Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pablo81 napisał:

Kartezjusz - pozostałe nauki + filozofia.

@Braveheart22

chyba ostatnie mocne 'nazwisko' w filozofii....ale kolejny turbo nudziarz (chociaz - w przeciwienstwie do Kanta - ten mial resztki przyzwoitosci i pisal duzo krocej xD)

3 minuty temu, fluber napisał:

No tak jakby Jezus czy Budda wydają się mocniejsza konkurencją niż Kant;)

A to że 300 lat po śmierci konfucjusza ktoś przerobił jego filozofię na religię, moim zdaniem mocno potwierdza że @P_M ma rację. To byłby bardzo dobry pick w filozofii

przerabianie czyjejs 'filozofii zycia' na religie juz po smierci samego zainteresowanego powiadasz?

Brzmi znajomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

 

przerabianie czyjejs 'filozofii zycia' na religie juz po smierci samego zainteresowanego powiadasz?

Brzmi znajomo.

Nie sądzę żeby Konfucjusz twierdził, że jest Bogiem. Wydaje mi się, że @BMF również Konfucjusza ocenia wysoko jako filozofa - to już trzy niezależne opinie. Przyjmij swój błąd na klatę, zamiast się denerwować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Nie sądzę żeby Konfucjusz twierdził, że jest Bogiem. Wydaje mi się, że @BMF również Konfucjusza ocenia wysoko jako filozofa - to już trzy niezależne opinie. Przyjmij swój błąd na klatę, zamiast się denerwować 

W której swojej książce Jezus stwierdza że jest Bogiem? Czy Budda w ogóle (nawet w przekazie) stwierdzał coś takiego?

O Sokratesie ci więcej osób pisało a walczyłeś, czemu nie przyjąłeś na klatę Wuju Dobra Rada?

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

W której swojej książce Jezus stwierdza że jest Bogiem? Czy Budda w ogóle (nawet w przekazie) stwierdzał coś takiego?

O Sokratesie ci więcej osób pisało a walczyłeś, czemu nie przyjąłeś na klatę Wuju Dobra Rada?

W życiu nie sądziłem, że po latach podsmiec***ek forumowych z równowagi wyprowadzi Cię Konfucjusz;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

To podobno jakiś stary wielki mistrz kina ale mało kto kojarzy jakiś jego film poza tym westernem 😜

Oglądałem Ran Kurosawy kilkanaście lat temu, myślę że najładniej będzie ująć, że nie przetrwał zbyt dobrze próby czasu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurosawa to wazny przedstawiciel kina autorskiego, z naszego punktu widzenia troche egzotycznego, bo z Japonii, ale kazdy z wielkich rezyserow lat 70-80 ze Stanow docenial go i nierzadko tez czerpal z jego warsztatu. Sporo jego filmow potem bylo w usa przerabianych na wersje amerykanskie. Mnie akurat najbardziej podobal sie Rashomon, bo oryginalny temat i taki konkretny film, w miare krotki w porownaniu do pozostalych jego filmow-tasiemcow. Doceniony na festiwalu w Wenecji. Jakbym mial komus polecic jakis film Kurosawy to tylko ten. 7 samurajow to dzielo owiane juz legenda jako pierwowzor amerykanskich westernow w stylu 7 wspanialych, ale mimo wszystko wole amerykanska wersje. Moze to kwestia czysto subiektywna. Poza tym pare fajnych filmow jak Sobowtor, Tron we krwi i Ran, ale mnie one nie powalily na kolana. I sporo srednich/takich sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, DRK napisał:

Widzę opinie expertow są podzielone.

W ostatnim ATF SPORT pięciu czy sześciu uczestników miało go ponad MJ. To będzie taki mały sprawdzian czy jesteśmy konsekwentni. 

Czym innym jest ocenianie alltime postaci sportu overall, a czym innym koszykarza jako takiego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, DRK napisał:

Z Twojego punktu widzenia masz jak najbardziej rację. 

z globalnego myśle ze tez, Kurosawa ma super nazwisko i na pewno duży impact na lata 60-70 gdzieś w Hollywood- impact Walta Disneya wciąż jest widoczny :P także pod tym względem nie ma nazwiska z kategorii film które byłoby konkurentem do Walta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.