Skocz do zawartości

2024 Draft


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy draft.

1. Hawks draft Zaccharie Risacher

2. Wizards draft Alex Sarr

kurcze, naprawdę nie jestem przekonany do tych Francuzów. Moim zdaniem ani Risacher, ani Sarr nie będą RotY. Do tego wydaje się, że ich rozwój będzie trwał bardzo długo 3-4 lata, nie będzie impactu w pierwszych 2 latach. Może jednak zaskoczą bo nie jestem żadną wyrocznią. 

3. Rockets draft Reed Sheppard (Kentucky) kozak, oprócz gabarytu (a moża przede wszystkim) ma bardzo dużo zalet więc jestem o niego spokojny.

4. Spurs draft Stephon Castle (Connecticut) mój faworyt trafia do dobrej organizacji. Elitarna obrona, brak rzutu. Czy będzie lepszy niż Suggs w pierwszym sezonie? Myślę, że odrobinę tak.

5. Pistons draft Ron Holland II (G League Ignite) nie spodziwałem się tego ruchu chociaż w środku go chciałem (opróćz Pana z #4). Bardzo dobry obrońca i atleta, w zestawieniu z Thompsonem, Detroit ma dwóch potencjalnie elitarnych atletycznych obrońców na pozycję 1-4, których piłka nie parzy (tu widzę spory potencjał). Oczywiście są pytania a co z rzutem za 3? Chyba właśnie po to ściągnęli speca od rzutu z NOP, któty pracował z Herbem Jonesem.

6. Hornets draft Tidjane Salaun (Cholet Basket) to już przesada, polecieli na francuskim hypie, zawodnik totalnie surowy może Antek za 5 lat, a może stracony pick. Za wysoko to nie jest dobry wybór.

7. Trail Blazers draft Donovan Clingan (Connecticut) Ayton, Williams.. muszą być kolejne ruchy. Defensywna kotwica, mam nadzieję że dadzą mu grać. Szkoda, że Grizz go nie przejeli.

8. Spurs draft Rob Dillingham (Kentucky) — Traded to Timberwolves tutaj jakieś czary jak on poszedł do Wilków. Jeżeli jeszcze jakiś czas temu Jamal Crawford i Lou Williams mieli większą wartość to teraz już tego nie widzę. Za wysoko.

9. Grizzlies draft Zach Edey (Purdue) oczywiście za wysoko ale Grizz koniecznie chcieli centra jestem ciekawy jak sobie poradzi bo jest dużo "ale" jednak jak odpali to może być to duże wzmocnienie. Teoretycznie bardziej pasowałby do Wizards jako nawet pierwsza opcja bo do tego jest przyzwyczajony. Jednak NCAA to nie NBA.

10. Jazz draft Cody Williams (Colorado) bezpieczny wybór, pasuje do młodych w Jazz bez większych emocji.

Bonus:

Matas Buzelis - dobry wybór Chicago, wydaje się jednym z lepszych patrzać na ich ostatnie wybory. Tylko nie będzie gryzł się z Giddeyem? Ayo, White, LaVine, a piłka jedna. DeRozan raczej leci do LA.

Devin Carter świetny gracz ale czy pasuje/zostanie w Kings, a może ma to zwiazek z zabezpieczeniem się na przyszłe odejscie Foxa (nie pzredłużył umowę). Spurs mogli go wziać.

Terrence Shannon Jr. z 27 numerem no proszę, będę patrzył chociaż w tak napakowanej drużynie będzie ciężko.

 

Podsumowując jestem bardzo ciekawy jak to się zestarzeje bo specjalista ze mnie żaden, a raczej zagorzały kibic NBA.

Edytowane przez Winchester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dawna bylo zapowiedzane, ze draft jest slaby w czolowce, ale to co sie wydarzylo wczoraj utwierdza mnie w przekonaniu, ze druzyny sa slabe bo maja jakis bledny proces decyzyjny.
Dlatego nie wazne ile im dasz wysokich pickow i tak to spartola, wiec na dlugo pozostana slabe.

IMO 3 Francuzow w Top6 to jest Darko/Tskitishvili moment dla ligi i sa niemal zerowe szanse, ze ta trojka skonczy w Top6 tej klasy.
Przeciez oni nie pokazali zadnej dominacji na zadnym poziomie rozgrywek, nawet na mlodziezowych turniejach!

Panowal kiedys taki zart, ze Smith zostanie wydraftowany nizej niz Smithaskuas nawet jesli to jest dokladnie ten sam gracz.
Czas go uaktalnic na jakies LeSmith ;-]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, RonnieArtestics napisał(a):

Hornets being Hornets :) 

Nie jaram sie nim, bo to surowy projekt, a skoro Holland I Castle zostali zabrani, to wolalbym Knechta.

