Skocz do zawartości

Mandat zza granicy


kolader

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam problem z płatnością z mandatem zza granicy, ale po kolei:

1. 16 lipca wracając z Austrii złapał mnie fotoradar w Ostrawie za zbyt dużą prędkość w tunelu (wtedy nie miałem pojęcia że gdzieś przekroczyłem prędkość).

2. 22 sierpnia dostałem listownie mandat z informacją jak należy uiścić opłatę.

3. 4 września (wczoraj) dokonałem wpłaty na konto Magistratu miasta Ostrawy (zgodnie z treścią listu) na stronie https://platebniportal.ostrava.cz/zpo/platby

Po dokonaniu wpłaty dostałem taką wiadomość:

"Dzień dobry,
kwota określona w wezwaniu do zapłaty w ramach ewidencji wykroczeń w ruchu drogowym w wysokości 1500,00 CZK, symbol zmienny: 6091173602 została zapłacona pomyślnie."

4. 5 września (dziś) dostaję wiadomość:

"Dzień dobry,
płatność kwoty określonej w wezwaniu do zapłaty w ramach ewidencji wykroczeń w ruchu drogowym w wysokości 1500,00 CZK, symbol zmienny: 6091173602 nie została wykonana."

Teraz nie mam pojęcia co zrobić. Kwota z konta została pobrana. Płacić jeszcze raz? Wg mnie póki co nie ma sensu, bo może skończyć się podobnie a potem bujać się by odzyskać pieniądze. Próbowałem coś znaleźć w internecie ale bez skutku. Przez chwilę zastanawiałem się czy nie dopytać w okolicznej policji co zrobić w takiej sytuacji ale skąd oni mogą wiedzieć.

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolader napisał(a):

Przez chwilę zastanawiałem się czy nie dopytać w okolicznej policji co zrobić w takiej sytuacji ale skąd oni mogą wiedzieć.

zwykli pewnie nie, ale zadzwoń do naczelnika wydziału drogowego jakiejś komendy miejskiej i nawet jeśli on nie będzie znał odpowiedzi, to jest szansa, że pokieruje dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolader napisał(a):

Cześć,

mam problem z płatnością z mandatem zza granicy, ale po kolei:

1. 16 lipca wracając z Austrii złapał mnie fotoradar w Ostrawie za zbyt dużą prędkość w tunelu (wtedy nie miałem pojęcia że gdzieś przekroczyłem prędkość).

2. 22 sierpnia dostałem listownie mandat z informacją jak należy uiścić opłatę.

3. 4 września (wczoraj) dokonałem wpłaty na konto Magistratu miasta Ostrawy (zgodnie z treścią listu) na stronie https://platebniportal.ostrava.cz/zpo/platby

Po dokonaniu wpłaty dostałem taką wiadomość:

"Dzień dobry,
kwota określona w wezwaniu do zapłaty w ramach ewidencji wykroczeń w ruchu drogowym w wysokości 1500,00 CZK, symbol zmienny: 6091173602 została zapłacona pomyślnie."

4. 5 września (dziś) dostaję wiadomość:

"Dzień dobry,
płatność kwoty określonej w wezwaniu do zapłaty w ramach ewidencji wykroczeń w ruchu drogowym w wysokości 1500,00 CZK, symbol zmienny: 6091173602 nie została wykonana."

Teraz nie mam pojęcia co zrobić. Kwota z konta została pobrana. Płacić jeszcze raz? Wg mnie póki co nie ma sensu, bo może skończyć się podobnie a potem bujać się by odzyskać pieniądze. Próbowałem coś znaleźć w internecie ale bez skutku. Przez chwilę zastanawiałem się czy nie dopytać w okolicznej policji co zrobić w takiej sytuacji ale skąd oni mogą wiedzieć.

Spotkał się ktoś kiedyś z czymś podobnym?

 

Na wezwaniu do zapłaty nie ma jakiegoś nr kontaktowego, czy emaila ? Miałem podobna sytuacje w Niemczech z autem na PL blachach. Mógłbyś puścić im po prostu potwierdzenie wpłaty jak jest jakis email, albo jak jest telefon to tam dopytać gdzie wysłać takie potwierdzenie żeby zamknac sprawę.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, kolader napisał(a):

3. 4 września (wczoraj)

[......]

 

4. 5 września (dziś) 

ta wpłata do nich doszła dopiero 5. a może i dopiero dojdzie (transfer SEPA / międzynarodowy, w strefie Euro z reguły 24h, czasem więcej, czasem mniej)

wysyłając wiadomość 5 września, na 99% oni nie mieli jeszcze odnotowanej Twojej wpłaty.... nawet jeśli płaciłeś nie przelewem, tylko kartą (wtedy płatność była prawie natychmiastowa, nie tak, jak pisałem o przelewie, ale samo dojście na konto to jedno, a odnotowanie tego przez osobę / system odpowiedzialny za mandaty + dodanie tego do odpowiedniej sprawy to druga sprawa, czasem zajmuje kolejny dzień czy dwa)

wg. mnie sprawa jest zamknięta (albo będzie jutro / pojutrze) i możesz o niej zapomnieć, a jeśli chcesz się upewnić to pisz / kontaktuj się bezpośrednio z Ostravą i tamtejszo jednostko odpowiedzialno za mandaty

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kolader

Na piśmie masz na pewno adres e-mail (jeżeli nie, to będzie na stronie organu wystawiającego mandat). Napisz do nich wiadomosc podając nr akt sprawy i zapytaj, jaki jest jej status. Na 99% wysłali pismo przed zaksięgowaniem wpłaty, jednak warto mieć potwierdzenie czarno na białym, ponieważ oni też tam czasem mają bałagan (tzw. czynnik ludzki).

A i mandaty zawsze należy płacić, ponieważ nie robiąc tego można otrzymać czasowy zakaz kierowania na terytorium danego kraju (w De tak jest). Nie wspominając o odsetkach itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, ignazz napisał(a):

Jedyny błąd jaki widzę to ze zapłaciłeś 

Czy ja wiem. Uważam że powinienem

 

9 godzin temu, rw30 napisał(a):

ta wpłata do nich doszła dopiero 5. a może i dopiero dojdzie (transfer SEPA / międzynarodowy, w strefie Euro z reguły 24h, czasem więcej, czasem mniej)

wysyłając wiadomość 5 września, na 99% oni nie mieli jeszcze odnotowanej Twojej wpłaty.... nawet jeśli płaciłeś nie przelewem, tylko kartą (wtedy płatność była prawie natychmiastowa, nie tak, jak pisałem o przelewie, ale samo dojście na konto to jedno, a odnotowanie tego przez osobę / system odpowiedzialny za mandaty + dodanie tego do odpowiedniej sprawy to druga sprawa, czasem zajmuje kolejny dzień czy dwa)

wg. mnie sprawa jest zamknięta (albo będzie jutro / pojutrze) i możesz o niej zapomnieć, a jeśli chcesz się upewnić to pisz / kontaktuj się bezpośrednio z Ostravą i tamtejszo jednostko odpowiedzialno za mandaty

Z jednej strony tak, z drugiej strony wcześniej nie mieli mojego adresu mailowego. 

Ale tak, chyba najlepiej będzie napisać do nich maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.