Skocz do zawartości

Sezon 2023/24 Liga II East


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Butcher Holler
Budget $200
1. (17) Devin Booker (PHX - SG,SF) $43
2. (28) Jalen Green (HOU - PG,SG) $8
3. (35) Russell Westbrook (LAC - PG) $2
4. (45) Darius Garland (CLE - PG) $28
5. (55) Tyrese Maxey (PHI - PG,SG) $24
6. (64) Kristaps Porzingis (BOS - PF,C) $28
7. (69) Michael Porter Jr. (DEN - SF) $13
8. (87) Tyler Herro (MIA - PG,SG) $12
9. (89) Devin Vassell (SAS - SG,SF) $16
10. (97) Jakob Poeltl (TOR - C) $12
11. (103) Daniel Gafford (WAS - PF,C) $11
12. (112) Kyle Anderson (MIN - SF,PF) $2
13. (178) Jonathan Isaac (ORL - SF,PF) $1
Unused $0

 

Na gorąco, to jeden z moich najgorszych draftów w tym roku niestety. Miałem kilka pomysłów i strategii, ale zabrakło mi dyscypliny, żeby się ich trzymać, bo zbiły mnie z tropu ceny. Ostatecznie coś tam wyciągnąłem i po drobnych korektach pewnie spróbuję powalczyć, bo wartość jakąś tam wyciągnąłem, ale już widać, że jest sporo lepszych ode mnie ekip, więc na awans nie liczę - raczej trzeba będzie się tym razem bronić przed spadkiem.

Tak jak wspominałem na czacie - w ramach korekcji do wymiany będzie zapewne któryś z guardów - Vassell, Herro, Garland, Maxey lub Booker, żeby poprawić zbiórki i bloki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to był najlepszy Draft ever bo pierwszy raz w historii ściśle i cierpliwie trzymałem się planu i swojej rozpiski od początku do końca, a dodatkowo wyszło jakoś tak, że cała grupa graczy drugiej linii z kręgu moich  zainteresowań się zaczęła dopiero gdy wszyscy już mieli bardzo mało kasy, tzn jakos szybko wam gdzieś ta kasa zniknęła i rolesi wyszli mi mega mega tanio ( looney, Tre Jones czy middleton to aż wam powinno być trochę wstyd imo :) ) w efekcie czego brałem zawsze pierwszą opcję jaką miałem w kajecie, nie musiałem w ogóle szukać tańszych zamienników. Jedyne co mogło pójść jeszcze lepiej to może tańszy PG zamiast Lillarda ( miałem na liście zamienników Trae Younga i Jamala Murraya, czy Brunsona a ci tez szli w miarę tanio) i wtedy byłoby jeszcze miejsce na trzeciego bardzo mocnego gracza zamiast powiedzmy Tobiasa. No ale tego nie mogłem jeszcze przewidzieć a cena Lillarda była też do zaakceptowania.

Te projekcje na Yahoo dają mi jakąś chorą przewagę nad drugą drużyną, wiec Draft chyba mi wyszedł całkiem całkiem. Jednakze, oczywidcie, te projekcje są do wyrzucenia przy pierwszym urazie i należy jeszcze przez cały rok utrzymać względne zdrowie, jednak skład wydaje się być bardzo głęboki i na początku problemem to bedzie wytypować kto zostaje na bench. 

Btw @barcalover to my będziemy mieć wszystkich na waivers do 26.10 ? Wg mnie powinieneś chyba przed opening night odblokować FA, czyż nie ? :) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróżenie z fusów 23/24
Rok temu byłem zadowolony ze swojego draftu w 1 lidze i widziałem się w gronie drużyn raczej z górnej połówki tabeli. Cade umarł i nie udało mi się nawet utrzymać, więc oczywiście teraz też należy do projekcji podejść z odpowiednim dystansem. Mimo wszystko wrzuciłem top10 z każdego składu do mojego arkusza i sprawdziłem, jak to wygląda na tle reszty. Przede wszystkim liga wydaje się być bardzo równa - na moje oko nie ma nikogo, kto mocno odstaje - ani w czubie, ani w ogonie. Przeliczając na punkty roto, punkt wyjścia mi wychodzi taki, że cała liga jest między 61 a 80 punktów! To znaczy, że tak naprawdę wszyscy walczą o awans i o utrzymanie póki co :) 

Tier 1: najlepsi na papierze

LTM - na oko na drafcie ten team wydawał mi się najlepszy i symulacja tabeli to potwierdziła. LTM jest moim faworytem do awansu. Jest pewna gwiazda z top10, są wyłapani podkoszowi w dobrych cenach, są tanie uzupełnienia i jeszcze Trey Murphy w zanadrzu. Wydaje mi się, że bardzo dużo musiałoby pójść nie tak, żeby Tomi nie skończył na podium. Gratuluję świetnego draftu, zapowiada się szybki powrót do 1 ligi.

