Skocz do zawartości

[beGM Play-off '23 West 2nd Round] #1 NUGGETS (59-23) - #5 ROCKETS (46-36)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Szulim zmienił(a) tytuł na [beGM Play-off '23 West 2nd Round] #1 NUGGETS (59-23) - #5 ROCKETS (46-36)
  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry, nie złożyło się najlepiej z tym przedłużonym deadline, zwłaszcza dla Was, ale już nie będę pitolił, więc do rzeczy.

1. Założenia ogólne.

To nie pierwsza seria z naszymi Rockets z tego co kojarzę, @Regis złożył całkiem solidny core, niestety problemy Walla i Beala oraz dość uboga w głębię rotacja raczej nie pozwoli tu myśleć o czymś więcej, choć już drugą rundę na pewno trzeba uznać za dobry sezon. Patrząc na moich graczy oraz moje aspiracje niewiele ta seria zmienia względem pojedynku z Jazz - to tylko przystanek przed prawdziwym testem, najważniejszej serii moich Nuggets, gdzie po raz pierwszy na tak wysokim etapie nie będę stawiany w roli sporego underdoga. Nie ma co ukrywać, że kluczowi w tych playoffach są dla mnie Jok i Brunson, ten pierwszy wyprzedza na dziś konkurencje o dwie długości, a drugi udowodnił, że gdyby miał choć trochę więcej wsparcia, mógłby powalczyć z Heat na równych warunkach, zresztą wszyscy to raczej wiemy, a o tym jak Jalen progresuje gdy tylko przychodzi do PO informowałem już w naszym Media Roomie.

2. Rotacja

PG  Conley (20)  Brunson (12) Brogdon (8) Caruso (8)

SG  Brunson (17)  Caruso (16) Brogdon (15)

SF  Royce (26) Grant (18) Caruso (4)

PF  Anderson (30) Grant (14) Royce (4)

  Jokić (38) Williams (10)

komentarz: zasadniczą zmianą jest danie większej ilości minut dla Caruso, jest to absolutnie niezbędne jeśli chcę w tym sezonie zawalczyć o pełną pulę, Alex dostanie też kilka minut jako nominalny SF,  gdyż Brown to nie jest gracz, który może Caruso zdominować fizycznie, roster Rox nie za bardzo może tutaj wprowadzić odpowiednie usprawnienia,  pozwoli mi to na trochę więcej elastyczności, oczywiście AC kończy wszystkie spotkania (Brunson przechodzi pg) i tak zostanie już do końca tych PO. Co do pozycji rezerwowego centra, to z racji następnych problemów z kostką u Bamby, do rotacji póki co wraca Williams, chłopak pokazał się z dobrej strony w rs, mam nadzieję tutaj na przynajmniej solidne minuty w jego wykonaniu, zwłaszcza, że rotacja podkoszowa w Rox jest o wiele uboższa niż ta w Jazz

3. Meczapy.

Beal - Conley/Royce (ewentualnie Caruso)

Hart - Brunson

Brown - Royce/Caruso

Nance - Anderson/Grant

Bam - Jok

Ostatni sezon gdy Beal nie grał jako ballhandler w marginalnych okresach czasu to 17-18, trudno się dziwić tutaj takiej decyzji, bo poza s5, to ten roster jest dość przeciętny by nie powiedzieć, że po prostu słaby. Jako opcja ataku traktowana pewnie na równi z Brownem, Beal będzie miał tu utrudnione zadanie by grać to co lubi najlepiej, a gdy jednak za bardzo się rozkręci zawsze mogę na niego rzucić Caruso, który nominalnie ma kryć jednak Browna. 

Drugim kluczowym pojedynkiem jest Jok - Bam, gdzie ten drugi gra naprawdę dobre PO, ale z Jokiem zwykle nie jest mu po drodze. W bezpośrednich pojedynkach jest 10-2 dla Serba a linijka Bama w tych meczach przestawia się następująco:

13.4/6.9/2.8/0.9st/0.6blk na 45.7 %FG  w 26.8mpg

jak widać nie są to za dobre wskaźniki, zwłaszcza te minuty na mecz wydają się podejrzane w kontekście tej rywalizacji, ale ciężko mi powiedzieć dlaczego jest ich tak mało, więc nie chcę tu nic wyrokować, mogę się tylko domyślać

natomiast jak sobie radzi Jok z Bamem, zapytacie, tutaj muszę serdecznie podziękować koledze @Lucas, który pewnie trochę nieświadomie, przygotowując się do potencjalnego Finału, zrobił za mnie część roboty:

 

Także no. Nie będę ukrywał, że potencjalne starcie z Heat w Finałach nie napędza mnie przesadnym strachem jeśli chodzi o ten konkretny meczap, zresztą real Nuggets, podobnie jak moja drużyna są na tyle głębocy by sobie w takim pojedynku poradzić, jak będzie przekonamy się już całkiem niedługo.

4. Mój przewidywany przebieg serii.

Nie sposób tutaj nie odnosić się do serii z Suns i tej z Heat, jeśli w pierwszej rundzie można było mieć pewne wątpliwości co do tego na co stać moich Nuggets, to teraz raczej już ich być nie powinno. Niestety dla Rockets poza Bamem, Brownem i Hartem reszta rosteru nie zdołała za dużo pograć w PO lub pokazał się tam z nie najlepszej strony, z perspektywy @Regis najbardzaj chyba szkoda Craiga, który został przez Monty'go - pewnie dość pochopnie - usadzony na w zasadzie całą serię. Mając na uwadze jednak wyższą klasę rywala z PHX, tutaj przewiduję przynajmniej o jedno spotkanie mniej.

5. Podsumowanie i proponowany bilans.

Tak jak napisałem powyżej propunuję w tej 4-0 lub ewentualnie 4-1. Rox mają dość mocne podstawowe core, ale też kompletnie trudno się nastawiać, że Beal po tak przeciętnym regularze może mi tu zrobić większe "kuku". Moje Baryły są rozpędzone i głodne sukcesów dlatego, też tą serię traktujemy jako kolejny etap do wymarzonego celu.

Dziękuję za uwagę i pozdrawiam

LBS

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat
  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.