Skocz do zawartości

ATF GOAT WORLDWIDE


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Jesli chodzi o Polakow, to zgadzam sie z tym, że Lem byłby bardzo fajnym wyborem, jego książki zrobiły międzynarodową karierę i byl przez lata wymieniany jako kandydat do nagrody Nobla. Chyba nadal jest najczęściej tlumaczonym polskim pisarzem.

 Międzynarodowym uznaniem cieszył się też Gombrowicz i też był wymieniany w gronie kandydatów do Nobla. 

Wskazywany jako steal w kategorii film  Andrzej Tarkowski kręcił Solaris na podstawie książki Lema jako radziecka odpowiedź na Odyseje Kosmiczna Kubricka, a Ingmar Bergman wystawiał sztuki teatralne Gombrowicza i pisali do siebie listy, ktorych zdjecia mozna znalezc w necie.

Pewnie na zagranicznych forach o NBA chodza jako literackie steale tacy Lem czy Gombrowicz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fluber napisał:

To nawet nie jest najładniejsza 42-latka którą można było wybrać 

 
Cytat

 

Anna Siergiejewna Kurnikowa, ros. А́нна Серге́евна Ку́рникова – rosyjska tenisistka, posiadająca również obywatelstwo amerykańskie. Wikipedia
Data i miejsce urodzenia: 7 czerwca 1981 42 lata, Moskwa, Rosja

 

Tak tak, wiemy !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Qcin_69 napisał:

Natalię Portman jest piękna, moja pierwsza miłość, ale Monica Bellucci to nie jest xd Tier z Hepburn i Grace Kelly

przecież każdy tu wie że Twoją pierwszą miłością była dupa z chórku od Don Vasyla

nie oszukasz

4 minuty temu, fluber napisał:

To nawet nie jest najładniejsza 42-latka którą można było wybrać 

nie wiem

Natalie jest śliczna, ma taki 'fajny' typ urody

u mnie pewnie będzie w top5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16-letni Baldwin IV Trędowaty dowodził krzyżowcami w bitwie pod Montgisard w której pokonał wojska Saladyna. To ta bitwa w której 500 rycerzy rozniosło 30000 wojsk muzułmańskich. Ok, z mała pomocą piechoty ale jednak to największa rozpierducha w historii. Genialny władca, którego przedwczesna śmierć w wieku 24 lat była początkiem końca chrześcijańskiej Jerozolimy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Koelner napisał:

jestem gejem

a możesz nie spojlować?

Teraz, fluber napisał:

Myślałeś, że ma 42, czy raczej 50?:)

no myślałem że pod 40tkę xD

2 minuty temu, jack napisał:

16-letni Baldwin IV Trędowaty dowodził krzyżowcami w bitwie pod Montgisard w której pokonał wojska Saladyna. To ta bitwa w której 500 rycerzy rozniosło 30000 wojsk muzułmańskich. Ok, z mała pomocą piechoty ale jednak to największa rozpierducha w historii. Genialny władca, którego przedwczesna śmierć w wieku 24 lat była początkiem końca chrześcijańskiej Jerozolimy. 

Alec Baldwin był krzyżowcem?

grubo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Reikai odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.