Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, DRK napisał:

W takim razie, zapożyczając tytuł pewnego arcydzieła filmowego, można rzec: ,,O jeden pick za daleko". 

... ale wziąłem pisarza, którego dzieła bardziej lubię i uważam za lepsze, ale pewnie skala popularności zrobi swoje :)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orwella brałem nie za nazwisko i popularność. No, może nie tylko. Życiorys ma ciekawy. A jego podejście do totalitaryzmu fituje mi z antygoatem Stalinem.

A te jego słowa to zloto

Chciałem zaprotestować przeciwko tchórzliwemu nastawieniu do powstania w Warszawie brytyjskiej prasy[...]. Generalnie zostało stworzone wrażenie, że Polacy zasługują na klęskę, nawet jeżeli robią dokładnie to, do czego nawołują ich alianckie rozgłośnie w ostatnich latach [...]. To jest moje przesłanie skierowane do lewicowych dziennikarzy i generalnie do całej inteligencji. Pamiętajcie, że każdy z was zapłaci za swoją nieszczerość i tchórzostwo. Nawet nie myślcie, że przez lata będziecie służalczo lizać buty sowieckiego reżimu, albo jakiegokolwiek w ogóle, i nagle znowu powrócicie do duchowej przyzwoitości. Raz się skurwisz – kurwą zostaniesz.

George Orwell, Powstanie warszawskie i jego krytycy[19]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

nooo grubo niszowy pick, a w tej kategorii na prawdę zostało parę przemocnych, 'mainstreamowych' nazwisk

 

Może nie grubo niszowy pick, ale moim zdaniem to GOAT literatury SCI-FI. Imho, takie połączenie Orwella i Tolkiena, jeżeli chodzi o jakość pisania. Nie przypominam sobie, żeby jakiś cykl wciągnął mnie bardziej, niż Asimova. A Ty julku za żydowskie korzenie powinieneś podwójnie docenić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, P_M napisał:

Może nie grubo niszowy pick, ale moim zdaniem to GOAT literatury SCI-FI. Imho, takie połączenie Orwella i Tolkiena, jeżeli chodzi o jakość pisania. Nie przypominam sobie, żeby jakiś cykl wciągnął mnie bardziej, niż Asimova. A Ty julku za żydowskie korzenie powinieneś podwójnie docenić ;)

nie no, etniczny plus wiadomo

ale moim GOATem sci-fi jest Pan Siusiak :) (chyba nie spojler, bo raczej nikt go nie powinien picknąć?) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.