Natomiast fituje niezle z trio Lamelo Miller Mark. Zobaczymy, potencjal jest. Moze bedzie nowy Giannis xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Nie jaram sie nim, bo to surowy projekt, a skoro Holland I Castle zostali zabrani, to wolalbym Knechta.

Natomiast fituje niezle z trio Lamelo Miller Mark. Zobaczymy, potencjal jest. Moze bedzie nowy Giannis xD

Meeh, Ilu już miało być nowych gianisów ? Bedzie Sekou 2.0 stawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

50 minut temu, Behemot napisał(a):

Pokazali za to przydatność w play off ligi francuskiej. Bez przesady.

Przydatnosc w sredniej swiatowej lidze to jest dobry argument jakby celowac w lawkowicza pod koniec 1 rundy, a nie gdy mowa o czolowce draftu.
Sa watpliwosci ile w tej klasie bedzie Allstarow, ale chocby byl on najslabszy w historii to na pewno beda w nim dobrzy starterzy!

@SpursNation@splaash

3 minuty temu, agresywnychomik napisał(a):

Kaktus mi wyrosnie jak Spurs bedą w 31' wybierać z tym pickiem.

IMO pomijacie najwazniejszy efekt tej wymiany czyli handlowac pickiem #8 2024 mozna bylo do wczoraj, a handlowac pickiem z 2031 mozna jeszcze przez 7 lat.
Jesli Spurs uznali, ze od #8 w dol sa max lawkowicze [co w slabym drafcie jest realistyczne] to byl swietny manewr na wyciagniecie z niego wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiLQ napisał(a):

Przydatnosc w sredniej swiatowej lidze to jest dobry argument jakby celowac w lawkowicza pod koniec 1 rundy, a nie gdy mowa o czolowce draftu.

To na pewno sporo więcej niż przydatność w NCAA. Nikt się nie kłóci, że draft ma słaba czołówkę, ale w ogóle, a nie z powodu Francuzów. Akurat Sarr i Salaun mają wysoko sufit. Risacher za to jest gotowy do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wiLQ napisał(a):

IMO pomijacie najwazniejszy efekt tej wymiany czyli handlowac pickiem #8 2024 mozna bylo do wczoraj, a handlowac pickiem z 2031 mozna jeszcze przez 7 lat.
Jesli Spurs uznali, ze od #8 w dol sa max lawkowicze [co w slabym drafcie jest realistyczne] to byl swietny manewr na wyciagniecie z niego wartosci.

Pick i swap = ~value dobrego startera na rynku

~8 pick draftu 2024 = ~value mocnego startera

Picki 2030/2031 = ~value dobrego startera

Picki 2030/2031 = szansa na coś więcej jak Edwards przybigmarketuje

Picki 2030/2031 = lepsze flexibility jako assety niż #8 2024 (np. Sochan poszedł jako #9 lepszego draftu i po 2 latach pewnie ma mocno limited value jako asset, a wcale nie musi być zły jako gracz)

Ten trade się źle zestarzeje jeśli Spurs nie docenili draftu/zrobią coś głupiego z tymi pickami, tak overall wygląda na ~win-win. Po roku narracji jaki słaby jest top-end talent w tym drafcie ciężko chyba narzekać, że ktoś gra w szachy i rozmienił ot co lottery pick. 

@wiLQ - a co masz 'koszykarsko' do zarzucenia Risacherowi i Sarrowi vs inni 'topowi' prospekci tego draftu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, wiLQ napisał(a):

Jesli Spurs uznali, ze od #8 w dol sa max lawkowicze [co w slabym drafcie jest realistyczne] to byl swietny manewr na wyciagniecie z niego wartosci.

Z Primo (którego żałują  ze wybrali) myśleli że to największy talent available  a potem byli tacy Sangun, Jalen Johnson, Cam Thomas. W tym drafcie tez będą ukryte talenty. Trochę trzeba było zaryzykować. A te picki z Minnesoty wcale nie muszą być wysokie tyle ze odległe ale kroi nam się kolejny słaby sezon w SA chyba. Słabo oceniam ruch SA  jak na razie.

Edytowane przez marceli73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, Behemot napisał(a):

Akurat Sarr i Salaun mają wysoko sufit.

