Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

mniej więcej od 98 moje dwie babcie emerytki miały już Eurosport, także nie był to żaden luksus, no chyba, że Qcinowi chodzi o to, że najpierw to trzeba mieć prąd

Z Twojego okna widać Niemcy, wiec co w tym dziwnego ze miałeś w kablówce eurosport? 

Udział Eurosportu w rynku to jakieś 0,5% porownaj sobie to z telewizja publiczna czy TVN na ktorym lecą skoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ely, ale jednak trochę pitolisz, bo tak serio-serio (odpuszczając trolling z julekstepa): 

Lewy miał rok, gdzie był najlepszym piłkarzem na świecie + rok, gdzie mógł być wybrany najlepszym piłkarzem (ale ten ból tyłka o brak ZP to była komedia, bo to było 50/50) + dekadę, gdzie jest w top10, może w okolicach top5 przez parę lat. To tak jakby Polak zrobił MVP finałów + MVP RS w NBA z dziesięcioma ~All-NBA/all-star sezonami + topowy scorer. w NBA przez dekadę.

Społeczny impakt też ma jednak potężny, tzn. z naszą potrzebą walidacji własnej tożsamości i jakości za granicą to Lewandowski jest postacią nr 1 polskiego sportu od ponad dekady, tutaj nawet Małysz nie miał takiego prime. To komiczne pasjonowanie się niemieckimi drużynami, które przy uwarunkowaniach społeczno-kulturowych nigdy nie miałoby miejsca, nie wzięło się z niczego.

Za to pod względem realnego impaktu dla polskiej piłki Lewy wypada tak sobie, tzn. ze dwa fajne sezony w polskiej lidze i liderowanie średniej reprezentacji ze średnią grą na wielkich turniejach to główny zarzut jaki można wobec niego mieć w takim plebiscycie, bo to jest poziom bliższy jakiegoś Olisadebe czy Smolarka (znacznie gorsze longevity, wiadomo, ale też mieli eliminacje, gdzie byli najlepszymi Polakami). Szewińska zrobiła siedem medali olimpijskich + była postacią nr 1 w biegach przez dekadę, najbardziej popularnego olimpijskiego sportu, tak że z tym Lewym-pierwszym miejscem to wcale nie jest pewniaczek. Ale Małysz ma zbyt słabe accolades akurat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Z Twojego okna widać Niemcy, wiec co w tym dziwnego ze miałeś w kablówce eurosport? 

Rozumiem, że w Łodzi nie było bo Niemcy daleko? 

najbiedniejszy pakiet kablówki dawał Tobie już Eurosport, skoro nie miałeś go w 98 to po kilku latach był już na bank i to za śmieszne pieniądze 

wg. Wiki w 99 Eurosport miało już 2 miliony gospodarstw w pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

Rozumiem, że w Łodzi nie było bo Niemcy daleko? 

najbiedniejszy pakiet kablówki dawał Tobie już Eurosport, skoro nie miałeś go w 98 to po kilku latach był już na bank i to za śmieszne pieniądze 

wg. Wiki w 99 Eurosport miało już 2 miliony gospodarstw w pl

i jaka tam była oglądalność sportów zimowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

nie wiem, ale strzelam, że jak ktoś chciał to oglądał, więc nie było wcale utrudnionego dostępu, a wręcz przeciwnie

a mimo to oglądały tysiące osób (nieprzypadkowo tysiące a nie dziesiątki czy setki tysięcy), aktualnie ogląda skoki 2 mln ludzi w Polsce, a jest już daleko po peaku Małysza.

