Skocz do zawartości

[ beGM 2nd round Play-In '23 West ] #7 JAZZ (43-39) – #10 CLIPPERS (40-42)


Szulim

Rekomendowane odpowiedzi

  • january przypiął/eła ten temat

OPIS!!!

Trochę niefortunnie wypadł ten termin na majówkę, ale stawić się wypada. Może nie będzie jakoś mocno rozbudowany ten opis, ale kluczowe rzeczy powinny się pojawić. Po playoffy! Jedziemy!

 

Rotacja:

pg: Garland 40/ Deuce 6/ KPJ 2

sg: Huerter 32/ KPJ 16

sf: Wiggins 34/ KPJ 14/ Langford 

pf: PJW 40/ JRE 6/ Wiggins 2

c: Vucevic 34/ Goga 14


*Generalnie 9-osobowa rotacja rozpisana na ten mecz, z czego dwóch zawodników gra typowo zadaniowe minuty. Langford jako 10 czeka w gotowości, w razie potrzeby. Minuty rozpisane orientacyjnie, oczywiście może się zdarzyć, że ktoś zagra ciut dłużej/krócej. 

*Jeżeli chodzi o końcówkę to z 6 zawodników (Garland, Huerter, KPJ, Wiggins, PJW, Vucevic) mogą być stosowane różne ustawienia, w zależności od potrzeb, dyspozycji itd.

*Nigdy Garland i KPJ nie siadają na ławkę w tym samym momencie. Minuty JRE obok Vucka. 


Matchupy i defensywa:

Patrząc na pierwszą rundę play-in i generalnie podejście Szulima do kwestii defensywy, można się spodziewać, że Jazz wyjdą początkowo w ustawieniu: Giddey-LeVert-Dort-Banchero-Lopez. Zatem podstawowe matchupy to:

Garland-> LeVert

Huerter-> Dort

Wiggins-> Giddey

PJW-> Banchero

Vucevic-> Lopez

Sytuacja zgoła inna niż w meczu przeciwko Pelicans, gdzie cała strategia defensywna była dostosowana pod dwie gwiazdy, a w szczególności Hardena. W Jazz nie ma gwiazd na ten moment, więc nie będzie to najważniejszy aspekt tego meczu. Niemniej, pewne rzeczy trzeba przybliżyć. 
Giddey to główny organizator gry, kreator Jazz. Stąd rzucam na niego w pierwszej kolejności długiego, atletycznego Wigginsa, z którym Giddey może mieć spore problemy, co odbije się mocno na ataku Jazz. PJW ustawiony na Banchero, który w rl akurat nie najlepiej sobie z nim radził w bezpośrednim meczu. LeVert w tym zestawie, co najwyżej trzeci do piłki, więc przypada mu tu bardziej rola spot up shootera w ataku. Rozpisany na nim Garland, Huerter na Dorcie. Ale generalnie to też jest matchup, gdzie chyba dość powszechne będą zmiany krycia (gdzie vs Pels oczywiście był większy rygor, dyscyplina). 
Zadaniowo McBride dostaje minuty w tym meczu. Celem jest wtedy agresywnie siąść na DLO (tak wzorem jak np. w rl był rzucony na Mitchella, ale też często w rs miał podobne zadania) po wejściu na parkiet, uprzykrzyć mu życie i wybić z rytmu. W razie potrzeb, jego minuty mogą być właśnie ciut wyższe. Jazz grają raczej wysokim składem, więc zdecydowałem się też trochę wykorzystać JRE (size, energia, wszechstronność defensywna, walka na desce).
Za DLO odpowiada też KPJ (znowu, w rl Russell miał z nim duże problemy w tym sezonie, 5/14 z gry, żadnego ft, 4 straty). Generalnie tu starałem się dać grajków atletycznych na tę dwójkę ballhandlerów Giddey, DLO, stąd głównie Wiggins, KPJ, a dodatkowo Deuce niczym bultelier. 
Vucevic-Lopez tu bardzo dobrze znany matchup. Pewnie jedni i drudzy będą chcieli wykorzystać, poprzez granie picków. Dlatego niezbędne będą pewnie pomoc, rotacje ze stronny innych, zacieśnianie obrony, odcięcie stref komfortu dla poszczególnych graczy. Swoją rolę w tym wszystkim odegra też spacing, który przy trójce Giddey-Banchero-Dort jest akurat troszeczkę podejrzany w Jazz. 


