Homeland to tylko i wyłącznie rozrywka i płytka rozkminka. The Wire to pół-dokument, pół-sensacja, tak bym to nazwał. W ogóle cel obu seriali jest zupełnie inny, ale jeśli chcesz porównywać seriale pomiędzy gatunkami Lorak, to spoko. Tylko powiedz mi, co jest porównywalne w Homeland do The Wire ? Gra aktorska ? Nawet się nie waż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z krótkich (1 seria) które kiedyś dobrze mi się oglądało:

Day Break - http://www.imdb.com/title/tt0801425/

Invasion - http://www.imdb.com/title/tt0460651/

 

poza tym Damages (szczególnie 1,2 sezon) i Justified zawsze i wszędzie

Edytowane przez Me Myself and I
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co po The Wire polecacie mi obejrzeć? Myślałem nad The Corner, które chyba było wstępem do The Wire? Na jakieś Breaking Bad, Walking Bad, Game Of Thrones nie mam póki co ochoty.

The Shield, a po polsku to było "Świat gliniarzy" czy jakoś tak. Każdy odcinek kończy się jak sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.