Skocz do zawartości

Apki językowe


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Z ciekawości udało się komuś nauczyć od nowa języka obcego po 30? Zacząłem z kumplem cisnąć Mondly i ciekawi mnie czy znacie kogoś, kto się faktycznie chociaż podstaw nauczył z tego?

Ogólnie wstępny plan to starać się razem uczyć przez rok i potem wziąć wspólnie we dwóch korki z jakimś native speakerem i dalej się uczyć, w domyśle by tak mieć w ~3 lata komunikatywny język, a wiadomo - w pełni się nauczyć mówić to się da nauczyć dopiero na miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

etutor polecam aczkolwiek jako spoko narzędzie do nauki słówek ale całego języka chyba trudno się nauczyć w ten sposób. Najważniejsze to słuchać i czytać by zrozumieć jak budować zdania w danym języku 

A z ciekawości to ile za to Mondly zapłaciłeś bo widzę ze jest jakaś promka za 300 dożywotnio i nie wiem czy to okazja czy standard ( mega tanio jak za wszystkie języki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, blackmagic napisał:

A z ciekawości to ile za to Mondly zapłaciłeś bo widzę ze jest jakaś promka za 300 dożywotnio i nie wiem czy to okazja czy standard ( mega tanio jak za wszystkie języki)

180 zł za rok, jakby była to bym wziął to dożywotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Reikai napisał:

A nie lepiej Hiszpanski?

Francja lepszy hajs i łatwiejsza emigracja - Martynika/Gwadelupa to tylko wsiadasz w samolot i zaczynasz pracę.

Plus Hiszpania ma taki atut, że język jest dużo prostszy, bo coś zacząłem wcześniej w jego kierunku robić - jakbym zmienił zdanie, to wiem, że hiszpańskiego jestem w stanie w miarę łatwo i szybko się nauczyć. Do tego hiszpański i francuski mają dużo pokrewnego, więc po nauczeniu się francuskiego, hiszpański jest dużo prostszy. Z kolei francuski jest dużo trudniejszy i tutaj wiem, że muszę uczyć się ze sporym wyprzedzeniem na zapas i poświęcić większy wysiłek.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnąłem, wrzuciłem ten dzień testowy, jeżeli zaznaczając poziom podstawowy jako pierwsze dostajemy rozpoznanie ze słuchu słowa zapisanego systemem, którego nigdy wcześniej nie widzieliśmy to znaczy, że aplikacja jest do wyjebania.

image.png.989d5f60ea020749f0d5b107238f89ee.png

 

Pomijając fakt, że 여자형제 oznacza dosłownie "żeńskie rodzeństwo" i nikt tak nie nazywa swojej siostry, ani o swojej siostrze tak nie mówi.

Młodsza siostra to 여동생

Starszą siostrę młodszy brat nazwie 누나 a młodsza siostra 언니 więc uczenie wyrażenia, którego nie użyje 99% ludzi jest po prostu nienaturalne i niepotrzebne.

 

No i nierozpoczęcie nauki języka koreańskiego od nauki hangeul to grube nieporozumienie. 

Może z europejskimi językami radzi sobie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.