Ofensywa:

Nie ma co ukrywać, że Clippers wyróżnia bardzo fajny atak. Przede wszystkich, jeśli chodzi o tych podstawowych graczy to każdy jest na ten moment realną opcją. Każdy z s5+KPJ grozi (niezłym, dobrym, bdb przy high volume) rzutem. Jest shooting, mam graczy uniwersalnych w ataku (scoring, passing, większość gra dobrze na koźle), ballhandlerów, jest playmaking w tym zespole, oczywiście dużo ruchu i fajny ball movement. Mam kim i z kim grać picki, więc na pewno też sporo zasłon i grania na pickach. Raz, że warto eksponować wady Lopeza i go trochę pomęczyć (zresztą Banchero również). Dwa, warto też szukać uwolnienia Garlanda od Dorta, który pewnie będzie na niego rzucony, a to najprostrza droga do tego. Center w typie Vucka umożliwia mi też granie five-out w ataku + daje fajne możliwości w post, co już pisałem przy okazji poprzedniego meczu. Ogólnie też jest bdb przynętą, że tak powiem, by skupić mocno uwagę Lopeza w tym meczu, wyciągać go, co trochę odpije się na tych atutach, które oferuje Brook w rim protection, help def pod koszem, summa summarum po prostu na defensywie Jazz. 


Podsumowanie:

Przy okazji ostatniego głosowania, kilka osób argumentowało, że Jazz już brakuje jakości w ofensywie na tę fazę rozgrywek, z czym osobiście się zgadzam. Ten zespół może się dość mocno męczyć w ataku, nawet jeśli naprzeciw nie stoi overall bdb defensywa (btw, akurat matchup w def na głównych ballhandlerow Jazz jest raczej korzystny dla mnie). Oczywiście mają swojej atuty defensywne (rim protector Brook, backup M.Rob, co daje mocny zestaw na centrze; POA Dort), niemniej Brook tutaj ma taki matchup, że będzie musiał się długimi fragmentami bardziej skupić na obronie 1v1 niż scalaniu całej defensywy. Problemem dla Brooka i Jazz może też być walka na tablicach. Z drugiej strony wszechstronność ofensywna mojego zespołu i posiadanie lepszych opcji w ataku. To powinien być klucz do zwycięstwa. Zatem jedziemy do Utah po awans! 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z góry przepraszam, że nie dam opisu dzisiaj ale majówka wjechała z chrzcinami w rodzinie więc postaram się jakoś jutro koło południa ogarnąć ;) 

Wstępne założenia Brave zrobił interesujące, ale akurat mając komfort szerokiego składu mogę trochę zmienić starting five wobec pierwszego meczu bardziej dopasowanego pod ten matchup ;)

stay alert!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szulim napisał:

Ja z góry przepraszam, że nie dam opisu dzisiaj ale majówka wjechała z chrzcinami w rodzinie więc postaram się jakoś jutro koło południa ogarnąć ;) 

Wstępne założenia Brave zrobił interesujące, ale akurat mając komfort szerokiego składu mogę trochę zmienić starting five wobec pierwszego meczu bardziej dopasowanego pod ten matchup ;)

stay alert!

Wstydziłbyś się tak pisać. 
dalbys:

 

^##%%#><\<$¥*ssffryhhddg 4343:/23799@),

i byś to lekko wygrał 

a Ty tu jakimis monosylabami „rodzina” jedziesz 

rodzina jest jedna w beGM a chrzciny to tylko u Cygana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem zrobić wszystko co się da by dać na Szulima i zakończyć nasza waśń.

Ale nie potrafię w tym przypadku, honor mi nie pozwala.

