Skocz do zawartości

Sezon 2023/24 Liga II West


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

W tym watku niech bedzie organizacja i dyskusje dotyczace ligi II West w sezonie 2023/24

Po zeszlorocznych wynikach oraz losowaniu w jej sklad wchodza [w kolejnosci grup i wynikow losowania, po myslniku bedzie nazwa druzyny, "/" oznacza inny nick na forum niz na Yahoo]:

Fajerkraker/Red Hot - CAVS 4 LAUGHS
Drunx - DrunX's MF’s
szogo - Pogromcy Donków
bulls2006/Krzysztof - Krzysztof's Peerless Team
theANSWER - BezPomyslu
Tocheck - Fighting Irish
gogalq - DZIEŃ DOBRY
Tecu - Mohicans
LosAngelesAnwil/Daniel - LosAngelesAnwil
J_Krecidlo/Jakub - Huncwoty
Dida.84 - LGW CREW
Jackoso - Jackoso Wroc Team
wiLQ [komisz] - woLF-Pack
bigfucker/Kriszot - Let's go
ArtZ - Artz's Astounding Team

W sumie 15 GMow z czego w tym sezonie Top3 awansuje do ligi I i najnizsze 6 miejsc spada na poziom III.

Komisarzem ligi jest wiLQ bo od poczatku niose ten krzyz organizacyjny 😉

Termin draftu - 19.X. o godz 21:30

Link do ligi na Yahoo - https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/46872

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Juz jestesmy po drafcie [fajnie, ze byl komplet], wiec czas na wrozenie z arkuszy!
Ktore dziala tak, ze wrzucam podraftowe sklady pod swoje projekcje - z ktorych wszystkie moga byc do bani - i sprawdzam jak druzyna wyglada na tle ligi. Nie bierzcie tego osobiscie bo staralem sie oceniac wg krzywej tak zeby byla czolowka, srodek i spadkowicze itp itd [czyli nie wszyscy mogli miec dobry draft!].

Rowniez w zadnym wypadku nie traktujcie tego jako "tak bedzie i kropka", to proba opisania stanu podraftowego w mojej skromnej opinii, ale po to rozgrywamy sezon zeby zobaczyc co z tego wyjdzie i poprawiac co nie wyszlo.

OK, do rzeczy... po myslniku krotkie podsumowanie... a kolejnosc w grupach bardzo z grubsza...

"Contenderzy" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dobrej pozycji i potrzebuja najmniej sprzyjajacych okolicznosci na zajecie miejsca w Top5, ale bycie na tej liscie niczego nie gwarantuje]:

Jackoso Wroc Team - tanio wyhaczone gwiazdy i kilka IMO dobrych uzupelniem tworzy lekkiego faworyta... zakladajac, ze zamieni overkill w FG% na np trojki.
Mohicans - mocna i fajnie sklecona druzyna, a jedyny [duzy!] znak zapytania to zdrowie bo jednak Top3 swoje opuszczalo i Murphy zajmie ILa na pare miesiecy.
Fighting Irish - podoba mi sie wybrane Top10 i zakladam handel nadwyzka blokow [moze do mnie? ;->]
woLF-Pack [bardziej szczegolowy opis na koncu posta]

"Srodek" [w znaczeniu, ze wg mnie tu sie narzucaja glownie hasla "solidne", "przecietne" itp]

LosAngelesAnwil - na srednich bym wrzucil ta druzyne do tiera wyzej, ale czolowka ze slaba historia w rozegranych meczach.
Huncwoty - druzyna z kategorii boom or bust, przy zalozeniu, ze Harden i Zion graja pelne sezony moze spokojnie wygrac, a im wiecej opuszcza tym gorzej, wiec przyjmuje wariant srodkowy. Nie moge odzalowac Klaya za 9$.
Let's go - wychodzi mi tu klasyczny sredniak czyli kilka mocnych kategorii i kilka slabych [w tym trudne do nadgonienia punkty i asysty].
Pogromcy Donków - mocne i w miare pewne Top4, ale nie za malo poszlo kasy na wysokich?
DrunX - Jokic wiadomo dobry fundament, ale reszta chyba zbyt ryzykownie [zwlaszcza zdrowotnie] i wyszedl tu mega overkill w asystach [sie rozladuje?]
LGW CREW - najdluzej czekajacy GM z pierwszym zakupem zaczal ostroznie, ale skonczyl z ostrym podbijaniem Poole'a i Tyusa [po wariantach optymistycznych?].

