Skocz do zawartości

ATF - GOAT Polak


Reikai

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, DRK napisał:

Sorry, pomyślałem ze piszesz o Dzierzynskim

Z Dzierżyńskim to jest taki problem ,że oczywiście to poruta ,ze był Polakiem ale jako tako dopóki nie trafił do więzienia w Rosji to zwalczał zaborców. W więzieniu robił protesty przeciw złemu traktowaniu polskich więźniów. Są dowody ,że w 1918 pomagał Polakom w Moskwie. Sprawami polskimi interesował się słabo i ogólnie był niezłym gnojem ale głównie dla Rosjan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

Osobiście nigdy nie interesowałem się skokami i fenomen Małysza przeszedł koło mnie. Po prostu ten jest sport jest nudny, ale jestem przekonany że nawet gdyby zamiast Giovanni Elbera czy Ruud Makaaya biegał tam Polak i ładował dla Bayernu, to po za pasjonatami piłki nikogo, by to nie grzało. Tak jak i dzisiaj nikogo jego gole strzelone w Bundeslidze nie interesują. To prostu nie daje Polakom emocji i trudno się dziwić, co ich obchodzi Bayern czy Borussia Dortmund?

Myślisz, że kogoś grzało, że Wałdoch był topowym obrońcą Bundesligi i oglądali jego interwencje, nawet gdyby leciało w otwartym kanale?

Lewandowski Polakom nie dał zbyt wiele pozytywnych emocji na przestrzeni kariery, także za 20 lat pewnie będzie wspominany z podobną estymą co Robert Warzycha, a delikatnie ujmując wspominany jest słabo, mimo bycia legendą Panthinaikosu i strzelania bramek w Champions League.

Podsumowując twoja teoria jest totalnie chybiona.

 

dokładnie.

W reprezentacji więcej emocji Polakom dawał Kuba Błaszczykowski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, julekstep napisał:

to na pewno

tak samo jak wpływ Mietka z Ciechocinka na rozwój monopolowego "U Basi" jest niebotycznie większy niż wpływ jednego z ważniejszych inwestorów na rozwój globalnej firmy :)

dramat Julek jak bardzo wąskie masz horyzonty poznawcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ely3 napisał:

Niezły fikoł. Ale nie ma żadnego przełożenia na nasza dysksuję o tym kto jest najlepszym sportowcem. Rozumeim ,ze teraz szukasz argumentu ,ze ten kto wiecej zarabia jest lepszy,? 

jprdl xDDD

dobra nie było tematu, nie mam siły

Agata Wróbel > Lewy mordko!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Qcin_69 napisał:

dramat Julek jak bardzo wąskie masz horyzonty poznawcze

to było Twoje porównanie

ja tylko dodałem obrazki!

 

k**** fani Jazz to jednak stan umysłu

ely, qcin i wariat -> bym napisał 3 przyjaciele z boiska, ale w tym wypadku wypada chyba bardziej 3 przyjaciele ze skoczni xD

Teraz, MarcusCamby napisał:

Julek postem, że gdyby Lewandowski grał w czasach Małysza to nikt by się Małyszem nie interesował pokazał, że w BeGM siadłby idealnie i o propagandowy topór bił się z samym Jasiem.

idź tam zacznij jazz kibicować

pasujesz do chłopaków!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, DRK napisał:

Chmielnicki jest takiego samego pokroju osobą pod wzgledem pochodzenia jak np zwalczający go Jeremi Wiśniowiecki. Obaj pochodzili ze szlachty ruskiej, tak np Bogusław Radziwiłł z litewskiej, ale wszyscy byli ,,dziećmi" Rzeczpospolitej Obojga Narodów. Z tym, że Wisniowiecki stanął po wlasciwej stronie i zwalczał najcięższy i najbardziej brzemienny w skutkach bunt w historii Polski ( po którym Rzeczpospolita z państwa rozgrywajacego w Europie, stała się państwem rozgrywanym). 1648 rok to nasz pik, cezura po której już nigdy nie wróciliśmy do dawnej świetności. A zapalnikiem tego wszystkiego była rebelia buntownika, renegata i zdrajcy w jednym Bohdana Chmielnickiego. Top szkodnik geopolitycznie, a przy okazji zbrodniarz do ktorego może jeden, dwóch kontrkandydatow ma chociaż małe podejście ( o rzezi pod Batohem pisałem wcześniej).

