Skocz do zawartości

beGM - RS 2022/2023 [ Opisy po T3 ]


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Indiana Pacers

3 trymestr:

  1. Wstęp 

    Skończyła się era CP3 w Pacers. Nie będę ukrywał że zespół zmierza w stronę soft-przebudowy. Priorytetem jest jednak doklepanie się do play-in, aby zdobyć jak najlepszy wynik finansowy więc Pacers jak najbardziej walczą tutaj o wynik w stu procentach. Nie ma mowy o shutdownach takich jak Nurkic w realu. 
  2. Absencje: 
    Będę liczył oczywiście Nurkica jako grającego na koniec sezonu. Nie miałem jakichś innych większych kontrowersyjnych kontuzji na koniec sezonu, bo nie mam zbyt wielu graczy ze słabych tankujących zespołów. ( może tre Jones miał za dużo odpoczynku w spurs jeszcze ) Uznałem ze na początku trymestru Jusuf Nurkic chyba rzeczywiście był kontuzjowany, także: 
    Landry Shamet - 17 meczy opuszczonych 

    Nurkic - 10 meczy opuszczonych
    Tre Jones - 10 meczy opuszczonych 

    Al Horford - 7 meczy opuszczonych
    PJ Tucker - 5 meczy opuszczonych 
    Fred VanVleet - 4 mecze opuszczone
    Eubanks - 2 mecze opuszczone 
    Niang - 2 mecze opuszczone

    Harrison Barnes - 0 meczy opuszczonych 

    Ponadto mam dwóch młodziaków którzy opuścili kilka meczy w realu z powodu DNP (Kai i Caleb) ale raczej byli zdrowi i dostepni cały trymestr. 
    Pogubiłem graczy s5. Jak widać tych absencji nie było aż tak super wiele. zwłaszcza wśród s5 nie wygląda to źle. Brak shameta może mnie zaboleć bo mam straszną biedę na sg w tej chwili. 

 

 

3. Rotacja :

Podstawowa rotacja : 
PG - Tre Jones 32 VanVleet 16
SG - VanVleet 20 Shamet 22 Barnes6
SF - Barnes 30 Niang 18
PF - Tucker 22 Horford 26 
C - Nurkic 30 Eubanks 16 Horford 2 

Wersja bez nurkica : ( mecze 56-65, jednocześnie nie ma wtedy tez shameta) 

PG - Tre Jones 32 VanVleet 16
SG - VanVleet 22 Houstan 16 Barnes 10 
SF - Barnes 28 Niang 20 
PF - Tucker 25 Horford 23 
C - Eubanks 28 Horford 7 Kai Jones 13

Jak widać szanse dostaną wtedy młodzi Houstan i Kai Jones. 

 

Tre Jones wypadał jakoś tak w kratkę, wtedy od biedy na PG z ławki €może pograć Duane Washington czy Derrick Rose. A VanVleet przejmie wtedy obowiązki startującego PG, Houstan lub Shamet na SG. 

 

 

4. Statystyki i opis graczy: 
( w nawiasach liczba opuszczonych meczy ) 
PG - Tre Jones (10) - 28,5min 53,6%fg 0,6 x 37% 3pm 78,3%ft 12,9pts 3,8reb 7,4as 1,3stl 1,2to 

Solidny trymestr, dobra efektywność rzutowa cieszy, on ma zresztą bdb selekcje rzutów i nie traci też piłek, bardzo inteligentnie grający PG. To przedłużenie myśli drużyny, by mieć właśnie takiego dość odpowiedzialnego rozgrywajacego. Dla przypomnienia kontekstu : Tre był ostatnie trzy sezony szkolony przez samego Cp3, czy też swojego starszego brata Tyusa, więc teraz gdy dostanie pierwszy raz na dłużej szanse w s5 to liczę na solidny trymestr w jego wykonaniu. A ciągłe pojedynki vs cp3 na treningach się opłacą. 

SG/PG - Fred VanVleet (4) - 36,2min 38,5%fg 3,0 x 33,7% 3pm 89,9%ft 18,6pts 3,2reb 8,4as 2,3stl 0,4blk 2,5to 

Bardzo dobry trymestr to to nie był. Ale przyzwoity . Naturalnie przejmie więcej obowiązków rozgrywajacego w tym trymestrze, wiadomo, jeszcze więcej piłki dla niego, aby zbliżyć się nieco do obecnej roli w realu. Warto wspomnieć, że jego zespół w realu zanotował bardzo dobry okres, a Fred był tam drugim najlepszym zawodnikiem. Warte odnotowania, że skończył sezon trzeci w lidze steals per game. Jedenasty w three points per game. Dwunasty w asissts per game. Jedenasty w lidze w assists per turnovers rating. Te wysokie miejsca w wielu rankingach świadczą o tym jak bardzo niedoceniany potrafi być ten zawodnik. Czołówka guardów w lidze jakby nie patrzeć, a dostaje ostatnio treatment RJ Barretta na forum. 