"Walka o utrzymanie" [w znaczeniu, ze wg mnie zaczynaja z dolka, ale bycie na tej liscie o niczym nie rozstrzyga]:

BezPomyslu - nazwa wybrana przed draftem troche za dobrze pasuje do sytuacji... wg mnie team za mocno ofensywny i praktycznie bez statsow defensywnych.
DZIEŃ DOBRY - druzyna ok, ale chyba za duzo ryzyka zdrowotnego jak na niedominujacy sklad?
Krzysztof's Peerl - jak na moje oko zdecydowanie za duzo kasy poszlo na dobrych acz lamliwych wysokich przez co pare kategorii cieniuje.
Solid as a Rock - szybki zakup kilku gwiazd, ale nie jestem fanem uzupelnien, wiec IMO czeka duzo pracy na FAsach.
CAVS 4 LAUGHS - jest pare fajnych zakupow, ale wychodza mi az 3 marne kategorie.
Choc jest overkill w blokach [ktory chetnie odkupie!], wiec moze sie to wyprostuje trejdami?


Na koniec slowem o mojej druzynie woLF-Pack...

W tym roku bylem lepiej przygotowany niz w poprzednim, wiec trzymalem sie swojej ulubionej taktyki czyli wybrac kilku drozszych graczy, ktorzy nie wydaja mi sie przeplaceni [padlo na Sabonisa i Donovona, obaj mniej wiecej tyle ugrali w zeszlym sezonie] by miec pewnosc wydania calego budzetu i pozniej caly draft czaic na uzupelnienia solidniakami [minimum pare dolarow ponizej wartosci w mojej ocenie]. Wiadomo, ze nie wyszly to jakies ekscytujace nazwiska i raczej nie wyjdzie z tego dominujacy sklad, ale wszechstronny i wydaje mi sie, ze powalcze o awans.

I moze powinienem zalozyc jakis fanklub Middletona, Tobiasa i Roziera?
Bo jak dla mnie prawie co roku sa niedoszacowani ;-> Ok, moze nie w poprzednim, ale wierze w odbicie...
Ja Morant sie trafil jako dzika karta, ale IMO w cenie jakby mial opuscic z pol sezonu, wiec wszystko powyzej tego bedzie czystym zyskiem.

Na pewno zabraklo mi blokow, ale to sie sprzeda ktoregos winga i tyle.

Co zabawne to moj pierwszy zakup byl za 2$ Holmesa ;-] Ale kto wywoluje takiego goscia na samym poczatku??

Byly 2 licytacje, ktore niestety mi umknely przez grzebanie w arkuszach - Klay i Gobert byliby drozsi gdyby nie ten blad - i wyszlo to bardzo ironicznie, ze sobie sprawdzam ile bym dal max, przelaczam okno, a tam skonczyla sie ich licytacja sporo nizej niz sobie wlasnie ustalilem, ze bym podbijal. Wielka szkoda, ale coz poradzic, o tej porze moga sie zdarzac bledy ;->

A jak to wygladalo z Waszej perspektywy? Co sie udalo zrealizowac a co byscie zmienili?

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wiLQ napisał(a):

Mohicans - mocna i fajnie sklecona druzyna, a jedyny [duzy!] znak zapytania to zdrowie bo jednak Top3 swoje opuszczalo i Murphy zajmie ILa na pare miesiecy.

Kilka sezonów z rzędu było blisko lub dalej do awansu, więc chyba, trochę podświadomie, zaryzykowałem z tym zdrowiem. Pewnie nie wypali, bo nie ma prawa, ale jak nie zaryzykuję to nie awansuję.

Może nie spadnę 😉

Murphy i kilka miesięcy to mam nadzieję, że nie jest jakaś Twoja wróżba, która się spełni, bo ja widziałem koniec listopada lub początek grudnia zapowiedzi jego powrotu 😐

Pierwszy raz wydałem tyle kasy na czterech zawodników, ale trochę poddałem się fantazji i zmiksowałem dwa pomysły na draft.