Nie widzisz różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BMF napisał:

Lewy miał rok, gdzie był najlepszym piłkarzem na świecie + rok, gdzie mógł być wybrany najlepszym piłkarzem (ale ten ból tyłka o brak ZP to była komedia, bo to było 50/50) + dekadę, gdzie jest w top10, może w okolicach top5 przez parę lat. To tak jakby Polak zrobił MVP finałów + MVP RS w NBA z dziesięcioma ~All-NBA/all-star sezonami + topowy scorer. w NBA przez dekadę

Ale ja nie mówię ,że Lewy nie miał sukcesów bo miał. I to ,że Marcus nie szanuje osiągnąć Roberta to jego sprawa ale ja pisze o tym ,że z mocnym Bayernem osiągnał niewiele. Bayern przed Lewym był potęgą naprawdę. 3 finały w 5 lat. Sami Niemcy uważali ze teraz Bayern z Lewym zmiecie LM i....... wyszło słabo. 1 finał i 2 półfinały. Bardzo słabo by wyszło dla niego jakby teraz Bayern znowu wskoczył na regularne półfinały i finały. To ,że Lewy nie osiagnał niczego z kadrą to jeszcze można zrozumieć choc jednak tak dobry piłkarz powinien jednak więcej osiagnąć ale to ,że z Bayernem ma wyniki poniżej potencjału to już skaza jest..

@fluber

Pyrałeś się o Włodarczyk. Tu masz najstarszy rankiong Lekkoatlety Roku. Zobacz ile razy jest Włodarczyk

https://en.wikipedia.org/wiki/Track_%26_Field_News_Athlete_of_the_Year

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze widzę, że można spolierować muzykę, bo wszyscy wybrali?

To ja się pytam, gdzie jest Jacek Kaczmarski i/lub Przemysław Gintrowski?!

Wielcy bardowie. Ich piosenki śpiewało się 30 lat temu, śpiewa teraz i będą śpiewane za 100-200 lat przez wielu, a nie dla grupy burżujów, nie zrozumiałe dla większości. Teksty wielu utworów ponadczasowe, historyczne, polityczne, o Polsce.

 

1 minutę temu, ely3 napisał:

I to ,że Marcus nie szanuje osiągnąć Roberta

Ale proszę sobie Marcusem gęby nie wycierać.

Ja jego osiągnięcia szanuje. Tak samo jako przykładowo Novaka Djokovica czy Hakeema Olajuwona. Po prostu nie grzeją mnie jako Polaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

a mimo to oglądały tysiące osób

to sobie dopowiadasz pod tezę po prostu, bo nie masz żadnych danych, niemniej to nieistotne, bo ja tylko zwracam uwagę, że sporty zimowe były dostępne w TV i ludzie na pewno chcieli oglądač takiego Sikorę, jeśli tylko to ich interesowało mogli to robić, a to, że na tle innych dyscyplin oglądalność była niska, to who cares

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Dobrze widzę, że można spolierować muzykę, bo wszyscy wybrali?

To ja się pytam, gdzie jest Jacek Kaczmarski i/lub Przemysław Gintrowski?!

Wielcy bardowie. Ich piosenki śpiewało się 30 lat temu, śpiewa teraz i będą śpiewane za 100-200 lat przez wielu, a nie dla grupy burżujów, nie zrozumiałe dla większości. Teksty wielu utworów ponadczasowe, historyczne, polityczne, o Polsce.

 

Ale proszę sobie Marcusem gęby nie wycierać.

Ja jego osiągnięcia szanuje. Tak samo jako przykładowo Novaka Djokovica czy Hakeema Olajuwona. Po prostu nie grzeją mnie jako Polaka.

jest Maryla a nie ma Krzysztofa Krawczyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, MarcusCamby napisał:

To ja się pytam, gdzie jest Jacek Kaczmarski i/lub Przemysław Gintrowski?!

no niestety ten ATF wpadł w taką półapke że dla niektórych pewnie Kaczmarski <<< DJ Tomekk, bo tego pierwszego nikt w US nie zna, a drugi to z Lil Kim nagrywał

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

to sobie dopowiadasz pod tezę po prostu, bo nie masz żadnych danych, niemniej to nieistotne, bo ja tylko zwracam uwagę, że sporty zimowe były dostępne w TV i ludzie na pewno chcieli oglądač takiego Sikorę, jeśli tylko to ich interesowało mogli to robić, a to, że na tle innych dyscyplin oglądalność była niska, to who cares

to poczytaj sobie dyskusje zamiast pisać takie posty, dyskusja dotyczyła impactu Małysza na popularność skoków i rozwój skoków. A Ty mi tu wypierdalasz z dostępnością Eurosportu xd 

