Skocz do zawartości

Faule przy zbiórce


Agrykolaplayer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

chciałem się zapytać o zasady. Dwie sytuacje:

1) Rzut mojej drużyny, mam już pozycję pod koszem, piłka w zasadzie pionowo leci prosto na mnie ja wyciągam ręce wysoko by ją sięgnąć i nagle zawodnik drużyny przeciwnej przedramieniem przepycha mnie mocno o jeden krok swoim przedramieniem pchając moje plecy na wysokości środka kręgosłupa (kiedy już mam chwycić piłkę).

Jestem sam zawodnikiem który lubi walczyć o pozycję, kiedy drużyna jest w ataku lub obronie ale co myślicie o tej sytuacji.

 

2) Sytuacja szybka kontra gdzie przede mną jest tylko jeden zawodnik obrony (z kat. beton) Robię euro step mijając tym samym obrońcę, który w ostatniej chwili prostuje poziomo sztywno rękę - jest faul?

Pytam o powyższe sytuację ponieważ ja gram streetball i 90% nie zgłaszam podczas gry ale tutaj miałem swoje uwagi. Jeżeli znacie odp. poproszę, dzięki.

 

Edytowane przez Agrykolaplayer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agrykolaplayer napisał:

1) Rzut mojej drużyny, mam już pozycję pod koszem, piłka w zasadzie pionowo leci prosto na mnie ja wyciągam ręce wysoko by ją sięgnąć i nagle zawodnik drużyny przeciwnej przedramieniem przepycha mnie mocno o jeden krok swoim przedramieniem pchając moje plecy na wysokości środka kręgosłupa (kiedy już mam chwycić piłkę).

w teorii to faul, ale w praktyce dużo zależy od tego, jak ta sytuacja wygląda. skoro jednak lubisz się przepychać, a tu czułeś, że to było zbyt wiele, to pewnie faul jak nic ; ]

3 godziny temu, Agrykolaplayer napisał:

2) Sytuacja szybka kontra gdzie przede mną jest tylko jeden zawodnik obrony (z kat. beton) Robię euro step mijając tym samym obrońcę, który w ostatniej chwili prostuje poziomo sztywno rękę - jest faul?

brzmi jak reach in, więc faul.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Agrykolaplayer napisał:

nigdy jak żyję, a gram już ponad 20 lat na ulicy (a gram w różnych miejscach) nie gra na pole 3 sek. Nie tego dotyczyło pytanie. Poza tym stałem tylko 2 sek. ;)

W orginalnym poscie napisales 3-4 i wyedytowałeś to.

Pozatym jak ktos gra streetball 20 lat to ja myslalem że pytanie jest odnosnie zasad halowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.