Skocz do zawartości

Fantasy NBA


LAF

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega @barcalover odkrył w innym wątku fajną zabawę. Mocno podobne do Fantasy Premier League , które cieszy się ogromną popularnością. Dałem tutaj abym było widoczne dla wszystkich.

Link do strony : https://en.nbafantasy.nba.com/

Prywatna liga naszego forum.

https://en.nbafantasy.nba.com/leagues/auto-join/6remyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, jordan20 napisał(a):

1) jak raz wybiore sklad,to gram nim do konca gry ?

2) czy sklad wybiera sie raz na tydzien/miesiac ?

3) jak sie punktuje (za co) ?

1 ) Nie co kolejka masz dwa transfery darmowe. Możesz też wymienić większa ilość zawodników , ale wtwdy każda wymiana - 100 punktów 

2 ) Wybierasz przed startem RS a później go modyfikujesz 

3 ) 

During the season, your NBA fantasy players will be allocated points based on their performance in the league.
Action Points
For each point scored 1
For each rebound 1.2
For each assist 1.5
For each block 3
For each steal 3
For each turnover -1
Once data has been marked as final, it will not be changed. We will not enter into discussion around any of the statistics used to calculate fantasy scores for any individual game.
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, 24kobe8 napisał(a):

Ale punktuje w kolejce (6dni) tylko pięciu wystawionych zawodników?

From your 10 player roster, select 5 players by the Gameday deadline to form your starting line-up.

All your points for the Gameday will be scored by these 5 players, however if one or more doesn't play they may be automatically substituted.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
52 minuty temu, mac napisał(a):

da się z tej ligi wypisać? Nie ogarniam zasad

Serio? Wybierasz 10 graczy i na każdy dzień wystawiasz 5 z nich, takie S5(2 niskich i 3 wysokich albo odwrotnie). Ich łączna wartość oczywiście nie może przekroczyć tych 100$ i musi być ich 10, więc kombinujesz jak chcesz to optymalnie obejść. Czasami zdarzy się tak - jak wczoraj, że może zabraknąć całej piątki na jeden dzień ale to nieważne, liczy się fakt, że zapunktuje tylko max 5 graczy jednego dnia nie więcej. Do tego należy pamiętać by oznaczyć kapitana i v-ce kapitana do takiej dziennej S5 by bodajże zebrał on podwójne punkty. Warto też ustawić hierarchię rezerwowych w razie gdyby ktoś z wyznaczonej S5 ostatecznie nie zagrał i pamiętać, że balans wysocy/niscy musi być wciąż przestrzegany.

Po 6 kolejkach(czyli dniach) będzie chyba możliwość przeprowadzenia 2 transferów bez żadnych kar - inaczej to chyba -100pkt do wyniku. To tak w skrócie najważniejsze zasady. Wczoraj tylko 4 ekipy grały więc olewając graczy z nich wciąż nie będziesz stratny. Później jak będą możliwe dowolne 2 transfery co 6 dni meczowych i tak będziesz mógł sobie ich wziąć kosztem innych. Np Giannis >Jokic bo to chyba ta sama wartość.

Edytowane przez vero1897
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamysł tego fantasy jest całkiem spoko, taka wersja light bez całej reszty cyferek z roto. Natomiast ten pomysł, żeby co dzień zmieniać skład imo średnio trafiony, znudzi się po jakimś czasie po prostu

Co jeszcze średnio mi się podoba to to, że dla front courtu i back courtu statystyki bloków/zbiórek(brak wyższego punktowania zbiórek ofensywnych)/trójek itd są liczone tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Muszę przyznać , że super zabawa.
 

Jako organizator , ale i uczestnik napiszę parę słów. Początki były trudne bo nigdy nie grałem w FPL i powoli z każdą kolejką coraz bardziej się oswajałem. Niestety mimo bardzo dobrego finiszu nie udało mi się wbić do TOP4 i skończyłem na 7 miejscu ( a tak naprawdę na 6 bo ktoś dołączył na dwie kolejki przed końcem co trochę nie fair moim zdaniem ) , ale i tak 6/7 miejsce nie jest złe

Na początku wybrałem swoich ziomków z wiadomo jakiej zabawy ( Coby i Scoot) oraz Cama Thomasa też miałem od początku czyli wybrałem dwóch graczy tanich a kręconych punkty zdecydowanie lepiej niż ich wartość , jednak za brakło trochę wyczucia ( miłość do Bookera na początku RS między innymi) i suma Summarum musiałem gonić wynik. 
 

Parę razy nie wystawiłem składu ze względu na moją „nieobecność” , były sytuacje , że wykorzystałem darmowe transfery na graczy, którzy nagle złapali uraz i musiałem ratować się płatnym transferem czy też nietrafiony wybór kapitana. Jednak końcówka gdzie udało mi się w miarę szybko pobrać GG Jacksona oraz Dalona spowodowała , że mogłem sobie pozwolić na trio Jokic - Doncic - Giannis ( odstawiłem sentymenty na bok i moja opinie o Doncicu) i nawet w któreś kolejce byłem w czubie naszej prywatnej ligi. 
 

Na koniec daje tutaj tabele a sam jestem ciekaw kto się kryje pod jakim nickiem  

 

Mam nadzieję , że każdy świetnie się bawił i w następnym sezonie znowu uda się zagrać w te zabawę bo jest zdecydowanie lepsza niż roto

 

IMG_5230.thumb.jpeg.3f96f9f66d7cf78e6abf634e101715b7.jpegIMG_5231.thumb.jpeg.065ec5df630bf15ac23bef05522493f5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Mars Team" dołączył na sam koniec, też uważam to za słabą akcję, jak masz możliwość to go wyp...ol  🤣

Ja również pierwszy raz grałem w fantasy NBA, ale gierka bardzo fajna.

Mój zespół to "PRZEc***E".

Niestety też przespałem początek i później ciężko było powalczyć z TOP2, pomimo systematycznego pięcia się z bodaj 10 miejsca - zakończyłem na 3cim (nie liczę Mars Team).

Ogólnie jak najbardziej polecajka tego formatu 👍

 

Edytowane przez 24kobe8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, 24kobe8 napisał(a):

"Mars Team" dołączył na sam koniec, też uważam to za słabą akcję, jak masz możliwość to go wyp...ol  🤣

Ja również pierwszy raz grałem w fantasy NBA, ale gierka bardzo fajna.

Mój zespół to "PRZEc***E".

Niestety też przespałem początek i później ciężko było powalczyć z TOP2, pomimo systematycznego pięcia się z bodaj 10 miejsca - zakończyłem na 3cim (nie liczę Mars Team).

Ogólnie jak najbardziej polecajka tego formatu 👍

 

a to z Tobą się do samego końca ścigałem o podium, codzienne sprawdzanie rano jak poszło przec***om, czy się noga powinęła czy nie :P

 

Dobra robota !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie mam możliwości go usunięcia. Z tego co teraz poszperałem jest możliwość zablokowania dołączenia nowych osób. Szkoda , że dopiero teraz odkryłem , ale kto to wiedział , że tak to się odbędzie 🙆‍♂️

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.