A co do danych to proszę bardzo

https://www.sport.pl/skoki/7,65074,21178191,szok-i-niedowierzanie-skoki-narciarskie-maja-ponad-dwa-razy.html

 

i to powinno zamykać w ogóle dyskusje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, julekstep napisał:

Lewy w sporcie nr 1 w PL indywidualnie osiągnął więcej niż wszyscy pozostali Polacy razem wzięci przez ostatnie 70 la

Jeżeli mówisz tylko o piłce nożnej to tak, ale overall w sporcie mamy osoby z lepszymi accolades indywidualnymi, chociażby Świątek będąca nr 1 w rankingu w najpopularniejszej indywidualnej dyscyplinie na świecie z 3-ma szlemami na koncie i historycznymi seriami zwycięstw zapisała się już na stałe na kartach historii dyscypliny. Lewy mimo, że miał ten 1 sezon z statystykami uprawniającymi do zdobycia piłkarza roku na świecie to w gruncie rzeczy i tak każdy wolałby zacząć budowę teamu od Messiego czy CR7. W ogóle kategoria sport jest tutaj jedną z gorzej pickowanych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

mniej więcej od 98 moje dwie babcie emerytki miały już Eurosport, także nie był to żaden luksus, no chyba, że Qcinowi chodzi o to, że najpierw to trzeba mieć prąd

Nie prąd a kabel. W środowisku cygańskim aby był prąd trzeba było mieć kabel. Dwie fuchy i gotowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, P_M napisał:

Jeżeli mówisz tylko o piłce nożnej to tak, ale overall w sporcie mamy osoby z lepszymi accolades indywidualnymi, chociażby Świątek będąca nr 1 w rankingu w najpopularniejszej indywidualnej dyscyplinie na świecie z 3-ma szlemami na koncie i historycznymi seriami zwycięstw zapisała się już na stałe na kartach historii dyscypliny. Lewy mimo, że miał ten 1 sezon z statystykami uprawniającymi do zdobycia piłkarza roku na świecie to w gruncie rzeczy i tak każdy wolałby zacząć budowę teamu od Messiego czy CR7. W ogóle kategoria sport jest tutaj jedną z gorzej pickowanych. 

proste

Świątek też luźno przed Lewym

i Jerzyk! Nie zapomnijmy o Jerzyku!

co z tego  że tenis to lżejsza wersja F1-case (dużo oglądających, mało 'uprawiających'), to niedobra o tym mówić!

 

aha i Fibak obowiązkowo! (bo jeszcze plusuje w sztuce z którą jest tyle problemów!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, P_M napisał:

Jeżeli mówisz tylko o piłce nożnej to tak, ale overall w sporcie mamy osoby z lepszymi accolades indywidualnymi, chociażby Świątek będąca nr 1 w rankingu w najpopularniejszej indywidualnej dyscyplinie na świecie z 3-ma szlemami na koncie i historycznymi seriami zwycięstw zapisała się już na stałe na kartach historii dyscypliny. Lewy mimo, że miał ten 1 sezon z statystykami uprawniającymi do zdobycia piłkarza roku na świecie to w gruncie rzeczy i tak każdy wolałby zacząć budowę teamu od Messiego czy CR7. W ogóle kategoria sport jest tutaj jedną z gorzej pickowanych. 

Swoją drogą Świątek i jej sukcesy oglądalności tenisa nie podniosły. Ostatnio ten turniej co go Krejcikova wygrała nie był transmitowany na żadnym naszym sportowym kanale. Lecieli tylko Panowie. Sam oglądałem na STS w transmisjach live, nie wiem może @DRK wyprowadzi mnie z błędu, bo też często ogląda, ale oglądalność kobiecego tenisa jest żadna, bo przez chwilę były relacje po sukcesach Świątek, a teraz z tym słabo, a przecież Polka ciągle w topie.

Raczej Polacy nie zainteresują się tenisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, LeweBiodroSmoka napisał:

aha czyli dyskusja tyczy się tego, że jakiś sport nie był na TVP do momentu, aż pokazywanie go nie zaczęło się TVP opłacać? rzeczywiście szokujące wnioski wyciągasz

dalej nie rozumiesz istoty dyskusji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.