Skocz do zawartości

[beGM Play-off '23 West 2nd Round] #2 LAKERS (57-25) - #3 MAVERICKS (52-30)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

  • january przypiął/eła ten temat

Nie mam za bardzo czasu, więc będzie bardzo krótko.

Rotacja:

Zmiana w S5, za Olynyka wskakuje NAW.

Trae 40 - Jrue 8

Jrue 32 - NAW 16

NAW 14 - Vassell 28 - Herb 6

Herb 24 - Olynyk 24

Davis 40 - Reed 8

Pozostaje jeszcze kwestia Ziona, bo bardzo możliwe, że wróciłby na tę serię, tylko moim zdaniem jest to drugorzędna kwestia i nie chce mi się tutaj produkować miliona postów i kogoś przekonywać na siłę, zwłaszcza, że nie ma żadnych dowodów na to, że by wrócił, tak samo jak nie ma dowodów na to, że by nie wrócił ;) Najważniejsze jest jednak to, że znam Ziona na tyle dobrze, że wiem, że on i tak zawsze potrzebuje te 5-7 meczów, żeby się rozkręcić i zrzucić rdzę, także nawet jakby wrócił, to nie uważam, żeby był tutaj jakimś wielkim x-factorem. W razie czego Zion grałby kosztem Reeda i Olynyka oraz pojedynczych minut NAW/Jones/Vassell.

NAW wskakuje do S5 bo wydaje się najlepszym obrońcą na Stepha (do tej pory w realu Jamal Murray nie trafił na trudniejszy matchup w obronie od NAW)

Matchupy w 😧

Steph - NAW

Reaves - Trae

Butler - Herb

LeBron - Jrue

Claxton - Davis

Osobiście uważam, że mam spore możliwości mocno ograniczyć najlepszych graczy Lakers.

NAW ma być przyklejony do Stepha tak, jak przyklejony był do Jamala w serii z Nuggets. Tu ciekawy wątek w tej sprawie, bo mam świadomość, że większość osób miała raczej wyjebane na serię Nuggets-Wolves :) 

 

Herb na Butlerze daje size i toughness, czy to zda egzamin? Nie wiem, wiem za to, że Butler w drugiej rundzie nie był magiczny, zmagał się z kontuzją kostki i nawet opuścił G2, także uważam, że Herb rzucony na Jimmiego to jest "best I can do", zwłaszcza, że tenże Jimmy ma jeszcze w obronie kryć Younga. Mało prawdopodobne, żeby tutaj sobie hasał tak, jak przeciwko real Bucks czy Celtics. Zwłaszcza, że wszystkie jego penetracje są dodatkowo contestowane przez najlepszego rim protectora w lidze, czyli AD.

Jrue na LeBronie ma przede wszystkim za zadanie ograniczyć penetracje Jamesa poprzez nakierowywanie go w rejony patrolowane przez Davisa. Podobnie w tym sezonie Jrue bronił Ziona i pamiętam, że to był jeden z gorszych dni Ziona w całym sezonie (7 na 16 z gry i 5 strat, tylko 18 pkt w 40 minut).

 

Oczywiście Davis ma kompletnie wyjebane na Claxtona czy Hartensteina. Jego głównym zadaniem jest pomaganie, a że robi to najlepiej w całej lidze, to chyba nie muszę nikogo już dzisiaj przekonywać. 

Oczywiście pozostaje mismatch Young vs Reaves, ale szczerze mi on nawet pasuje, bo Trae wcale nie broni tak fatalnie izolacji jak ludzie powszechnie myślą (0.83 ppp w PO, 0.86 w RS) - przede wszystkim nie fauluje, a to wymuszanie fauli to jest największa zaleta Reavesa, no i przede wszystkim polowanie na Trae powoduje, że ofensywa Lakers staje się przewidywalna, piłka przestaje krążyć, a Young mając za plecami Davisa oraz genialnych w help D Herba oraz Holidaya, może spokojnie żyć z mid range jumperkami Austina Reavesa. 

Jeśli Curry próbuje mnie męczyć pickami, to odpowiadam matchup zone. W ten sposób zostawiam Davisa pod koszem i całościowo w tej serii najbardziej jak mogę uwypuklam największą wadę naszych Lakers, czyli jednowymiarowych wysokich, których można, a nawet trzeba olewać w obronie, co też AD będzie czynił, być może nawet do tego stopnia, że skłoniłby trenera Lakers do przemyśleń czy nie próbować grać jakimś LeBronobatumem pod koszem :)

W ataku oczywiście opieram się na kreatywności dwójki moich guardów. 

