Skocz do zawartości

Seriale


n_i_m_h

Rekomendowane odpowiedzi

A co polecacie z zamkniętych seriali? Nie lubię czekać na kolejne sezony czy odcinki i preferuję oglądać całość. Mam za sobą Six Feet Under, Twin Peaks, Sopranos, Kompania Braci. House trochę oglądałem, ale niezbyt mi się podobał. Jestem w trakcie Miami Vice (długa przerwa, jakoś na razie nie chce mi się do tego wracać) i zabieram się za The Wire. Na liście mam też IT Crowd i My Name is Earl. Na bieżąco oglądam tylko komediowe Big Bang i How I met.

 

Klimaty współczesne. Nie przepadam za historycznymi.

Entourage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie z zamkniętych seriali? Nie lubię czekać na kolejne sezony czy odcinki i preferuję oglądać całość. Mam za sobą Six Feet Under, Twin Peaks, Sopranos, Kompania Braci. House trochę oglądałem, ale niezbyt mi się podobał. Jestem w trakcie Miami Vice (długa przerwa, jakoś na razie nie chce mi się do tego wracać) i zabieram się za The Wire. Na liście mam też IT Crowd i My Name is Earl. Na bieżąco oglądam tylko komediowe Big Bang i How I met.

 

Klimaty współczesne. Nie przepadam za historycznymi.

Widzę spory rozrzut, bo wymieniłeś serial obyczajowy, thriller skrzyżowany z fantasy, serial gangsterski, wojenny i sitcomy. ;]

 

To może dla odmiany jakiś dobry serial policyjny? Polecam Pitbulla jeżeli jeszcze nie widziałeś - serial wymiata, świetny realizm, co potwierdzają dobre opinie w kręgach policyjnych. Nie ma tego schematyzmu typowego dla seriali kryminalnych, że to zawsze dobrzy policjanci są górą a źli bandyci przegrywają, że każdą sprawę rozwiązuje się w ciągu jednego odcinka, nie ma też tego cukierkowatego obrazu policji.

 

IMHO najlepsza jest druga seria, gdzie jest więcej akcji i napięcia i zdecydowanie najlepszy główny wątek. Pierwsza seria też dobra, ale to bardziej dramat psychologiczno-sensacyjny i oceniam ją nieco niżej. Trzecia seria już słabsza, bo trochę zaczyna zalatywać schematyzmem, ale główny wątek tradycyjnie jest świetny. Czwartej serii nie było i dobrze, bo serial się skończył w idealnym momencie. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co polecacie z zamkniętych seriali? Nie lubię czekać na kolejne sezony czy odcinki i preferuję oglądać całość. Mam za sobą Six Feet Under, Twin Peaks, Sopranos, Kompania Braci. House trochę oglądałem, ale niezbyt mi się podobał. Jestem w trakcie Miami Vice (długa przerwa, jakoś na razie nie chce mi się do tego wracać) i zabieram się za The Wire. Na liście mam też IT Crowd i My Name is Earl. Na bieżąco oglądam tylko komediowe Big Bang i How I met.

 

Klimaty współczesne. Nie przepadam za historycznymi.

obczaj sobie Shameless wersje amerykańską http://www.filmweb.pl/serial/Shameless+-+Niepokorni-2011-554657# niby dramat a więcej tam śmiechu niż w większości marnych sitcomów pokroju HIMYM no i William H. Macy jako Frank mistrz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę spory rozrzut, bo wymieniłeś serial obyczajowy, thriller skrzyżowany z fantasy, serial gangsterski, wojenny i sitcomy. ;]

 

To może dla odmiany jakiś dobry serial policyjny? Polecam Pitbulla jeżeli jeszcze nie widziałeś - serial wymiata, świetny realizm, co potwierdzają dobre opinie w kręgach policyjnych. Nie ma tego schematyzmu typowego dla seriali kryminalnych, że to zawsze dobrzy policjanci są górą a źli bandyci przegrywają, że każdą sprawę rozwiązuje się w ciągu jednego odcinka, nie ma też tego cukierkowatego obrazu policji.

Pitbull to ten polski serial? Oglądałem Oficera i szczególnie pierwsza seria była świetna. Jeśli będzie chociaż tak dobry to się przyjrzę.