FC Parapety - wychodzi prawie potrójny punt - ft, 3, pts - ale drużyna w arkuszu wyszła mi mimo to wysoko. Personalia bardzo dobre, ciekawa mieszanka pewniaków i sprawdzonych graczy z upsidowymi pickami młodzieży. Nietrudno będzie też uzupełniać w razie czego z FA. Mimo wszystko jest tutaj również opcja spadnięcia niżej w tabeli, jeśli coś pójdzie nie tak, bo korygować ten build nie będzie łatwo.

Holy Grail! - evi trochę podobnie jak Tomi. Gwiazda + dwaj podkoszowi w świetnej cenie i uzupełnienia po przecenie. Dopasowanie ładnie przypilnowane, asysty co prawda chyba zatankowane, ale może to specjalnie. Mój drugi faworyt do awansu.

Tier 2: bardzo dobry start

Anything is Possible - drugi z zeszłorocznych spadkowiczów również zaliczył mocny draft. Silne top 4 Sabonis-Mobley-Trae-Mikal i rozsądne uzupełnienia, łatające luki w składzie. Brak oczywistego puntu, ale też wg mnie brak upsidu, żeby móc wylądować w tierze wyżej. Kilka graczy z potencjałem na rozczarowanie: Nurkić, Simmons, Trent, ale summa summarum jest bdb.

Butcher Holler - to mój skład, którego dopasowanie niestety musiałem ratować w trakcie draftu, bo zaplanowana strategia mi uciekła. Upside'owo i cenowo jest dobrze i ostatecznie w tabelce też wyszło mi ok, ale wiem, że mogłem to lepiej rozegrać, więc jest niedosyt. Zobaczymy niedługo, czy czeka mnie walka o utrzymanie, czy jednak uda się zakręcić koło podium.

The Hunters - na drafcie mówił, że - podobnie jak ja - nie jest zadowolony i symulacja trochę to potwierdza, bo gdyby tutaj się udało lepiej przypilnować fg i ft % to byłby sporo lepszy start sezonu. Z drugiej strony personalia wyglądają ok, nie zdziwi lepszy wynik od przewidywań.

Tier 3: środek stawki

Trzebnica 76ers - zabrakło mi tutaj mocniejszego pójścia w ft punt i wzięcia kesslera/claxtona lub chociaż goberta, bo teraz wyszedł podwójny punt fg i ft, co przy braku dominacji w stls i blk, będzie trudne do nadrobienia bez korekt.

Menele Nowa Huta - tutaj chyba największa amplituda możliwych wyników, ale nie może być inaczej, gdy trzon zbudowany jest na czwórce - kawhi, harden, butler, ayton. Mason będzie też mógł dużo poprawić, jeśli do top5-6 solidnych graczy dołoży w trakcie sezonu jakieś perełki z FA.

Ball Lovin Criminals - tutaj też mi na oko zabrakło jakiegoś bardziej zdecydowanego puntu, ale pablo również wspominał na drafcie, że odszedł od "kajecika" i oddał się euforii draftowania przy tych dziwnych cenach. Gracze są mocni, jakieś korekty powinny wywindować tę ekipę w sezonie.

Funk Volume - ukochany team yahoo, ale mi wyszło bez szału i patrząc na uzupełnienia jestem zdania, że faktycznie bez szału jest. Na plus trzymanie się strategii, ale przy takich przecenach wg mnie można było duet Jokic-Lillard o wiele lepiej uzupełnić. Natomiast przy zdrowiu Nikoli i Damiana mimo wszystko trzeba będzie się liczyć z Ronniem.

NH Big Bang - ft punt, ale jakimś cudem w tabelce mi wychodzi słabo w punktach i blokach oraz bez szału w trójkach, co przy przeciętnych TO daje póki co ekipę na dolny środek stawki. Z drugiej strony Ivey, Toppin lub Oubre może mocniej odpalić i szybko pomóc w tym buildzie.