Tak jak pisałem, przed erą państw narodowych - kwestia narodowości jest tricky, obywatel RP - spoko, Polak - naah. Można go tutaj wziąć (tak jak tego typa od aktywizmu, pomimo tego, że zrzekł się polskiego obywatelstwa), skoro jest Jagiełło, ale nie sądzę by gdziekolwiek w opracowaniach historycznych był nazywany Polakiem (tu możesz mnie wyprowadzić z błędu), a to miałem na myśli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

jprdl xDDD

dobra nie było tematu, nie mam siły

Agata Wróbel > Lewy mordko!

A na jakiej podstawie tak twierdzisz?

No i widzę ,ze jak niepoważne argumenty nie działają to juz nie próbujesz rozmawiać na argumenty sportowe. Co w sumie potwierdza ,że nawet sam nie potrafisz obronić Lewego jako najlepszego sportowca . Tylko jak mantra Twój jedyny argument jest popularny, jest popularny jest najlepszym Polakiem  w popularnym sporcie

Ale argumenty sportowe? Cisza .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, julekstep napisał:

to było Twoje porównanie

ja tylko dodałem obrazki!

 

k**** fani Jazz to jednak stan umysłu

ely, qcin i wariat -> bym napisał 3 przyjaciele z boiska, ale w tym wypadku wypada chyba bardziej 3 przyjaciele ze skoczni xD

Julek kto jest lepszy Haaland czy Bjorndalen? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ely3 napisał:

No i widzę ,ze jak niepoważne argumenty nie działają

no właśnie za długo działały, ale się już ogarnąłem i skończyłem dyskusję z Tobą!

idź tam kulą pomiotaj czy coś

Teraz, Qcin_69 napisał:

Julek kto jest lepszy Haaland czy Bjorndalen? 

Kevin 'Old Bear' Martin bije obu na głowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MarcusCamby napisał:

Julek postem, że gdyby Lewandowski grał w czasach Małysza to nikt by się Małyszem nie interesował pokazał, że w BeGM siadłby idealnie i o propagandowy topór bił się z samym Jasiem.

nie no Januarego by raczej nie złapał, ten Bytomianin wybrałby Andrzeja Grubbe i pewnie skończyłby z nim w top5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

skoro jest Jagiełło, ale nie sądzę by gdziekolwiek w opracowaniach historycznych był nazywany Polakiem (tu możesz mnie wyprowadzić z błędu), a to miałem na myśli. 

JAgiełło choć był Litwinem to jednak działał głównie w interesie Polski a nie Litwy. Przede wszystkim skupił się na rozwiązaniu problemów Polski . Chrystianizował Litwę i przez współczesnych raczej nie miał zarzutów pro litestwskich a już np taki Batory miał często zarzut przez jemu współczesnych ,ze jest Węgrem. Ubiera się jak Węgier i nie za bardzo jest Polakiem

4 minuty temu, Qcin_69 napisał:

Julek kto jest lepszy Haaland czy Bjorndalen? 

 

Lepiej Zlatan Ibrahimović czy Soerenstam.... Bo przecież piłkarz zawsze będzie tym lepszym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezprym - absolutny zdrajca wyprzedzający wszystkich innych o kilka długość. Nie dość, że dogadał się z ruskimi by wraz z nimi obalić brata - Mieszka II to następnie koronę Polski oddał Niemcom. Na szczęście był tak okrutny, że mu się lud zbuntował i długo nie porządził dzięki czemu dało się bajzel po nim w pół wieku odkręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, BMF napisał:

Tak jak pisałem, przed erą państw narodowych - kwestia narodowości jest tricky, obywatel RP - spoko, Polak - naah. Można go tutaj wziąć (tak jak tego typa od aktywizmu, pomimo tego, że zrzekł się polskiego obywatelstwa), skoro jest Jagiełło, ale nie sądzę by gdziekolwiek w opracowaniach historycznych był nazywany Polakiem (tu możesz mnie wyprowadzić z błędu), a to miałem na myśli. 

Jest tak jak piszesz. Ksztaltowanie się narodów to mozna powiedzieć dopiero końcówka XVIII w i przede wszystkim XIXw. Wcześniej to raczej ktoś był szlachcicem wielkopolskim, mieszkancem Gdańska albo magnatem ruskim. A chlopi to w ogóle byli niczyi, a wlasciwie pańscy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ely3 odpiął/ęła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.