Jedna zakładała duo George, Kawhi razem, bo to daje jakiś mały plusik jak któryś z nich nie gra.

Druga to był punt asyst, co prawda niekoniecznie na Embiidzie, ale stwierdziłem, może po wrażeniach z lig więcej niż 15os, które miałem dwa dni z rzędu, że ceny na gwiazdy są niskie i coś trzeba z tym zrobić. Po tym jak Doncic był za 51$, co było wg mnie mocna przeceną, złapałem się na Embiida.

Skoro Embiid i Duo George Kawhi to stwierdziłem, że zrobię dwa dual i dołożyłem Maxeya 🤣

Te dua zwiększyłem do trio dokładając Meltona i KMarta.

Wydawało mi się, że później będzie drożej, dlatego wpadł trochę nieplanowany Gobert, bo cena, wg mnie, była dobra i pasował. Zobaczymy co tam będzie z Gobem, ale jak ryzyko to na całego 🤣

Możliwe, że trochę przesadziłem z Jabarim i Treyem, bo w tym czasie były przeceny i mogło być za to że czterech fajnych graczy i głębszy skład. Trudno, lubię ich i upside Jabariego.

Końcówka to dwa upside picki w postaci Jalena Johnsona i Kumingi i dwaj gracze, którzy trochę pasują, ale mogę oddać tanio.

Na sprzedaż:

J. Carter

C. Levert

Ewentualnie

Kuminga

Na Yahoo na końcu jestem w projekcjach a na ninjach w czubie 🤣

5 godzin temu, wiLQ napisał(a):

Ale kto wywoluje takiego goscia na samym poczatku??

Pytanie kto takiego podbija na samym początku? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Tecu napisał(a):

Murphy i kilka miesięcy to mam nadzieję, że nie jest jakaś Twoja wróżba, która się spełni, bo ja widziałem koniec listopada lub początek grudnia zapowiedzi jego powrotu 😐

Grudzien to wlasnie wyjdzie te wspomniane pare miesiecy [nie napisalem kilka]

34 minuty temu, Tecu napisał(a):

Wydawało mi się, że później będzie drożej, dlatego wpadł trochę nieplanowany Gobert, bo cena, wg mnie, była dobra i pasował. Zobaczymy co tam będzie z Gobem, ale jak ryzyko to na całego 🤣

Moge odkupic jak masz z nim problem ;-]

34 minuty temu, Tecu napisał(a):

Na Yahoo na końcu jestem w projekcjach a na ninjach w czubie 🤣

Najwazniejsze jak siebie widzisz ;-]

34 minuty temu, Tecu napisał(a):

Pytanie kto takiego podbija na samym początku? 😉

Jakis jelen...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mac napisał(a):

Pytanie do uczestników ligi, jak draftował @wiLQ ?

Dał radę?

Nie przyniósł wstydu 1lidze, gdzie spory czas spędził?

przecież łatwo możesz podejrzeć, link do ligi jest na górze:

 

https://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba/46872/draftresults

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
49 minut temu, wiLQ napisał(a):

Gratki @Tecu za pobranie Brandona Millera z waiverow, to chyba bedzie jedno z lepszych pobran pierwszej fali obok Tillmana i Cama Thomasa.
Mi niestety zabraklo kilku dolarow i weszly tylko plany B na lawke.

Może, ale nie musi. Ja jeszcze rano miałem ustawione bodajże 17$ a później co pół godziny trochę zwiększałem 😂

Już połowy kasy nie mam, ale ławka wygląda solidniej przynajmniej. Do pierwszych kontuzji zapewne 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej wiecej 1/10 sezonu za nami, wiec o ile probka mala chyba warto zerknac kto na czym stoi? Tabelka na srednich...