Tier 4: słabszy, ale nie beznadziejny punkt wyjścia

BlockBuster - kilku graczy, których cenię, ale na koniec dnia wyszło blado w fg, reb, ast, stl i na ten moment to ta ekipa otwiera ostatni tier, który na papierze nieco odstaje. Ale tutaj także są upsidowe picki - Jalen Williams, Mathurin, Poole, Sengun - coś tutaj może pójść lepiej, niż się wydaje.

Alkograss Nałogowo - duży overkill w blokach, ale słabe fg - korekta wchodzi w grę, ale wydaje mi się, że tutaj niestety zabraknie jakości, żeby uciułać dość punktów roto. Może Morant wróci od razu lepszy, niż był i to zmieni oblicze ekipy.

Nothing to be ashamed of - 3 pierwszych picków nie ma się co wstydzić i dodatkowo trochę mam za złe, że Haliburtona mi przebiłeś, bo to wokół niego miałem rozpisany pierwotny pomysł na draft, ale wydaje mi się, że za mocno poszedłeś w top3 i przy jednak potencjalnych problemach KD i Embiida z grą, będzie licho. 

Nic nas nie łączy - nie jestem pewien, czy tutaj miał być fg punt, ale jeśli tak, to doszedł do tego też ft soft punt, co przy braku dominacji na innych obszarach dało dość nijaką ekipę. 

Edytowane przez barcalover
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

@barcalovera co z waivers, faktycznie będziemy musieli czekać na pobranka do 26.10? Pytam dla kolegi, bo ma Easona juz na IL :D

Wg mnie tak - normalne 2 dni waiverów. Czy jak @wiLQ?

Teraz, pabloboar napisał(a):

Puntować chciałem bloki :)

Zadowolony z efektu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już nic po drafcie więc na spokojnie można coś napisać.

FC Parapety,

Fajnie, że ktoś widzi mnie w roli jednego z faworytów ale ten punkt FT, PKT i 3PT powoduje, że trzeba będzie sporo mieszać w rotacji w trakcie sezonu. Drużynę budowałem w oparciu o A.Davisa (tak, wierzę że chłop zagra te 65 meczy w sezonie) i miała być głównie nastawiona na defensywę przy zachowaniu szans na równowagę w AST, TO, FG i PKT, FT (to dwa ostatnie się chyba jednak nie udały). Problem pojawił się kiedy wystartowałem Kesslera, można było wziąć za te pieniądze tańszego centra i jakiegoś strzelca np. Okongwu, Gafford + T.Harris (swoją drogą ktoś mocno w Niego poszedł) albo Middleton. Dodatkowo wziąłem Smarta, którego też nie miałem na liście. Na pewno będę aktywny na rynku transferowym i to już przed Świętami.

PS. Liczę na dobry sezon Durena, Sochana i Brauna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jacobsman13 napisał(a):

Witam,

Już nic po drafcie więc na spokojnie można coś napisać.

FC Parapety,

Fajnie, że ktoś widzi mnie w roli jednego z faworytów ale ten punkt FT, PKT i 3PT powoduje, że trzeba będzie sporo mieszać w rotacji w trakcie sezonu. Drużynę budowałem w oparciu o A.Davisa (tak, wierzę że chłop zagra te 65 meczy w sezonie) i miała być głównie nastawiona na defensywę przy zachowaniu szans na równowagę w AST, TO, FG i PKT, FT (to dwa ostatnie się chyba jednak nie udały). Problem pojawił się kiedy wystartowałem Kesslera, można było wziąć za te pieniądze tańszego centra i jakiegoś strzelca np. Okongwu, Gafford + T.Harris (swoją drogą ktoś mocno w Niego poszedł) albo Middleton. Dodatkowo wziąłem Smarta, którego też nie miałem na liście. Na pewno będę aktywny na rynku transferowym i to już przed Świętami.

PS. Liczę na dobry sezon Durena, Sochana i Brauna

W związku z harden drama wierze w lepszy sezon Tobiasa, poza tym odszedł doc rivers i pod ręką nurse imo powinien mieć lepiej, bo powinni grac bardziej zespołowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
34 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ten deal co wisi to jakaś farsa, gdzie się składa veto? 