Clippers i Jazz podobne zespoły (mieszanka doświadczenia i młodości) ale we wszystkich kluczowych matchupach wyżej mam Clippers stad mój głos na LAC 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UTAH JAZZ PLAY-IN vol2

 

Drugi mecz play-in z poziomu gospodarza - pierwszy mecz na pewno rozgrzał kibiców i moich zawodników, którzy będą chcieli pokazał maksymalne zaangażowanie w wygraną tego meczu. Motywacja jest, jakby to był game7 finałów NBA.

 

Rotacja i orientacyjne minuty

Starting 5:

PG  Josh Giddey                 32

SG  Lu Dort                          32

SF   Dorian Finney-Smith  26

PF   Paolo Banchero           32

C     Brook Lopez                30

 

Res:

PG  D’Angelo Russel             20

SG-SF  Caris Levert               22

SF-PF  Trey Murphy III          26

C    Mitchell Robinson         20

 

Wobec pierwszego meczy następuje kilka zmian - zawężam rotację i jeszcze bardziej zacieśniam opcję defensywne. 

W defensywnie przede wszystkich Dort idzie na 1na1 z Garlandem, a DFS na Huertera. Jeśli chodzi o matchup podkoszowy to Lopez i MRob na pewno będą w stanie zatrzymać opcje Vuca pod koszem.

Głównym celem w ataku będzie strefa podkoszowa - przede wszystkim Vucevic. Vuc nie jest jakimś super obrońcą więc będzie celem ataków przez Lopeza i Robinsona. Poza tym - oczywiście atak jak w poprzednim meczu - Giddey i Banchero grający picki, Dort albo ścinający pod kosz, albo rzucający z rogów - no i mój super rezerwowy Murphy który również dostanie sporo w ataku. 

Do tego na skrzydłach biega grupa szybkich i dobrze ścinających zawodników - prowadzonych przez generała Giddeya.

Generalnie gameplay na ten mecz jest dość interesujący - zagęścić strefę podkoszową i szukać jak najwięcej punktów spod kosza oraz szukania fauli w tej strefie. Widziałem że Wigiinsa chce rzucić na Giddeya - mi to pasuje, bo otwiera to bardzo dużo opcji w pickach i gubieniu Wiginsa na podwójnych zasłonach, co daje albo opcję na wejście pod kosz dla Josha, albo możliwość zagrania lobów do Robinsona czy Banchero. 

Poza tym - Brook w tym sezonie rzuca ponad 37% za 3pt - z czego blisko 50% z rogów - więc też będzie to trochę pick your poison - iść do pomocy do ścięcia Giddeya i dać clean shot Brookowi, czy pozwolić na layup po zmianie krycia.

To samo tyczy się Banchero - jego wysokie bbIQ daje opcję wjazdu pod kosz / odegrania na obwód / dodatkowego rozegrania.

 

Jeśli chodzi o obronę - nie zamierzam tu wymyślać czegoś nowego - zespół gra ze sobą już wystarczająco długo aby mieć opanowane zagrywki. - przede korzystam z dużej mobilności obrońców - Dort, DFS, Levert a nawet Banchero są mobilni i szybcy na nogach więc będę stosować obronę hard hedge, aby pushować ball handlera przy pickach - Lopez będzie na dropie korzystając z jego doświadczenia - głównie skupiając się na obronie przeciw Garlandowi i nie oddając zbyt wielu czystych looków dla Huertera - stąd zmiana w S5 na Dorta i DFSa jeśli chodzi o obronę 1na1. 

Drugi unit tez nie wygląda źle - prowadzącym będzie DAR - główne zadania to trójki i asystowanie na switchach oraz rzucanie lobów do MRoba lub na obwód do Murphy III. Levert w tym meczu nie będzie musiał aż tak harować w D, więc otworzy się dla niego więcej opcji na kreowanie rzutu dla DAR, czy po prostu swoich punktów. 

 

Jeśli mecz będzie na styku i walka do samego końca to ostatnie minuty zagram w ten sposób:

Giddey - Dort/DFS - Murphy - Banchero - Lopez

daje to bardzo dobrą mieszankę obrony (Dort/DFS vs Garland) - do tego dużo ścięć, pick’n’rolls które mogę grać Giddey - Banchero / Giddey - Lopez / Giddey - Murphy / Banchero - Lopez / Banchero - Murphy = wiele opcji na wolne pozycje spod kosza lub urwanie siatki zza łuku przez Brooka czy Murphy.

