Skocz do zawartości

[beGM Play-off '23 West 1st Round] #4 THUNDER (50-32) - #5 ROCKETS (46-36)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, bogans2 napisał:

O nie :d @Szulim wklej sklady prosze

wkleję, jak mi forum przemieli że mogę to zrobić XD bo teraz mi pokazuje że wykorzystałem przestrzeń na załączniki w 102% :D a usunąłem przez wrzucaniem tematów prawie wszystkie więc jest pewnie jakiś chwilowy bug ;) 

ale będą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Szulim napisał:

wkleję, jak mi forum przemieli że mogę to zrobić XD bo teraz mi pokazuje że wykorzystałem przestrzeń na załączniki w 102% :D a usunąłem przez wrzucaniem tematów prawie wszystkie więc jest pewnie jakiś chwilowy bug ;) 

ale będą 

Ja załączników nie mogę wrzucać od kilku miesięcy takze nie wiem czy się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKC 

 

Rotacja (pierwsze dwa mecze z Leonardem)

PG Shai 34min

SG Wagner 32min

SF Leonard 38min

PF Green 40min

C Capela 28min

Lawka: Payne, Brown, Reddish, Bol Bol, Baldwin Jr, Kabengele

Zalozenia na pierwsze dwa mecze. Trzeba je wygrac! Warto wspomniec ze Beal konczy sezon z urazem kolana. Od 21 marca nie gra wogole, ostatnie 10 meczy sezonu. Wyszperalem ze mial problem z tym kolanem juz w lutym. W jakim stanie stawi sie na PO nie wiem, ile minut bedzie gral to tez zagadka. Zakladam ze to nie bedzie topowy Beal. Walla nie ma w NBA takze Rockets maja dosc spore problemy na pozycji 1-2. U mnie Shai i Wagner (Payne i Brown) zdrowi i cali wiec zakldam ze OKC moze zrobic im krzywde. Nie wiem jak Rockets ustawia obwod ale mysle ze co by nie wstawili i tak bede mial tu przewage.

Najwazniejsze pozycje do obrony to sf i c. Jaylen i Bam. Mam trzech zawodnikow ktorzy moga zamiennie siasc na Browna i bedzie pozamiatany. Franz, Leonard i Green (update - Green kryje Bama cale zawody). Nie ma szans zeby zrobil jakas zyciowke, zeby urwac choc jeden mecz, a tego Rockets by potrzebowali. Co do Bama to tutaj misja specjalna dla Greena. Jak gra? Odcina go od podan i full time press co by graniczyc jego podania do kolegow. Capela bierze Nance

 

Rotacja 3 mecz bez Leonarda i Greena

PG Shai 38min

SG Brown 34min

SF Reddish 38min

PF Wagner 40min

C Capela 38min

Lawka: Payne, Hill, Bol Bol, Baldwin Jr, Kabengele

 

Rotacja 4 mecz i dalej z Greenem i bez Leonarda

PG Shai 38min

SG Brown 34min

SF Wagner 36min

PF Green 40min

C Capela 32min

Lawka: Payne, Hill,  Reddish, Bol Bol, Kabengele, Baldwin Jr

Bede uzupelnial w miare mozliwosci, narazie przerwa

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january przypiął/eła ten temat

Ode mnie opis będzie jutro wieczorem, także proszę o cierpliwość z głosami:) 

Edit: pewnie muszę zacząć, żeby kary nie było:) 

Gratulacje zatem dla OKC z bardzo dobry regular i pewny awans do PO. Zapowiadała się świetna seria, szkoda tej kontuzji Kawhiego, niemniej jestem pewien że będzie ciekawie. 

Rotacja: 

Beal 36/ Smith jr 12 

Hart 36/ Craig 12 

Brown 38/Craig 10 

Nance 26/ Aldama,Bagley 22 

Bam 38/Plumlee 10 

Cdn. 

Edytowane przez Regis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgranie i doświadczenie:
Może w końcu tutaj zostanie docenione to, że trio Beal – Brown – Adebayo gra ze sobą 4! kolejny sezon, 4! kolejne play-offs, a dla Harta i Nance’a są to jeśli dobrze pamiętam trzecie playoffs z nimi. Nie ma nigdzie tak zgranej i doświadczonej w PO starting 5. To musi procentować w zestawieniu z losowo dobieranymi nazwiskami, musi być atutem w starciu z drużynami gdzie robi się małą rewolucję przed trzecim trymesterem.  
Do tego przypominam, że Rockets to chyba tylko jedna z dwóch (obok 76ers, jeśli się mylę to mnie poprawcie) drużyna która zagrała we wszystkich dotychczasowych edycjach Playoffs.

