Skocz do zawartości

[beGM Play-off '23 West 1st Round] #2 LAKERS (57-25) - #7 GRIZZLIES (42-40)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

  • january przypiął/eła ten temat

Memphis Grizzlies

Pierwsze playoffy Memphis za moją kadencja i mam nadzieję że nie ostatnie! Kilka transferów które zostały przeprowadzone po czasie stwierdzam że można było o wiele lepiej przeprowadzić ale frycowe zapłacone i teraz czas na PO i to od razu z mistrzem beGM!

Rotacja:

PG: Tyuse Jones 29 --- Anthony Edwarda 14 ---Devonte Graham 5
SG: Anthony Edwards 26 --- Bogdan Bogdanovic 22
SF: Michael Porter Jr 35 --- Gordon Hayward 12 --- Jae'Sean Tate 8
PF: Jeremy Sochan 18 --- Christian Wood 15 --- Gordon Hayward 15
😄 Walker Kessler 35 --- Christian Wood 5 --- Bruno Fernando 8

Ofensywa:

Nie będę oryginalnym i powiem że głównymi założeniami w ataku Memphis jest grą na pick and roll, sporo penetracji, driver and kick czy hand offy.
Głównym rozgrywającym jest oczywiście Ant i to on decyduje jak ataki będą wyglądały. W Grizzlies Ant ma trochę więcej miejsca do gry bardziej zespołowej i uruchamiania kolegów którzy mogą stać na linii 3P(MPJ, Wood, Bogdanovic) jak również ścinać do środka(MPJ). Mam kim i z kim grać picki, więc na pewno też sporo zasłon i grania na pickach.

Defensywa i matchupy

Ant ---> Steph
Jones ---> Payton
Sochan ---> Butler
MPJ ---> LBJ
Kessler ---> Claxton

Nie wiadomo jak będzie wyglądać s5 LAL i założyłem S5 z T3, jeżeli będą jakieś zmiany to na pewno Ant stara się kryć Stepha, odpuszczając mu 3P rzuty. dlaczego? Ano w pierwszej rundzie Curry nie miał tak super skuteczności do jakiej nas przyzwyczaił i przez całą serię rzucił ledwie 34 trójki z 90 co daje skuteczność ledwo .378, jak na Stepha jest to jednak słaby wynik. Ant czy później Graham chciałbym aby bardziej skupili się na ograniczeniu rzutów MID range czy wjazdów Curryego pod kosz nawet kosztem fauli i twardej obrony aby zniechęcić go do tego typu akcji i zachęcić do rzucania za 3P.
Podobnie z James, odpuszczam mu totalnie rzuty za 3P, gdzie jego skuteczność to marne .195, natomiast Tate czy też kolejni w rotacji Garza, Iggy maja jedno zadanie, zatrzymanie akcji i rozpędzeniu się LBJa nawet kosztem faulu i jeżeli będzie to skutkować rzutami osobistymi to trudno, James ma w pierwszej serii skuteczność na poziomie .677
Jimmyego kryje rookie Sochan i podobnie jak MPJ zależy mi aby starali się im jak najbardziej uprzykrzać życie. Jimmy, Curry czy LBJ są fenomenalnymi graczami i niestety nie bardzo posiadam kogoś kto by mógł którego z nich skutecznie wyłączyć.
W rotacji rozpisano są Graham, Tate czy Bruno po 8minut, ich głównym zadaniem jest  przerywanie akcji wyżej wymienionej trójki nawet kosztem fauli, jeżeli wpadną w foul trouble to za nich idą kolejni w kolejce jak Iggy, Garza czy THJ.
Do tego pod koszem fajny Walker Kessller który w sezonie zbierał średnio 8 piłek na mecz, będzie grał na przeciwko Nicka i akurat ten matchupy powinien być najbardziej wyrównany :) warto dodać że Ant jest w rolce jeżeli chodzi o steel per game a Walker w rolce blokujących podczas ostatniego RS.