sr3m	srpkt	srreb	sas	srprz	srbl	sto	GP	roto	team
1,69	16,85	6,30	3,40	1,06	0,66	1,69	67	97	Mohicans
1,88	16,22	6,10	3,29	1,11	0,78	2,02	83	90	DZIEŃ DOBRY
2,01	19,10	6,35	4,17	1,04	0,61	2,49	69	84	Pogromcy Donków
1,95	15,29	5,22	3,16	0,86	0,66	1,68	79	80	Let's go
1,66	15,28	5,49	3,34	0,97	0,84	1,96	76	79	Fighting Irish
1,38	15,14	6,57	4,43	0,73	0,68	2,06	79	78	DrunX's MFs
0,88	12,53	5,96	3,97	1,16	0,44	1,42	73	78	Jackoso Wroc Team
1,22	16,03	5,45	3,25	1,10	0,62	1,63	60	77	woLF-Pack
1,62	14,70	5,44	3,04	0,88	0,79	1,72	81	67	Krzysztof's Peerless Team
1,93	17,19	5,46	3,39	0,88	0,46	2,14	74	66	Huncwoty
0,86	14,73	6,17	3,12	0,83	0,83	1,91	66	63	LosAngelesAnwil
1,68	16,87	5,25	4,76	0,96	0,51	2,64	75	59	Solid as a Rock
1,55	13,08	3,95	2,96	1,05	0,49	1,63	76	55	LGW CREW
1,45	14,16	6,03	3,10	0,67	0,81	1,82	73	55	CAVS 4 LAUGHS
1,31	13,31	5,34	3,52	0,87	0,63	2,30	67	52	BezPomyslu
rfg%	rft%	r3m	rpkt	rreb	ras	rprz	rbl	rto	roto	team
14	06	11	12	13	10	12	08	11	97	Mohicans
08	10	12	11	11	07	14	11	06	90	DZIEŃ DOBRY
03	07	15	15	14	13	10	05	02	84	Pogromcy Don
10	15	14	09	02	05	04	09	12	80	Let's go
04	11	09	08	08	08	09	15	07	79	Fighting Iri
15	05	05	07	15	14	02	10	05	78	DrunX's MFs
11	12	02	01	09	12	15	01	15	78	Jackoso Wroc
12	08	03	10	06	06	13	06	13	77	woLF-Pack
06	13	08	05	05	02	06	12	10	67	Krzysztof's 
09	01	13	14	07	09	07	02	04	66	Huncwoty
13	02	01	06	12	04	03	14	08	63	LosAngelesAn
02	03	10	13	03	15	08	04	01	59	Solid as a R
07	09	07	02	01	01	11	03	14	55	LGW CREW
05	04	06	04	10	03	01	13	09	55	CAVS 4 LAUGH
01	14	04	03	04	11	05	07	03	52	BezPomyslu

W porownaniu do mojej podraftowej oceny najbardziej na plus wyroznil sie @gogalq ale to ten etap sezonu kiedy Cam Thomas i Ausar sa gwiazdami fantasy ;-]
Z kolei na minus trzeba policzyc @Jackoso , ale kilku istotnych graczy opuszczalo mecze [w tym JAllen prawie calosc] i nie spodziewalem sie takiego zwrotu akcji z Tre.

Poza tym z grubsza sie zgadza tzn druzyny, ktore typowalem na dolna polowke tam sa, a gorna polowka jest na tyle splaszona, ze chyba jeszcze kazdy moze marzyc o podium...

U mnie poki co duze rozczarowanie Wigginsem [juz wylecial] i Middletonem [nie wiedzialem, ze zacznie sezon z takim limitem minut], ale pare zakupow wyglada dobrze, wiec mam nadzieje, ze jak Middleton wroci do formy i dojdzie Morant to jeszcze powalcze.

Razem z @Fajerkraker klepnelismy pierwszy trejd w lidze, niby tylko roles za rolesa, ale mnie tam cieszy bo brakowalo mi blokow, a Gafford te powinien dostarczyc.

A jak to wyglada z Waszej perspektywy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na razie jest zdrowie i są wyniki.

Ale Maxey już schodzi na ziemię plus George i Kawhi trochę stracą na przybyciu Hardena i pewnie też więcej opuszczą 😐

Jeszcze są rezerwy w postaci Treya i Martina jak wrócą po kontuzji plus Melton powinien się ogarnąć wreszcie. 

Potrzebne mi tylko zdrowie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.