 

Wiem, że duży rozrzut, ale w sumie łykam wszystko co nie jest osadzone w odległej historii i da się oglądać. Seriali oglądam mało, dlatego wolę się zająć czymś naprawdę dobrym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pitbull to ten polski serial? Oglądałem Oficera i szczególnie pierwsza seria była świetna. Jeśli będzie chociaż tak dobry to się przyjrzę.

 

Wiem, że duży rozrzut, ale w sumie łykam wszystko co nie jest osadzone w odległej historii i da się oglądać. Seriali oglądam mało, dlatego wolę się zająć czymś naprawdę dobrym.

Nie oglądałem Oficera. Ale zauważyłem, że ludzie, którzy widzieli oba seriali z reguły znacznie wyżej cenią Pitbulla.

 

Dla mnie to ideał jeżeli chodzi o serial policyjny, właściwie ciężko się do czegoś przyczepić. Serial jest trochę oparty na dokumencie "prawdziwe psy", stąd więc więcej realizmu niż w takim przykładowym CSI. Zresztą nawet na forum policyjnym jest wątek, w którym większość opinii jest pozytywna.

 

Mi początek za bardzo nie podszedł, bo za dużo jest mowy o problemach zmęczonych życiem policjantów, ale potem już jest idealnie, a druga seria to poziom światowy jeżeli chodzi o akcje, dawkowanie napięcia, klimat!!!, teksty, nawet dobre motywy komediowe udało się wpleść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nawiązuje do spraw, które pojawiały się na pierwszych stronach gazet. Strzelanina w Parolach, akcja w Magdalence, zabójstwo dilerów Ery, utopienie dziecka w Wiśle, zabójstwo listonosza.

Podobnie z postaciami. Despero (i Metyl) wzorowany jest na głównej postaci "Prawdziwych psów" Sławomirze Opali (skazanego poźniej za współpracę z gangiem pruszkowskim), Nielat podobno nawiązuje do syna Bogusława Lindy.Serialowy gang Śruby to gang Mutantów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uśmiecha mi sięza bardzo przekopywać wątku, bo trochętego jest... Więc pytam wprost: Ogląda/dał ktoś serial Mad Men?

Widzę że od 2007 powstało 7 sezonów i oceny niezłe...

Poproszę o jakieś opinie, jeśli znajdą się tu jacyś oglądacze w/w...

 

Pozdrawiam

W prasie ma swietne opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nawiązuje do spraw, które pojawiały się na pierwszych stronach gazet. Strzelanina w Parolach, akcja w Magdalence, zabójstwo dilerów Ery, utopienie dziecka w Wiśle, zabójstwo listonosza.

To akurat jest trochę wada. O ile akcja w Parolach i Magdalence była świetna, to odcinki z dilerami Ery, zabójstwem w Kredyt Banku itp. były jednak niepotrzebne. Po pierwsze to wyglądało trochę tak, że 5 policjantów z jednego wydziału rozwiązuje wszystkie najgłośniejsze sprawy z III RP. Po drugie akurat w tych odcinkach nie był żadnego elementu zaskoczenia, bo prawie każdy słyszał o tych sprawach.

 

Bardziej podobały mi się odcinki, które albo w ogóle nie opierały się na prawdziwych wydarzeniach albo nawiązywały do nich luźno.

 

Z tego co pamiętam, to kradzież kiełbasy na wsi, którą rozwiązywał Despero po zesłaniu do powiatowej komendy też jest oparta na prawdziwych wydarzeniach, bo chyba jakaś gazeta ją opisywała. ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

It Crowd kolega wymienił i trzeba powiedzieć że to jest naprawdę rozbrajający serial, tylko mam pytanie jak po czymś takim można wysiedzieć przy gniotach takich jak himym i bbt :)

 

ps. Earl też jest spoko, gratzy szczególnie za sam pomysł

BBT jest sporo lepsze od IT crowds, szczególnie sezony 3 i 4, gdzie Sheldon miażdzy.

Ale ogólnei Brytyjczycy jako jedyni mogą konkurować z USA w serialach, dr Who, Sherlock, Misfits, Skinsi to klasyka, do której mało który serial się może zbliżyć. Inna sprawa, że potrafią znacznie obniżać z czasem loty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obejrzałem właśnie House of Cards - just wow! na serio świetna fabuła Kevin Spacey oczywiście w formie, fajne postacie bo oprócz głównego bohatera jest też kilka, które mogą się podobać, polecam.

 

edit: ktoś wie czy i kiedy będzie nowy sezon bo skończyło się intrygująco

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.