Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, julekstep napisał:

aha nie ma czegoś takiego jak filozofia 'posokratejska'

a terminu 'przedskoratejska' używa się po to żeby wydzielić greckich filozofów przyrody

Oczywiście bo to co założył Sokrates to po prostu filozofia i jest to nadal aktualne

1 minutę temu, julekstep napisał:

 

obie postacie różnią się od siebie

tak samo jak postać Sokratesa u Ksenofonta 

Bo poglądy Sokratesa ewoluowały 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fluber napisał:

Wyznacza początek nowej ery w filozofii, która powstała od jego imienia,

A powiedz mi co przetrwała do naszych czasów z jego filozofii. Bo większość jego tez się fatalnie zestarzała a niektóre wręcz obecnie wyglądają na infantylne

 

23 minuty temu, fluber napisał:

Jezus dla religii! Założycielem i twórcą

Od kiedy to Stary Tesament wywaliło w kosmos. I nasza religa zaczęła się od Chrystusa? Nie wierzysz w DEkalog? Nie postępujesz wg niego? Założycielem i Twórca to możesz nazwać MAhometa a nie Jezusa

Możesz sobie zaklinać rzeczywistośc do woli ale Sokrates poza tym ,ze żył sobie to ma znikomy wpływ na dzisiejszą filozofię. Tak jak nie uznamy najlepszym koszykarzzem w historii goscia którą stworzył tę dyscyplinę sportu tak samo Sokrates nie jest nawet w TOP5 filozofów. A jak chcesz się powoływać na sztuczną inteligencją to jednak szkoda ,że nie posłsugujesz sie własnym rozumem i własnym myśleniem

A argument za Sokratesem bo ma własną ulicę w Warszawie to nawet nie wiem jak nazwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Oczywiście bo to co założył Sokrates to po prostu filozofia i jest to nadal aktualne

aha, szkoda że Arystoteles już mocno wrócił do tego czym zajmowali się presokratycy

6 minut temu, fluber napisał:

Bo poglądy Sokratesa ewoluowały 

nom w Dialogach szczególnie - podejrzanie mocno było to skorelowane z ewolucją poglądów Platona xD

swoją drogą zabawne że topowy forumowy przemądrzalec tak zaciekle broni swojego picku (udając standardowo że zna się na danym temacie a pisząc straszne bzdury), którego najbardziej znaną maksymą jest 'wiem że nic nie wiem' ❤️ 

przy takiej OBRONIE SOKRATESA to ten się w grobie przewraca hihi

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ely3 napisał:

A powiedz mi co przetrwała do naszych czasów z jego filozofii. Bo większość jego tez się fatalnie zestarzała a niektóre wręcz obecnie wyglądają na infantylne

Proszę Cię, ja w pracy z klientami regularnie używam pytań sokratejskich. Można powiedzieć, że dzięki Sokratesowi zarabiam.

4 minuty temu, ely3 napisał:

 

Od kiedy to Stary Tesament wywaliło w kosmos. I nasza religa zaczęła się od Chrystusa? Nie wierzysz w DEkalog? Nie postępujesz wg niego? 

Ja to do tej pory nie wierzę, że Ty tu jesteś adminem i masz za zadanie pilnować porządku, kultury i merytoryki w dyskusji;) żenująca próba prowokacji, nawet jak na Ciebie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, julekstep napisał:

aha, szkoda że Arystoteles już mocno wrócił do tego czym zajmowali się presokratycy

nom w Dialogach szczególnie - podejrzanie mocno było to skorelowane z ewolucją poglądów Platona xD

swoją drogą zabawne że topowy forumowy przemądrzalec tak zaciekle broni swojego picku (udając standardowo że zna się na danym temacie a pisząc straszne bzdury), którego najbardziej znaną maksymą jest 'wiem że nic nie wiem' ❤️ 

przy takiej OBRONIE SOKRATESA to ten się w grobie przewraca hihi

Powszechnie jako najważniejszą sentencję przypisuje się Sokratesowi „wiem, że nic nie wiem”. Jest w tym trochę prawdy, ale nie do końca. Sokrates żył wśród ludzi, którzy byli pełni pychy. Uważali, że znają się na wielu rzeczach, ale gdy Ateńczyk rozpoczynał swoją tyradę pytań, to okazywało się, że rozmówcy nie potrafią odpowiedzieć na podstawowe kwestie. Ich wiedza była nieprzemyślana i powierzchowna. Po prostu nie wiedzieli. Denerwował wiele osób, ponieważ ukazywał ich ignorancję.

Wyprowadzał ze stanu świętego spokoju i intelektualnego lenistwa. 

 

Wypisz wymaluj to co robię na tym forum:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, DRK napisał:

rochę tak, trochę nie. 