Jakie maja szanse osiagnac ten sufit? Ile warunkow musza spelnic by go osiagnac?
Pisanie o suficie IMO nie ma zadnego sensu w oderwaniu od tych pytan bo teoretycznie to kazdy zawodnik moze urosnac, nauczyc sie rzucac 40% za 3 i dobrze bronic.
Haczyk polega na tym, ze te rzeczy zdarzaja kilka razy na dekade i to w oddzielnych przypadkach, wiec liczenie na nie jest doslownie trzymaniem kciukow, ze wypali los na loterii.

12 minut temu, Behemot napisał(a):

Risacher za to jest gotowy do gry.

Chyba w GLeague? Bo w NBA na 99% bedzie mial slaby pierwszy sezon skoro byl przecietniakiem w duzo gorszych rozgrywkach.

8 minut temu, BMF napisał(a):

@wiLQ - a co masz 'koszykarsko' do zarzucenia Risacherowi i Sarrowi vs inni 'topowi' prospekci tego draftu?

Nic im nie mam do zarzucenia, z ich punktu widzenia swietna robota jak najlepiej zaprezentowac sie GMom w NBA i zostac milionerami przed 20stka.

Natomiast po paru dekadach sledzenia draftu NBA nie ogarniam jak to jest mozliwe, ze przy dlugiej historii wynikow i co sie z nimi dalej stalo, caly sztab ludzi dla ktorych to jest stala praca, popelnia ciagle te same bledy. A w tym roku coponiektorym sie udalo skumulowac kilka z nich jednoczesnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wiLQ napisał(a):

Natomiast po paru dekadach sledzenia draftu NBA nie ogarniam jak to jest mozliwe, ze przy dlugiej historii wynikow i co sie z nimi dalej stalo, caly sztab ludzi dla ktorych to jest stala praca, popelnia ciagle te same bledy. A w tym roku coponiektorym sie udalo skumulowac kilka z nich jednoczesnie!

Koniecznie dzwoń do odpowiednich działów HR w NBA, taki talent nie może sobie się zmarnować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wiLQ napisał(a):

Nic im nie mam do zarzucenia, z ich punktu widzenia swietna robota jak najlepiej zaprezentowac sie GMom w NBA i zostac milionerami przed 20stka. Natomiast po paru dekadach sledzenia draftu NBA nie ogarniam jak to jest mozliwe, ze przy dlugiej historii wynikow i co sie z nimi dalej stalo, caly sztab ludzi dla ktorych to jest stala praca, popelnia ciagle te same bledy.

Pytałem dlaczego uważasz, że koszykarsko nie są 'godni' topowych wyborów w tym konkretnym drafcie vs inni prospekci, skoro tak mocno krytykujesz ich wybory. 

Koszykarsko, tj. co potrafią Castle, Clinagan i Williams, czego nie potrafią Risacher i Sarr.

(i tak dalej ocw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja patrzę trochę inaczej na draft. W wielu przypadkach ważne dla prospekta jest gdzie trafi, do jakiego klubu, z jaka rotacja i programem rozwoju. Niezależnie od oceny jakości draftu i wyliczenia prawdopodobieństwa ile gwiazdy będzie w gwieździe czasem los daje na tacy sytuacje której normalnie by nie było. Mam na myśli zmienna w której już nawet jedna kontuzja kolegi w zespole robi miejsce dla danego gracza na dorobku. Jasne ze talent jest ważny, ale czasem psychika i adaptacja do nowej sytuacji ( nagłej szansy) może być ważniejsza a tego draft może w ocenie nie zauważyć. Także liczba szans dla całej NBA w danym sezonie ( drafcie) może być inna. Czasem zero możliwości przebicia się a czasem co chwila.  Może i ogórkiem zostanie zawsze ogórek ale gracze środka a takich mamy od pyty mogą zaskoczyć. Tym bardziej ze dosyć mocno polaryzuje się w tym drafcie gości z talentem rzutowym vs z parametrami fizycznymi. 
 

spurs tak krytykowani za oddanie 8 może po prostu i tak nie widzieli ścieżki sukcesu ( Dania szansy) dla kolejnego młodego. Maja ich zbyt wielu i każdy może chcieć zastąpić każdego i pokazać się gdy dostanie minuty. 
 

oddanie 8 sugeruje mocno ze zamiast czekać na rozwój rookie rozgrywajacego 4 lata bo tyle plus minus to trwa pójdą po PG na targowisko moim zdaniem i te dwa nowo pozyskane elementy układanki mogą temu służyć. A ze nie handlowano 8 za gracza sugeruje ze ten handel będzie może za rok. Po drafcie 2025. 

1 minutę temu, Reikai napisał(a):

Jak to jest mozliwe w ogole? Chlop po college?

 

Może trzeba było mu dać po polsku testy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.