Siła liderów :
Bradley Beal u Nas to wyjadacz, który przez lata był liderem mocnego playoffowego teamu, teraz naturalnie przekazując pałeczkę lidera zespołu Jaylenowi. Mecze na koniec sezonu opuszczał, bo Wizards celowali w wyższy pick, i nie jego jednego posadzili. O poważnych problemach zdrowotnych nie było słychać, więc wbrew oczekiwaniom kolegi nie sądze, aby zdrowie mogło być przeszkodą. Nie był to najlepszy sezon w jego wykonaniu, przy czym zwracam uwagę na to, że u mnie pełni inną rolę, jest doświadczony w PO i ma wokół siebie kolejny rok z rzędu graczy, jakich w realu nie miał chyba nigdy.
Jaylen Brown zarówno w regular, jak i w I rundzie PO pokazał, że jest coraz lepszy i nie raz i nie dwa przejmował rolę lidera real Celtics, co najlepiej pokazuje jak bardzo rozwinął się w ostatnich latach. Uwielbiam gościa od kiedy trafił do ligi, więc pewnie nie jestem w stanie go obiektywnie ocenić, ale jest moc.
Bam trzyma defensywę Heat, dzięki czemu Butler może ich prowadzić do kolejnych zwycięstw. U mnie nie musi łatać tylu dziur (zostaje mu w zasadzie jedna – Beal bo reszta to dobrzy/świetni defensorzy). Miewał lepsze sezony, fakt, ale nadal to elitarny obrońca z top playmakingiem z pozycji C i skuteczny finisher.
 

 Forma role-playerów:
Tu musze powiedzieć, że ogromne zaskoczenie in plus ze strony Harta i Craiga. Nie spodziewałem się, że mogą zagrać tak mocarną 1st round PO w real, co w połączeniu z bardzo dobrym regularem daje nam dwóch świetnych graczy na pierwszą rundę.
Craig to był, szczególnie w pierwszych meczach, drugi najlepszy gracz Suns vs Clipps i nie jest to moja opinia (bo wiadomo, że byłaby nieobiektywna), ale wybitnych fachowców z e-nba (kto nie wierzy, niech sprawdzi wątek w głównym dziale).
Hart to już w ogóle kosmos, też nie moja opinia (bo wiadomo, że byłaby nieobiektywna), ale są tacy którzy twierdzą, że gość zmienił losy serii NYK w real NBA, że NYK pozyskując go zrobili strzał życia itp. (kto nie wierzy, niech sprawdzi wątek w głównym dziale). Ja mam wrażenie, że on u mnie, wobec ogólnej siły rosteru, jest mocno niedoceniany, ale to jest idealne uzupełnienie gwiazd.
Larry Nance – cóż, w odróżnieniu od pozostałych kolegów nie miał okazji się pokazać w play offach. Niemniej, trzeba pamiętać że to już jego kolejny sezon w Houston, system znany mu od podszewki, więc trzeba zakładać, że zagrałby swoje – solidny D i trochę hustle plays w atatku.  

Defense:
Muszę powiedzieć, że trochę mimochodem stworzyłem mocny defensywny team, który bronić może – w zależności od tego co grają rywale na różne sposoby. Mam graczy do passing lanes, lockdown D, graczy którzy odnajądą się w switach. Bama, który może pomagać od Capeli praktycznie do każdego.  Poza Bealem ( który też nie jest jakimś leszczem i pokazywał w przeszłości, że jeśli przykładał wagę do D to nie był dziurą – zakładam, że gdzie jak gdzie ale play offs to jest ten moment kiedy starałby się nieco bardziej niż zwykle), nie mam dziur w obronie, mam kim pobronić SGA, a i Kawhiemu na te dwa mecze będzie miał kto napsuć trochę krwi.

