Skocz do zawartości

Piłka outdoor do 250zł


krejzo

Rekomendowane odpowiedzi

No to TF-500/Gold będzie bardzo bezpiecznym wyborem, jest mniej wytrzymała (przynajmniej z mojego doświadczenia) niż Molten ale zawieść się nie powinieneś.

Wilson natomiast dopiero od nie dawna jest u nas dostępny, za granicą recenzje zbiera naprawdę niezłe, więc jakbyś go wziął to potem mógłbyś podzielić się z nami wrażeniami i ja osobiście wziąłbym jego z czystej ciekawości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Piłka do koszykówki Wilson Replika NCAA In/Out. Mój nowy faworty do bestsellera, piłka jest rewelacyjna. Bardzo przypomina TF-1000, ale jest dedykowana na zewnątrz. Do tego wykonanie bajka, bo między panelami, jak normalnie jest czarna guma to ona ma to też obszyte skórą, jak piłki premium, a kosztuje jak kiedyś TF-500. Mimo, że moim zdaniem jest sporo lepsza, sam wziąłem sobie do gry na ten sezon, narazie super się sprawdza. Głównie dla kogoś kto lubi miękkie piłki, z wyczuwalnymi zagłębieniami między panelami. 

https://sklepkoszykarski.pl/pilka-do-koszykowki-wilson-ncaa-replika-evo-nxt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Borys napisał(a):

Piłka do koszykówki Wilson Replika NCAA In/Out. Mój nowy faworty do bestsellera, piłka jest rewelacyjna

Synowi kupiłem Wilson Replika NBA i także jest bardzo zadowolony. Chwalili ją także znajomi trzecioligowi zawodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, NieMy napisał(a):

Synowi kupiłem Wilson Replika NBA i także jest bardzo zadowolony. Chwalili ją także znajomi trzecioligowi zawodnicy.

Tak też bardzo dobra, rozumiem, że gumowa? Ta replika z gumowych jest moim zdaniem najlepsza. Jakby potem chcial kupować skórzaną, to zdecydowanie polecam tę NCAA Replika Evo NXT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, NieMy napisał(a):

aaaa, widzisz tu mnie masz! To jednak nie replika tylko Wilson NBA Authentic Indoor Outdoor czyli skóra syntetyczna. Ponoć świetnie klei się do ręki.

Tutaj mam mieszane uczucia :) akurat ten syntetyk stawiam niżej niż tf-500, a tf-500 nizej niz ncaa replika in/out. Takze osobiscie polecam sprobowac replike ncaa nastepnym razem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się zgodzę, że wyklejane kompozytem kanały, rowki, linie (jak zwał tak zwał) są świetne. Tak samo jak Wilsonowy Wave. Kiedyś robili siódemki z tym systemem a teraz jest on niestety jakby eksluzywny dla piłek do 3x3.

Swoją drogą ja Moltena umieszczam ponad TF-500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

In/out? Moja topka byłaby taka:

1. Molten BG3800

2. Tarmak BT900

3. Spalding TF-500/Tarmak BT500

Honorable Mention: Mikasa BZD712. Dość intrygująca piłka, która zamiast tradycyjnej powierzchni ma wgłębienia niczym piłka golfowa.

Wilsona mam w planach po Moltenie ale na razie nie zanosi się na prędką zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Ciekawe informacje odnośnie tego Wilsona NCAA EVO NXT Repliki, sam się nad nią zastanawiałem jakiś czas temu i kto wie, czy jej nie wypróbuję niebawem obok Moltena BG3800, którego obecnie używam.

Zastanawia mnie jeszcze jakie różnice od w/w Wilsona ma ta piłka (oprócz tego, że ma głębszy, ciemniejszy pomarańczowy kolor oraz wali złotem po oczach ;) ) 

https://www.wilson.com/en-us/product/ncaa-legend-vtx-bskt-wz20074#colorsteamname=92010

z samego opisu na stronie producenta wynika jedynie, że ma "Internal construction - Cushion Core", a nie "Standard" jak Wilson NCAA Replika. Ale może to jakiś inny kompozyt?

OK, na innej stronie znalazłem takie info o kompozycie Materiał wykonania: skóra kompozytowa High Performance Soft Touch,  a Replika ma Pokrycie ze skóry kompozytowej micro fibre. Może jakaś mądra głowa będzie wiedziała, co ta różnica oznacza w praktyce ;) Na zdjęciu, w zbliżeniu faktura kompozytu tej Legend jest inna.

Edytowane przez Mentos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 1.08.2023 o 09:42, Mentos napisał(a):

Cześć!

Ciekawe informacje odnośnie tego Wilsona NCAA EVO NXT Repliki, sam się nad nią zastanawiałem jakiś czas temu i kto wie, czy jej nie wypróbuję niebawem obok Moltena BG3800, którego obecnie używam.

Zastanawia mnie jeszcze jakie różnice od w/w Wilsona ma ta piłka (oprócz tego, że ma głębszy, ciemniejszy pomarańczowy kolor oraz wali złotem po oczach ;) ) 

https://www.wilson.com/en-us/product/ncaa-legend-vtx-bskt-wz20074#colorsteamname=92010

z samego opisu na stronie producenta wynika jedynie, że ma "Internal construction - Cushion Core", a nie "Standard" jak Wilson NCAA Replika. Ale może to jakiś inny kompozyt?

OK, na innej stronie znalazłem takie info o kompozycie Materiał wykonania: skóra kompozytowa High Performance Soft Touch,  a Replika ma Pokrycie ze skóry kompozytowej micro fibre. Może jakaś mądra głowa będzie wiedziała, co ta różnica oznacza w praktyce ;) Na zdjęciu, w zbliżeniu faktura kompozytu tej Legend jest inna.

Wiesz co ciężko mi się odnieść, ponieważ tego złotego Legenda nie miałem w ręku, ale sądząc po katalogu i cenie wyjściowej jest to model niższy od NCAA Repliki. Najlepsza piłka na halę Wilsona to właśnie halowa EVO NXT, a replika NCAA, jest też repliką właśnie tej najlepszej piłki EVO NXT. Także idąc tym torpem to są 2 najlepsze piłki w gamie Wilsona (nie liczę oficjalnej piłki NBA, bo to zupełnie co innego i specyficzna piłka).

I to sie potwierdza. W iłkach ze znaczkiem NBA dopłaca się za znaczek i niestety, ale replika skórzana NBA, nie jest to piłka jakoś szczególnie godna polecenia, zwykły kompozyt, typu Spalding TF-250, Wilsona Reaction Pro itp.

Natomiast tą replikę zdecydowanie polecam, wyróżnia się na tle innych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.