 

Podsumowując - do meczu podchodzimy z wielkim skupieniem, ale również radością z gry przed własnymi kibicami. Mecz może skończyć się dla każdej ze stron korzystnie - na pewno Jazz są o wiele lepsi w obronie niż Clippers, lecz gorsi jeśli chodzi o atakowaną stronę. Niemniej jednak wierzę, że twarda defensywa, zagęszczenie i walka pod koszem oraz mocni defensorzy na obwodzie pozwolą Jazz na końcu wygrać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 15:54, Szulim napisał:

Giddey i Banchero grający picki

 

W dniu 2.05.2023 o 15:54, Szulim napisał:

Widziałem że Wigiinsa chce rzucić na Giddeya - mi to pasuje, bo otwiera to bardzo dużo opcji w pickach i gubieniu Wiginsa na podwójnych zasłonach, co daje albo opcję na wejście pod kosz dla Josha, albo możliwość zagrania lobów do Robinsona czy Banchero. 

 

W dniu 2.05.2023 o 15:54, Szulim napisał:

iść do pomocy do ścięcia Giddeya i dać clean shot Brookowi, czy pozwolić na layup po zmianie krycia.

 

W dniu 2.05.2023 o 15:54, Szulim napisał:

pick’n’rolls które mogę grać Giddey - Banchero / Giddey - Lopez / Giddey - Murphy / Banchero - Lopez / Banchero - Murphy = wiele opcji na wolne pozycje spod kosza

Zapominasz o jednej zasadniczej kwestii. Picki grane przez Giddeya czy Banchero można spokojnie bronić dołem (nie grożą rzutem po koźle, a już szczególnie za łukiem), co jest bardzo komfortowe dla defensywy i tu wcale im nie będzie łatwo grać Twoje wymarzone akcje. Raczej będzie to męczenie w ataku, o czym pisałem wcześniej. Wniosek - overrated te granie Jazz na pickach :)

W dniu 2.05.2023 o 15:54, Szulim napisał:

SF   Dorian Finney-Smith  26

A mnie bardzo na rękę ta zmiana w s5. Co jak co, LeVert może był trzeci do piłki, ale jednak jak już ją dostanie to coś potrafi zrobić i Garland, by tu musiał być przygotowany. Przy DFS (btw, gość był fatalny w końcówce sezonu po zmianie klubu w rl, gdzie u nas też zmieniał zespół w tym czasie) może sobie odpoczywać cały czas, co przy jego obciążeniu w ataku jest bardzo pomocne. 

W dniu 2.05.2023 o 15:54, Szulim napisał:

matchup podkoszowy to Lopez i MRob na pewno będą w stanie zatrzymać opcje Vuca pod koszem

O to chodzi, by Lopez mocno się skupił na Vucku. Po prostu jest to taki matchup, że musi. Nie wiadomo do końca jak ze skutecznością, ale swoje powinien i tak Vucevic wrzucić. Ale na tym skupieniu Brooka straci cała defensywa Jazz, a zyskają moi gracze. 

W dniu 2.05.2023 o 15:54, Szulim napisał:

Dort, DFS, Levert a nawet Banchero są mobilni i szybcy na nogach więc będę stosować obronę hard hedge, aby pushować ball handlera przy pickach - Lopez będzie na dropie korzystając z jego doświadczenia

Już pisałem Ci w 1 rundzie. Grając hard hedge musiałbyś Lopezem wychodzić bardzo wysoko, co pewnie byłoby fatalne w skutkach. Grasz drop coverage. Doczytaj sobie, pooglądaj trochę o obronie picków, tak na przyszłość. Btw, głęboki drop Lopeza też jest zły, kiedy na przeciwko są gracze dobrze operujący, jeśli chodzi o pullup jumper, floater, a u mnie są. No i generalnie wtedy Vucevic sobie będzie po zasłonie operował w komfortowych strefach, np. na swoim półdystansie bez krycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.