SG - Landry Shamet (17) -16,4min 36,2%fg1,4x37,8% 3pm 66,7%ft 6pts 1,6reb 2,6as 0,8stl 

Tego to niestety kontuzje nie opuszczają w tym roku, zagrał łącznie tylko 40 meczy w sezonie. W dodatku w trzecim trymestrze brakuje mi guardow wiec boli jego uraz.. wyzdrowiał na końcówkę sezonu i swoje tam z ławki robi jak zawsze, 3 and D. 1,4 trójki i 0,8stl w 16 min, to przyzwoity wynik. U mnie pogra po 20 minut. 

SF/SG - Harrison Barnes (0) - 32,4min 46,8%fg 1,4 x 36,1% 3pm 88,3ft 15,0pts 4,0reb 1,4as 0,6stl 0,8to 

Znów przyzwoity trymestr mojego gracza ale bez fajerwerków. U mnie naturalnie musiałby więcej rzutów, wiec efektywność by nieco spadła. Tak, ratuje się nim jakimis minutami na SG w tym trymestrze. Nie mam innej opcji, a z tego co widzę w playoffach krył curryego w clutch, więc na SG sobie poradzi, hue hue…. 

SF - Georges Niang (2) - 18,2min 42,4%fg 1,5 x 37% 84,6%ft 6,4pts 2,1reb 0,6as 0,6to

Słabszy okres tego gracza w ataku ale dalej trzeba się obawiać go zza linii trzypunktowej, a w obronie w dobrym systemie niezle sobie radzi. 

PF/C PJ Tucker (5) - 24,2min 44%fg 0,9 x 40% 3pm 60%ft 4,0pts 3,9reb 0,7stl 0,7as 0,4to

Nic dodać nic ująć, robi to co zawsze czyli napina się w obronie i grozi rzutem z rogu, ale coś bardzo oszczędny w tych rzutach chłop i często kończy się na groźbach ;) 

PF/C Al Horford (7) - 29,9min 50,2%fg 3,0 x 49% 3fg 71,4%ft 11,3pts 6,3reb 3,8as 1,1blk 0,6stl 0,6to

Świetne wejscie do drużyny, 3 trójki na 49% na mecz to jest serio elitarny wynik. Do tego poprawi rim protection nieco gdy Nurkic pauzuje. Debiut na plus i nie ma się czego przyczepić wlasciwie. 

PF/C Kai Jones (x?) - 16,5min 59%fg 78,6%ft 4,4pts 3,7reb 0,6stl 1,0blk 1,2to


on wyrosnie na bdb obrońcę, jesli nauczy się nie faulować ;) ale w ataku to nie wiem czy odnajdzie swoje miejsce. Nadal to projekt ale widać jakieś zalążki i przebłyski fajnej gry, np miał bardzo dobre momenty vs Embiid 1vs1, o dziwo po obu stronach parkietu. 

 

C Drew Eubanks - (2) - 22,5min 56,7%fg 0,2 x 36,4%fg 8,2pts 6,7reb 1,8as 0,6stl 1,7blk 1,0to

świetny sezon jako back up C. Wyraźnie poprawił się w rim protection 1,7blk w 22 min, wow. Skorzystał w tym trymestrze na nieobecnościach Nurkica. 

C - Jusuf Nurkic - (10) - 23,6min 48,4%fg 48%ft 10,7pts 6,6reb 2,7as 0,7blk 1,3to

W rotacji Mam jeszcze Rookie Caleb Houstan. Statystyk nie podaje bo słabe, ale w jednym z meczy wystrzelił na 20+pts i 5 celnych trójek, to dobry prognostyk na przyszłość. 

Słabszy trymestr spowodowany chyba tym ze już mu się nie chciało i sezon w realu miał praktycznie zakończony. Mam nadzieje ze u nas chociaż mu się chce o playin pograć. Jak wspombialem wyżej liczę mu tylko nieobecności z początku trymestra, my nie odpuszczamy sezonu wiec na końcu sezonu Gra.

5. Terminarz 

Dodam po południu 

 

6. wady i zalety

dodam po południu

 

7. podsumowanie 

mam praktycznie bandę rolesow + VanVleet. Ale za to jakich rolesow. Większość gra w super zespołach w realu i jest ważna ich częścią. Dlatego uważam ze moi baaardzo doświadczeni weterani zasługują na coś w stylu 12-15, 13-14.

Wybaczcie ze opis mierny, jest to pierwszy raz gdy tak słabo się przyłożyłem do tego, ale jednak życie prywatne ostatnio daje mi dużo obowiązków. Pozdrawiam

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.