Trochę się zagubiłem w ustawieniach i anulowałem, ale tak naprawdę powinno więcej osób zawetować, żeby wymiana nie przeszła - minimum 5, więc jeśli inni nie uznają wymiany za nierówną, to może normalnie przejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, RonnieArtestics napisał(a):

Ten deal co wisi to jakaś farsa, gdzie się składa veto? 

Why? 

9 minut temu, barcalover napisał(a):

Trochę się zagubiłem w ustawieniach i anulowałem, ale tak naprawdę powinno więcej osób zawetować, żeby wymiana nie przeszła - minimum 5, więc jeśli inni nie uznają wymiany za nierówną, to może normalnie przejść.

Ale to wrzuć niech wisi bo jutro miała przejść a teraz znowu ma 3 dni wisieć ? 

Edytowane przez evitacre
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, evitacre napisał(a):

Ale to wrzuć niech wisi bo jutro miała przejść a teraz znowu ma 3 dni wisieć ? 

Właśnie nie wiem, jak to działa - zaczęło mi wyświetlać ostatnio "allow" i "disallow" i myślałem, że ludzie wetowali i dlatego mi się pojawiła opcja weta. Dajcie znać na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Why? Bo porzingis robi top20 na srednich a cade ma owszem sell high moment ale nie utrzyma sie w top50 imo, a zdrowie dotychczasowo w karierze tez nie jest na korzyść Cade, wiec nie widzę tego żeby na totalach nadrobił. Jak coś dorzucisz to nie ma problemu ale nie 1za1, oczywiście mocno szanuje barcalover jako gm ale kompletnie nie widzę tego dealu i mysle ze się podniecił trochę paroma ładnymi występami Cade.

 

To juz może niegrzeczne bedzie ale ja jak coś tez mam ast na oddanie, wiec mnie tez dziwi ze barcalover nawet się do mnie nie odezwał żeby coś ponegocjować. ( Akurat Porzingisa nie potrzebuje bo tankuje blk wiec nie o Porzingisa samego jestem zazdrosny) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cade nawet nie robi top70 jak sie przyjrzałem uważniej, czy ktos sie odniesie do tego ? :) Mam małe dziecko i nie jestem zbyt aktywny ostatnio w fantasy, ani tez mi się nie chce oznaczać tu i wołać ludzi z ligi ale ten deal wydaje się mega kradzieżą ze strony evi.

@barcalover mogles dostać lepsze value za Porzingisa gdzieś na pewno… 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, RonnieArtestics napisał(a):

Why? Bo porzingis robi top20 na srednich a cade ma owszem sell high moment ale nie utrzyma sie w top50 imo, a zdrowie dotychczasowo w karierze tez nie jest na korzyść Cade, wiec nie widzę tego żeby na totalach nadrobił. Jak coś dorzucisz to nie ma problemu ale nie 1za1, oczywiście mocno szanuje barcalover jako gm ale kompletnie nie widzę tego dealu i mysle ze się podniecił trochę paroma ładnymi występami Cade.

 

To juz może niegrzeczne bedzie ale ja jak coś tez mam ast na oddanie, wiec mnie tez dziwi ze barcalover nawet się do mnie nie odezwał żeby coś ponegocjować. ( Akurat Porzingisa nie potrzebuje bo tankuje blk wiec nie o Porzingisa samego jestem zazdrosny) 

Chciałbym zauważyć że jest dużo mniejsza różnica w wartości graczy niż w przypadku Gobert / Bruce Brown który przeszedł i dla wszystkich był ok. 

23 godziny temu, barcalover napisał(a):

Właśnie nie wiem, jak to działa - zaczęło mi wyświetlać ostatnio "allow" i "disallow" i myślałem, że ludzie wetowali i dlatego mi się pojawiła opcja weta. Dajcie znać na forum.

No ale ten deal wisi od wtorku, mamy 1 głos który przy imo dużo bardziej skrajnej wymianie pod kątem value gobcio/bruce nie widział problemu…

23 godziny temu, barcalover napisał(a):

Właśnie nie wiem, jak to działa - zaczęło mi wyświetlać ostatnio "allow" i "disallow" i myślałem, że ludzie wetowali i dlatego mi się pojawiła opcja weta. Dajcie znać na forum.

Nie wiem właśnie jak to działa teraz bo chyba zrobiłeś ze mnie komisza na okręgówce i też tam mam - Pan i Władca, sam sobie decyduje ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.