 

Njaki wynik liczę w tej serii? Każdy win będzie dla mnie sukcesem choć myślę że na 2domowe W stać MEM, szczególnie jeżeli popatrzymy na skuteczność BIG3 z LAL :) a w innej rzeczywistości myślę nawet że to Memphis jest w stanie wygrać serie po 7 meczach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

Edwards trafia na fatalny matchup

bez przesady, Edwards to topowy grajek pierwszej rundy, jeden z najtrudniejszych sg do zatrzymania, Jimmy będzie miał o wiele ciężej niż w serii z Bux 

ponadto Reaves na MPJ to mismacz straszny, Porter powinien na nim trochę nawrzucac

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, january napisał:

Nie do końca, ja po prostu nie chcę by Porter miał open3, a Reaves dobrze biega po zasłonach. MPJ to taki grajek bardziej, że jak mu żre to i tak trafia, a jak nie to nie

Reaves jest bodaj 11cm niższy może sobie biegać po zasłonach, ale tu ma rywala którego nie będzie w stanie dobrze zacontestować, ponadto MPJ ma w tej serii 61TS na 42% za 3, jako drugą opcją powinie się spokojnie zakręcic powyżej 20ppg, dodatkowo nie traci w ogóle piłek (co w tej roli pewnie się nie zdarzy but still) 

co do Claxtona to nie wydaje mi się żeby jakoś specjalnie przeszkadzał Edwardsowi, wciąż jest tu szansa na serię koło 30ppg 

nie wiem czy jest tu szansa na 5 spotkań chociażby, ale na pewno nie jest tak jak to przedstawiłeś w opisie 

no i te śmieszki z błędu opisu u debiutanta, powtarzane w dwöch postach pod rząd, masz się z czego cieszyć, naprawdę

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, january napisał:

Zluzuj troszkę LBS, wyjątkowo się ostatnio do mnie (niemerytorycznie, merytorycznie jest zawsze ok jak coś) dowalasz. 

wyjątkowo jesteś ostatnio butny, a przy tym irytujący, nie robię tego z przyjemności tylko zwracam uwagę, że to denerwuje, nie ma żadnego powodu by się tak zachowywać, zwłaszcza w stosunku do debiutanta, bo o takiego karpika to się nie martwie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, january napisał:

Sorry, że się nie rozpisuję, ale jednak idea "odpuszczam Stefka Kurę, niech sobie rzuca trójki" kończy temat tej serii :D:D 

5-0.

Możesz sobie i 8-0 zrobić jak masz takie pragnienie 😉

Co do Kury to tak jak napisał @Reikai chodzi mi głównie aby ograniczyć mu wjazdy pod kosz. Stef, Butler czy LBJ nie da sie totalnie wyłączyć z gry dlatego staram się ograniczyć im opcje na zdobywanie pkt. A że w pierwszej rd Stefka skuteczność była na poziomie .378 to zdecydowałem się aby jednak dać mu więcej rzucać za 3 niż aby decydował się na wjazdy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, człowiek...morza napisał:

memphis 4:3

jak to mowia pycha kroczy przed upadkiem

jo, January wyglada jakby wpisał do chatpg:

”jestem zarozumiałym c***em. Napisz opis gdzie nie mogę przegrać by przegrać”.

Wpisalem takie frazy i wyszło mi dokładnie to co napisał. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, january napisał:

2. Teraz opis i bezsensownie dowalasz sie do tego, ze wyśmiewam pomysł zachęcania Stefka do rzucania za 3 poprzez odpuszczenie go, co jest najbardziej absurdalnym możliwym pomysłem taktycznym jaki przychodzi mi do głowy w NBA.:)

Ja jego nie odpuszczam, tylko skupiam się z obroną bardziej na ograniczeniu jego wjazdów pod kosz. Ustawienie Anta na Stefku pokazuje że jest traktowany całkiem poważnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to lakers ocenić. 
w rl:

lbj ma Davisa na którym się wiezie tu nie ma 

curremu możliwe ze skore uratuje Game#6 Klay którego tu Steph nie ma 

Jimmy może odczuje ulgę dzięki Bamowi który się rozkręca z meczu na mecz tu tez go nie ma 

;) 

mozliwe ze nasze lakers to suma 3 dużo słabszych gwiazdorów a takie zespoły to kończyły 0:4 

jestescie zbyt łaskawi z tym 2:4 3:4 bo historia lakers vs Dallas 2012 czy vs spurs z nashem mowi coś innego. 
 

D1-F27-FF1-724-F-4113-8-F37-D3575-D1187-

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się do głosowania, jak zawsze w PO każdy matchup chce lekko skomentować i uargumentować swój wybór, zacznijmy od tej zdecydowanie najłatwiejszej do oceny serii. 
 

Przewaga talentu i doświadczenia jest tu miażdżąca. Curry i Butler zagrali wybitne pierwsze rundy w realu. Obrońcy tytułu mają raczej łatwą przeprawę do drugiej rundy. Zapamiętałem sobie jednak mocno tą wypowiedź Edwardsa w realu, że nie chciał mieć w swojej karierze na koncie sweepa, dlatego podobnie jak w realu, Anthony wskakuje tutaj w hero mode w game4 i wyciąga jedno zwycięstwo. 4:1 dla Lakers. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.