Tak bo po PWS szlag trafił Rosję, Austrii-Węgry, Cesarstwo Niemieckie, mocno podupadła Turcja, wzrosła mocno rola USA. Ale pozostały Francja i Anglia jako potęgi kolonialne i europejskie. Rosja nie stała się jeszcze mocarstwem, chyba że nas oceniasz jako super mocarstwo, które dało im pokazówkę w 1920. Już większym była przed 1914.

Z kolei po DWS pada potęga Francji i Anglii. Kolejny raz Niemcy na łopatkach (ale oni mają zdolność do odradzania się). Japonia przestaje się liczyć. USA stają się  teraz naprawdę super mocarstwem, na drugie wychodzi ZSRR że strefą kontroli znacznie poza to co miała Rosja carska. Powoli na 3 miejsce wspinają się Chiny

Przed I wojną światową Stany Zjednoczone pielęgnowały neutralny stosunek do Europy. Dopiero w trakcie wojny nastąpił zwrot, który ma swoje konsekwencje do dzisiaj. Natomiast Rosja dokonała epokowej zmiany, zwrotu o 180st, niesłychanego w odniesieniu do całej historii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Powszechnie jako najważniejszą sentencję przypisuje się Sokratesowi „wiem, że nic nie wiem”. Jest w tym trochę prawdy, ale nie do końca. Sokrates żył wśród ludzi, którzy byli pełni pychy. Uważali, że znają się na wielu rzeczach, ale gdy Ateńczyk rozpoczynał swoją tyradę pytań, to okazywało się, że rozmówcy nie potrafią odpowiedzieć na podstawowe kwestie. Ich wiedza była nieprzemyślana i powierzchowna. Po prostu nie wiedzieli. Denerwował wiele osób, ponieważ ukazywał ich ignorancję.

Wyprowadzał ze stanu świętego spokoju i intelektualnego lenistwa. 

 

Wypisz wymaluj to co robię na tym forum:)

wypisz wymaluj

ale nie jesteś Sokratesem w tej opowieści

 

no i nie wiedziałem że elementem metody majeutycznej jest wzbudzanie litości u słuchających/czytających :(

Teraz, agresywnychomik napisał:

Oni tylko rozmywają temat żeby nikt nie wytykał im innych bustow xD obok "na biedulke" czy "swiat przeciwko mnie" @fluber to najstarsza taktyka.

jednak szantaż emocjonalny @Pablo81 był skuteczniejszy póki co! xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Sokrates żył wśród ludzi, którzy byli pełni pychy.

 

2 minuty temu, fluber napisał:

Wypisz wymaluj to co robię na tym forum:)

Czy istnieje lepszy przykład na pokazanie własnej pychy i przeświadczenie o swojej moralnej wyższości

Masz racje - w pokazywaniu własnej pychy nikt ci na tym forum nie dorówna. Tu się zgodze z Tobą zresztą pierwszzy raz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

 

 

Wypisz wymaluj to co robię na tym forum:)

Jako, że żyjesz w trudniejszych czasach niż Sokrates i potrzebujesz większej wiedzy, żeby móc swoje filozofowanie prowadzić, to Sokrates to bust, bo mogłeś wybrać siebie. Nie martw się, ktoś inny wybierze ten top 1 pick w filozofii :))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

 

 

Czy istnieje lepszy przykład na pokazanie własnej pychy i przeświadczenie o swojej moralnej wyższości

Masz racje - w pokazywaniu własnej pychy nikt ci na tym forum nie dorówna. Tu się zgodze z Tobą zresztą pierwszzy raz

 

Cieszę się, że jesteś na tyle inteligentny, żeby doskonale odczytać, że pisałem to w 100 procentach na serio:)

1 minutę temu, julekstep napisał:

jak na razie to dzięki Tobie wiemy że Gutenberg jest numerem 1 wg chatuGPT :) 

Jest numerem 1 wg zapytania loraka, które uwzględniało inne zmienne tak aby Gutenberg był pierwszy.

Każdy może sobie wpisać w chat gpt zapytanie i zobaczyć gdzie jest Gutenberg:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

Cieszę się, że jesteś na tyle inteligentny, żeby doskonale odczytać, że pisałem to w 100 procentach na serio:)

Jest numerem 1 wg zapytania loraka, które uwzględniało inne zmienne tak aby Gutenberg był pierwszy.

Każdy może sobie wpisać w chat gpt zapytanie i zobaczyć gdzie jest Gutenberg:)

te 'inne zmienne' to pójście w jakość nie ilość

Ty nawet nie podałeś swojego zapytania (a wyglądało na coś w stylu 'wymień najważniejszych filozofów od czasu Sokratesa w porządku chronologicznym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.