Atak:
Atak mam bardzo różnorodny, w każdym zestawieniu i sytuacji pojawia się wiele opcji.
Mam dwóch topowych rozgrywajków z pozycji C, co daje mi wsparcie z tej pozycji przez 48min. Mam dobrych strzelców zza łuku, graczy potrafiących złamać pierwszą linię, dobre opcje do pnr. Wobec braku klasycznego PG piłkę w ręce dostają Beal i Brown, szczególnie ten pierwszy pokazywał w latach poprzednich, że jako główny rozgrywający radzi sobie bardzo dobrze.

Podsumowanie.
Chciałem to bardziej uwidocznić, ale nie bardzo mogę sobie pozwolić na dłuższy opis (i tak już jestem po czasie), niemniej wydaje mi się, że z całym szacunkiem dla rywala szykuje się dość pewny awans Rockets, maks w sześciu meczach. Jednak ta kontuzja Kawhiego zmienia wiele, można próbować sobie wmawiać, że Dray będzie napierdalał po 40 min (w real grał 30), ale nawet to nie zmieni faktu, że poziom liderów, rolesów, ławki, zgranie, doświadczenie, matchupy – to wszystko jest po stronie Rockets.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bradley Beal nie wiem czy gra w tej serii. Niech sie Rada wypowie 😛

Zostajesz z Hartem, Smithem i Craigiem na Shaia all-nba 1st team, Wagnera, Browna i Payne

Co do Adebayo to w serii z Milwaukee nie poszalal. Tylko 17pkt na mecz. Tu tez nie bedzie mial latwiej z Greenem i Capela na karku. Sam Jalen ci serii nie uciagnie

Piszesz ze masz lepszych rolsow. Masz racje. Ja za to mam wiecej uznanych starterow w swoim skladzie ktorzy pelnia wazne role w swoich druzynach i gwiazde w postaci Shaia. Nie zapycham s5 Nancem i Hartem. 

Jaka latwa seria jak po pierwszych dwoch meczach mam z 80% szans na 2:0.

i mam przewage parkietu.

@Regis

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego Beal ma nie grać? Bo go tankujący Wizz na końcówkę sezonu posadzili? No proszę Cię, nie pierwszy to i nie ostatni taki przypadek, ja o żadnej poważnej kontuzji nie słyszałem i raczej oczywiste, że na Play offs byłby gotowy. 

Jeśli wartość Bama będziemy oceniać tylko przy PPG to tak, nie była to jego najlepsza seria. A nie to jest jego największym atutem. I wiem, że tegoroczne PO to nie jest jego top, ale gra dobrze i ciągle jest to zdecydowanie najlepszy podkoszowy tej serii. 

I chyba przeceniasz swoich starterów deprecjonując jednocześnie moich, szczególnie Harta który gra świetne PO. Nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posadzili go bo mial uraz kolana na ktory  narzekal juz w lutym. Mozna sobie teraz gdybac czy by gral czy nie ale faktem jest ze mial uraz i koniec sezonu nie gral. To sa fakty. A to ze Wizarda go posadzili bo chcieli tankowac to przypuszczenie.

3/22/23
Knee
2/23/23
Knee
2/4/23
Foot
1/3/23
Hamstring
12/27/22
Hamstring
12/5/22
Hamstring

Opuscil 30 meczy w sezonie

 

Edytowane przez bogans2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bogans ma tu naprawdę pecha, bo mysle ze zr zdrowym Kawhi OKC byłoby moim faworytem. Trzeba przyznać, że Brown i Bam, oraz Hart zagrali bardzo dobre serie w 1-szej rundzie. Również Craig był dużym plusem w 1st round, świetnie trafiał trójki. Nie cenie sobie już za bardzo Beala, znudziło mi się to jego liderowanie w 30W teamie, ale tu ma Browna który może tez przejąć mecz, ma Bama który zrobi lekko 20/10 w którymś meczu. Po drugiej stronie Shai pewnie wystrzeli w jakims spotkaniu osamotniony bez Kawhiego, ale nie wiem szczerze czy to starczy. Capela był nonfactorem w tych PO. Draymond Green również taki sobie, choć pierwsza runda była akurat spoko, ale bez fajerwerków.  Myśle jednak ze OKC wygrałaby te dwa pierwsze mecze z Kawhi. Dlatego ostatecznie 3:4 dla Rockets, bo bez Kawhiego to jednak według mnie różnica klas jest spora.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.