Trae to jest półka Jokicia czy Luki jeśli chodzi o playmaking, a Jrue jest tylko nieco gorszy, ale wciąż rewelacyjny pod tym względem, jak weźmiemy pod uwagę, że to mój sceondary ballhandler. Także na pewno będę w stanie kreować tutaj open looks, zwłaszcza, że w co drugim meczu będę miał też dostępną beast mode Davisa pod koszem ;)

 

Oczywiście pytanie czy te open looki będą wykorzystywane, zdaje sobie sprawę, że NAW, Bullock, Vassell czy Olynyk nie zaliczyli w tych PO spektakularnych sukcesów, więc jest to zwykła gdybologia. W każdym razie catch-and-shoot 3s % moich ludzi:

NAW 41% w PO i 35% w RS

Bullock 39% - raczej sprawdzony człowiek w tej roli

Vassell 43% - topka w całej lidze, co potwierdza np ten wykres

Image

Olynyk 38% plus historia dobrych meczów w postseason.

Herb 33% - jedyny gracz, którego nie jestem pewien, ale faktem jest, że po all-star break trafiał 46%, po prostu miał fatalny początek sezonu, kiedy łapał co chwilę drobne urazy i nie mógł złapać rytmu.

Także spokojnie uważam, że biorąc pod uwagę kombinację playmaking + shot making, mam tutaj mocne argumenty, żeby moja ofensywa wyglądała dobrze na tle rywala. Dodając do tego to, jak rewelacyjnych mam obrońców i wymarzony matchup dla Davisa, uważam, że ta seria wyglądałaby zaskakująco blisko. Czy Mavs by to wygrali? Nie, trzeba Butlerowi oddać co jego i nie mam tutaj większych złudzeń, choć akurat biorąc pod uwagę, że rozmawiamy o drugiej rundzie, to uważam, że najlepszy gracz tej serii biega po mojej stronie. Serię widzę tak, że udaje mi się wyrwać G2 pod nieobecność Butlera, wygrywam mecz jeden z meczów u siebie i wracamy do LA przy stanie 2-2, ale od tego momentu pewnie doświadczenie i egzekucja w ataku byłaby po stronie Lakers.

Tyle ode mnie, oby kiedyś udało się spotkać w pełnych składach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo nie podoba mi się maniera twoja @january gdzie posądzasz kogoś o złe zamiary które są wyssane z palca i niepotwierdzone. 
jeszcze raz przypomnę - termin powinien być zmieniony zaraz po tym jak go wrzuciłem ale nie miałem czasu przez prace 

wiec zamiast chwytać się tych głupot to może zajmij się merytoryka bo to czasem ci wychodzi ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • 3 tygodnie później...
W dniu 23.05.2023 o 21:17, MarcusCamby napisał:

Można jakieś ciekawe statystyki prosić nt. wspomnianego elitarnego playmakingu Jrue?

Nie będę okrutny, nie musi być z tegorocznych PO, które totalnie położył. Może być cokolwiek z ostatnich 5 lat z RS.

Wciąż się nie doczekałem @karpik :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Wciąż się nie doczekałem @karpik :(

A to nie wiedziałem, że to pytanie jest skierowane do mnie. Nigdzie nigdy nie twierdziłem, że Jrue to elitarny playmaker, więc myślałem, że pytasz kogoś innego. Trudno mi dyskutować o tezach, które sam stawiasz, ale z drugiej strony playmaking to oczywiście największa zaleta Holidaya w ataku, więc tym bardziej dziwne, że tego nie wiesz mając w swoim zespole Jrue przez kilka lat. Muszę zrewidować swój ranking GMów, nie wiem czy jesteś jeszcze goatem ;)

A na potwierdzenie tego, że Jrue to zajebisty playmaker masz kilka obrazków:

FuWDrUpaMAI7eRr?format=jpg&name=medium

FwyfpLtagAAD58i?format=jpg&name=medium

FVOYlJDXwAA58KP?format=png&name=900x900

Dodaj do tego fakt, że Jrue od dawna jest królem on/offów, także tych ofensywnych i jak pewnie się domyślasz, nie ze względu na scoring, tylko właśnie playmaking. Także wciąż uważam, że nikt nie ma w naszej lidze lepszego backup PG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.