Skocz do zawartości

Którą piłkę wybrać


Tomky

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Tomky napisał(a):

90%dwór(tartan,asfalt,beton)

Jak bardziej na tartan to:

Molten BG3800 - inna konstrukcja paneli niż standardowe piłki, bardzo pewny kozioł, przyjemna i chwytna faktura mimo iż na taką nie wygląda, dość miękka jak na piłkę in/out, ma dość płytkie kanały.

Tarmak BT900 - miła w dotyku mikrofibra, miękka, głębokie kanały co z jednej strony przekłada się na to, że łatwiej ją chwycić ale z drugiej potrafi lekko zaburzyć kozioł. Ciężko mi się wypowiedzieć o wytrzymałości, gdyż na tartanie była za mała próbka czasowa.

Spalding TF-500 - twardsza od w/w, standardowy kozioł, standardowa głębość kanałów, niezły klej choć ma tendencję do robienia się delikatnie szosrstkiej w dotyku, w moim przypadku niestety średnio z wytrzymałością było. Dodatkowo jest opcja wzięcia Euroligowej o symetrycznym układzie paneli.

Tarmak BT500 - Podobnie jak BT500 ma głębsze kanały i jest z tych miękkich, w dotyku jakby lekko gąbczasta, przyzwoity chwyt, standardowy kozioł. Z wytrzymałością to trzeba dbać o nią żeby ten brud, który przez tą jej gąbczastość wchodzi trochę głębiej nie zasechł, bo wtedy może zacząć popękiwać (ogólnie o każdą trzeba dbać i regulanie myć).

Wilson NCAA Evo NXT Replica - tu oddam głos @Borysowi:

Cytat

Piłka do koszykówki Wilson Replika NCAA In/Out. Mój nowy faworty do bestsellera, piłka jest rewelacyjna. Bardzo przypomina TF-1000, ale jest dedykowana na zewnątrz. Do tego wykonanie bajka, bo między panelami, jak normalnie jest czarna guma to ona ma to też obszyte skórą, jak piłki premium, a kosztuje jak kiedyś TF-500. Mimo, że moim zdaniem jest sporo lepsza, sam wziąłem sobie do gry na ten sezon, narazie super się sprawdza. Głównie dla kogoś kto lubi miękkie piłki, z wyczuwalnymi zagłębieniami między panelami. 

Ja mogę potwierdzić, że kanały wyklejane kompozytem to jest naprawdę fajna sprawa.

Jak więcej Betonu czy Asfaltu (choć to też zależy jakiego typu) to bardziej się wtedy opłaca kupić jakiegoś gumiaka w stylu Meteora, Nike Dominate'a czy Spaldinga Phantom ew. Spalding TF-250 czy ten Tarmak BT500 też myślę, że powinien dać radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.08.2023 o 16:57, Tomky napisał(a):

Chciałbym kupić piłkę  do gry 90%dwór(tartan,asfalt,beton) 10%hala. budżet do 300-350pln . 
proszę o Wasze typy(w miarę możliwości 2-3)wraz z krótkim opisem czemu ta?

 

A ja polecam na zewnątrz piłke Wilson Replika NCAA EVO NXT indoor/outdoor.

 

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-wilson-ncaa-replika-evo-nxt

 

To wg mnie obecnie najlepsza piłkę do koszykówki na tartan, czy ogólnie na zewnątrz, a do złudzenia przypomina piłki halowej, jak ktoś nie wie to pomyśli,że jałówka, także to tylko mówi, jak jest dobra.

 

Największe zagłębienia między Panelami , tych na zewnątrz, kanały wyklejane też skóra, a kosztuje mniej niż nie jeden model. Sam gram nią obecnie i na kostce i na hali, jak na razie najlepsza jaką miałem, a grałem już i tf-500, grip Control spaldinga.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.